FEESTAVOND CONCORDIA fi/£P bakkerij verbeij f 0.50 .per stuk (medio oktober gaan we weer verder!) le Paal voor installatiebedrijf Kadiks Helpende Handen Tennisclub Zevenhuizen gooit het roer om Wat doen we op Hemelvaartsdag? Surfmanifes- tatie op de Ze- venhuizerplas UW WARME BAKKER brood, beschuit, koek, speculaas, gebak, taarten, cakes, chocolade, bonbons, schuim, biscuits Hè Hè, Frans mag eindelijk weer aan het werk vandaag voor het eerst! Dit weekeind vieren wij dat met fikse aanbiedingen: ZACHTE BOLLETJES voor f 0,27 per stuk HARDE BOLLETJES voor f 0,35 perstuk AARDBEIEN VLAAITJES voor f 1,50 per stuk DE LAATSTE KEER OLIEBOLLEN Feestprogramma v.v. Groeneweg. in het kader van het 60-jarig bestaan Voor ccn schoon, veilig en democratisch Europa 1 juli a.s. in de Bloemenveiling te Bleiswijk m.m.v. GERARD JOLING, OSCAR HARRIS, DONNA LYNTON, IVO FRANKLIN, LEONIE SAZIAS EN DANSORKEST DIFFERENCE aanvang 20.00 uur; zaal open 19.00 prijs 12.50 Verkoopadressen jubileumfeest CONCORDIA Rabobank Zevenhuizen - Dorpsstraat 190 - Zevenhuizen - Tel. 01802-2344 J. Gertenaar (speelgoed) Dorpsstraat 56, Bergschenhoek tel. 01892-14534. Buurthuis, 't Schooltje Rottekade 183, Bergschenhoek, tel. 01892-16071 G. B. J. van de Poel (tabak en „videoland") Wilhelminastraat 3a, Berkel en Rodenrijs, tel. 01891-12639. Super Bleiswijk Dorpsstraat 84, Bleiswijk, tel. 01892-14894. Rabobank Dorpsstraat 39, Bergschenhoek, tel. 01892-15555. dorpsstraat 163 - tel. 01 802-1335 - zevenhuizen Moerkapelle. Onder grote belangstelling werd woensdagmiddag 26 april, de eerste paal geslagen voor installatiebedrijf Kadiks op het industrieterrein in Moerkapelle. Precies twee jaar na de openingsverbouwing van het pand in de Moerkapelse Dorpsstraat, werd nu een begin gemaakt met de nieuwbouw. Eigenaar Jacob Hoogendoorn sloeg de eerste paal. Hij zat in de heimachine met op schoot z n zeven maanden jonge zoontje Jacques, die met behulp van vader de hendels overhaalde van de machine. Op het industrieterrein worden het installatiebedrijf, de werkplaats en het kantoor ondergebracht in dit pand. De winkel blijft gewoon aan de Dorpsstraat 30 gevestigd. De heer Hoogendoorn besloot tot nieuw bouw, omdat de huisvesting aan de Dorpsstraat te klein werd en de par- keerfaciliteiten te gering. Het Moer kapelse Aannemersbedrijf Joh. Kos ter en Zn. bouwt het pand op 600 m_ grond. Het gebouw krijgt twee ver- diepingen plus een entre-sol. De to- tale grondoppervlakte die Kadiks hier in eigendom heeft is 1200 m_. De resterende 600 m_ wordt gebruikt voor parkeerterrein. Kadiks installa tiebedrijf telt 15 medewerkers. Hier van hebben 12 de functie van mon teur, één voor de administratie (kantoor) één voor de winkel en de heer Hoogendoorn zelf. De ver wachting is dat het gebouw eind dit jaar gereed is. Zevenhuizen: Het comité Helpende Handen is blij dat zovelen de star.d van deze liefdadigheidsorganisatie bezochten. Het winnende lot van de beer is 454 oranje. Af te halen tussen 18.00 en 19.00 uur bij mevr. Brink, Boslaan 55, tel.1841. Alvorens met de uitslagen van afge lopen week te beginnen moet de redactie een ernstige fout herstellen. Werd vorige week kond gedaan van het verlies van alle teams, een team was toch in staat de winst, en wel een 5-0 overwinning in de wacht te sle pen. Het veteranenteam onder leiding van de jongbejaarde heer Menses, alias neon aadje heeft de tegenstan ders mede door hun felgekleurde trainingspakken verblind en de volle winst behaald. Excuses van de redactie heren. Afgelopen week zag er voor Zeven huizen wat beter uit. Het eerste team, dat vorige week was uitgeregend heeft de inhaalwed strijd met 5-1 gewonnen zodat een riante koppositie wordt ingenomen. Team 2 was vrij in verband met ko ninginnedag? een vreemde bonds- beslissing omdat alle andere teams op zaterdag wel moesten spelen Van de zaterdagteams wonnen team 3 en 4 hun wedstrijd met 3-2 terwijl team 5 wederom met 5-0 uitpakte. Tearn 8,9,10 en 12 wonnen eveneens met ruime cijfers terwijl team 13, U weet wel, de VETERANEN dit keer niet in het strijdperk hoefde te treden en derhalve.ook niet konden winnen. Bij de jeugd won team 15 en 16, team 17 en 18 verloren. Ook hier was een team 14 vrijges teld van spelen. De dames, die op dinsdag hun wed strijden spelen zagen geen kans alle punten binnen te halen. Slechts team 21 won met 3-2. De overige teams moesten de eer aan de tegenpartij laten. ....fietsen b.v Tourclub Zevenhuizen organiseert gezinsfietstocht Niet vaak zullen in Zuid-Holland zoveel fietsers op hun vrije dag in actie komen als op Hemelvaartsdag 4 mei a.s. voor de Provinciale Fietsdaq 1989. 