GEMEENTE ZEVENHUIZEN Coen Schiereck Fa. J. v.d. Jaat Zn. Hoe de thee in de wereld kwam (1) dorpskrant I het best gelezen! Disco in De Vierkap Kerkdiensten Moerkapelle MEDISCHE DIENSTEN Verkiezing van de leden van het Europees parlement STEMMEN BIJ VOLMACHT Verkiezing van de leden van het Europees parlement STEMMEN IN EEN STEMBUREAU NAAR KEUZE VAN DE KIEZER Collecteschema Verleende bouwvergunningen BURGERLIJKE STAND Openbare vergaderingen Inl. Tel. 01802-2283 b.g.g. 01892-17133/ 17193 Antw. nr. 236, S.O.S fU Wereldhandel 20 mei: Autowasdag Verkoopdag Beth San DORPSKRANT De burgemeester van Zevenhuizen brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van het Europese parlement een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. MACHTIGING OP SCHRIFTELIJKE AANVRAAG 1Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de for mulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te moqen stem men. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag der stemming, dus voor of op 1 juni 1989, door de kiezer worden inge diend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (3 mei 1989) in het kiezersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer aan de verzoeker is toe gestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen of per brief te stemmen. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dagder kandidaatstelling zijn opgenomen in het kiezersregister. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmacht- legitimatiekaart, waarmee hij zich kan aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen Nederland. B.MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE OPROEPINGSKAART 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn oproepingskaart, tot en met de dag der stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag der kandidaatstelling (3 mei 1989) in hetzelfde stemdistrict staan inge schreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in het stemdistrict waar hij staat ingeschreven, uitbren gen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aan nemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. De burgemeester van Zevenhuizen brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van het Europese parlement een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. SCHRIFTELIJK VERZOEK 1Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar formu lieren voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk 14 dagen voor de dag der stemming, dus uiterlijk op 1 juni 1989, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaat stelling (3 mei 1989) in het kiezersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toege staan bij volmacht of per brief te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de op roepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerslegitimatie kaart. B. MONDELING VERZOEK 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen ter secretarie van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (3 mei 1989) in het kiezersregister is opgenomen, om deze te doen omzetten in een kiezerslegitimatie kaart. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stem ming, dus uiterlijk op 9 juni 1989. Een kiezer die in het bezit is van een kiezerslegitimatiekaart, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen nederland. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. 16 t/m 21 mei 1989: Vereniging AVO-Nederland 22 mei t/m 4 juni 1989: Nederlands Rode Kruis 26 juni t/m 2 juli 1989: Nationaal Epilepsiefonds. In de periode van 9 t/m 16 mei 1989 is door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunning afgegeven voor: - de bouw van een hobbykas op het perceel Het Hogeland 45. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de verlening van de bovenstaande vergunning, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunning ligt gedurende deze termijn ter inzage ter gemeente secretarie op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 89). GEBOREN: Kaashoek, Willem Jacob, zoon van: Kaashoek, Daniël en: Ooster- om, Maria J., op 27 april 1989. Schaaf, Mark, zoon van: Schaaf, Koos C. en: Jongenelen, Wilhelmi- na H., op 1 mei 1989. Nigg, Karlijn Anne, dochter van: Nigg, Edward G. en: Hak, Dina P.J., op 7 mei 1989. GEHUWD: Moonen, George Nicolaas en: de Groot, Hendrina, op 10 mei 1989. Breedijk, Hendrik en: Wijn, Alida Helena, op 11 mei 1989. de Boer, René en: Verschoor, Magdalena Johanna, op 12 mei 1989. OVERLEDEN: Neeleman, Wilhelmina Barbara, gehuwd geweest met: Lekkerkerk, Leendert A., oud 86 jaar, op 4 mei 1989. Donderdag 25 mei 1989 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur Woensdag 14 juni 1989 Commissie Onderwijs, Welzijn, Sociale Zaken en Volksgezond heid Aanvang 19.30 uur Maandag 19 juni 1989 Commissie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening, Volkshuis vesting, Verkeer en Milieu Aanvang 19.30 uur Dinsdag 20 juni 1989 Commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken, Financiën, Economische Zaken en Personeelszaken Aanvang 19.30 uur Donderdag 6 juli 1989 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur. Alle vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis. bouwkundige werk zaamheden en adviezen Dorpsstraat 12 - Zevenhuizen Tel. 01802-2581 b.g.g. 01828-18718. N.V.V.O. Uitvaartverzekering t/m 86 j. vanaf f 1,36 p.w. Volledige verzorging van Begr./crem. in geheel Nederland. 