G. van Herk Tzn. bv. r BOODE b.v. PRODUKTIE MEDEWERKERS MEISJE voor de winkel De Zilverberk" r Aannemingsbedrijf grond-, water- en wegenbouw feliciteert de gemeente Zevenhuizen met de ingebruikneming van de gereconstrueerde Burgemeester Klinkhamerweg! Hoera... de weg is open! GEVRAAGD: Herindeling?? 's Gravenweg 340B 2911 BK NIEUWERKERK A.D. IJSSEL TELEFOON 01803-14333 Voor begrafenissen C.H. DE VRIES ZN. UITVAARTVERZORGER TESSELSCHADELAAN 20 2741 AT WADDINXVEEN TEL. 01828-14719 IN MEMORIAM Zr. SPEKSNIJDER Zevenhuizen - Aan de verkeersdrukte in de Dorpsstraat en op het Noordein de is een einde gekomen. Vrijdagmiddag, werd na het opruimen van de wegafzettingen, het doorgaande verkeer opnieuw toegelaten op de Burge meester Klinkhamerweg in de gemeente Zevenhuizen. Sinds half januari is met man en macht gewerkt aan het reconstrue ren en her-inrichten van deze weg, die daarmee weer een verjongings kuur heeft ondergaan. Tegelijkertijd zijn verkeersremmende maatrege len getroffen, die naar men hoopt de snelheden, waarmee het doorgaan de verkeer van deze weg gebruik maakt, zullen doen afnemen en zelfs zullen bevorderen dat meer ver keersdeelnemers een andere route kiezen. Voorafgaand aan de uitvoering is door vertegenwoordigers van Ge meente, Provincie en Heidemij Ad viesbureau B.V. enkele jaren inten sief overleg gevoerd over de moge lijkheid om een aantal, soms strijdi ge, problemen op te lossen. Het is haast ondoenlijk in het huidige ver keer, een woonfunctie te combine ren met een doorstroomfunctie. Ook de bewoners van de weg heb- oen zich derhalve doen gelden, even als de landbouwers. De Zuidpias-, de Burgemeester Klinkhamer- en de Swanlaweg, komen als weg 67 voor op het Tertiai- re wegenplan en De Opril op het Quartaire wegenplan Zuid-Holland. Vandaar dat het Gemeentebestuur zich tot Gedeputeerde Staten heeft gewend met het verzoek om een bij drage in de kosten, verbandhoudend met de reconstructie en de verkeers- verbetering van de Burgemeester Klinkhamerweg. Dat het Gemeente bestuur juist op tijd was met zijn aanvrage voor een bijdrage uit de wet "Uitkering Wegen", moge blijken uit het feit, dat inmiddels vastgesteld is, dat deze wet binnen enkele jaren buiten werking zal worden gesteld. Nu wordt nog- en zelfs via een ver snelde financiering- een belangrijk deel van de kosten door de provincie Zuid-Holland vergoed. Vandaar, dat de plannen nauwkeurig zijn getoetst door de Dienst Verkeer en Vervoer van de Provincie Zuid Holland. Door het steeds stijgende aantal motorvoertuigen, dat als doorgaand verkeer van de Burgemeester Klink hamerweg gebruik maakt- het zijn er nu al zo'n 9000 per etmaal, was het noodzakelijk de aanwonenden in bescherming te nemen door het tref fen van snelheidsremmende maatre gelen. Maar hoe? Er is gedacht aan het toepassen van asverschuivingen, of verhoogde middengeleiders, er is overwogen een rotonde te maken ter plaatse van de Opril; al deze mogelijkheden zijn door wegenbouwkundigen van de Wij hebben met spoed plaats voor: tot ca. 35 jaar die op enthousiaste en gezellige wijze in ons bedrijf mee willen werken. Wij zijn een bedrijf dat p.v.c. buizen be- en verwerkt tot buizen en filters voor waterputten en bronbema- T ling en milieu-onderzoek. i Nijverheidscentrum 3 - Zevenhuizen - 0 1 802-2744 I Burgemeester A.H. van Gent en Wethouder B. van IJperen, haalden de laatste verkeersafzetting van de weg, daarbij geassisteerd door de heren Th.H. Laurens