fü 111 ^TOERKOOP A\. Voetbalvereniging Groene- weg viert 60-jarig bestaan... Reisburo Réis-Plan b.v. Vooral uw VAKANTI EWENSEN unicef dorpskrant het best gelezen! FOTO'S "ANGELA" "Swanl a-Hoeve'' in de Dorpskrant! S7 nieuwe aanwinsten bibliotheek Nu op volop verse AARDBEIEN!!! BRUIDSBOETIEK BRUIDSJAPONNEN Zevenhuizen. Op 27 mei wordt er bij v.v. "Groeneweg" feest gevierd ter ge legenheid van het 60-jarig bestaan van de vereniging, een dag later. Zaterdagmiddag is er van 15.00 tot 17.00 uur een receptie in de kantine van de jubilerende vereniging, op het Van't Verlaat Sportpark. Zaterdagavond is er een grote feestavond voor genodigden, leden en dona teurs. Deze vindt plaats in dorpshuis "Swanla", aanvang 20.00 uur. Stilstaan en voorbijgaan... Vanwege het 60-jarig bestaan van voetbalvereniging "Groeneweg" nu geen terugblik, dat is al eerder ge daan en zeer uitgebreid in het fraaie Jubileumboek door de Jubileum commissie, maar een "stilstaan, een voorbijgaan en een blik in de toe komst". Dat doen we met voorzitter Adr. Roos en secretaris J. Boere. Successievelijk worden de diverse afdelingen van de actieve vereniging onder de loupe genomen... Als je beide bestuurders hoort pra ten dan zou je kunnen denken dat ze :"nieuwkomers" in het bestuur zijn, omdat ze zo enthousiast zijn. Maar het tegendeel is waar. Jan Boere de secretaris zit 28 jaar in het bestuur, waarvan 8 jaar secreta ris en voordien vele jaren wedstrijd secretaris. Eigenlijk was hij van plan z'n functie neer te leggen, maar van dat idee is hij teruggekomen. Adriaan Roos, de voorzitter, is al 20 jaar in functie, met een totaal van meer dan 25 jaar in het bestuur. "De historie is in volle glorie tot z'n recht gekomen in de Jubileumkrant van onze vereniging. Nu, in dit ge sprek willen we meer naar de toe komst kijken, dat is van vitaal be lang", aldus de voorzitter. In de vereniging heerst een uitste kende sfeer en is er vriendschap, kortom een goede harmonie. Zoals het er nu voor staat, hebben we hoge verwachtingen van "Groeneweg". Niet zozeer vanwege prestaties die geleverd worden, maar veel meer omvattend. Er gebeurt gewoon veel en er kan veel. Er doen zich nauwe- *s problemen voor, maar er is wel vreselijk veel werk. En dat vele, vele werk wordt uitgevoerd door een grote groep vrijwilligers. Hieruit 'ikt dat er van de kant van de leden een grote betrokkenheid is bij hun vereniging. Dat blijkt ook wel uit de «atstgehouden ledenvergadering. kwamen zo'n 70 leden. Een goede opkomst. In 48 minuten werden de huishoudelijke zaken afgehandeld, daaruit blijkt dat er vertrouwen in de vereniging is." e secretaris: "Er is een grote groep vaste mensen beschikbaar die altijd "Eetbaar is. Als we namen zouden n°emen, zouden weer misschien enkelen vergeten. Dat doen we dus Er zijn mensen die in de VUT ')n, of Arbeidsongeschikt, maar °oh nog wel iets kunnen doen. Dat 0e(j ze dan van harte voor"Groene- e9 Dat varieert van het maaien an de velden, het kantjes afsteken, et hjnen uitzetten, tot het onder ga aan het gebouw." n u keuken oos: "Momenteel wordt er door an ploeg keihard gewerkt om de JnkM 'n 0rc^e te hebben voor de i j'eumreceptie op 27 mei. De auken is vergroot, er zijn een nieu- °ven, een nieuw keukenblok en .nieuwe werktafel geplaatst en de uken