DE KAPPER OPRUIMING! opent op 29 juni om 10.00 uur FLINKE KORTINGEN BON-APART DE KAPPER Opening woon-en win kelcentrum 'Zuidpias' mniuinfliiiiiiiiiui Woningbouw Zevenhuizen [>- Kapper, het adres voor hem haar, voor jong oud Het liefst werken wij op afspraak maar U kunt het ook zo proberen! WfllA Zuidplaslaan 196- WADDINXVEEN TELEFOON 01828-19061 Wij maken plaats voor een nieuwe kollektie en geven daarom op vele artikelen Tevens nemen wij per juli a.s. de STOMERIJ van de heer J.A. DE RUITER Dorpsstraat 80, over. Vanaf zaterdag bent u ook daarvoor bij OUTFIT van harte welkom! Dorpsstraat 111b - 2761 AN Zevenhuizen - Tel. 01802-1303 H. SLOOIJER bouwbedrijf SNACKBAR PETIT-RESTAURANT DORPSSTRAAT 1 7 - WADDINXVEEN TELEFOON 01828-12497 BEL VOOR BROODJES-SERVICE: TEL. 01828-12497 begrafenisverzorging T. den Hollander Ontdek hoe voordelig Onderling verzekeren is ONDERLINGE BRANDWAARBORG MAATSCHAPPIJ Actie voor Roemenië in Bereklauw gevaarlijk! In de nieuwe winkel in de Zuidpias runt Wim de heren-afdeling, terwijl hij drie gediplomeerde, vakbekwame en ervaren dameskapsters naast zich weet in de dames-afdeling. Maandagmiddag waren medewer kers van Neeleman druk doende de laatste hand te leggen aan het instal- latiegebeuren, om dinsdag de kapsa lon "proef' te gaan draaien. Dat ge beurde met modellen om de clientele donderdag optimaal van dienst te kunnen zijn. De herenafdeling is rechts van de ingang, in een aparte hoek. Hier komt een oproepkracht Wim terzij de te staan in drukte en op piekda- gen. Hier kunnen heren hun haar elke gewenste behandeling laten ondergaan. Er is een mobiele wasbak terwijl twee heren gelijktijdig "onder het mes" of welke haarverzorging dan ook kunnen-ondergaan en een modern zitje voor drie personen, hetgeen niet bedoeld is om klanten lang te laten wachten, immers DE KAPPER werkt op afspraak. Wie onverwachts weg moet of iets bijzon ders heeft, mag natuurlijk ook langs komen, omdat alles in het werk ge steld wordt de klant toch te helpen. De moderne inrichting van zowel de heren-als de dameskapsalon is wit in combinatie met rookblauw. De ei gentijdse inrichting werd verzorgd door Welonda, van Wella. Bij de dames zijn zes plaatsen waar gelijktijdig dames hun haar kunnen laten verzorgen. Het geheel ziet er 66 -5J Waddinxveen - Op woensdag 28 juni a.s. zal burgemeester C.M. van der Linden, het Woon-en Winkelcen trum "Zuidpias" in het nieuwste uit breidingsplan Zuidpias in Waddinxv een, officieel openen. De openings ceremonie vindt om ca. 16.30 uur plaats. Dames en herenkapsalon in Zuidpias Waddinxveen. Morgenochtend om tien uur zwaait de winkeldeur van de eerste en enige kapsalon van "De Zuidpias" open voor dames en heren die Sr^a9 hun haar door DE KAPPER willen laten verzorgen, n het nieuwe winkelcentrum in de Zuidpias heeft Wim Bijl een fraaie kapsalon ingericht. Deze 29-jarige Waddinxvener heeft al vele jaren ervaring in het kappersvak. Zo'n zeven jaar werkte hij met zijn vader in de herenkapsalon aan de Kerkweg. Hier blijft vader Krijn met twee medewerkers de herenkap sels verzorgen. punctueel verzorgd uit en heeft een rationele uitstraling. Niet alleen het verzorgen van het haar moet hier een genoegen zijn, maar ongetwijfeld ook het werken, waarbij sfeervolle muziek als achtergrond het verblijf in de kapsalon van DE KAPPER in de Zuidpias, optimaliseert. Bovendien hanteert men hier aantrekkelijke prijzen. Wassen en föhnen b.v. kan men hier al voor kort