ENTHOUSIASTE MEDEWERKER(STER) 0 VEERMAN MAKELAARDIJ GEMEENTE ZEVENHUIZEN HINDERWET Verleende bouwvergunningen Verkiezing van de leden van het Europese parlement STEMMING WEET WAT LEREN! STEMMEN PER BRIEF Collecteschema BURGERLIJKE STAND gemeenteraad zevenhuizen Jeugddienst TE KOOP vraagt voor onmiddellijke indiensttreding een voor 40 uur per week. Leeftijd v.a. 18 jaar. Telefonische inlichtingen: 01802-3013 vragen naar J. Otterspeer. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken bekend, dat door hen, onder diverse voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op 16 mei 1989 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van de heren A. J. en J. J. Duijndam, om een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden van een bestaand varkensfokbedrijf/-mesterij aan het adres Bierhoogtweg 19b. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorps straat 89, ter inzage en wel van donderdag 1 juni 1989 tot zaterdag 1 juli 1989, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten werktijden is mogelijk na telefonische afspraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemen bepalingen milieu hygiëne staat tot 1 juli 1989 beroep open bij de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijken/vijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot hettreffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019,2500 AE 's Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. In de periode van 23 t/m 30 mei 1989 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - de uitbreiding van een bestaande kas op het perceel Oogstpad 20; - de bouw van een hoogspanningsstation op het perceel Noordelijke Dwarsweg 59; - de bouw van een tuinbouwkas op het perceel Knibbelweg 12; - de bouw van twee dakkapellen op de woning Wilgenlaan 47; - de bouw van 11 woningen op het voormalige terrein van Phaff aan de Dorpsstraat. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de verlening van één van de bovenstaande vergunningen, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter inzage ter gemeen tesecretarie op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 89). De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen brengt ingevolge artikel 18 der kieswet ter openbare kennis, dat op 15 juni 1989 van des morgens acht tot des avonds zeven uur de stemming ter verkiezing van de leden van het Europese parlement zal plaats hebben. Hij wist op het bepaalde in artikel 128 van het wetboek van strafrecht: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar of geldboete van de derde categorie. Cursussen basiseducatie voor volwassenen vanaf 18 jaar Waar? In Nieuwerkerk aan den IJssel en in Gouda Wanneer? Overdag of 's avonds 1 x per week gedurende 40 weken Voor wie? Voor mannen en vrouw - die vroeger weinig onderwijs gevolgd hebben en zich nu willen bijscholen, of - die een opstap willen naar de mavo Wat kunt u leren? Nederlands en studievaardigheden Engels en rekenen Kosten f 50,- per jaar, inclusief lesmateriaal Voor informatie kunt u bellen: - dhr. Van Vliet, gemeentesecretarie Zevenhuizen, tel. 01802-1644 - mevr. Offermans, Stichting "Roosje Vos" Gouda, tel. 01820-28444. Bij de op 6 september 1989 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal kan aan bepaalde categorieën kiezers worden toegestaan per brief te stemmen, te weten: A. de kiezer, die op de dag der kandidaatstelling zijn werkelijke woon plaats buiten Nederland heeft, met uitzondering van degene die zijn werkelijke woonplaats in de Nederlandse Antillen heeft en die niet gedurende ten minste tien jaar zijn werkelijke woonplaats in Nederland heeft gehad. Uiterlijk 10 juli 1989 dient hij een schriftelijk verzoek om per brief te mogen stemmen in bij de burgemeester van de gemeente waar hij op de dag der kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenomen. Voor de verzoekschriften moet gebruik gemaakt worden van formulieren die ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn. De kiezer aan wie is toegestaan per brief te stemmen kan uitsluitend op die wijze aan de stemming deelnemen. 31 mei t/m 4 juni 1989: Nederlands Rode Kruis 26 juni t/m 2 juli 1989: Nationaal Epilepsie Fonds 28 augustus t/m 10 september 1989: Koningin Wilhelminafonds 11 t/m 17 september 1989: Thuis fronten. GEBOREN: Kegge, Tim, zoon van: Kegge, Dick en: van Oudheusden, Sophia G., op 2 mei 1989. Jonker, Maikel, zoon van: Jonker, Petrus A. en: van Dongen, Marrigje C.A., op 10 mei 1989. van Rijs, Tom Paul, zoon van: van Rijs, Jan J.B. en: Privee, Alexandra J., op 15 mei 1989. OVERLEDEN: Speelman, Johannes Jacobus, oud 83 jaar, op 10 mei 1989. Speksnijder, Pietertje, gehuwd geweest met: S. Honkoop, oud 47 jaar, op 20 mei 1989. de Graaff, Antonie, oud 81 jaar, op 20 mei 1989. van Meenen, Cornelis, oud 80 jaar, op 20 mei 1989. reconstructie kruispunt Willem II Vooruitlopend op de reconstructie van het fietspad langs de Bredeweg dat door onderhandelingen over grondaankoop, vertraagd is, plus de reconstructie van de Bredeweg, neemt de gemeente Zevenhuizen het gevaarlijke kruispunt bij de hoe ve Willem II, onder handen. In op dracht van de gemeente Zevenhui zen, is er door de Grontmij, (met sub sidie van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat) een