VERKOOPSTER ~3r£ 5 halen 4 betalen! Vrijdag Zaterdag Nieuwe leiding van Gast ouderproject Waddinxveen Politic- berichten H.J. ESHUIS roomboter AMANDEL BROODJES Heerlijke APPEL ABRIKOZEN VLAAI aktieve, vriendelijke, modebewuste Wij zoeken een voor zo spoedig mogelijk. Leeftijd ca. 16 tot 19 jaar. Schriftelijke sollicitaties, t.a.v. mevr. Bac, Postbus 4 2750 AA Moerkapelle TEXTIEL - KONFEKTIE WONING- EN PROJEKJINRICHTING Brood-en Banketbakkerij nu Love Europe Bemiddeling tussen ouders die opvang zoeken en mensen die zich als gastouder aanbieden Waddinxveen heeft geen kinderdagverblijf, wel een aantal peuterspeelzalen. Vanuit de stichting die de belangen van de peuterspeelzalen behartigt is bijna 4 jaar geleden het "Gastouderproject" van start gegaan. Aanvankelijk, het eerste jaar met subsidie van de gemeente Waddinx veen en vervolgens de drie volgende jaren van het ministerie van WVC. In 1990zo luidt, volgens de coördinator van het Waddinxveense Gastouder project, mevrouw Wies Keulen, de verwachting neemt de gemeente de sub sidie weer overomdat er dan o.a. een beroep gedaan kan worden op de zgn. "Oort-"gelden, door het vereenvoudigde belastingstelsel, waardoor 130 miljoen vrijkomt. Alle gemeenten die Kinderopvang hebben en met een goed plan naar WVC komen voor deze subsidie in aanmerking, met als verdeel sleutel het aantal woningen per gemeente. Het Gastouderproject in Waddinxveen weet zich verzekerd van een grote en toenemende belangstelling. Men heeft 125 gastouders en vraagouders. Er zijn reeds 70 koppelingen tot standgekomen. Wat is het Gastouderproject? Het "Gastouderproject" is een vorm van bemiddeling tussen "vraagouder(s)" en gastouders. Dit houdt in dat men zich aan kan bieden om op andermans kind(eren) te pas sen als vader en moeder overdag afwezig zijn. Of voor één ouder-ge- zinnen, waar de "kost" verdiend moet worden. Zeker voor deze cate gorie is de kinderopvang van het "Gastouderproject" een uitkomst. Ook voor hen die een eigen zaak hebben, of voor moeders die op vaste tijden een cursus willen volgen of b.v. voltijd of in deeltijd aan het arbeidsproces deelnemen. De "opvang-ouder" heeft in haar huis de mogelijkheid om één of meer dere kinderen te verzorgen, terwijl de ouder(s) afwezig is (zijn). Even voorstellen: De 30-jarige Wies Keulen, ortho- EQ3 DORPSSTRAAT 1, MOERKAPELLE, TEL. 01793-1 421/2358 DORPSSTRAAT 145, ZEVENHUIZEN, TEL. 01802-1238 pedagoge wonend aan het Heuvel hof 11, is de nieuwe coördinator van het Gastouderproject. Zij volgde Vronie van Manen (eveneens ortho pedagoge) per 1 maart jl. in die func tie op. Wies is o.a. werkzaam ge weest toen ze nog in Utrecht woon de) als groepsleidster in een Kinder tehuis. Voorts was zij werkzaam in haar beroep in een alg. ziekenhuis, en in een Blindeninstituut. Met haar nog twee kleine kinderen kan ze haar functie binnen het Gastouderpro ject, goed uitoefenen, omdat veel zaken overdag telefonisch geregeld worden. Vergaderingen vinden 's-avonds plaats. Als Wies op maandagmorgen van 9.00 tot 10.30 uur spreekuur heeft in het kantoor aan de Peter Zuidlaan, voorheen peuterspeelzaal, weet ze haar eigen kinderen in goede handen bij een "gastouder". Op de maandag, woensdag, en vrijdagochtend legt ze huisbezoeken af en is het kantoor haar werkbasis. Op dat moment staat er thuis een antwoordapparaat aan. Zo maakt ook zij als part-time "werkende moeder" gebruik van de mogelijkheid van gastouder-opvang. Wies woont nog maar kort met haar gezin in Waddinxveen en had nooit verwacht zo snel een baan te krijgen. Ze had het eerst geprobeerd bij het Arbeidsbureau. Daar dacht men dat ze geen enkele kans maakte om met haar opleiding een baan te vinden. Gelukkig las haar echtgenoot de ad vertentie met de vakature. Carolien van den Dungen, eveneens 30 jaar, heeft een H.B.O.