Vrijdag C. KOREN 3^ Deense krakelingen Zaterdag SEVEN LAKE MENU IN JUNIf SS- Project Zevenhuizen in "De Eendragt" Foto-wed strijd Nieuw kan toor voor Grontmij Feestelijke opening "La Baraque" VOOR BEGRAFENISSEN Politie berichten H.J. ESHUIS Roomboter amandel GEVULDE KOEKEN 60 jaar getrouwd Grotchampignons gevuld met wijngaard slakken, gegratineerd met kruidenboter Heldere waterkersbouillon met reepjes omelet Moot gepocheerde victoriabaars vergezeld van asperges en bieslooksaus Aardbeienbavarois met Fraise des Bois en slagroom CAPTAIN MENUf 45,- Een wisselend menu van drie gangen, welke de Captain vandaag voor U heeft samengesteld. BEZOEKT U EENS ONS GEZELLIGE TERRAS VOOR EEN LEKKERE VERSNAPERING!!!!! Discrete en keurige verzorging Brood-en Banketbakkerij 4 voor nu 5 voor CAFÉ-RESTAURANT Wollefoppenweg 79 - Tel. 010-456 36 27 OUD VERLAAT Zevenhuizen. Van 161/m 25 mei stond het dorp Zevenhuizen centraal tijdens de jaarlijkse projectweek in de chr. basisschool "De Eendragt". Rond dit thema had iedere leerkracht voor zijn of haar groep opdrachten samengesteld, afgestemd op de leeftijd van de kinderen. De kleuters werkten over de molens en de speel-mogelijkheden aan "de oever van de Rotte". (Met een pick nick aan de Rotte.) Groep 3 heeft de speeltuintjes in de bebouwde kom "bestudeerd" en maakte een maquette met diverse gebouwen, waar je "zo maar in mag", de kerk, de bibliotheek enz. Groep 4 ging op kerkepad en genoot van orgelmuziek. De vijfde groep heeft zich vooral beziggehouden met de natuur in en rond Zevenhuizen. De groep van meester Janssen, de 6e groep, vond het milieu zo belangrijk, dat zij daar aandacht aan besteed den. Zwerfafval, oude batterijen, wat een vervuiling overal. Groep 7 had deze week aandacht voor het Hoogheemraadschap Schieland, een heus polderland schap ontstond op de groepstafel. De achtste groep hield zich bezig met de historie van Zevenhuizen en hield een sociologisch onderzoek over de forensen. veel hulp Een projectweek als deze slaagt des te meer wanneer er medewerking is van velen van buiten de school. Over die medewerking had de school niet te klagen!. De molenaar, een be stuurder van Schieland, tientallen bedrijven en ouders, kerkelijke ver tegenwoordigers en ouders, verleen den geheel belangeloos hun mede werking. Gebouwen werden voor de kinderen opengesteld en er kwamen sprekers in de klassen Linda Hofman, die zojuist een scriptie over Zevenhui zen afrondde en de heer Veerman namens de historische stichting oud- Zevenhuizen, vonden tussen de bedrijven door ook nog tijd voor groep 8. ouderavond Donderdag jl. hebben veel inwoners van Zevenhuizen gevolg gegeven aan de uitnodiging van de school, om eens naar de resultaten van de kinde ren te komen kijken. Het was tijdens het "open huis" 's-avonds een drukte van belang. "De Eendragt" Zevenhuizen. Ter gelegenheid van het project "Zevenhuizen" van de chr. basisschool "De Eendragt" werd er een fotowedstrijd gehouden voor de oudste groep, nl. groep 8. Door een tweetal juryleden werd een keus bepaald, terwijl er door de be langstellenden aan het Open Huis, donderdagavond, ook een prijs kon worden bepaald. Het was niet een voudig kiezen. Ging het om de kwa liteit dan waren het of de ganzen met de Ringvaart, of de Hervormde kerk of de fraaie ophaalbrug.... Ging het om creativiteit, dan was het gezicht op de Ringvaart vanaf de brug best goed, met een wazige voorpartij.. Wie iets typisch Zevenhuizens als prijs bepaalde koos voor de mannen op het bankje voor de winkel van Dijkshoorn: een dagelijkse aanblik, de foto genomen met zicht op de kerktoren De publieksprijs werd door Caroline van 't Oost gewonnen. De eerste prijs van de vakjury kregen Miranda Eiting (mannen op bankje) en Stefan v. Brummen (gezicht op de Ring vaart). Wie via de toegangsweg naar Wad- dinxveen de wokkels gepasseerd is en rechtsaf geslagen is, ziet aan z'n linkerhand, aan de Limaweg een prachtig nieuw gebouw in het wit met geel. Dit gebouw is van de Grontmij. Op 22 mei jl. hebben de medewer kers van de provinciale vestiging Zuid-Holland (ca. 70 personen) van het Advies -en Ingenieursbureau Grontmij nv dit nieuwe kantoorpand betrokken. Hiermede is een einde gekomen aan ruim 25 jaar huisvesting aan de Haag- weg in Rijswijk. Bij de keuze van de vestigingsplaats, waarmee in dit geval wordt afgewe ken van het uitgangspunt, de provin ciale kantoren bij voorkeur in het stedelijke gebied te huisvesten, heeft een aantal overwegingen een rol gespeeld. In de eerste plaats is (Ie infrastructuur in en rond de steden Den Haag en Rotterdam zodanig dichtgeslibt, dat de bereikbaarheid en de parkeermogelijkheden, verre van optimaal zijn. Voorts vormde de ligging van de bouwkavel t.o.v. rijks- j weg A 12 (Utrecht-Den Haag) en de provinciale wegen een belangrijk pluspunt. Ook het vestigingsklimaat is in de gemeente Waddinxveen gunstig. Tenslotte is de centrale lig ging in het hart van de provincie aantrekkelijk. Het kantoor beschikt over 1.600 vierkante meter oppervlakte, ver deeld over