onderzoek uitge voerd volgens de methodiek, welke in de handleiding "aanpak verkeer songevallen-concentraties (Avoc) is aangegeven. Het uitgebrachte rap port in de commissie van 3 maart 1987 behandeld, is mede aanleiding geweest om tot een reconstructie/ herinrichting van dit kruispunt te besluiten. Op dit moment is er nog maar een globaal plan, doch B. en W. kregen het vertrouwen van de raad, dit nader te concretiseren. Het plan houdt in: het vervangen van de betonnen duikers in de Bredeweg en Plasweg; aanpassen van weg hoogten; het verbeteren van de aan sluiting van de Noordelijke Dwars weg op de Bredeweg; en verbetering wegmarkering en belijning. Door enkele raadsleden werden technische vragen gesteld, waarop ingespeeld zal worden. De heer D. Zwerus S.G.P. betreurde het dat de gemeente Waddinxveen zo weinig bijdraagt, (f 20.000,op een totaal van f311.000,—) De provinciale subsidie wordt op f 180.000,geraamd, de bijdrage van het hoogheemraadschap Schieland f 9.000,— De heer Zwerus benadrukte dat er zeker ook vanaf de kant van Wad dinxveen veel ongelukken op dit kruispunt gebeuren. Wethouder Van IJperen zei blij te zijn dat Wad dinxveen bij wil dragen, omdat dit gemeentebestuur de Plasweg juist zo min mogelijk ziet gebruiken voor snelverkeer, vanwege de gevaarlijk- Zevenhuizen - Zondag 4juni wordt er in de hervormde kerk van Zevenhui zen een jeugddienst gehouden met als thema: "Zin in de zomer!". Voor ganger is ds. H. Gaasbeek en muzi kale medewerking wordt verleend door "Meeting" uit Waddinxveen Dit interkerkelijk koor is bekend van de musical "De Schepping", die za terdag 3 juni in dezelfde kerk wordt opgevoerd. Naast nummers uit deze musical, zal in deze jeugddienst ook ander repertoire worden gebracht. Na de dienst, die om 19.00 uur be gint, is er gelegenheid om bij een kopje koffie na te praten. Iedereen is welkom. ZEVENHUIZEN - NOORDELIJKE DWARSWEG 24 Woonhuis, uitmakende de helft van 2 onder 1 kap, met schuur en tuin op 255 m2 eigen grond. Ind.: entree, woonkamer, keuken, overloop, 2 slaapkamers, doucheruimte en zolderruite. Meteen te aanvaarden. Koopsom: f 137.500,- Dorpsstraat 200 Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN a (01802) 18 66 heid. De heer D. Overdijk P.v.d.A. vroeg of het openbaar vervoer tij dens de reconstructiewerkzaamhe den van het kruispunt gebruik kan blijven maken. Dit blijkt zo te zijn. Hoewel jammer dat er geen vlotte aanleg van het fietspad kan plaats vinden, vond iedereen het juist niet te wachten met de reconstructie van het gevaarlijke kruispunt. Daarvoor zal o.a. ook een strook grond van de fa. V.d. Kraats nodig zijn. hobbykasjes Ook op het Volkstuincomplex aan de Zuidplasweg mag volkstuinvere niging "De Peuleschil" hobbykasjes van een standaardformaat bouwen. De gemeenteraad verklaarde zich hiermee akkoord. Op vragen over gebruik van agressieve gewasbe schermingsmiddelen beloofde we thouder Van IJperen bij Midden- Holland naar milieu-vriendelijke te informeren. De heer Sleeuwenhoek maakte als bestuurder van "De Peu leschil" van de gelegenheid gebruik om het incidenteel teveel gebruik van een ziekte en ongedierte bestrij dingsmiddel te verklaren. zwembad bijdrage De gemeenteraad ging akkoord met de subsidie-verstrekking van f 27.000,aan het recreatieschap Rottemeren.met betrekking tot het tekort in de exploitatie van zwembad "De Koornmolen" waarvan buiten het zomerseizoen als kampeerders gebruik van het zwembad maken, voornamelijk inwoners tot de bezoe kers horen. Alle frakties lieten zich hierover horen, waarbij de heer Ch. Sarneel V.V.D. een compliment richting B. en W. lanceerde het een "zeer goede en nette oplossing" noemend. De heer D,. Zwerus S.G.P. had er financieel gezien geen moeite mee, maar stemde tegen vanwege de zondagse openstelling. De heer J. Brouwer C.D.A. merkte op dat er twee aspecten waren: ge- voel en verstand, het eerste betreft het in stand houden en het tweede de financiële consequenties, met zake lijke reserves hoe verder in de toe komst en de medewerking van de gemeente Bleiswijk in de financiën van het Bleiswijkse bad. De heer M. Zijderhand Gem. bel. dacht aan een financiële afbakening en dacht dat de beslissing die genomen wordt één van de betere is die genomen had kunnen worden. Mevrouw Sandra Kruit P.v.d.A. zei het voorstel te onderschrijven, informeerde naar de beslissing van Bleiswijks gemeente raad en uitte de vrees binnen afzien bare tijd weer een kredietvoorstel op de agenda te zien. De voorzitter reageerde hierop door mede te delen dat deze zaak zeker al een jaar de aandacht heeft en het niet makkelijk was een oplossing voor het financiële probleem van beide zwembaden te vinden. Zo werd een nette oplossing gevonden en is men tevens solidair. In Bleiswijk, waar een voorstel aan de orde is voor subsidie van f 54.000,volgens een verdeel sleutel naar het inwoner-aantal, is dit nog even aangehouden vanwege een onderzoek naar te verwachten in komsten van het schap, o.a. van een golfbaan, waarmee volgens de voor zitter, in de exploitatie van het schap al rekening mee is gehouden. Hij verwachtte dan ook dat Bleiswijk over een drietal maanden eenzelfde beslissing neemt als Zevenhuizen.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 4