Derde lustrum Dorpshuis Swanla Uit met de Pupillen Postduiven., ze vlogen Woningbouw Moerkapelle donor-avond Het Veronica-artiestenteam speelde tegen vv Groeneweg FOTO'S MONTAGNE MOEDERDAGVOORSTEL! met een Tienkamp, echt Zevenhuizens Caba ret, Kindermiddag, sportdemonstraties, ko renmanifestatie en... LEE TOWERS! 'n leuke decoratieve shawl nu vanaf f9,95 Misschien iets voor u? in de Dorpskrant! Plattelandsvrouwen dag reisje De Plattelandsvrouwen van Zeven huizen gaan op 23 mei naar Diepen- heim, waar de lunch wordt gebruikt. Eerder maakte de bus al een stop in Hooglanderveen voor de koffie. Een gids die na de lunch met de bus meerijdt loodst hen naar de water molen "Den Haller" waar tevens een theepauze is. In Eist wordt tenslotte het diner genuttigd. Aanmelden bij tel. 1960. Ambachtelijk BIER BROUWEN kan iedereen thuis! zonder extra attributen Geen groot karwei en relatief goedkoop! Informeer eens: tel. 01802-1653 J Zevenhuizen. Op woensdag 3 mei zijn de pupillen van v.v. Groeneweg uit Zevenhuizen naar de KNVB in Zeist geweest. Ónder stralende weersomstan digheden vertrokken ca. 68 kinderen per bus en twee Volkswagenbusjes naar Zeist. Bij aankomst was er aldaar koffie voor de begeleiders en om 10.45 uur begon de rondleiding door het complex. Een wandeling naar de andere kant van de weg bracht een Canadees jeugdelftal in beeld dat aan het trainen m3 j ,erv°'Sens werc' het medisch centrum bekeken en hotel nr. 1, waar het Nederlands elftal zijn onderkomen heeft. Een rondleiding langs bekers en vaantjes werd dit plus een bezoek aan de slaapvertrekken van Van Basten en Gulht. In de sporthal zagen de kinderen een training van de Nederlandse volleybaldames. In de kantine stond de lunch geser veerd die van 12.00 tot 12.30 uur werd verorberd. Het middagprogramma was erg ver moeiend met voetballen op twee velden, tot 14.30 uur en daarna hard rennen naar het grote zwembad dat voor een uur was gehuurd. Een reus- Zevenhuizen Jn de derde week van september gonst het van activiteiten in en om dorpshuis "Swanla" te Zevenhuizen. In september hoopt men nl. het 15- jarig bestaan te vieren. Door een lustrumcomité is een gevarieerd feestprogramma opgesteld. Opdat iedereen hiervan goede nota neemt; verenigingen erop letten dat zij deze week elders in de gemeente geen activiteiten ontplooien, volgt hier alvast het voorlopige program ma. Festiviteitenkalender: dorpshuis Swanla: middags Kindermiddag met Dick Camu 's- avonds sportdemonstraties Donderdag 21 september: Grote korenmanifestatie. Zeven Zevenhuizense koren laten zich horen! Vrijdag 15 september: Tienkamp. Zaterdag 16 september 's-middags sportdemonstraties: Rentokil/ZVH 1 tegen Lennik, Belgi sche nationaal volleybalkampioen. 's-Avonds: Cabaret (Het wordt weer Zevenhuizense satire) Maandag 18 september: Modes how Dinsdag 19 september: Bridge- Klaverjas drive Woensdag 20 september: 's- Wordt vervolgd! Vrijdag 22 september Drive in disco van Veronica Zaterdag 23 september Slota- vond met LEE TOWERS Big Gamble e.a. Noteren dus!... Voor elk wat wils.... Een keuze maken, of elke dag van de partij? Zevenhuizen. Postduivenvereniging De Stormvliegers loste de duiven in St. Quentin, een afstand van ca. 260 km. De weersomstandigheden wa ren prima, met een noordwesten wind op kop is het een prachtige vlucht geworden. Het was een echte tocht voor duiven die in goede condi tie zijn. Dat dit bij J.S. Heijkoop ook het geval is bewees de uitslag wel: hij werd eerste. Voor de derde achter eenvolgende keer won hij de eerste prijs, met tweemaal dezelfde duif. Ook de tweede prijs nam hij voor z'n rekening en vervolgens nog meer, met een totaal van 12 prijzen van de 20 is weer enorm goed. Hij behaalde ook bij de klassementen de maxima le score. KL Koppenaal kan deze week ook terugzien op een goede vlucht, met drie duiven bij de eerste tien, nl. 3,6 en 10 en met 20 mee, 8 prijzen, deed hem als 2e in het dag klassement belanden. Hij steeg hier door van de 14e naar de 8e plaats. Met A. Clazing ging het deze week niet zo snel. Hij begint met de 4e, maar z'n tweede wint de 23e prijs, dat is niet wat we gewend zijn. Maar geen paniek voor Ariewant 11 prijzen van de 24 is nog altijd een goede uitslag. In de competitie blijft A. Clazing nog steeds lijstaanvoerder. C. Zweere bezet de 2e plaats en JohHeijkoop is nu 3e geworden, ten koste van H. Brands. L. van Erk 3e in het dagklas sement, zag z'n prestatie beloond worden door een plaats te stijgen, nl. de 6 e. Bij het A kampioenschap is nu