2650 WK Bleiswijk. al meer dan 25 iaar een zaak van vertrouwen... Vinyl autodaken Bekleding voor autostoelen MEUBEL- EN STOFFEERWERK BERMWEG 22 - ZEVENHUIZEN TEL. 01803-12806 De Derde Wereld verdient beter, als het aan ons ligt Thee is de volksdrank bij uitstek voor de helft van de wereldbevol king. In Europa is thee drinken een tamelijk 'nieuwe' gewoonte. Onze Verenigde Oostindische Compagnie (VOC) kocht de begeer de blaadjes van Chinese kooplieden die in Batavia (het huidige Jakarta) woonden, en vervoerde deze naar West-Europa. De VOC probeerde in de 17e eeuw het Chinese monopolie te doorbreken door theeplantages op Java aan te leggen. Dit mislukte. Toen in 1823 een nieuwe variant van de oude theeplant werd ontdekt en daarmee een hernieuwde poging werd gedaan om plantages in het toenmalige Nederlandschlndiëopte zetten lukte dat wél. Aan het einde van de 19e eeuw was er een grote bloei van de handel in thee en 75% van de Nederlandse behoefte werd gedekt door de Indische plantages. Toch was Nederlandsch Indië niet het belangrijkste theeproducerende land. Na het doorbreken van het Chinese monopolie werden India en Ceylon onder de Britse koloniale overheersing de nieuwe koplopers. Toen die landen na de tweede wereld Moerkapelle. In het kader van de I actie "een geopende deur wordt zaterdag 20 mei del I Moerkapelse autowasdag. Van 9.30 tot 15.00 uur kan men de auto! I laten wassen door leden van de I jeugdclubs. De slogan is: Het was bekend dat uw auto wordt I gewassen voor een briefje van tien-I maar nu zal deze, bij betaling vanf I 7,50 al blinkend zien!" De plaats waar men terecht kan om I de auto te wassen is op het kerkplein I van de Geref.Gemeente in Moerka- oelle. Terwijl de auto gewassen wordt op het kerkplein van de Geref.Gemeente, kan men in Moer kapelle naar het bejaardentehuis "Beth-San" wandelen. Daar wordt op zaterdag 20 mei de jaarlijkse ver koopdag gehouden. Voor elk wal wils. Oud-Verlaat: Op zaterdag 20 mei is er weer een disco in gebouw "De Vierkap" te Oud-Verlaat. Aanvang 20.00 uur. oorlog onafhankelijk werden, begon nen Britse producenten steeds meer kapitaal te investeren in de Afrikaan se landen Kenya, Tanzania en Oe ganda. Deze namen al snel een be langrijke plaats in onder de theepro ducerende landen. De werking van thee Thee bevat meer cafeïne dan koffie. Desondanks heeft thee een andere uitwerking dan koffie: thee is opwek kend, koffie opwindend. Hoe komt dat nu? In koffie zitten stoffen ('root- stoffen') die er voor zorgen dat de cafeïne vrijwel direkt door het li chaam wordt opgenomenHet effekt van koffie is daarom zeer snel en intensief merkbaar. Het looizuur ('tannine') in de thee zorgt ervoor dat het lichaam de cafeïne slechts gelei delijk opneemt, waardoor de wer king ook langer aanhoudt dan bij koffie en ook weer even gelijkmatig afneemt. De cafeïne in de koffie werkt op hart en bloedsomloop. Bij thee werkt de cafeïne veel meer op het gehoor en op het centrale zenuw stelsel. Het bevordert de waakzaam heid en vergroot de geestelijke activi teit. Geestelijke vermoeidheid wordt weggenomen en de reaktiesnelheid wordt aanmerkelijk groter. Riet Peddemors Zondag 21 mei: Herv.kerk: 10.00 uur en 19.00 uur ds.H. Gaasbeek H.A. Oud-Verlaat: 10.00 uur de heer P. Drijver Voorschoten Geref.kerk: 9.30 uur ds. W. Da- vidse, 18.30 uur drs.J. Mondeell Reeuwijk. Herv.kerk:9.30 uur ds. J. Vroegin- deweij Katwijk a. Zee, 18.30 uur ds. G.C. de Jong, Zoetermeer. Geref.Gem.:9.30 uur H.A. ds. D. Rietdijk en 18.30 uur. 20 mei: dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. 21 mei: dokter W. Voorthuyzen, I Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892- 15241. stichting sos telefonische hulpdienst rijnmond, dag en nacht bereikbaar voor een gesprek van mens to i mens tel. 010 - 4 362244 avond-/weekenddienst wijkverpleging: tel. 01820-294 66 Onafhankelijk informatie blad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat, Moerkapelle, Kruisweg en in Waddinxveen het centrum e de wijken Sniep en Zuidp as. Verschijnt eenmaal per we op woensdagmiddag/avon in een oplage van ruim 8.000 exemplaren. Redactie-adres: Drukkerij Elgersma Dorps straat 62a, 2761 AG Zeven huizen, tel. 01®02-2289 en Noordeinde 17, 2761 Zevenhuizen, tel. 0180 1653. De redaktie van de Dorps krant stelt zich niet aanspr kelijk voor de inhoud van d advertenties in deze krant. Bovendien behoudt zij zie het recht voor om zon er opgave van reden, adverte hes voor publikatie in e dorpskrant te weigeren.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 2