-y DEV NAAIMACHINES RIJNLAND lid van de verbruikersraad 62,50 34,95 Naaimachinecentrum BENNING Bijbelwasen KUNST GEBITTEN Dorpsstraat 151 ZEVENHUIZEN Tel. 01802 - 12 12 Kinderen in oorlogstijd TELEFOON DROOG MOLEN SNOEISCHAAR GRAVEER APPARAAT KETTINGALARM Keuze uit wel 100 modellen en merken. De grootste naaimachinespeciaalzaak van de Randstad Het adres waar u door onze enorme omzet altijd goedkoper slaagt BEGRAFEN IS VERZORGING T. den Hollander Illlllllllll reparatie's KLAARTERWIJLUWACHT WADDINXVEEN TEL. 01828-12958 Witte telefoon voor zowel liggend als hangend gebruik. Europees verlicht toetsenbord, nummerher halingstoest en speciale verbreek- toets BRABANTIA Aluminium gepolijste staander Plaatstaal verzinkte draagarmen. Drooglengte 40 meter. Iedere waslijn is apart geklemd. HAPE Solide schaar die dubbel snijdend is Lengte 22 cm HAPE \oor het aan brengen van anti diefstal merken Ook geschikt voor het versieren van hobbywerkstukken van metaal, kunst stof en hout. Met 220 V trafo-adaptor en graveerstift. INBRAAKPREVENTIE HAPE Niemand doet meer ongehoord een deur open door deze beveiliging Voorzien van sirene. Levering en reparatie van alle topmerken. Pfaff - Lewenstein - Husqvarna - Elna - Singer - Bernina Toyota - Riccar - Anker Zig-Zag vanaf f 299,- t/m f 3600,- Oranjelaan 29 - Zoetermeer - Tel. 079-166759 (wijk 12 bijt Oude Dorp) Vrijdag koopavond Tentoonstelling in gemeen tehuis Zevenhuizen Hedenmorgen is in het Zevenhuizen- se gemeentehuis de tentoonstelling "Kinderen in oorlogstijd" geopend, die door het Zuidhollands Verzets museum te Gouda werd ingericht. De expositie duurt van 17 tot en met 26 mei en is tijdens de kantoo ruren van het gemeentehuis te be zichtigen. Met verschillende thema's (de cri sis, mei 1940, propaganda, voeding en gezondheid, onderwijs, kinderen van Oranje, kampkinderen en spel en ontspanning om er enkele te noemen) wordt een aangrijpend beeld gegeven van de echt onschul dige slachtoffers in een oorlog; de kinderen. Aan de hand van originele foto's, tekeningen, documenten en voor werpen, gaat de expositie uitvoerig in op de ingrijpende consequenties die de oorlog voor kinderen met zich meebracht. Ook authentiek mate riaal van kinderen zelf (o.m. tekenin gen, brieven en poëzie-albums) uit de bezettingsjaren is gebruikt. Eerder was de tentoonstelling al in het Gouds Verzetsmuseum te be zichtigen. Begrafenissen worden uitgevoerd door Schiedamseweg 162 3134BV Vlaardingen Tel. 010-460 05 09 b g.g. 434 8313 Geen crematies Dag en nacht bereikbaar De N. V. Energie- en Watervoor ziening Rijnland levert op dit moment vanuit 17 vestigingen gas, elektriciteit, water en stadsverwarming in het noordelijk deel van Zuid-Holland. Het verzorgingsgebied omvat 31 gemeenten en zal worden opgedeeld in 4 districten. Het gehele gebied omvat zo'n 200.000 gecombineerde aansluitingen. Naast het continu leveren van energie en water van een goede kwaliteit, levert het bedrijf een bijdrage aan de ontwikkeling van alternatieve energie-opwekking. Schuttersveld 9 Postbus 777 2300 AC Leiden De Directie van de N.V. Energie- en Watervoorziening Rijnland nodigt verbruikers uit zich aan te melden als De N.V. Energie- en Watervoorziening Rijnland is een bedrijf dat is ontstaan uit een fusie van 11 energie- en water bedrijven. Bij een van de fusiepartners, het Energie bedrijf Rijnland, bestond een consumen- tenraad. In navolging hiervan wordt bij het nieuwe bedrijf een verbruikersraad ingesteld. De verbruikersraad heeft tot doel de verbruikers van de N.V. Energie- en Water voorziening Rijnland directer te