no BAR - DISCOTHEEK - EETCAFE a®#» Eetcafé open 25 mei a.s. vanaf 6 uur v.m. Discotheek open vanaf 26 mei a.s. Een zilveren vereniging INGEGROEIDE NAGELS Zuidpias volleybal toernooi Kerkdienst I GARAOF. Voor: ZAKENLUNCH, RECEPTIES, BRUILOFTEN en PARTIJEN OPENINGSTIJDEN: EETCAFE: BAR-DISCOTHEEK maandag t/m vrijdag vanaf 6 uur 's morgens, zaterdag en zondag vanaf 11.00 uur 's morgens vrijdag en zaterdag vanaf 20.00 uur. zondag vanaf 15.00 uur. Zuidplasweg 12-14 - Zevenhuizen - Telefoon 01802-1041 Groensvoorde 74 WADDINXVEEN 01828-12887 kunnen we tegenwoordig op de nieuwste manieren behandelen, waardoor uw klachten vaak blijvend tot het verleden behoren. BEHANDELING OP AFSPRAAK. IKerkweg West 1 2742 BC Waddinxveen j Tel. 01828-12205 I# A.P.K.-keurings- station Reparatie en onderhoud ALLE MERKEN AUTOMOBIELEN I# Benzinepompstation zeer scherpe prijzen incl. bediening I# Reparatie en onderhoud 4 Wheel drive A.M.C. - Ranche Rover Voor begrafenissen C.H. DE VRIES ZN. UITVAARTVERZORGER TESSELSCHADELAAN 20 2741 AT WADDINXVEEN TEL. 01828-14719 "LA BARAQUE" Tr^ Jubileum volleybalvereniging Zevenhuizen Rentokil/ZVH Zevenhuizen. Iemand die vanaf het eerste uur volleybalt bij de Zevenhuizen- se volleybalvereniging is Jan van der Wel. Hij en Lien de Jong, zijn de enige volleyballers van het eerste uur, die nog spelen. Met Jan hadden we een gesprek, omdat hij niet alleen nog actief speelt, (in het 7e team), maar al jaren jeugdtrainer is. Om precies te zijn: 23 jaar. Dat is een lange periode. Jan vindt zelf dat hij van lieverlede de jeugd ontgroeit, omdat het verschil in leeftijd steeds groter wordt en daarom het volgende seizoen de overstap maakt naar een seniorenteam Thans traint hij de A-meisjes (16-18 jaar) die op Koninginnedag districts kampioen werden. Zijn team en nog twee andere teams die districtskampioen werden, zullen niet aanwezig zijn op de jubileumdag, 20 mei, in dorpshuis Swanla, omdat op die dag de voorronden voor het Nederlands kampioenschap worden gehouden.... Dat zijn de consequenties als je een team hebt dat goed speelt. Er is hoop dat deze meisjes en/of de andere junioren teams Nederlands kampioen worden. Jan v.d. Wel maakte het tweemaal mee dat "zijn" team Nederlands kampioen werd. De eerste keer was in 1980 en de tweede keer in 1986. Bij de tweede keer zat tweede dochter Heieen in het kampioensteam. Nu maakt de derde dochter Loes kans dat haar team Nederlands kampioen wordt.. Voor zo'n kampioenschap is een opbouwperiode nodig. Er wordt dan intensief getraind. Of het dan prettig is als er een doch ter van je in het team zit? Jan vindt dat het nauwelijks verschil maakt, omdat de familierelatie tij dens training en spel op de achter grond gezet wordt. Als er verbol- gendheid is over een spel of trainings moment, dan heeft hij er vrede mee dat de dochter partij kiest voor de groep, tegen de trainer. Overigens behoort zoiets tot een zeldzaam heid. Jan heeft 12 jaar jongens getraind, in de leeftijd van 16-18 jaar. Helaas speelt er niemand meer uit die begin periode. Velen vielen af door studie of hun werk. Een team dat volop in de schijnwer pers staat en waarvan Jan een aantal meisjes als trainer meemaakte, is Dames I. Tanja de Oude, Eline Ziel- huis, Marriet Ensing, Lisette Mulder en Astrid Poot, hebben nog goede herinneringen aan de periode dat ze met Jan trainden en sommigen met dochter Heieen, Nederlands kam pioen werden. Waddinxveen. De wijk Zuidpias is een saamhorige wijk. De nieuw- bouwbewoners leren elkaar bij tal van sportieve en feestelijke happe nings kennen. Neem nou b.v. het aanstaande vol leybaltoernooi. Op zaterdag 27 mei, strijden weer straten tegen el kaar om de