hovens UW HUIS VIA ONS SNEL VERKOCHT! DEZE WEEK T entoonstelling "kind en oorlog" Deltatocht Schapen scheren Middenstand in actie Politie berichten Politic- berichten BARBEQUE TOERNOOI veel leesplezier TELEFOON 01892-17133/ 17193* 24 mei 1989 lie jaargang nummer 317 A makelaardij o.g. Leny Hovens - makelaar o.g. Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 01802-2001 vv Groeneweg Zevenhuizen - A.s. zondag wordt er op de voetbalvelden van vv Groeneweg een groots barbeque- mix-toer- nooi gehouden. Dit in het kader van het 60-jarig bestaan van de voetbalvereniging. Alle leden, donateurs en commissieleden e.d. zijn vanaf 12.00 uur van harte welk om. Tevens is er gezorgd voor een muzikale verrassing!! - Opening La Baraque - Feest volleybal Rentokil - vv Groeneweg 60 jaar - de Onderlinge nog steeds groeiende - nieuwe bus West Nederland - Open Dag volkstuinen - enz. enz. Landelijk telefoon nummer bij overlijden en eerste verzorging: Voor Zevenhuizen: 01802-2283 Ook uitvaartverz. U.V.Z. H.E. van der Hammen Zevenhuizen. Tot en met vrijdag 26 mei is tijdens kantooruren in het Zevenhuizense gemeentehuis de expositie van het Gouds Verzetsmuseum:"kind en oorlog" te bezichtigen. Woensdagmorgen 17 mei werd deze, in tegenwoordigheid van o.a. een vertegenwoordiger van het Ver zetsmuseum, met een korte toespraak door burgemeester A.H. van Gent ge opend. De bedoeling van de tentoonstelling, waarbij veel foto-materiaal van kinderen tijdens de oorlog zowel in Nederland, als in Ned. Indië, kinderen een indruk te geven van de situatie waarin onschuldigen terecht kunnen komen als "kind van de rekening". Zevenhuizen - Op zaterdag 27 mei a.s. organiseert Tourclub "Zeven huizen '80" de jaarlijkse Deltatocht. Er zijn 3 afstanden die kunnen wor den gereden: 35, 100 en 200 km. De startplaats cafe "De Roer domp", Tweemanspolder 12 te Ze venhuizen. De starttijden zijn als volgt: 35 km: 10.00 -14.00 uur;100 km: 8.00 -10.00 uur;200 km: 7.00- 8.30 uur. Alle afstanden zijn weer uit- gepijld. De 35 km-route loopt van Zeven huizen richting Nieuwerkerk, via de IJsseldijk, langs Hitland naar het Kralingsebos en dan via Hillegers- berg terug naar Zevenhuizen. De 100 km-route verlaat de 35 km- route bij de Algerabrug en gaat ver volgens richting de Van Briene- noordbrug. Dan via Spijkenisse, Nieuw Beyerland, Heinenoordtun- nel weer terug naar de Van Briene- noordbrug en terug naar Zevenhui zen. De 200 km-route loopt bij Spijkenis se richting de Oude Maas, Ouden hoorn, dan de Haringvlietbrug over, vervolgens de Brouwersdam, de Grevelingendam. Daarbij nog niet genoemd de plaatsjes Ouddorp, Scharrendijke, Sonnemaire. Drei- schor, Zierikzee, Bruinisse. Vervol gens de Heinenoordtunnel en via de Van Brienenoordbrug terug naar Zevenhuizen. Schapen scheren op het Catgesplein. Een prijzenswaardig initiatief, compleet met terras, draaiorgelmuziek in de Dorpsstraat en André Bil op het keybord: een geslaagd evenement. Maar liefst 16 schapen werden onder grote publieke belangstelling jl. zaterdag, onder uitstekende, zonovergoten weersomstandigheden, van hun wollige jasje ontdaan. De Vos, toonde uiterst bekwaam het "scheerapparaat" te kunnen bedienen en de schapen waren blij hun warme vacht kwijt te raken. Zij bleken niet altijd even mak als een lammetje, maar toch werd de klus geklaard. Zevenhuizen Diefstal bromfiets: Nabij de Zevenhuizerplas werd van een inwo nervan Capelle a.d. IJssel een brom fiets ontvreemd. Een surveillance auto zag de dader met de bromfiets nog rijden, maar kon deze niet aan houden, daar hij in de wijk Zeven kamp verdween. Diefstal fiets: Vanaf een parkeer- ferrein langs de Wollefoppenweg werd een bruine damesfiets ont- vreemd. Aanrijding met gewonde: Op kruising Noordeinde met de afrit van de A-12 vond een aanrijding Plaats, waarbij een personenauto en motor betrokken waren. De Postuurder van de auto kwam van de a"it en na gestopt te hebben, trok hij °p. Op dat moment echter naderde over het Noordeinde de motor. De Postuurder daarvan schrok en Raakte en noodstop waardoor hij jon val kwam en hierdoor een gebro- acn schouder opliep. De man werd i00r behandeling naar het Bleuland- !