wytrans milieu 010-4379022 VEERMAN •P A. Voskuilen Zn. B.V. Thee (3) Tribune voor sporthal Swanla STAAND BEROEP?? VERZORGEND BEROEP?? Postduiven- vlucht foto reisverzekeringen en vreemde valuta Audi GARAGE VX S.O.S [^Wereldhandel Fa. J. v.d. Jaqt Zn. 1 sjaak noteboom VOLKSWAGEN EN AUDISPECIALIST U vindt bij ons een uitgebreide kollektie Birkenstock-sandalen; klompen en sandalen van de merken Bastad en Scholl. A d -fl I I I »1 Dorpsstraat 200*-Telefoon: 01802 1866 2760 AA ZEVENHUIZEN - Telefax: 01802-3178 Volvo 480 ES 1986 Honda Civic1985 Opel Ascona1985 Volvo automaat1984 Renault 5 automaat1985 Ford Taunus1982 Ford Scorpio1986 Peugeot 205.1986 Renault 251986 Ford Sierra1986 V.W. oud model1974 Mitsubishi Lancer1985 Suzuki Alto 1982 Datsun Cherry1981 Zastava1 gso Kip caravan Vrachtwagen: Volvo F 4008 DAF 1600 laadbak Zijde 5 - 2752 BB MOERKAPELLE Tel. 01793 - 1424 - 1188 De Derde Wereld verdient beter, als het aan ons ligt De handel in Nederland In Nederland heb je twee soorten thee-importeurs: zij die hem weer doorverkopen aan theepakkers in Nederland of in het buitenland en zij die de geïmporteerde thee zelf ver werken en op de markt brengen, zoals Douwe Egberts en Van Nelle. Deze laatsten leveren verreweg het grootste aandeel van de Nederland se konsumptie, maar zijn voor het grootste deel in handen van Ameri kaanse bedrijven. In feite is de Nederlandse theehandel dus een Amerikaanse aangelegen heid. Alle thee die ons land binnen komt wordt hier vermengd tot ver schillende mélanges met een be paald karakter. Éénderde is bestemd voor de Nederlandse consumptie en tweederde van de import wordt weer opnieuw geëxporteerd, grotendeels naar andere Europese landen. thee thuis Voor het zetten van thee zijn een paar vuistregels van belang: kook het - verse - water goed door, hoe harder het water, hoe langer het doorgekookt moet worden. verwarm de theepot goed vóór door hem om te spoelen met heet water een thee-ei is prima, maar vul het slechts voor de helft, de thee moet goed uit kunnen zetten; de Tanzania theezakjes hoeven maar drie minuten te trekken, de losse thee iets langer; vier a vijf minu ten. Thee uit Tanzania De reden van S.O.S. Wereldhandel om thee uit Tanzania te importeren is om door middel van de aankoop van thee waardering uit te spreken voor het binnenlands beleid van het land. In Tanzania wordt immers geprc' ccrd de armoede gelijk te verdelen. Met alle vallen en opstaan staat het gemeenschappelijk belang nog altijd voorop. Thee uit Tanzania betekent een (bescheiden) daadwer kelijke steun, maar is daarnaast een signaal voor de problemen die lan den als Tanzania ondervinden bij de export van hun produkten, waarvan de inkomsten van levensbelang zijn voor het land. pakjes en kisten S.O.S. Wereldhandel importeert zowel verpakte als onverpakte thee uit Tanzania. De onverpakte komt in kisten van 50 kilogram via de veiling ons land in en wordt door Nederland se theepakkers (Levelt en De Drie Mollen) in theezakjes, al of niet met koordjes, gedaan. De in Tanzania verpakte thee: de Safari, Kilimanjaro en African Pride is vanuit ontwikke lingsoogpunt een heel aantrekkelijk alternatief. Ze komt rechtstreeks uit Tanzania en door het zelf mengen en verpakken blijven de inkomsten hiervan in het land zelf. De pakjes komen van de Tanzania Tea Blen ders, een organisatie die tot 1975 eigendom van de Engelse multinatio nal Brooke Bond was, maar in dat jaar genationaliseerd. Tanzaniathee is te koop bij: "Na- tuurluck", Zuidplasweg 22. Geopend dinsdag t/m zaterdag van 9-17.30 uur; vrijdag van 11-17.30 uur. al meer dan 25 iaar een zaak van vertrouwen.. Vinyl autodaken Bekleding voor autostoelen MEUBEL- EN STOFFEERWERK BERMWEG 22 - ZEVENHUIZEN TEL. 01803-12806 Zevenhuizen. Een exploitatietekort van f 32.227,11, ten gevolge van de verbouwing van dorpshuis "Swan la", daar kon de commissie inkomen, maar de aanschaf van een tribune in de sporthal die f 70.000,— moet kosten, waarvan de helft door de stichting dorpshuis wordt opge bracht en de andere helft door mid del van een rente-dragende lening van de gemeente Zevenhuizen, gaf enige discussie. De heer D. Zwerus SGP vroeg of er soms nog meer zaken aan de orde komen die geld kosten en waar het einde is, na de in gebruikname van het verbouwde dorpshuis en de nieuwe sporLiial.De heer M. Zijderhand, gem. belangen vroeg naar de noodzaak. De heer D. Overdijk PvdA dacht dat de tribunes maar voor één gebruiker van de sporthal nodig zijn. In zijn inleiding op het voorstel had de voorzitter, burgemeester Van Gent gesteld dat zitplaatsen geen hogere baromzet geven. Hij vond het aantal van 160 re delijk en dacht dat staanplaatsen eerder het gebruik van