haar, vanaf f 15,(excl.versteviging enz). Wim Bijl is blij dat hij hier, na een selectieprocedure van de gemeente, kan beginnen; lacht als we vragen of deze kapsalon een "schot in de roos" is... "Dat zal de toekomst bewijzen". De Dorpskrant wenst DE KAPPER veel succes! voor verbouwingen, onder houd en nieuwbouw. Tevens ontwerp- en tekenwerk en verzorgen bouwaonvraag. Neem eens kontakt op voor een goed advies of een vrijblijvende prijsopgave. HERENWEG 47 2751 DC MOERKAPELLE TEL. 01793-16 89 Met de voltooiing van dit complex, waarvoor medio mei 1988 de eerste paal werd geslagen, heeft deze nieuwste wijk van Waddinxveen er niet alleen een aantal appartementen bij gekregen, maar ook een door velen in de wijk zeer gewenst winkel centrum, waarin men terecht kan voor meer dan de dagelijkse levens behoeften. Dit Woon-en Winkelcentrum zal, tezamen met een aantal scholen, een multifunctioneel wijkcentrum en een binnensportaccomodatie, het hart moeten gaan vormen van deze wijk. Het Woon-en Winkelcentrum wordt gebouwd in opdracht van Wo- ningbouwverereniging "Samen So ciale Woningbouw" (S.S.W.) Het ontwerp is van Architectenbure- rau Stuurman Partners B.V. te Waddinxveen en het wordt ge bouwd door Bouw- en Annemings- maatschappij Boogaerdt Schmidt B.V. uit Stolwijk. Het complex omvat 7 winkels en 64 woningen. In de 7 winkels komen de navolgende bedrijven. Binnenkort wordt met de bouw van 11 vrije sector-woningen op de voorma lige Phaff-lokatie, aan de Dorpsstraat begonnen. In aanbouw zijn op dit moment vijf appartementen plus een kantoor/winkel- pand tegenover het gemeentehuis. Verder wordt er in de sociale sector, in plan West, voor het laatst gebouwd. Hier komen binnen enkele maanden 20 woningen gereed. Wil de gemeente Zevenhuizen verder gaan met bouwen dan moet dat gebeuren aan de andere kant van Zevenhuizen, naast dorpshuis "Swanla", j in plan Swanla". B0NAF Begrafenissen worden uitgevoerd door Schiedamseweg 162 3134 BV Vlaardingen Tel. 010-46005 09 b g.g. 434 8313 Geen crematies Dag en nacht bereikbaar Nieuwerkerk a/d IJssel en omstreken w.a. GROENEWEG 14 - 2761 BD ZEVENHUIZEN Tel. 01802-1671 Dit bestemmingsplan is in 1987 door de raad vastgesteld en daarna door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. Omdat enkele inwoners hun bezwa ren tegen de bouw van woningen in "Swanla" tot in de laatste instantie handhaafden, moet thans de kroon nog een uitspraak doen voordat het plan onherroepelijk is. Dan kan er worden gebouwd, als ook de grond eigendom van de gemeente is. Eén der bezwaarden heeft kort voor de hoorzitting van de Raad van State zijn bezwaar ingetrokken. De afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State heeft begin juni de bezwaarden gehoord en inmiddels advies inzake deze Kroonprocedure aan de minister van VROM verzonden. De uitspraak van de kroon zal vermoedelijk over één of twee maanden volgen. Voor de gemeente Zevenhuizen betekent de behandeling van het Kroonberoep op dit tijdstip, toch nog een meevaller. De verwachting was dat dit veel later zou gebeuren. Nu kan er, zo laat het zich aanzien, toch op de geplande tijd met de woning bouw worden gestart. Het plan "Swanla" voorziet in de realisering van ca. 275 woningen. Aan burgemeester A.H. van Gent vragen we commentaar. Deze is redelijk optimistisch intake de plannen om eind 1990, begin 1991 met de woningbouw in plan Swan la" te beginnen. Het planologisch woningcontingent 1990 wordt ge bouwd