felbegeerde wisselbeker, die keihard verdedigd zal worden door het team De Rakkers", dat deze thans in z'n bezit heeft. Men kan zich nog aanmelden, al is het wel op het nippertje. Het aanmelden kan in teamverband, maar ook indivi dueel. De wedstrijden beginnen om ca. 11.00 uur en duren tot ca. 15.00 uur. ledereen boven de 14 jaar kan meedoen. Het inschrijfgeld bedraagt f2,50 Aanmelden voor deelname: Graan akker 72, Gerstakker 13, Grutto- dreef 29 of Zuidplaslaan 81. Waddinxveen - zondag 21 mei Geref. kerk (vrijg.): 8.30 uur en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn. Meisjes en jongens.... Wat vond Jan verschillend in het trainen van de jongens en de meis jes? "Er is een mentaliteitsverschil, die verschilt per groep. De meeste jon geren volleyballen vanaf de mini's. Er gaan er af en er komen erbij. De opzet is om er een goed team van te maken. Te zorgen voor een goede sfeer. Daarbij komt het bij de spelers op inzet en teamgeest aan. Dat kan per training verschillen. Vooral aan het begin van een seizoen, als er een nieuw team is samengesteld, wil het niet zo vlotten. Jongens zijn vaak fanatieker, laten de sport nogal eens preveleren voor hun studie. Bij meisjes is dat vaak andersom. De studie staat bij hen voorop. Wil je aan wedstrijdsport doen dan moet je voor je sport wei eens wat laten staan, zonder dat het spaak loopt met je studie, b.v. gezel lige uitjes, naar de disco enz. Meisjes willen graag uit en kiezen liever daar voor dan nog eens extra te volleybal len." Als er onenigheid is met de meisjes dan is dat wel weer snel over, maar toen hij jongens trainde, lag dat wat eenvoudiger, omdat er gebruik ge maakt wordt van dezelfde kleedka mer, waarin met de groep nog nage praat kan worden. "De meiden" gaan soms nijdig de kleedkamer in en weer uit.... Nu zou het lijken dat Jan een harde of onredelijke leermeester is, niets is minder waar, want zulke dingen gebeuren slechts zelden. Het team erkent in Jan de leider, maar kunnen het ook kameraadschappelijk met hem vinden... Is de training combineerbaar met je werk? (Jan heeft een grote rationele torna- tenkwekerij) "Jawel. We werken van 's-morgens vroeg tot vijf uur 's-middags. Dan neem ik snel een douche, kleed me om, eet wat en snel tweemaal per week weg naar de training. Die is voor de junioren altijd erg vroeg. Je vrouw moet er wel achter staan. Dat is bij ons gelukkig het geval. Rita weet al niet beter dat ze voor mij of de dochters die moeten trainen, om vijf uur, of om zeven uur het warme maal klaar heeft. Drie uur train ik per week de junior meisjes, 1_ uur train ik zelf. Daar naast op zaterdag meestal zelf spe len: 1_ uur en de meisjes ca. twee uur. Daarnaast zit ik in de jeugdcommis sie, zodat je al gauw een uur of tien per week aan de volleybal besteed. Persoonlijk vind ik dat het allemaal precies zo kan, omdat je nooit hele avonden weg bent. De meisjestrai- ningis dinsdag- en vrijdagavond van half zes tot zeven uur. Daarna kun je makke lijk nog iets anders doen, of gewoon eenavond thuisblijven. Voorwatm n bedrijf betreft ben ik ook weieens s avonds weg, omdat ik al vele jaren, ook bestuurlijk gebied, deel uitmaf van een tomatenwerk-studiegroeP (In dit relaas dus een besluit: Jan gaat van de "meiden" naar een team, waarin senioren spelen. Die trainin gen zijn wat later, in ieder geval na zessen. Kan hij eindelijk gewoon op z'n gemak warm eten...) Met z'n allen op de foto. Dat viel niet mee. Dan waren de meisjes nie compleet en toen was Jan eenJ onverwachts afwezig.... Eindelij toch een foto En een welgemeend: zet m P a.s. zaterdag bij de vooriori den van het Nederlands kam pioenschap".

Dorpskrant | 1989 | | pagina 8