- J. diploma. Ze was o.a.pedagogisch medewerkster van het Bleulandzie- kenhuis. Zij woont met haar man, sinds een halfjaar in Waddinxveen. Bij de sollicitatie-procedurp was zij nummer twee en werd Wies aanges teld. Toen Elsemiek de Jong te kennen gaf niet meer als invalster te willen funge ren werd Carolien gevraagd deze functie te aanvaarden. Echter is dit zeer betrekkelijk, omdat Wies haar taak alleen als 20-urige part-timer kan uitoefenen. Er is geen budget om ook Carolien "vast" voor een aantal uren per week aan te stellen. Carolien draait nog maar vier weken zijdelings mee; heeft nauwelijks een andere taak dan het waarnemen van Wies bij haar afwezigheid. Subsidies Wies" Het hangt van de subsidies af. Het Gastouderproject heeft niet genoeg geld. Men kan net de coördi nator betalen. Misschien als er nog meer uitbreiding komt dat er een grotere taak voor Carolien komt. Veel aanvragen voor buiten schoolse opvang Het loopt overigens storm met de aanvraag om kinderopvang. Het is het prettigst als kinderen ondergebracht worden in een gezin waar kinderen zijn. Daar zijn immers alle faciliteiten, zoals box, bedje, kinderstoel enz. aanwezig. Trouwens, ook oma's behoren tot gegadigden voor de "functie" van op- vangouder in ons Gastouderproject. Verder zoeken we buitenschoolse opvang. De vraag ernaar neemt enorm toe. Op schoolgaande kinde ren hoeft men thuis niet te passen. Wel na schooltijd. Daarom wordt gezocht naar ouders die schoolgaan de kinderen hebben; die uit school zelf hun kind(eren) met een kopje thee of limonade opvangen en dat ook één of meer kinderen van ande ren willen doen. Verder is er ook vraag naar de zaterdag, van ouders die b.v. een winkel hebben. Wat wij zoeken is betrouwbare mensen die kinderen overdag en na schooltijd, eventueel 's-avonds, thuis op kunnen vangen. Daarbij is ook een voorwaarde dat kinderen die nog te klein zijn zelf naar het Gastou deradres te komen, bij de buiten schoolse opvang, van school af te halen". Dienstverlening Wie gebruik wil maken van de dien sten van het Gastouderproject, dat zich aan het uitbreiden is naar omlig gende plaatsen en ook aanvragen krijgt uit Moerkapelle, Zevenhuizen en Boskoop betaalt men bij een ge slaagde koppeling een éénmalig koppelingsgeld van vijftien gulden. Het opvang-tarief bedraagt f3,— per uur. Wie dat niet kan betalen kan aanspraak maken op het retributie fonds. Voorts betaalt iedereen, zowel de Gastouder als de vraagouder, één gulden per maand, als een soort contributie, om binding te houden met het Gastouderproject. Wie zich aanmeldt voor Kinderopvang mag vragen ventileren en krijgt zelf vra gen voorgeschoteld. Wies of Caro lien gaat vervolgens een Gastouder zoeken die het meest past bij de vraagouder. Bij een geslaagde "kop- peling" vindt er na zes weken een evaluatie-gesprek plaats. Goed voor sociale ontwikkeling Wies: "Moeders hoeven beslist geen schuldgevoel te hebben als ze hun kind(eren) een aantal uren of dagen per week bij een gastouder brengen Het is prima voor de sociale ontwik keling van de kinderen. Ze leren dat dingen anders gebeuren dan thuis, er andere opvoedingsstijlen gehan teerd worden.. Zoals al eerder ge steld, is het voor een kind goed als het bij een gastouder komt waar al één of meer kinderen zijn. Niemand hoeft te schromen om bij ons aan te kloppen. Al was het maar om als moeder één ochtend of middag per week vrij te hebben, eens naar de stad te gaan, of iets anders dat een moeder graag wil doen maar waar het kind handenbindertje bij is". Wie belangstelling heeft kan bellen tijden spreekuren tel.01828-19591 :maandag van 09.00 tot 10.30 uur of thuis: (tijdens werkdagen overdag Wies, 01828-15647; b.g.g. 01828- 11886, Carolien. Dorpsstraat 34 2751 BA Moerkapelle Tel. 01793-1348 6,95 Zevenhuizen Bureau geopend van maandag t/m zaterdag tussen 14.00 en 17.00 uur. 22 juni: Aanrijding zonder ge wonden: vond plaats op de krui sing Tweemanspolderweg met het Noordeinde. De bestuurder van een personenauto verleende, komende vanaf de Tweemanspolderweg gec.. voorrang aan een over het Noordein de rijdende personenauto. 22 juni: Bromfietscontrole: In samenwerking met de verkeers- groep van de Rijkspolitie werd een bromfietscontrole gehouden. Van de gecontroleerde bromfietsen bleek ongeveer de helft te zijn opge voerd (te veel vermogen). Twee bromfietsen bleken een dusdanige cilinderinhoud te hebben, dat zij als motorfiets dienden te worden be handeld. Deze bestuurders kregen proces-verbaal voor het rijden zon der rij- en kentekenbewijs. Bovendien werden nog enkele ande re bestuurders (sters) bekeurd voor andere technische gebreken. Ook werden twee bestuurders bekeurd voor het produceren van teveel ge luid. 23 juni: Aanrijding zonder ge wonden: Vond plaats op de krui sing Nijverheidscentrum - Zuidplas- weg (parallelweg). De bestuurder van