kleintjes 7f(p8 m tkouwdoq JemamingDudffÊe ÉL Een voetpad langs de Wethouder Kreftlaan????? Gratis boekje: iiifcrcïiril drukkerij elgersma Dit mooie Intercard-boekje krijg je bij ons, wanneer je als a s. bruidspaar, zo'n mooie trouwkaart uitzoekt uit de nieuwe Intercard-kollektie. Jullie eigen naam en trouwdatum in goudfolie op luciferdoosjes, menukaarten onderzettertjes enz Kom eens langs dorpsstraat 62a zevenhuizen tel. 01802-2289 Kabinet valt over 1000-jarig Zevenhuizen lanSeSlHPe„drik.H«nnip»lH ZELFMAAK-MODE, GOEDKOPE MODE..!**' Grote sortering STOFFEN Vele FOURNITUREN Complete Una Brown collectiel N&ue Mode, 6 maten patronen op voorraad... Alleen maandagmorgen gesloten I BABBA'S STOFFENHUISi Kerkweg West 8 - Wao iinxveen TELEFOON 01828-11120 "Nee" zeggen alle elf gezinnen van de Bongerd. Toch zal (zo zijn de plannenjer een voetpad bij hen achter langs aangelegd worden. Sommigen uit de politiek leek het een goed idee. Jammer vinden velen het dat er aanzienlijk veel groen voor gesloopt moet worden. En dat, terwijl dit bomen en heester-rijke wijkje, vooral nu in het voorjaar, met de vele bloeiende bomen, er bijzonder fraai uit ziet en het lang duurt voordat de fraaie bebossing aangegroeid is. Bij de constatering dat er in ca. 14 jaar zoiets moois is gegroeid, kom je de heer A.Gde Graaf tegen. Een bewoner van één van de woningen aan de Bongerd. Een liefhebber van het groen op ei gen terrein, maar zeker even zorg zaam voor het "openbaar groen" naast en achter zijn woning. "Zorge lijk" kijkt hij als hij over het aan te leggen voetpad praat. Daarbij schudt hij voortdurend het hoofd en houdt z'n hart vast, dat er, ten gevol ge van de aanleg aan deze noordzijde van de Kreftlaan, straks ongelukken zullen gebeuren omdat kinderen vanaf het voetpad, de weg zullen oversteken. "Er is door de gemeente toegezegd dat er een hekje van een 60 cm. hoogte langskomt om dat te verhin deren, maar ik zie het al voor me gebeuren. Straks kunnen we veron gelukte kinderen van de straat pluk ken. En waarom is zo'n voetpad nou nodig. Er zijn oversteekplaatsen met hekjes beveiligd. De kinderen moe ten dan wel driedubbel uitkijken met de huidige drukte, maar daarna lo pen ze een veilige schoolroute, over de Bongerd en de Lente naar school.... En dan straks deze par keerplaats, naast de Bongerd, die opengemaakt wordt naar de Kreft laan, dat wordt straks net zo onover zichtelijk als de hoek vanaf de Lente naar de Kreftlaan. Die uitrit is levens gevaarlijk. Je hebt geen zicht op de weg, door bossages en de bocht in de Kreftlaan. Menige aanrijding is hier al gebeurd Toen ik van de gemeentelijke plan nen hoorde om hier een voetpad aan te leggen ben ik de situatie op teke ning in het gemeentehuis gaan bestu deren. Toen ik die zag dacht ik "Hoe halen de gemeentebestuurders het in hun hoofd. Levensgevaarlijk voor de kinderen. En wie gaat dat voetpad straks gebruiken? Er lopen hier da gelijks misschien vijf mensen voorbij, meestal met een hond aan de lijn die ze uitlaten op het grasveld aan de overzijde. Voor de rest nemen bewo ners van de vogelwijk jong en oud, die naar het dorp moeten, de veilig gemarkeerde route door de Bongerd naar de Lente. Er is daar niet voor niets daar een gemarkeerd voetpad aangelegd. Kom maar eens kijken"... (De Graaf wijst op de schuine tegels die van het hekje bij de oversteek over de Kreftlaan, via de Bongerd, naar de Lente leiden.) "Jammer dat ze niet doorgetrokken zijn achter langs de Kreftlaan, want nu raken mensen het spoor weieens bijster, weten ze niet datje rechtdoor kunt lopen en zo via de achterkant van de Kreftlaan aan de voorzijde kunt komen en bij de bushalte.... Overigens wordt die bushalte niet gebruikt door mensen uit de "vogel wijk". Zij hebben boven aan de Kra tonlaan een eigen bushalte. En om naar dorp te gaan voor boodschap pen, kiest iedereen toch de kortste