3 Van maar liefst 11 plaatsen in de regio Den Haag, Leiden en Gouda kan die ochtend worden vertrokken voor uitgekiende toertochten van ca. 35 of 70 kilometer over fietspaden in de mooie natuur. Een prima gelegenheid om er met het gezin op uit te trekken. Voor de liefhebbers is er ook een tocht van 150 kilometer. De routes zijn uitgestippeld in samenwerking met een aantal bij de nederlandse Rijwiel Toer Unie aangesloten verenigingen. Alle routes zijn kringroutes: waar je opstapt kom je uiteindelijk ook weer terecht. Voor de 35 en 70 km. kan men starten tussen 09.00 en 14.00 uur. Voor de 150 km. kan men starten tussen 08.30 en 10.00 uur. Om 18.00 uur sluiten de posten. De dichtstbijzijnde startplaats in Zevenhuizen is Tweemanspolder 12, De Roerdomp." Zevenhuizen. Vandaag, woensdag 3 mei zijn de pupillen een dag uit naar de KNVB in Zeist. Ze worden hier rondgeleid, gaan voetballen en zwemmen terwijl er voor een lunch wordt gezorgd. De pupillen krijgen dit van hun jubilerende vereniging gratis aangeboden 6 mei: Zaterdag vindt er een Pupillentoernooi plaats op het sportveldencom- plex "Van't Verlaat". Deelname hieraan is gratis. 7 mei: Zondag is er een gemixed elftal van Groeneweg dat tegen het Veronica-artiestenteam gaat voetballen. Een bijzonder leuke happe ning belooft dit te worden, dat gesponsord wordt door de Rabobank. 13 mei: Pupillentoernooi, C1-D1-B2. Aanvang 10.00 uur. Deelname gratis. 20 mei Jeugdtoernooi, E2, F2-A1 -BI. Aanvang 9.30 uur. Deelname gratis. 21 mei Reünie in de kantine. Aanvang 15.00 uur. (onder voorbehoud i v m de competitie, indien nodig is 19 mei het alternatief) 27 mei Feestdag, viering 60-jarig jubileum van v.v. Groeneweg in de kantine. Van 15.00 tot 17.00 uur. 's-Avonds groot feest in exotische sfeer. Voor alle leden en donateurs vanaf 16 jaar. Dorpshuis Swania: 20.00 uur. 28 mei: Bij voldoende deelname een onderling mixed barbecue-toernooi voor groot en klein. Aanvang 12.00 uur. inschrijfgeld p.p. f5,— 10 juni De B. en C jeugd gaan een dag naar PSV Eindhoven. Voor vervoer en lunch wordt gezorgd. Deelname is gratis. Speed slalom surfweekend MET EEN BEACH PARTY BIJ DE OTTER Eurosurfing Zevenhuizerplas organi seert op 6 en 7 mei a.s. een 'Speed slalom surfweekeinde' in samenwer king met Gaastra/Mistral/Surfma- gazine. Het weekend is één van de acht weekenden die door het hele land worden gehouden. Op 10 en 11 juni vindt de finale in Harderwijk plaats. Daar worden 50.000 bezoe kers verwacht. DEELNAME VRIJ De organisatie heeft zich ten doel gesteld een zo breed mogelijke groep windsurfers te interesseren tot deel name aan deze evenementen. Daar om is er gekozen voor de twee meest aantrekkelijke disciplines van dit moment, nl. Speed en Slalom. De Speedtrials worden gevaren op een 'ruime windse' baan van 100 of 200 meter lengte, welke de deelne mers door middel van een 'vliegende start' zo snel mogelijk moeten afleg gen. De tijdwaarneming gebeurt electronisch, waarna de computer razendsnel de snelheid in km. p/u uitrekent, het wereldrecord, wat momenteel op zo'n 76 km. per uur ligt, zal niet gehaald worden, maar iedere deelnemer krijgt voldoende kansen om de beste dagtijd neer te zetten. Bij de slalom discipline starten de deelnemers vanaf het strand om vervolgens zo snel mogelijk een sla- lombaan (ins en outs) te varen. Er wordt gestart met groepjes van 10 tot 18 man en de eerste 5 tot 9 gaan over naar een volgende ronde totdat er uiteindelijk een winnaar uit de bus komt. Het gaat hier dus niet alleen om pure snelheid, maar vooral ook om techniek en wedstrijdinzicht PRIJZEN Buiten de bekers, bloemen en atten ties, door iedere deelnemer, heeft ITS uit Eindhoven, de specialist in surfvakanties, voor de winnaar een windsurfreis naar Tenerife ter be schikking gesteld. De beste vijf krij gen automatisch een uitnodiging om deel te nemen aan de finale in Har derwijk. PUBLIEK In tegenstelling tot de bekende surf- V.V.D.