is van boven naar beneden betegeld. Verder is er een nieuw plafond aan gebracht. jeugdhonk Verder is er een jeugdhonk gereali seerd, zodat de jeugd, afzonderlijk van de seniorleden, een eigen onder komen heeft. Dit moest van inventa ris voorzien, geverfd en ingericht worden. Tevens kwam er een nieu we kleedkamer, werd het dak gere noveerd en kwam er een nieuw ko zijn in de voorpui. De gemeente be taalde f 58.000,wat inhoudt dat het de helft is van de eigenlijke kos ten. Gelukkig dat er zoveel in zelfwerk zaamheid gebeurt, anders hadden we de onkosten niet kunnen dragen. Blij zijn we met de bar-opbrengst, omdat dit werk ook door vrijwilligers gedaan wordt. Sommigen staan op zaterdag en/of zondag van 's-mor- gens negen tot 's-avonds negen ach ter de bar: vrijwillig. Dat en de vele andere werkzaamheden, besparen handenvol geld. Maar toch kost het draaiend houden van een vereniging, erg veel geld." Hij somt op :'ballen, vier betaalde trainers, huur van de velden aan de gemeente, binnen onderhoud enz.. Inkomsten zijn er o.a. uit de reclame in het clubblad van de middenstan ders en de reclameborden langs de velden. Verder door een aantal klei ne sponsors. Het bestuur kiest voor verschillende sponsors, omdat het gevaar bestaat dat je bij één sponsor, onder diens invloed komt. "Vele kleintjes maken éne grote", lacht Boere.Op deze wijze haalt :"Groe- neweg" telkenjare zo'n 16 a 17 dui zend gulden binnen. Dat kan men goed gebruiken, want het rond breien van de exploitatie kost wei eens hoofdbrekens. Voor het bekostigen van de Jubi leumfestiviteiten werd een Jubileum- verloting gehouden. Achteraf zijn bestuur en Jubileumcommissie niet zo erg gelukkig met de loten van 25 gulden, die moeilijk aan de man te brengen waren. Het spaarsysteem sloeg aan. Een elftal kocht per week b.v. een lot. Met zo'n aantal beteken de dat zo'n riks per man per week. Ook het bestuur deed mee. Zo raak te men ook de laatste 140 loten kwijt. Gelukkig dat er ook nog een aantal bedrijven was dat loten kocht.... Zo kon het gebeuren dat er een aan tal prijzen in eenzelfde elftal viel. B.v. het achtste elftal... De voetbalsport... jeugdafdeling "Het jeugdbestuur werkt bijzonder hard, hier zouden nog wel wat mens en gebruikt kunnen worden. Er valt veel te regelen voor de jongsten van de vereniging." "De toekomst", lacht Boere. "Het is geweldig te zien hoe die kleine jon gens hun best doen. Dat is best wel een gevolg van de enthousiaste inzet van hun leiders en begeleidende moeders/leidsters". Er zijn 7 pupillen-teams, 2 C elftallen, 1 B-elftal en 1 A-elftal. De jeugdafde ling telt dus zo'n 120 leden in de leeftijd van 6 t/m 17 jaar. De F-pupil- len spelen over de breedte van het veld, zeven jongens per team. Dit is de leeftijd van 6 t/m 8 jaar. De E- pupillen volgen daarop en spelen in een elftal, evenals de D-pupillen van 10 en 11 jaar, vervolgens komen het B en het A-elftal. Damesafdeling De dames-afdeling draait al vele ja ren o.l.v. Jan van Reeuwijk. De afdeling bestaat sinds april 1970. De dames spelen op het hoogste niveau met het le elftal. In de nieuwe competitie spelen er twee dames teams, vorig jaar was er nog een derde dames-elftal, maar dat is opge heven Pascal v.dHam gaat voor het tweede seizoen de beide dames teams