i I wytrans milieu 010-4379022 DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS BEZORGERS unicef TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN Huursubsidies 1989-1990 Collecteschema Vergaderschema Afgegeven bouwvergunningen Gemeenteraad Moerkapelle Het Reformatorisch Dag-blad vraagt per 1 juli: voor Moerkapelle Inl: E. Polak, tel. 015-571954 ALARMERING MILIEUKLACHTEN Brandweer2666 01820-28011 b.g.g01820-24255 Politie 1333 Gemeentelijke diensten b.g.g. alarmnr.. 071-410041 Gemeentesecretarie1940 Informatie01803-14444 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur)1940 MEDISCHE HULP Ambulance- OPENINGSTIJDEN dienst01820-16066 Gemeentesecretarie elke Arts1687 werkdag van 8.00-12.00 uur STORINGSDIENSTEN POLITIEPOST Gas Elektriciteit 071 -252911 maandag en woensdag van Waterleiding01736-6940 16.00-18.00 uur en C A-'02522-17553 zaterdag van 10.00-12.00 uur. Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval: iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats Individuele huursubsidie is bedoeld voor alle huurders die op 1 juli of de datum waarop de huur is ingegaan 18 jaar of ouder zijn en die in verhouding tot hun inkomen teveeJTiuur betalen. De hoogte van de subsidie wordt bepaald door uw inkomen, het inkomen van uw eventuele partner en/of huisgenoten en de huur die U moet betalen. Op basis van deze gegevens wordt de subsidie volgens bepaalde tabellen vastgesteld. Het inkomen waarover in de tabellen wordt gesproken betreft het belast baar inkomen, danwel het bruto-jaarinkomen min de verschuldigde pre mie A.O.W. Het tabelinkomen stelt U dus als volgt vast: - uw eigen inkomen over 1988 - het inkomen van de partner 1988 - de inkomens van huisgenoten over 1988 (min f 7.000,- per huisgenoot) Totaal van de inkomens 1988 f f f Onder partner wordt verstaan degene met wie een gemeenschappelijke huishouding wordt gevoerd in geval van: a. huwelijk; b. samenwoning die tenminste een jaar heeft geduurd. Onder huisgenoten worden verstaan de inwonende (klein)kinderen, pleeg kinderen, aangetrouwde kinderen, broers, zusters en (groot)ouders van UI en/of uw partner. Na het bepalen van het tabelinkomen bepaalt U de huurprijs van uw woning. De te subsidiëren huurprijs is de zogenaamde 'kale' huurprijs. Volgens onderstaande tabellen kunt U zien of U voor huursubsidie in aanmerking komt. Tabel 1 Meerpersoonstabel voor subsidie-aanvragers met partner en/of huisgeno ten. De huur van de woning moet op 1 juli 1989 tenminste f 271,67 maar niet meer dan f 750,- per maand bedragen. Het tabelinkomen over 1988 mag niet hoger zijn dan f 37.000,-. Tabel 2 Eenpersoonstabel voor alleenstaanden. De huur van de woning moet op 1 juli 1989 tenminste f 271,67 maar niet meer dan f 750,- per maand bedragen. Het tabelinkomen over 1988 mag niet hoger zijn dan f 33.000,-. Tabel 3 Eenpersoonstabel voor alleenstaanden van 18 tot en met 22 jaar, die in het vorige subsidietijdvak voor dezelfde woning ook volgens tabel 3 werden gesubsidieerd. De huur van de woning moet op 1 juli 1989 tenminste f 203,33 maar niet meer dan f 600,- per maand bedragen. Het tabelinkomen over 1988 mag niet hoger zijn dan f 29.000,-. Voor nadere informatie kunt U kontakt opnemen met de gemeente secretarie. 22 mei t/m 4 juni 1989: Nederlands Rode Kruis 17 mei 1989: Commissie Openbare Werken c.a. te 19.30 uur; 22 mei 1989: Commissie A.B.Z./Financiën te 19.30 uur; 6 juni 1989: Raadsvergadering te 20.00 uur. Bovengenoemde openbare vergaderingen worden in het gemeentehuis gehouden. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle hebben op 17 mei 1989 bouwvergunning afgegeven aan: - M. Splinter, Klaverkamp te Moerkapelle, voor het uitbreiden van een hobbykasje, plaatselijk bekend Klaverkamp 3; Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikking ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle. Wetenswaardigheden: Moerkapelle telde op 1 april 3302 inwoners, te weten 1696 vrouwen en 1606 mannen... Raadsbesluiten genomen tijdens de vergadering van 9 mei jl. Een wijziging van de Verordening Leerlingenvervoer; Een sollicitatiecode voor het open baar onderwijs; Huurverhoging van drie panden, per 1-7 1989, nl. postkantoor, pand Nas- saustraat 2 en multifunctioneel cen trum "Moerveen". De huurprijs van de panden wordt met 3% verhoogd. 6 woningwet woningen In de vorige Dorpskrant is er al mel ding van gemaakt dat er binnenkort weer woningen gebouwd gaan wor den in Moerkapelle. Naast 5 premie C-woningen kreeg Moerkapelle een contingent voor de bouw van 6 woningwet-woningen. De gemeente raad besloot tot het aanvragen en aanvaarden uit 's Rijks kas van bij dragen in de exploitatie betreffende de bouw van de woningwet- wonin gen. Vervanging riolering De gemeenteraad van Moerkapelle stelde tijdens de jongste vergadering een krediet van f 15.000,beschik baar voor de vervanging van de riole ring aan de Julianastraat. Er traden de laatste maanden herhaaldelijk verstoppingen op in dit riool dat in slechte staat verkeert en daardoor niet voldoende meer functioneert. Een gedeelte is enkele jaren geleden al vervangen. Deproblemerrkunnen worden opgelost door het overige riool (oude gresbuis) tot aan de in- spectieput tussen de nrs 38 en 40, volledig te vervangen voor een pvc buis van 20 cm. doorsnee. Hierbij zullen ook de huisaansluitingen tot aan de ontstoppingsputjes moeten worden meegenomen. Rioolafvoe- ren die nog niet zijn voorzien van een ontstoppingsputje, zullen alsnog daarin moeten worden voorzien. Voor het resterende gedeelte van de riolering aan de zuidzijde van de Ju lianastraat tot aan de Bredeweg, zal de raad binnenkort nog een voorstel worden gedaan. Industriestraat Omdat hef noodzakelijk is dat er een zijweg aan de Industriestraat wordt aangelegd, voteerde de raad eer krediet van f 55.000,excl. BTW. CONTAINERS Vervanging van raadsleden op commissie -vergaderingen. De heer R. de Gooijer was het, ten gunste van de kleinere fracties, niet helemaal eens met het door B. en W. gedane voorstel eens, dat voort kwam uit een wijziging van een veror dening van o.a. de zittingsduur, taak en werkwijze van de vaste commis sies van advies en bijstand aan B. en W. Het betrof het punt van vervanging van een raadslid tijdens een commis sievergadering. Hij achtte het raad zaam om permanent een vaste per soon één bepaalde commissie te la ten waarnemen. Die mogelijkheid is er met de nieuwe verordening wel als zodanig, als het raadslid verhinderd is. Omdat fracties zoals RPF en CDA met één raadszetel (CDA heeft ook wethouder) drie commissie-verga deringen bij moeten wonen, achtte hij hen te zwaar belast. De heer A. Verweij kon zich hierin wel vinden en de heer Wolft CDA vond het ook aardig. De heer Duursma Alg. Bel. dacht dat er bezwaren kunnen kle ven aan het permanent laten verte genwoordigen in een commissie door iemand uit de achterban, in hun geval b.v. voorzitter Visser. "Je kunt deze vertegenwoordiger nooit ter verantwoording roepen omdat hij geen raadslid is". De Gooijer tracht te zijn voorstel geamendeerd te krij gen, wat niet lukte. Burgemeester Lips vond dat een nieuwe raad zich hierover nog