een personenauto, draaide, ko mende uit de richting Nieuwerkerk, rechtsaf het Nijverheidscentrum op. Op dat moment was daar net een vrachtauto aan het steken, zodat de bestuurder van de personenauto afremde om te stoppen. Achter hem reed een andere personenauto het Nijverheidscentrum op. Deze be stuurder had niet snel genoeg in de gaten dat de eerste bestuurder af remde en reed achter tegen die auto. 24 juni: Aanrijding zonder ge wonden: Vond plaats op de Burg. Klinkhamerweg. De bestuurder van een vrachtauto, rijdende in de rich ting van Rijksweg 12, kon kiezen tussen een frontale aanrijding met een uit tegenovergestelde richting komende vrachtauto, die overigens uiterst rechts reed, of uitwijken naar rechts, met het risico een gepar keerd staande auto te raken. Hij nam het risico en raakte inderdaad een geparkeerd staande auto. Qpm: Ondanks het feit, dat enkele ingenieurs hebben berekend, dat de rijbaanbreedte van de Klinkhamer- weg voldoende is, blijkt de kritiek van "Leken" waarheid te worden. Diver se keren moeten auto's (vooral vrachtverkeer) uitwijken om geen aanrijding te krijgen. Meestal wordt dan gekozen voor de stoep/fietspad, waarop nu al bijna niet meer te rijden is door de links en rechts omhoog staande tegels. 24 juni: Doorrijden na aanrij ding: De bestuurster van een zwar te Opel had haar auto geparkeerd in de berm van de Strandweg bij de Ze- venhuizerplas. Bij terugkomst bij de auto zat daarin aan de rechterkant een deuk en een kras. De veroorza ker had geen bericht achter gelaten. Getuigen worden opgeroepen zich te melden? 25 juni: Aanrijding zonder ge wonden: Vond plaats op de Rotte- kade tussen een personenauto met aanhanger en een bromfiets. De per sonenauto reed stapvoets in de rich ting van de jachthaven. De bromfiet ser wilde hem rechts inhalen. Opdat moment week de auto echter naar rechts uit waardoor de bromfietser in aanraking kwam met de aanhan ger 25 juni: Gewonde: Een opvaren de van een boot, varende in de Rotte, sprong vanaf de boot in het water. Na even gezwommen te hebben, wilde hij weer in de boot klimmer,. Hierbij kwam hij echter met beide benen in de schroef terecht. Persoon is met ambulance afgevoerd naar het Dijk- zigt ziekenhuis te Rotterdam. 25 juni: Eenzijdig ongeval met gewonde: De bestuurder van een fiets, viel door onbekende oorzaak op de Rottekade van zijn fiets. Hij kwam daarbij zo ongelukkig ten val, dat zijn arm uit de kom raakte. Hij is met een ambulance afgevoerd naar het Bleulandziekenhuis te Gouda. Verloren: Sleutelbos met 3 sleutels; 4 sleutels aan bos; bruin leren portefeuille, inhoud o.a. rijbewijs; Surftas met o.a surfpak; Korte zwarte jas; bruine portemonnaie, inhoud o.a. giropas je. Gevonden: Schildpad Een andere vakantie: Meedoen met Love Europe is een evangelisatie campagne, die door div. interkerke lijke zendingsorganisaties georgani seerd wordt (o.a. Operatie Mobilisa tie), met het doel elke Europeaan voor het jaar 2000, de gelegenheid te geven om op het evangelie te kunnen reageren. Deze campagne zal ge houden worden tijdens de zomer maanden. 22 juli komen uit diverse landen van de wereld mensen bijeen in Oren burg, in Zuid-Duitsland. Er wordt in die plaats een congres van één week gehouden. Dit congres bestaat uit training en toerusting voor evangelr satie. Men kan kiezen naar welk land men wil gaan om te evangeliseren Dit kan zijn in de grote steden, in ne' oostblok, of onder de moslims. Men kan afhankelijk van de hoeveelheid vakantie die men heeft, 1 tot 4 weken besteden in een evangelisatie-team Vanuit Nederland zullen 500 jonge ren aan deze campagne deelnemen. Totaal zullen er ongeveer vijf-a zes duizend mensen meedoen. Uit 4e venhuizen doen er twee jonger® mee, nl. Dirk-Jan v.d. Berg (21 jr)® Erica Heijer 18 jr). -j Na de actie bestaat de mogenJ^n® om in het jaarprogramma van Up® ratie Mobilisatie mee te doen. tn gaat dit doen op de Logos 11 schip voor zending en evangel's3" t Waarschijnlijk zal haar verblijf op Logos II, een schip dat door U- gekocht is nadat de Logos I "er9a is en in een Amsterdams doK g bruiksklaar wordt gemaakt, tv- jaar duren. In die tijd vaart de L°S II over de wereldzeeën en doet vens aan. Wie belangstelling h® kan bij Erica hierover informal* inwinnen: tel.01802-1925.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 14