van de Dienst Verkeer en Vervoer, L.N. v.d. Torre en M.L.L. Mooyman van de Dienst Gemeentewerken, A.J. Waals en G. van Herk van de aannemer en M.B. Jochem en T.S. Haaitsma van Heidemij Adviesbureau B.V. De aannemer, G. van Herk Tzn. B.V. uit Nieuwerkerk a.d. IJssel heeft het karwei keurig op tijd ge klaard. Een onderhoudstermijn gaat nu in. Heidemij onderzocht. Tenslotte is gekozen voor een oplossing, waarbij de rijbaan-breedte tot het uiterste minimum is teruggebracht, waar door het verkeer gedwongen wordt met geringere snelheid te rijden, ter wijl toch een vlotte doorstroming mogelijk blijft. Om te voorkomen dat deze groep verkeersdeelnemers in de knel zou komen, zijn de fietsers van de rijbaan afgehaald en hebben een strook op het trottoir toegewe zen gekregen; de brommers moeten echter van de weg gebruik blijven maken. verkeerslichten Naar de kruispunten toe zijn ver hoogde middengeleiders aange bracht; nog voor de bouwvakvakan tie zal op het kruispunt Swania/ Opril, een verkeersregelinstallatie aangebracht worden en tevens zal de grens met de bebouwde kom 150 m. in noordelijke richting worden verplaatst. Al deze maatregelen hebben ten doel de verkeersveilig heid voor de bewoners te vergroten. Het gehele project, waartoe ook het verwijderen van de kuilen voor de duikers in de Ringvaart langs het Noordeinde, het aanbrengen van de verkeersregelinstallatie, alsmede het reconstrueren van de toegangen naar het kruispunt Noordelijke Dwarsweg behoren, heeft ongeveer 1,75 miljoen gulden gekost. De pro vincie draagt daarin voor meer dan een miljoen gulden bij. 6 dagen per week open! Noordelijke Dwarsweg 80 - Telefoon 01802-1463 Zevenhuizen Z.H. Tuincentrum - Boetiek Zevenhuizen/Moerkapelle - De he rindeling c.q. samenvoeging van Zevenhuizen met Moerkapelle, staat op een laag pitje. De Tweede Kamer commissie is niet meer van plan om de herindeling van Midden-Zuid-Hol- land te behandelen voor de Tweede Kamerverkiezingen in september a.s. Dat deze niet doorgaat is echt niet zeker. Er zijn nogal wat knelpun ten. Deze moeten nog nader bestu deerd worden. De herindeling Gro ningen/Waterland wordt wel nog behandeld. Omdat het onmogelijk is allen persoonlijk te bedanken, die op enigerlei wijze aandacht aan ons 60-iarip huwelijksfeest hebben besteed, willen wij langs deze weg een ieder dankzeggen voor de vele attenties. U hebt deze huwelijksdag voor ons doen uitgroeien tot een bijzonder feestelijke dag. H. Vink K. Vink-van Soest Vorige week stond er in dit blad het bericht van het overlijden van Zr. Speksnijder. Inmiddels hebben wij haar op een prachtige zomerdag begraven en zijn weer weer ons weegs gegaan, ieder met zijn eigen herinnerin gen aan een jonge vrouw die voor velen in onze gemeenschap vee betekend heeft. Zr. Speksnijder, Piëta voor velen, was een echte ouderwetse wijkverpleegster, die met grote toewijding en liefde haar functie gedurende vele jaren heeft uitgeoefend. Met groot gevoel voor humor, een olijke oogopslag en uitgebreide kennis wist ze haar moeilijke en onmisbare beroep inhoud te geven. Haar inzicht in menselijke verhoudingen was groot, ze kon goed luisteren en ze wist wat ze wilde. Die eigenschappen maakten haar tot een grote steun voor velen die haar hulp nodig hadden. We gedenken een sterke vrouw, en zijn dankbaar voor wat zij ons over de jaren heeft gegeven. Zij ruste in vrede. Groene Kruis Zevenhuizen Moerkapelle l

Dorpskrant | 1989 | | pagina 14