maar eens moet bui gen. Het door B. en W. gedane voor stel, werd derhalve akkoord bevon den. Er zijn twee soorten vervanging mogelijk: a. het betreffende commissielid laat zich door een raadslid vervangen b. het betreffende commissielid laat zich door een andere persoon ver vangen. Per raadsfractie kan dit maar één vaste persoon zijn. Dorpshuisbestuurder. De heer R. de Gooijer in het stichtingsbestuur In de plaats van de heer A. Verweij RPF moest een andere raadsverte- genwoordiger in het stichtingsbes tuur van het Moerkapelse Dorpshuis worden gekozen. Hij heeft zijn be stuursfunctie ter beschikking ge steld. De heer R. de Gooijer SGP, stelde vragen over de gang van zaken om trent een brief, waarvan hij ge schrokken was, die door een dorps huisbestuurder naar de heer Verweij is gestuurd. Hierin werd, volgens de heer Linthout SGP, een soort chan tage gepleegd. De voorzitter gaf in bedekte termen uitleg over de ge sprekken die met het dagelijks be stuur hebben plaatsgevonden over deze kwestie. Mevrouw Van der Feltz schetste de situatie als zijnde bestuurslid van het dorpshuis op persoonlijke titel, daarbij de heer Verweij verwijtend dat hij de politiek het dorpshuis zou hebben ingehaald omdat hij de brief aan alle bestuursle den heeft laten lezen. Acht van de elf stemmen werden op de door de heer Linthout SGP voor gestelde gemeenteraads-afgevaar- digde, de heer R. de Gooijer uitge bracht. De overige waren drie blanco stemmen en één voor de heer R. Vis PvdA. Verkoop grond Van Houten B.V., een bedrijf dat zich al op het Moerkapelse industrie terrein heeft gevestigd, koopt van de gemeente een perceel grond van ca. 1.280 vierkante meter, dat aansluit op de grond die het bedrijf reeds in bezit heeft. De grondprijs voor deze kavel bedraagt f 140.800,excl. ob. (Na afloop van de raadsvergadering vroeg een mevrouw wier bedrijf eer der grond kocht, wat de oorzaak is van het verschil in clausules en prij zen. Zij zou dat graag vernemen, doch de voorzitter moest hierop het antwoord schuldig blijven). Benthuizen/Moerkapelle Een geacht ingezetene van Moerka pelle kan zich niet verenigen met de stellingname van de gemeenteraad van Moerkapelle dat bij herindeling voor samenvoeging met Zevenhui zen kiest. Hij pleit voortdurend bij zijn politieke medestanders (SGP) het dorp Benthuizen samen te voe gen als "broer" vanwege de eendere raadssamenstelling en het confessio nele karakter van beide dorpen. Na afloop van de gemeenteraadsverga dering, vorige week dinsdagavond, maakte hij van de gelegenheid ge bruik om zijn standpunt op humoris tische wijze kenbaar te maken. Herindeling op de lange baan?! Overigens behoeft niemand wakker te liggen van een naderende herinde ling. Deze kan, tengevolge van de Kabinetscrisis, weieens op de lange baan geschoven zijn. De OV-kaart is voorlopig niet aan de orde; de behan deling van de Euthanasie wet is voor uitgeschoven, evenals andere za ken. De verwachting luidt dat een nieuwe regering zich eerst met be- grotings-aangelegenheden bezig gaat houden en andere lopende za ken. In de verre toekomst... mis schien... na de jaarwisseling zou de herindeling nog eens ter sprake kunnen komen...Of is deze definitief van de baan. GROET EEN VRIND en HELP EEN KIND.. Unicef wenskaarten en kadoartike- len verkrijgbaar bij uw plaatselijke verkoopadres: - Zevenhuizen: Ina vd Hoek, Korenstraat 19, tel. 2260 en W. v Holst, de Patrijs 27, tel. 2921; - Moerkapelle: Joke Verhulst, Joh. Frisoplantsoen 2, tel. 2344 of Francis Jansen, Beatrixlaan 109, tel 2771

Dorpskrant | 1989 | | pagina 4