trainen. senioren Bij de senioren van "Groeneweg" zijn er 8 elftallen en de verwachting is dat er een 9e samengesteld kan worden. Het eerste elftal speelt in de derde klas van de KNVB. Het twee de elftal speelt eveneens KNVB in de reserve vierde klasse en het derde elftal speelt in de reserve hoofdklas se van de regio. De voorzitter:"Ik geloof niet dat veel verenigingen in de regio zijn die zo hoog spelen. We hopen dat ook te blijven doen. Er is voldoende vecht lust aanwezig." Blij is het bestuur met de komst van Henny de Jong als hoofdtrainer. Diens vader is trainer van het 3e en 4e elftal. Onlangs werden beiden geïnterviewd voor de Dorpskrant... kadervorming Het bestuur van "Groeneweg" pro beert aan kadervorming te doen. De jeugd van 18 t/m 20 jaar te stimuleren in de voetbalsport. Dat is weieens moeilijk want in die leeftijd zijn jon gens nog bezig met hun toekomst: studeren, of werken en studeren 's- avonds. Bij de selectieploeg (le en 2e elftal) betekent het tweemaal per week een avond trainen plus daar naast op zondag wedstrijden spelen. Dat vergt veel tijd. "Het is fijn dat de jeugd zich voetbal lend wil inzetten voor de vereniging. Want als zij goed spelen maakt "Groeneweg" naam. De oudere vrij willigers, die niet meer spelen willen graag wat voor de vereniging doen. Wij als bestuurders ook. Er komt veel op je af. Juist nu je wat ouder bent en je kinderen volwassen, komt er ook meer tijd om je als vrijwilliger in te zetten"... Boere zegt het en Roos beaamt het.. Voor veel zaken zetten ze zich in. Ze doen het schijnbaar zonder moeite, omdat veel dingen een routinekwes tie worden. Zo ook met de organisa tie van het Bedrijfsvoetbaltoernooi. Beiden hebben zitting in de commis sie. Zijn daarom nagenoeg elke avond in de kantine of op de velden. Zij zijn niet de enige bestuursleden die je veelvuldig aantreft. Ook dege nen die op de foto staan: Agnes Zweere actief als wedstrijd secretaris: een hele klus. Ze trekt ook sponsors aan en is een uitstekend bestuurslid. In de jubi leumkrant wordt ze een "gouwe meid" (gouden meid) genoemd. Ook Theo Baas en Laurens Segaar zijn super-actief en Bertus Huisman, het oudste bestuurslid en klusjesman hoef je ook niet over het hoofd te zienEn dan ontbreekt op de foto Wil van Kralingen... Ze had het veel te druk met het fluiten tijdens een voetbalwedstrijd van het bedrijfs voetbal... Wil's naam komt veelvul- ROMANS: Barclay, Ian: Engel des doods; Gardner, Erie Stan ley: De zaak van het zilveren dien blad; Grass, Günther: De rattin; Hollander-Bronder, Wil den: Boerin in Frankrijk; Howatch, Susan: Betoverend beeld; Mazer, Harry: Met vuisten en voeten; Schakmann, Wil: Genoeg ge sold; Swift, Graham: De wereld uit; Thijssen, Felix: De tweede man; Van Laerhoven, Bob: Het lange afscheid; Visser-Roosen- daal, J: Belofte; Weller, Archie: De donkere kant van de maan. JEUGDBOEKEN: Bruna, Dick: Boek zonder woor den; Nijntje gaat logeren; Opa en Oma Pluis; Stoeprand...stop! Bryant, Donna: Naar de dieren tuin; Naar de supermarkt; naar het park; Burkunk, Wim: De geest in de glazen bol; Franck, Ed: De witte muur; Herzen, Frank: Een kat op avontuur; De laatste mam moet; Prins, Piet: Holland onder het hakenkruis: omnibus; Reen, Ton v: Het vliegende paard; Rijs- dijk, Mink v: Hoera. Het