looproute, door de Bongerd, over de Lente.... Het is je reinste geldverspilling om zo'n voetpad aan te leggen. Laat de gemeente maar eens meer geld uit geven voor het onderhoud van de plantsoenen en het openbaar groen. Dat ziet er niet al te fraai uit, want het nut en de noodzaak van de aanleg van dit voetpad is absoluut niet aan wezig. Nou is het echt niet m'n bedoeling om m'n gal in de Dorpskrant te spuien, ik signaleer alleen maar." overkant te komen. Nu is die dicht gegroeid." Jammer vindt De Graaf het voorts dat hij op z'n laatste brief aan de gemeente geen antwoord heeft ge kregen. Wel vernam hij toen hij er telefonisch naar informeerde, van de heer Van IJperen dat de aanleg tijde lijk is opgeschoven. "Maar ik vind het zo eigenaardig dat wij helemaal niet gehoord zijn... Stel je voor, in de Asterstraat gaan ze wat veranderingen aanbrengen en er wordt een hoorzitting gehouden. We hadden het op prijs gesteld als dat hier ook zo was gebeurd." Een telefoontje met wethouder Van IJperen levert de bevestiging dat de aanleg van het voetpad inderdaad verschoven is, maar op verzoek van de commissie, binnenkort weer A In zijn woning toont hij de met de gemeente gevoerde corresponden tie. Toen hij bezwaar tegen het plan aantekende, met daarbij 10 anderen die hun handtekening zetten, was hij in de veronderstelling dat de plannen al helemaal rond waren. Hij reageer de op een ter visie legging van een wijziging van het bestemmingsplan. Inderdaad waren de plannen al door de gemeenteraad goedgekeurd. De Graaf dacht dat hij zijn bezwaar niet meer hard kon maken en reageerde in eerste instantie tegen het verdwij nen van het achterpad, daf de bewo ners van de Bongerd een privacy geeft, vanwege de verscholenheid. Angst voor vandalisme door op het middernachtelijk uur huiswaarts kerenden, hebben ze nu niet, maar kan wel ontstaan als het huidige groen weggehaald wordt.... Naar die klachten is door de gemeen te geluisterd en de brandgang blijft in tact. Voorts werd geluisterd naar de vei ligheid van het wandelpad. Er wordt een hekje als afscheiding geplaatst. Ook op de technische aspecten van de moeilijkheidsgraad, vanwege het niveauverschil, heeft De Graaf de gemeente gewezen. De weg zal ter plaatse versmald worden, om de hele weg een gelijke breedte te geven. Juist daarom vindt De Graaf het zo vreemd dat er zo moeilijk wordt gedaan om, als het dan toch moet, in plaats van aan de noordzijde, aan de zuidzijde, langs de sloot bij 't Land Kanaan een voet pad aan te leggen. "Er moet alleen een damwand gesla gen worden. Buiten dat, er zou ge woon van de wegbreedte geprofi teerd kunnen worden. De weg moet toch versmald worden, dus is er van de rijstrook wel een meter af te halen. Het wandelpad komt dan bij Bijster bosch z'n loods uit, waar een over steek gemaakt kan worden, aanslui tend op het bestaande voetpad bij Hol. Bij dat voetpad aan die zijde van de weg is uiteraard dan een flink hekje langs de rijbaan, een voorwaar de. De plannen zijn overigens, om een dergelijke hekje slechts tijdelijk te plaatsen, totdat de bossages on doordringbaar zijn. Maar neem nou hier (hij wijst op een plek door de heesters) dit was een sluiproute om door de bosjes aan de GERANIUM-MARKT! Geraniums, v a. 6 voor 10,-; Opgemaakte terrasbakken Boeketten v a. 5,95; EERST EVEN BIJ Iedere vrijdag in het hart van Moerkapelle. Pr. Willemstr. 