La Baraque.... Meer dan een discotheek... "LA BARAQUE" MEERSMA B.V. BOS&vnnRIJS STflflLWERKEfl BEN en FAM. VERBURG 3b Wij wensen dat "La Baraquef' voor jullie geen rustpunt is, maar dat er hard gewerkt moet worden zoals jullie altijd al hebben gedaan Voor de stijgende lijn maak je gebruik van de mm trappen van: EIKELENBOOM STAALBOUW IJZERSTERK! Aannemings- en Handelsmaatschappij grond-, weg- en waterbouwwerken Hartelijk gefeliciteerd en veel succes! Katwijkerlaan 115 - 2641 PE PIJNACKER TELEFOON 01736-5340 Het bestuur van v.v. Groeneweg en het A-l elftal wensen Ben Verburg heel veel succes met zijn nieuwe zaak DE DORPSKRANT feliciteert Ben en fam Verburg met LA BARAQUE en wenst Ben goede zaken!!! wenst Ben Verburg veel succes met zijn nieuwe bar -discotheek-eetcafé hij: Eetcafé, bar, pub en catering Zevenhuizen. 17 mei: Er blijkt al zoveel tekening in het werkschema dat "La Baraque" over een'week: 24 mei, ook echt helemaal pico bello in orde zal zijn... Koortsachtig worden leidingen geconstrueerd voor de aardgas-aansluiting. De bestrating rond het gebouw wordt gelegd. Parkeervakken met een draaicircuit voor het vrachtverkeer worden in gereedheid gebracht. De buiten-zijtrap naar het eetcafé wordt gemonteerd. Niet die trap die leverancier Eikelenboom en eigenaar Ben zo graag hadden gezien, dat mocht niet van de gemeentelijke overheid. Wel in de kleur die gewenst werd:(aluminium) met kobaltblauw. Een andere, meer sierlijke trap komt er op het terras aan de voorzijde. Die komt uit op het torenterras. Beide trappen zijn bedoeld om "hogerop" te komen, want daar klopt het hart van Ben Verburg's dagelijkse bedrijf" liet eetcafé met de pub.(Verder is er bij de discotheek-ingang nog een trap, die verboden is voor onbevoegden. Deze voert naar het privé-woongedeelte.) Vooral voor chauffeurs die al vroeg langs de weg zijn, of de nacht doorgereden hebben, is het een uitkomst op hun route Ben's eetcafé al om zes uur 's-morgens geopend te weten. Binnen is het een hectische toe stand. Twee jonge mannen staan toog op de ladder boven de dans vloer die met marmeren tegels be- is, electrische verbindingen te maken voor de ca. 160 spotjes die zij opgehangen hebben. Vervolgens monteren ze vanaf een stelling, hoog iide lucht een automatisch te bedie nen toestel dat t.v. en video-beelden een groot scherm, dat tegen de «and hangt, projecteert. Dit tech nisch vernuft had Ben ook al in "De Schuur". De bediening geschiedt nu echter op afstand, vanuit de geluid- fchte cabine op de bovenetage. Hier, achter het glas, hebben de disc- Pckey en de "lichtman" een goed overzicht op de "bewegende" (dan senden) vloer onder hen en zijn ze in slaat, geluid en licht voor alle afdelin gen te regelen. je binnenstapt is het overigens bleven wennen aan het halfduister, ®ar de verschillende niveaus zijn ïeaccentueerd door kleine lichtjes ®igs de afstap, zodat een misstap gauw gemaakt zal worden. De «nnentrap naar de bovenetage lijkt, "et lichtjes langs iedere trede,zo uit •ent.v.quiz. Hier om de hoek is een joackhoek voor de kleine trek, een jo:voor het wat bezadigder publiek, zgn. "bruine café" en verderop 1*1 eetcafé. Elk vertrek is geluiddicht gesloten zodat er overal verschil de soorten muziek klinkt. 'olt de bovenetage, waar ook Ben optrekje heeft aan de westkant, met een fraai uitzicht op het Zuidein de, twee fraaie bars (zelf getimmerd en uitstekend afgewerkt), beneden zijn er drie, rond de dansvloer.(In totaal dus 5 bars!) De bezoekers hebben aan de bar,op hoge krukken, of staande, een goed uitzicht op de dansvloer, die een niveau lager ligt. Last van hun oren krijgen ze niet, want hier aan de bar, kunnen op normale toonhoogte, gesprekken plaatsvinden omdat de muziek met volume, op de dansvloer klinkt. keihard werken Ben, die het eigenlijk te druk heeft voor een gesprek, telkens om advies wordt gevraagd, weg wordt geroe pen voor de beveiligingsinstallatie, heeft het duidelijk ook te druk voor het bijhouden van z'n kamerplanten. Ze zien er een beetje verpieterd uit... Hoe kan het ook anders... Maanden is hij van 's-morgens vroeg tot 's- avonds bezig om het interieur van het gebouw dat casco gebouwd is door aannemer K. Verweij, naar een ontwerp