een biertje aan de bar na afloop, bewerkstellig den. Hij suggereerde voor de zit plaatsen opm de nieuwe tribune, een tarief in rekening te brengen. De commissieleden Ch. Sarneel WD en J. Brouwer CDA lieten zich wat minder kritisch uit, terwijl de heer Hoos namens het stichtingsbestuur een toelichting mocht geven op de noodzaak van de aanschaf en de kwaliteit van de tribunes, die, zo verzekerde hij, ook tweedehands hun waarde behouden. Hij dacht dat meer zitplaatsen meer baromzet oplevert. De heer Hoos dacht dat de tribunes zeker niet voor eén vereniging be stemd zijn, maar dat ook ZTTC en O.S.S. resp. tafeltennis en gymnas tiek, belangstelling ervoor hebben. Groensvoorde 74 WADDINXVEEN 01828-12887 CONTAINERS Hij maakte duidelijk dat er door de gebruikers van het dorpshuis ook wensen tijdens de vergadering van de algemene raad, naar voren mogen worden gebracht. Dat is onlangs gebeurd. Eén wens leeft er nog bij degenen die van het toneel gebruik maken, nl. een goede toneelverlich ting. Via de (publieke) tribune werd door de aanwezige voorzitter van volley balvereniging Rentokil/ZVH gesteld dat de Europa-cupwedstrijden van de volleybalvereniging in het eigen dorp moeten kunnen plaatsvinden. De delegatie die de internationale spelers vergezelt kan dan van de "eet en drink'faciliteiten van dorpshuis 'Swanla" gebruik maken en voor deze "interland"wedstriiden is tribu ne-capaciteit een noodzaak. Het bedrag van f 35000,—wat de stichting als eigen bijdrage betaalt moet uit een fonds komen waarin de exploitatie-overschotten gereser veerd zijn. Volgens de voorzitter bedraagt dit slechts f 31000,maar volgens de financieel deskundige van de gemeente zijn er nog andere fond sen van het dorpshuis waaruit de resterende vierduizend gulden be taald kunnen worden. De voorzitter rondde discussie af met het uiten van de zorg van B. en W. inzake de ex ploitatie van het dorpshuis en de uit putting van de reserves, omdat er nu hogere kosten komen door het aflos sen van de lening en het betalen van de rente. "De tarieven zijn op een zeer laag niveau gesteld, ten opzich te van de bouwprijs van 1989." Spre ker vond het een uitermate gunstig huurtarief dat gehanteerd wordt, dat er niet gekeken mag worden naar sportzalen in de regio die jaren eer der gebouwd zijn met een goedkoper kostenplaatje. Hij vroeg om solidariteit van de spon sor van de volleybalvereniging, die hij weinig verenigingsgevoel toe schreef. Uiteindelijk waren de heren Overdijk en Zwerus tegen. Zevenhuizen. De postduiven vlogen de jonge duiven van postduivenhou- dersvereniging "De Stormvliegers" naar Haasdonk 97 km. en de oude duiven naar Chateaureoux:615 km. Na diverse weken tegenwind met snelheden van 1100 m. per min. was het zaterdag een andere wind: het haantje van de toren wees Noord west met nevelig weer dus werd de vliegsnelheid op 1200 él250 m. per min. geschat. Echter de wind was voor de duiven onderweg meer zui delijk, want velen werden verrast. Om 11.45 uur gelost en 97 km. achter de vleugels kwamen de jonge duiven om zes minuten voor één boven het hok cirkelen: 1400 m. per min. De prijzen werden snel verdiend, echter de uitslag is nog niet bekend. Half zeven waren de duiven in Cha- teauroux gelost, dan zouden ze om half vier thuis kunnen zijn was de gedachte. Sommigen voorspelden eerder. En dat kwamen ze. Wim en Cobi v.d. Hoek hadden de eerste prijs met een binnenkomst om half drie met hun A duif. Vier minuten la- verschillend formaat in exclusief album passage 47 - waddinxveen tel. 01828-12477 ter kwam J.v.d. Berg thuis en vond een duif op z'n hok, waarmee hij de tweede prijs won met slechts 4 se conden voorsprong op M.v. Rijk die derde werd. Deze week was het Lv. Erk die de meeste punten behaalde. Hij werd tweede met de 5e en 13e en totaal 8 prijzen van de 20. Wim en Cobi v.d. Hoek waren deze week de sterkste naast de le ook de 12e prijs en 3 prijzen van 12 mee. De 3e plaats was voor N. Koppenaal en Co met /e en 15e en totaal 9 prijzen van de la- Deze comb, is de laatste weken goed in de race want ook met de jongen draaien ze goed. In het onaangewe zen klassement is eindelijk Sebej-", wat men aanzag komen. L.v. trk 1 J.S. Heijkoop gepasseerd en gaat n op rt. dazing ar aie nog -- Bij het aangewezen kampioenscnap versterkte J.S.Heijkoop Zn plaats t.o.v. C. Zweere en hier L.v.Erk nu 3e voor A. Clazmg 4e. 295 duiven Chateauroux. W en C. v.d. Hoek 1-12J-v.d.Ber9 M.v.Rijk 3, R. de Ruiter 4, L.v.trKo- 13, J. Stofberg 6, N. Koppenaal e 7,15,20. Gebr. Smaal 8, Cees en Johan 9, A. Clazing 10, C. Nobel L C. Zweere 14, J.S. Heijkoop 1&. KI.Koppenaal 17,19 Comb Graaff-v. Rijs 18.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 6