drie bouwlagen. Grontmij nv telt ruim 1.300 mede werkers en wordt door overheid en bedrijfsleven betrokken bij studies, plannen en projecten op het gebied van milieu, infrastructuur en landin richting. Begin september zal het kantoor officieel worden geopend door de Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland, mr. S. Pa- tijn. Zevenhuizen. Honderden kwamen woensdagavond 24 mei naar de nieuwe discotheek aan de Zuidplasweg in Zevenhuizen. Er klonken vele en hartelijke gelukwensen van genodigden, familie, vrienden en bekenden aan het adres van Ben Verburg en diens ouders. Burgemeester A.H. van Gent verrichtte zo rond kwart over zeven de officiële openingshandeling in de studio op de eerste etage, door het opzetten van de eerste grammofoonplaat, waardoor de disco een feit was. Deze handeling was vanaf de begane grond en vanachter het glas op de eerste etage door iedereen zichtbaar. Het publiek was dat was minder, want, zoals het in een discotheek betaamt, is het ook bij La Baraque" donker. Voorafgaand aan de openingshande ling schetste burgemeester Van Gent de jarenlange procedure om tot de realisatie van deze prachtige discotheek, annex eetcafé, te ko men. Drie zaken die voor vertraging zorg den waren O.a. de contacten met het hoogheemraadschap: 5 jaar duurde het eer men tot overeenstemming kwam; de planvoorbereiding met strenge eisen en vervolgens het vier maal doorlopen van de bezwaren (van omwonenden en anderen) pro cedures. Uiteindelijk is met Schieland over eenstemming bereikt tot grondover- dracht, werd het bouwplan goedge keurd, maar kwam Ben tenslotte op het laatste nippertje met een wijzi ging en konden bezwaren zicht toch verenigen met de bouw. De heer Van Gent stelde dat Ben, ondanks de tegenslagen, waardoor het een pro ces van 8 jaar werd, alvorens dit gebouw tot stand kwam, zijn goede humeur bleef houden. Dat hij bij het dwarsbomen van de plannen, nau welijks verblikte of verbloosde en toch aangenaam bleef in de ver standhouding. Hij complimenteerde hem daarom en noemde hem een prettige persoonlijkheid om mee om te gaan. Ook zijn doorzettingskracht als ondernemer roemde hij, waarna hij hem tenslotte veel succes in za ken wenste. Als blijk van waardering voor die goede verstandhouding kreeg de heer Van Gent een fraaie prent.gete- kend door Van Zuylen jr. vanaf de lokatie waarop de discotheek is ge bouwd naar de Dorpsstraat, zoals deze in 1945 is geweest. De talrijke gasten gingen vervol gens op speurtocht door het grote, imposante gebouw om alles te be zichtigen. Daarbij oefende vooral het terras, zowel boven als beneden, aantrekkingskracht uit vanwege de tropische temperaturen. Zowel kwa interieur als exterieur met de fraaie blikvangende blauwe trappen, oogstte de familie Verburg veel com plimenten. Zevenhuizen en omstreken - Nrd. Dwarsweg 44 - 01802-1370 Zevenhuizen Vernieling ruit In de nacht van 21 op 22 mei werd van een bedrijf op het Nijverheidscentrum een ruit ver nield. Zoals meestal in dit soort geval len was de dader zo onsportief geen adres achter te laten. Aanrijding vond plaats op 23 mei, op de Bredeweg tussen 3 persone nauto. Zogenaamde kop-staart aan rijding. Alleen materiële schade. Aanrijding vond plaats op 24 mei op de Wollefoppenweg tussen een achteruitrijdende vrachtauto en een daar achter staande personenauto. Personenauto kon niet achteruit, omdat daarachter weer auto's ston den. Gevonden: grote groene pape gaai; bruine heren/jongens fiets. Dorpsstraat 34 2751 BA Moerkapelle Tel. 01793-1348 4,25 4,75 De Dorpskrant feliciteert: bruidspaar J. Oudijk-v.d. Bw? Moerkapelle - In bejaardentehuis Beth San werd gisteren, 30 mei, deoOjangr echtvereniging van het echtpaar J. Oudijk- van den Berg herdacht. Omdat bruid momenteel tijdelijk geniet van een uitstekende en liefdevolle verzorgt g in dit tehuis en niet zo goed tegen de enorme drukte kan, zijn de feestelijk den tot een receptie van een uur, beperkt. Binnenkort hoopt zij zich we definitief, zolang hen de tijd gegeven is, bij haar man te voegen in u bejaardenwoning aan de Wilde Veenen. De krasse bruidegom is 86 jaar. De bruid die hij op 30 mei 1929 huwdeis bijna net zo oud als hijHun arbeidzame leven woonden ze in Nieuwerkerk a.d. IJssel, waar men een tuinderij had. De liefde voor het kweken van groenten en fruit, na men de zoons over en ook enkele echtgenoten van de dochters kozen hetzelfde beroep, en gingen in Moer kapelle wonen, of waar het schoon zoons betrof: woonden zij al in Moer kapelle. Zo kwamen ook zij tenslotte zon 18 jaar geleden in Moerkapelle wonenHier was hun kerk enhadden kinderen woning en werk. Het e paar Oudijk toonde zich altijd bijzon der geïnteresseerd in het wel eri van hun kinderen, terwijl zij ari om, door hen, op handen worden 9 dragen. Zij hebben acht dochte drie zoons, die voor zo'n 70 klei deren zorgden. Op dit monien er al bijna 20 achterkleinkinderen Onder degenen die felicitaties men aanbieden waren ook pu y meester en mevrouw Lips.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 10