|okenhuis overgebracht. jonzijdig ongeval: Op de Burg. ooofstraat kwam een 80-jarige inwo- jer van Zevenhuizen met zijn fiets en val toen hij voor het rode verkeer- "cht wilde stoppen. De man kwam o ongelukkig terecht, dat hij zijn "euP brak. Aanrijding: Op de A-12 ter hoogte an oe afslag Zevenhuizen vond een •^bjding plaats, waarbij 2 persone- r£uj° s betrokken waren. PO'de bestuurders reden achter el- aar, toen er plotseling een file Pdook. De achterste bestuurder ^de te laat, waar door hij tegen zijn ^ganger opreed. D°orrijdcn na aanrijding: Op Parkeerplaats van het bejaarden huis "De Zevenster" aan de Lelie straat is een geparkeerde auto aan gereden. De veroorzaker is zonder zich bekend te maken weggereden. E.e.a. gebeurde op 18 mei tussen 19.30 en 21.30 uur. De auto die de schade opliep was een grijze Peugeot en de vermoedelijke dader in een witte personenauto. Mogelijke getuigen van deze aanrij ding worden verzocht contact op te nemen met de politie. Tel.nr. 1200 tussen 14.00 en 17.00 uur. Aanrijding: Nabij de spoorwego vergang in het Noordeinde waren 3 personenauto's bij een aanrijding betrokken. De voorste auto stond al stil voor de overgang en de tweede nagenoeg. Nummer 2 had dit te laat door en reed tegen nummer 2, die weer op nummer 1 werd geduwd. Tweemaal doorrijden na aan rijding De eerste gebeurde op het parkeerterrein aan de Tweeman spolderweg, waar aan de geparkeer de auto schade was toegebracht door een ander voertuig. De tweede betrof een personenauto die geparkeerd stond in de parkeer vakken aan de Wilgenlaan. In beide gevallen heeft de veroorza ker zich niet gemeld. Vrachtauto in brand: Door en technisch gebrek aan de remmen, die daardoor oververhit raakten, brak er brand uit in een vrachtauto op de A-12. Hierdoor werd de rij strook voor circa 1 uur geblokkeerd en ontstond er een grote file. De brand werd door de brandweer Ze venhuizen geblust. Aanrijdinkje: Doordat zij niet voldoende uitweken, sneuvelden op de Wollefoppenweg van twee elkaar tegemoetkomende auto's de buiten spiegels. Baldadigheid: Na een avondje stappen hadden enige jongelui uit de wijk Zevenkamp wel zin in een beetje spelevaren. Om aan hun verlangen tegemoet te komen haalden zij op de Groeneweg een bootje weg. Door een attente bewoner werd echter de politie gebeld en deze trof de jongelui met het bootje op de Wollefoppen weg aan. Vandalisme: Bij een bedrijf op het Nijverheidscentrum werd door on bekenden een ruit ingegooid. Verloren: zilveren plaatnaam arm band; grijze fietstas; zilveren schake larmband; sleutelbos; bruine heren portemonnee Moerkapelle Fietser ten val: Op het fietspad langs de Moerkapelse Zijde kwam een 53-jarige inwoner van deze ge meente met zijn fiets ten val. Hij liep hierdoor en hoofdwond op, maar na behandeling door en arts kon hij weer huiswaarts keren. Poging inbraak: Een bewoonster van de Wilde Veenen ontdekte een beschadiging aan haar voordeur. Vermoedelijk heeft men getracht om met behulp van een schroeven draaier de deur open te breken. Overlast fietsen: Bij de politie werd een klacht ingediend op het plaatsen van fietsen op de trottoirs. Daar de trottoirs niet al te breed zijn worden zij vaak onbegaanbaar door kris kras geparkeerde fietsen. Men wordt, in het belang van voetgan gers, verzocht de fietsen zoveel mogelijk netje aan de kant te zetten. Gevonden: damesblouse in ver pakking; sleuteletui Verloren: een hoge gymschoen; zwarte portemonnee; bruine kinder portemonnee; gladde zilveren arm band met modern slotje

Dorpskrant | 1989 | | pagina 1