-avond in Zevenhuizen Chr. Laffrée en Frans Weisglas in "Swania" "Ga in ieder geval stemmen op 151 juni", hield Christiaan Laffrée, kandi daat uit Zevenhuizen voor het Euro pees parlement, zijn gehoor voor. "Hoe hoger de opkomst, des te krachtiger het Europees Parlement voor meer bevoegdheden kan opko men. Het is toch te dwaas dat twaalf democratische landen bouwen aan een ondemocratisch Europa!". Frans Weisglas, lid van de Tweede Kamer voor de V.V.D. viel hem daarin van harte bij. "Europa is nu al belangrijk voor ons en het wordt nog belangrijker". Op 31 december 1992 moet "Europa 1992" een feit zijn. De éne vrije markt voor personen, goederen en dien sten is nodig om als West Europa op te boksen tegen economische groot machten als Japan en de V.S. "allen dan houden we een gezonde basis om belangrijke verworvenhe den veilig te stellen, zoals een goede gezondheidszorg en goede voorzie ningen." Milieu Alleen in Europees verband is men in staat de strijd aan te binden tegen milieuverontreiniging. Teveel is er van de natuur gekleefd en nu klopt de deurwaarder op de deur. Laffrée pleitte dan ook voor een streng Europees beleid. Duidelijke normen zet ondernemingen aan tot milieuvriendelijke produktie. Dat leert de ervaring in de V.S. en Japan. Niet voor niets hebben ze daar de schoonste auto's! Het nationale Mi lieubeleidsplan is eigenlijk een ver keerde naamgeving vond Weisglas. Voor een groot deel komt het vuil van buiten onze grenzen. Uitvoerig ging hij in op de problemen in het kabinet. De V.V.D. is niet bij voor baat tegen extra heffingen, maar zij moeten wel leiden tot een schoner milieu en de werkgelegenheid niet aantasten. Veilig Europa Open grenzen, maar niet voor de misdaad, zo betoogde Laffrée. Hij pleitte in dit verband voor internatio nale samenwerking, een soort Euro pol.. Feestelijk Een geanimeerde discussie volgde, waarin over vele onderwerpen werd gesprokemontwikkelingshulp, be volkingsgroei, herbebossing enz. De avond had ook een feestelijk karakter, omdat de oud-voorzitter van de V.V.D.-Zevenhuizen, ir. A.H. van Rijs, die dag was benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nas sau. wedstrijden,, is die evenement van de wal af voor het publiek, perfect te volgen. De disciplines zijn spectacu lair, de banen zijn niet al te groot en liggen doorgaans vlak onder de wal Een speaker zorgt ervoor dart ieder een op de hoogte blijft van het wed strijdverloop. Op het strand, waar ook de 'pits' is voor de deelnemers, heeft EUROSURFING EN RES TAURANT DE OTTER Het belooft een aantrekkelijk schouwspel te worden voor het publiek, waarbij Eurosurfing zich ook niet onbetuigd laat. Er zullen allerlei informatiestands worden in gericht terwijl Joop Nederpeld, ae wedstrijdleider, een recordpoging zal doen met de langste surfplank ter wereld, die maar liefst 187 masten telt. Beide dagen is er muzieklive en disco.Op zaterdag 6 mei is ver vanaj 16.30 uur een grote beachparty met barbecue. Het evenement wórot gehouden bij café restaurant De Otter, waar men ook een prachtig uitzicht heeft op het hele evenement Om deel te nemen aan deze wedstrij den, die Eurosurfing in samenwer king met de hoofdsponsors Gaastra Mistral/Surfmagazine, en Tal Heuei (tijdwaarneming) organiseert, kan men zicht aan de surfwinkel bij de A venhuizerplas laten inschrijven tel.010 455 3032 Strandweg 29 Uua- Verlaat. het inschrijfgeld voor hein dagen bedraagt f 15, programma start zaterdag om c 12.00 uur le start. Zondag ca. U.w uur le start

Dorpskrant | 1989 | | pagina 8