betrekken bij het beleid van het bedrijf ten aanzien van de relatie bedrijf-verbruiker. De verbruikersraad brengt hiertoe, op verzoek of uit eigen beweging, adviezen uit aan de directie. Deze adviezen hebben betrekking op alle aangelegenheden die de kleinverbruikers rechtstreeks aangaan. Aangelegenheden zoals: incassobeleid; inspectiebeleid; voorlichting; wijziging tarieven; klachtenprocedure. De raad zal bestaan uit 5 leden die een organisatie of belangengroep vertegen woordigen plus 12 leden die zich als particulier hebben aangemeld. Omdat er een nieuwe raad wordt opgezet, is er plaats voor een twaalftal verbruikers. Verbruikers die op basis van hun interesse of maatschappelijke verantwoordelijkheid een bijdrage leveren aan de verbruikersraad. De raad komt een aantal malen per jaar bijeen. Daarnaast is er tenminste driemaal per jaar een overlegvergadering met de directie en een lid van de Raad van Commissarissen. Deze vergaderingen zijn openbaar. Leden van de verbruikersraad moeten woonachtig zijn in het verzorgingsgebied van de N.V. Energie- en Watervoorziening Rijnland. In de raad kunnen geen zitting hebben: a) werknemers in dienst van de N.V. EWR; b) leden van de Raad van Commissarissen; c) aandeelhouders van de N.V. EWR. Als u belangstelling hebt voor het lidmaat schap van deze raad, dan kunt u het reglement van de verbruikersraad en een aanmeldingsformulier toegezonden krijgen. U kunt hiervoor tijdens kantooruren contact opnemen met de secretaris van de consumentenraad van het voormalige Energiebedrijf Rijnland, de heer P.J. Verduijn, telefoon (071) 25 23 56. Degenen die zich willen aanmelden voor de verbruikersraad dienen het aanmeldings formulier voor 31 mei 1989 terug te zenden. Documentatie: Indrukwekkend materiaal van fotografe Emmy An- driesse is geleend van het prentenka binet van de rijksuniversiteit van lei den. Kinderen tijdens de hongerwin ter voor een etalage met lege dozen en verpakkingsmateriaal, kinderen spelend op puinhopen van een huis na een bombardement en kinderen slenterend op straat, uitgemergeld en op zoek naar een laatste restje eten. "Waakzaamheid ten opzichte van het nationaal-socialisme, fascisme en racisme", heeft het Gouds Ver zetsmuseum, hoog in het vaandel. In het kader van de tentoonstelling "Kinderen en oorlog" wordt ook aan de kinderen een beeld gegeven waar mee dit soort lieden zich bezig hield. Zo hangt er een jasje met een joden ster en een foto gemaakt tijdens de meidagen van 1940, waarop prinses Juliana met de kleine Beatrix voor de schuilkelder van paleis Noordeinde, wacht op de dingen die komen gaan. Tegen de muur is een stengun ge plaatst, waarmee het contrast van die bange dagen treffend wordt geïl lustreerd. Maar ook de onschuldige kinderen van NSB'ers komen op de expositie aan de orde, alsmede kin deren in Japanse gevangenen-kam pen en de kinderen van zigeuners, die evenals de joden werden gede porteerd. "Kinderen en oorlog" eindigt met het heden. Bij dit onderdeel wordt o.m. een uitspraak van de zwarte bis schop Tutu geciteerd. "Kinderen hebben geen oorlog nodig, maar vrede". Elk onderwerp op de tentoonstelling is voorzien van een aparte toelich ting: de nadruk ligt daarbij op de jeugdige bezoekers. Vooral op deze groep is de tentoonstelling gericht. Daarom hebben de plaatselijke scholen bericht gekregen over de tentoonstelling, die ongetwijfeld groepsgewijs, bezocht zal worden Zevenhuizen - Op zaterdag 20 mei a.s. staat de Bijbelwagen van S.I.E.N. weer op het marktpleintje van Ze venhuizen.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 7