8 TEL. 01793-1373 Verkoop en reparatie van al uw tuin- en parkmachines. Garage C. VAN DER KNIJFF Bredeweg 31 - Moerkapelle TEL. 01793-1728 Gevraagd: Hulp in de huishouding voor 2 ochtenden in de week; Mevr. Bac. TEL. 01793-1916 JONGE POESJES af te halen. Mevr. Tuitel, Kleikade 19, Waddinx- veen - TEL. 01828-11056 Gevraagd: WEEKEND- MEDEWERK(ST)ER Rozenkwekerij J.S. Meewisse, Bierhoogtweg 8, Zevenhuizen, Tel. 01802-1693 Te buur gevraagd: KAMER in Zevenhuizen. Reacties: Roland- straat 18 - 2805 VX Gouda. BAGAGEWAGEN te koop. Gemaakt van oude Alpenkreuzer. Nog best aardig, t.e.a.b. 01793-1616 PLAATS OOK EENS EEN kleintje Wie weet of heeft WOONRUIMTE te huur in Moerkapelle/Zevenhuizen voor jong aanstaand echtpaar. Bel a.u.b. G. Commelin: 01727-15988 of P. Verloop: 01727-15569 Tijdens de verkoping op 20 mei in B eth San is er een "Snoopy" zoekgeraakt. Wie heeft hem gezien. Bel even: TEL. 01793-3136 T.k.: in zeer goede staat verkeren de Puch Maxi bromfiets; 1,5 jaar oud prima belm. Prijs f 950,-. Te bevragen bij: G. Gerritsen, Dorpsstr. 49, Zevenhuizen. TEL. 01802-1412 een goede keuze wordt behandeld. Vervolgens zullen dan ook de "bezwaarden" gelegen I heid krijgen om hun motieven tegen de aanleg duidelijk te komen maken aan de beroep en bezwaarschriften commissie. Om van tevoren een hearing te houden was niet aan de orde geweest, omdat het hier niet een totale straat betreft, zoals de Asterstraat, maar slechts de belan gen van enkelen. De oorzaak van de verschuiving ligt volgens de wethouder niet in het feit dat er 11 bezwaarden zijn (12 wonin gen waarvan één een kantoorpand), maar omdat het plan nog niet goed ingevuld en uitgewerkt is. Hij vindt de argumenten van de heer De Graaf en I de andere elf niet steekhoudend om het voetpad niet aan te leggen. "Ze praten alleen maar uit hun eigen I straatje", zo reageert hij laconiek. herindeling van de baan Enige weken geleden toog mijn Hen drik naar Den Haag om de Hoge Haagse Heren er nog eens van te doordringen dat samenvoeging van Zevenhuizen en Moerkapelle een slechte zaak is. "Nu ben ik het spuug zat", zei hij, "ik zoek het hoger op." Vastbesloten hees hij zich in het zondagse pak en bestelde een taxi bij Piet de Jong, richting Catshuis. "Ik kom pas terug als alles geregeld is," zei hij nog. In Den Haag aangekomen vestigde hij zich tijdelijk in hotel "Des Indes" en bracht hij mij dagelijks verslag uit van zijn vorderingen met het verzoek u op de hoogte te hou den. In de eerste dagen lukte het Hendrik niet om door te dringen tot het to rentje van de heer Lubbers. Uitein delijk kreeg ij een inval, pakte de telefoon en zei: tegen de secretares se van de premier dat het orakel uit het Noorden hem over een half uur wenste te spreken in kamer 101 van Hotel "Des Indes". Een half uurtje later stapte Lubbers de kamer van Hendrik binnen. Volgens Hendrik moet hij erg verbaasd gekeken heb ben. Haarfijn heeft Hendrik hem toen verteld van het onzalige plan van die gemeentelijke herindeling. Daar hoorde de heer Lubbers van op! Ze hadden hem er nog nooit iets over verteld. Uiteraard was Hendrik graag bereid om hem wat meer te vertellen over ons mooie kleine dorp je aan de Rotte. Nou, toen hij vertel de dat Zevenhuizen over enkele ja ren 1000 jaar zou bestaan wa(SJ*e premier definitief overtuigd. Die herindeling mag niet door gaan!!, riep hij uit. Hij zei Hendrik dat hij onmiddellijk een kabinetsraad bijeen zou roepen om deze kwestie te be-f spréken Enkele dagen later kwam de premier met de handen in het haar weer bill Hendrik op bezoek. Hij was ten ein-j: de raad, want de meningen in net, kabinet waren hopeloos v®™6®'ld.. Bijna smekend vraag hij aan HendnK of er geen compromis mogelijk wasj zodat Zevenhuizen toch de 1000 jaar zou halen en dan alsnog zou wordejj heringedeeld. Hendrik toonde zie onverbiddelijk: "Geen samenvoej ging, nu niet en nooit niet!! Dari maar een crisis" sprak Lubbers termj Opgewonden belde Hendrik mi) 1 1 avond op. "Ik kom naar huis Hen t ka", zei hij, "en het kabinet valt oven de herindeling." Thuis gekomen ve i telde hij hoe het allemaal in elka zat; er is een crisis over de hennaei ling, maar omdat dat jxjhtiek n. 1 interessant is doen ze als ot het o r wat anders gaat. -J 's Avonds in bed m°mP~"e "Zevenhuizen haalt de 1000 ja - f Hierna viel hij tevreden in een neie

Dorpskrant | 1989 | | pagina 12