J. Heijkoop le geworden met 10 punten voorsprong op C. Zweere, die weer 60 punten voorstaat op C.v.d. Graaf. Dus hier is nog alles mogelijk, jammer is het dat er deze week weer een klok stilgevallen is. Vorige week was D. Kranenburg de pechvogel, nu N. Koppenaal. Als je de hele week probeert je duiven in een zo goed mogelijke conditie te brengen en je hebt er dan een enkele goed op tijd in de klok zitten, dan is het verschrikkelijk sneu als daarna je klok stilvalt. Misschien een volgende keer beter! Er werden in St. Quentin 726 duiven gelost. De snelste duif vloog 10% m. per min. J.S. Heijkoop 1,2 en 11; KI. Koppe naal 3,6 en 10; A. Clazing 4; L.v. Erk 5 en 7; C. Zweere 8 en 19; C.v.d. Graaf 9 en 14; C. Nobel 12 en 18; Comb.De Graaf/v. Rijs 13; H.Brands 15; M.v. Rijk 16; M.v.d. Wiel 17; M. Heemsbergen 20. De laatste prijswinnende duif C.v.d. Graaf 181 met 1359 m. per minuut. dorpsstraat 111b - zevenhuizen - 01802-1303 achtig zwembad met twee glijbanen. Hier was het even uitblazen. Om 16.45 uur werd weer in de bus ge stapt. De jongens arriveerden om half zes weer in Zevenhuizen, inge haald door ouders die hun waarde ring uitspraken voor de inzet van de leiding en de jeugdcommissie. Moerkapelle. Er worden voorberei dingen getroffen om na de zomerva kantie een aanvang te maken met de bouw van zes woningwetwonin gen, vijf premie C woningen en drie vrije sectorwoningen aan de Papaverlaan. De Papaverlaan wordt, kruisend met de Akkerweg, doorgetrokken. Op de hoek is nog een kavel over voor bungalowbouw, welke t.z.t. te koop wordt aangebo den aan inwoners. Aannemer D. de Graaf uit Moerka pelle gaat de woningen bouwen. De woningen krijgen een breedte van 5.40 m. en zijn iets kleiner dan de koopwoningen aan de Akkerweg. De diepte is 8.90 meter. De keuken komt aan de voorzijde van de weg, naast de hal met toilet en vaste trap. De woon kameroppervlakte is ca. 25 vierkante meter. De vijf premie C woningen gaan ca. f 165.000 kosten met een éénmalige subsidie van f 5000,— De drie onge subsidieerde woningen hebben een aankoopprijs die rond de f 235.000,— ligt. Hoewel eender qua uiterlijk zullen de resp. categorieën een ander inte rieur krijgen. De vrije sectorwonin gen zullen wat luxer zijn. Het beloven van uiterlijk zeer fraaie witte woningen te worden. Ze worden allemaal in principe ge bouwd voor eigen inwoners waarbij ook het economisch gebonden zijn een mogelijkheid is om een woning toegewezen te krijgen. Voor de ge subsidieerde sector volgt toewijzing na beoordeling van urgentie aan de hand van een puntenstelsel. Zo zal er o.a. ook op doorstroming van een huurwoning naar een koopwoning gelet worden. Moerkapelle heeft een lijst met ca. 130 woningzoekenden, waarvan een aantal dringend om een woning verlegen zit. Met de bouw van de woningen wordt in september een aanvang genomen Voor de huurwoningen moet eerst nog door de directie van Volkshuis vesting een gunning worden afgege ven. Omdat de gemeente zelf de wonin gen gaat exploiteren moet er een rijksbijdrage worden aangevraagd. De gemeenteraad gaf gisteravond z'n fiat hieraan. Moerkapelle. Op woensdag 17 mei wordt de halfjaarlijkse bloedafna- me-avond in gebouw "Moerveen" in Moerkapelle gehouden. De op roepkaarten worden binnenkort bij de bekende donoren in de bus ge daan. Alle donoren kunnen op hun eigen tijd bloed komen geven, tussen 19.00 en 21.00 uur. Van iedere donor wordt de bloed groep geprikt, ter verhoging van de veiligheid. Wie nog geen donor is kan dat wor den. Men kan zich op de donor avond laten inschrijven. Wie geen donor meer wil zijn of ergens anders gaat geven, gelieve dit te melden aan de afdeling Moerkapelle van het Nederlandse Rode kruis, tel. 01793 - 2938: Mevrouw A. Visser, Zevenhuizen - In het kader van het 60 jarig jubileum van voetbalvereniging Groeneweg werd er afgelopen zondag 7 mei gevoetbald tegen het Veronica- team. Ongeveer 350 mensen wisten de weg naar het voetbalveld van Sport park Van t Verlaat te vinden. Een gezellige en sportieve wedstrijd met als uitslag 1-1. Het Groeneweg elftal bestond uit een mix. Elk elftal had twee voetballers beschikbaar voor deze dag. foto boven het Veronica-artiesten team (herkent u ze allemaal!!!!!) onder het gelegenheidselftal van w Groeneweg. 12,7 x 17,8 is het formaat van de foto's die gratis afgehaald kunnen worden, direct na het uitkomen van de Dorpskrant. Wie het eerst komt, krijgt de foto gratis. Bijbestellen kan ook ad 7,50 per foto.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 12