van architect H. Timmers, zo te maken dat het helemaal aange past is aan de ontstane ideeën. Hij vindt dat 'zelf behartigen een voor deel, omdat het vaak zo is, dat tijdens de bouw creatieve ideëen geboren worden. zes nooduitgangen Aan alles is gedacht: Er zijn maar liefst zes nooduitgangen, naast twee normale in-en uitgangen. Twee toiletgroepen voor de disco theek, met elke een vijftal toiletten; een artiestenkamer en een ruimte waarin de automatische "tapinstalla tie" bier en limonades door een ge sloten leidingencircuit het gebouw doorstuurt naar de desbetreffende bars. Naast diverse soorten limona des waaraan koolzuurgas wordt toegevoegd, ook een gigantische Heineken installatie. Alles eenvoudig bedienbaar en effectief schoon te houden. moderne efficiënte keuken Het hart van het bedrijf is de modern uitgeruste keuken, waar een kok de scepter gaat zwaaien. Hij zal lekkere hapjes, van een kroket met brood, tot menu's van de dag, of een malse tournedos mét, op bestelling gereed maken. western-stijl Alles ziet er een week voor de open ing, tip top uit. De keuken, de bars, de diverse lokaliteiten, de plafonds: wijnrood, de lambrizering dezelfde bruine houtkleur als de bars: de krukken idem, alsmede het interieur van het eetcafé. Langs de muren geven de speciale pubspiegels bo ven- en beneden de reklameborden- een speciaal effect. Conclusie: "La Baraque" heeft iets weg van een "saloon" uit Westerns, een folkstijl, die gezellig aandoet: nieuw met een vleugje nostalgie.... Groeneweg 38 - 2761 DD Zevenhuizen - tel. 01802-3500 24 mei Vandaag is het zover. Vanavond vindt de officiële opening van "La Baraque"plaats door burgemeester A.H. van Gent. Voor deze gelegen heid heeft eigenaar Ben Verburg maar liefst 500 uitnodigingen verstuurd. Eigenlijk hadden dat er 1500 kunnen zijn: vaste bezoekers, en vroegere, maar dan had hij niet geweten waar hij de gasten zou moeien laten. Z'n nieuwe discotheek, waarmee een langgekoesterde wens in vervulling gaat, mag dan wel meer dan 600 vierkante meter oppervlakte, verdeeld over twee verdiepingen tellen, zoveel mensen kunnen er toch echt niet in En het zou dan ook niet echt leuk zijn. Ben verwacht het eerste weekeinde wel ontzettend veel bezoekers, omdat iedereen reuze benieuwd is wat er tot standgekomen is... Dat was de Dorpskrantredactie ook, dus namen we poolshoogte, om de lezers alvast een indruk te geven van het interieur van een indrukwekkend gebouw, dat tegenover de ingang van het industrieterrein verrees.... Hoe een aanloophuis, een discotheek werd Toen vader en moeder Verburg zo'n jaar of 18 geleden, de vrienden van hun zoon Ben op zaterdag- en zondagavond op bezoek kregen, was hun huis al spoedig te klein. Dus kwam het kippenhok ter sprake, dat schoon gemaakt en opgeknapt een leuk onderdak bood aan vele jongeren. Toen dat kippenhok bouwvallig werd moest er vergunning voor een nieuw aangevraagd worden. De gemeente verleende geen toestemming en dat werd het begin van plannen die leidden tot hetgeen nu tot stand gekomen is. Eerst een noodgebouw: De Schuur op het Industrieterrein. Ben die nog een baan had in de mode, maar van lieverlede toch wel een toekomst zag in de horeca en echt een permanente disco wilde, zegde z'n baan op, maar zag een definitief gebouw op de lange baan geschoven door touwtrekken, grondverwervings-problematiek, bezwaarschriften van omwonenden enz. Nu behoort dat allemaal tot de verleden tijd. Zijn er andere plannen ontwikkeld dan in eerste instantie gedacht waren... De omheining (tegen geluidsoverlast) is voor eerst nog niet nodig. De bewoners van de Dorpsstraat willen graag hun uitzicht houden en het eerst even zonder proberen. Komt er echt geluidsoverlast dan komt er alsnog een "groene" muur om hen van hun nachtrust te laten genieten.... Ben is tevreden. Jegens zijn ouders dankbaar gestemd: Zij steunden hem door dik en dun. Ze doen het nog. Mevrouw Verburg doet niets liever dan zorgen... Alle ramen en meubilair helpen schoonmaken., en vader Ver burg verdient ook z'n sporen... Iets wat 17 jaar geleden bij hen begon en groeide tot dit moois, ja daar kunnen ze best een beetje trots op zijn.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 13