op de Phaff-lokatie en tegeno ver het gemeentehuis. Dat betekent in totaal 16 woningen in de vrije sec tor. Het totaal planologisch contin gent bedraagt thans 22 per jaar. Meer woningen! Op het gebied van de toekenning van planologisch contingent (dat is het aantal woningen waarmee het wo ningbestand jaarlijks mag uitbrei den) is echter een belangrijke be leidswijziging van de provincie in aantocht. Provinciale Staten van Zuid-Holland behandelen één dezer dagen een voorstel om grotere planologische contingenten toe te wijzen aan een groot aantal gemeenten, zo ook aan Zevenhuizen. De gemeenten gezamenlijk hebben enkele jaren gepleit voor deze verrui ming, omdat de woningbehoefte in veel gemeenten bepaald niet door de te krappe contingenten wordt ge dekt. Het gevolg van de provinciale beleidsverandering is, dat in de .komende 5 jaar tussen 35 en 40 woningen per jaar kunnen worden gebouwd. Deze grotere bouwmoge- lijkheid zal in hoofdzaak zijn beslag moeten krijgen in de vrije sector bouw, omdat niet te verwachten valt dat meer rijkssubsidie voor bijv. woningen in de sociale huur-sector of in de premie-koopsector beschik baar zal komen. "Uiteraard zullen dus in belangrijke mate ook vrije sector-woningen ge bouwd dienen te worden in een prijs klasse, welke aansluiting geeft bij de vraag van onze woningzoekenden", aldus burgemeester Van Gent. De contingents-verruiming geeft ook een mogelijkheid om met een iets groter bouwplan in "Swanla" te star ten dan tot nu toe werd voorzien. Dat is zeker ook aantrekkelijk voor de toekomstige bewoners. Moerkapelle - actie-voedsel- inzamelavond 30 juni De nood in Roemenië is groot. Er is schaarste aan alle eerste noodzake lijke levensbehoeften, zoals melk poeder, vitaminen, zuigelingen en kindervoeding, waspoeder en medi cijnen enz. Veel mensen vluchten naar Hongari je. Christenen in Roemenië hebben het vooral erg moeilijk. Vanwege die grote nood onder de Roemenen, organiseert de Her vormde Gemeente in Moerkapelle een voedselactie voor Roeme nië op vrijdagavond 30 juni a.s.. Het gaat om een éénmalige actie. De medewerkers(sters) zullen dan huis aan huis door Moerkapelle gaan om het voedsel op te halen. Waar gaat het om? -koffie, (dient ook als betaalmiddel)- gebroken rijst (allen in plastic zak ken),- macaroni,- vlees in blik,- zuige lingen-en kindervoeding,- aardappel puree,- cacao,- havermout,- brinta,- melkpoeder,- nesquick,- soepgroen te (gedroogd). Verder is ook belangrijk: Waspoeder (in plastic zakken),- afwasmiddelen,- zeep,- tandpasta,- tandenborstels,- vitaminen,- de kens,- handdoeken,- theedoeken. Welkom zijn ook: Gebruikte brillen en geld! Het organisatiecomité verzoekt de inwoners van Moerkapelle het voec sel al aan het begin van de avond gereed te zetten. Wie op vrijdagavond niet thuis is kan zijn bijdrage afgeven bij: J.H. Ver- weij, Beatrixlaan 18, tel.01793-158/, te Moerkapelle. Onlangs ging er een Zevenhuizen^ naar de huisarts omdat hij op z n S een flinke uitslag had. Bij navraag bleek dat hij met zijn blote rug aanraking was geweest met bere-klauw. ,„r Dat kan dus een plek op'de veroorzaken die veel weg heetw een derdegraads verbranding- bere klauw is een prachtige plan vaak voorkomt in natuurgebie In nieuwbouwtuintjes staat deze prachtig. Echter, een waarschu is op z'n plaats voor k'nc*eren[.:n(1 plant is giftig en het in aan» komen met het blad geeft een b wond.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 10