regent; Tijsinger, Ellen: Word toch wakker!; Vervloed, Peter: Vergif in het bos. INFORMATIEVE BOEKEN Uyl, Liesbeth den: Beppie van Vessem; Ichikawa, Satomi: Ja rig; Bolle, Jorge: Herfst: voorle zen, zelf lezen en samen dingen doen; Statisch zakboek 1988; Hammer, Henk: De Commissa ris van de Koningin; De jeugdboe ken top 100 aller tijden: boeken die je nooit vergeet; Kindermans, Guy: Wegwijs in de computerwe reld: gids voor iedereen; Symes, R.F: Gesteenten mineralen; St'astny, Karei: Watervogels; Klaassen, Bert: Acne: zo kom je er vanaf!: alle vragen en antwoorden over deze huidaandoening; Cole man, Vernon: Alternatieve ge neeswijzen: een kritische beschou wing; Wolffers, Ivan: Een een voudige cursus voor beginners in de liefde; Vliegende schotels: over de strijd in het huishouden; Smol ders, Piet: Ruimtevaart 1989; Vrooland-Lob, Truusje: Eric Deze week reklame van: Aardbeien, per bakf 1,98 Bloemkool, (kas)p. st. f 2,98 Golden Delicious ..2 kg. f 2,50 Sinaasappels vol sap 10 f2,98 Ook ziin er weer betaalbare NIEUWE AARDAPPELS!!! Dit alles op ons fruitbedrijf Knibbelweg 27, Zevenhuizen dagelijks geopend - vrijdagavond koopavond - woensdagmiddag gesloten Carle: kunstenaar voor kinderen; Hermans, Toon: Waar ben je?: gedachten in kleur over leven en beleven; Van Dale handwoorden boek Nederlands-Duits; Uitgele zen: reakties op boeken; Lessing, Doris: Terugkeer; Sarton, May: Eenzaamheid: dagboek van May Sarton; Warren, Hans: Geheim dagboek; Stip, Kees: Het grote beestenfeest: de beste Trijntje Fops aller tijden; Franck, Ed: Stille brie ven; Snel, Hendrik: Met vlag en wimpel; Lechner, Auguste: De Roelandsdage; Kaspi, André: Geschiedenis van de Verenigde Sta ten van Amerika; Schulte Nord- holt, J.W: Triomf en tragiek van de vrijheid: De geschiedenis van de Verenigde Staten van Amerika; Evans, Michael: Zuid-Afrika; Indonesia, apa kabar?: oude tradities - nieuwe tijden; Camping- gids ...Nederland: waarin opge nomen 865 door de ANWB erkende campings; Bungalowparken Be nelux, Duitsland (BRD) 1989: waarin opgenomen appartementen, bungalows, huisjes, stacaravans; Peters, Michel: Zuidkorea: de keerzijde van de medaille. VAKANTIE EN ZAKENREIZEN - VERZEKERINGEN Winkelcentrum Dorrestein 2-2912 BC Nieuwerkerk a.d. IJssel Telefoon 01803-1 22 88 GROET EEN VRIND en HELP EEN KIND... Unicef wenskaarten en kadoartike- len verkrijgbaar bij uw plaatselijke verkoopadres: - Zevenhuizen: Ina vd Hoek, Korenstraat 19, tel. 2260 en W. v Holst, de Patrijs 27, tel. 2921; - Moerkapelle: Joke Verhulst, Joh. Frisoplantsoen 2, tel. 2344 of Francis Jansen, Beatrixlaan 109, tel. 2771 12,7 x 17,8 is het formaat van de foto's die gratis afgehaald kunnen worden, direct na het uitkomen van de Dorpskrant. Wie het eerst komt, krijgt de foto gratis. Bijbestellen kan ook ad 7,50 per foto. dig voor in de uitslagen van het damesvoetbal als: "doelvrouwe". Ook zij staat haar mannetje binnen het bestuur en de vereniging. Stuk voor stuk bestuursleden waarop je kunt bouwen... Groeneweg bouw de... en bouwt aan haar toekomst... De Dorpskrant wenst de jubileren de vereniging nog vele "sportieve" jaren toe. heeft een grote en schitterende kollektie éénmaal gedragen en showmodellen Alleen op afspraak: BOSKOOP, TEL. 01727-19577

Dorpskrant | 1989 | | pagina 15