Het fietspad van de Burgemeester Klinkhamerweg (De (Dorpskrant, bet bestgeCezenUM Bomen over Bomen. Jongeren helpen anderen: Project Serve 1 iiitcrcnnl drukkerij elgersma Oranjebomen in Moerkapelle Anja werd dinsdag om 7.30 uur geboren. Een gezonde baby. Haar trotse ouders kozen bij ons een mooi geboortekaartje uit de Intercard kollektie. Kado! Leuke babyschoentjes. Een gedicht ter gelegenheid van het planten van de Wilhelmi- na-boom voor het Moerkapelse raadhuis van 16 mei 1945. De boom bleef behouden, nadat het oude raadhuis gesloopt werd en er een verbouwing met nieuwbouw plaatsvond, waar bij de voormalige Hervormde pastorie bij het gemeentehuis werd getrokken. Wilhelminaboom Er staat in Moerkapelle een boom, Daar door de jeugd geplant. herinnering aan't heuglijk feit: Vrij werd weer Nederland. Die boom, die daar is neergezet Als uiting van de vreugd, Blijft steeds een wonderschoon symbool Voor de Moerkapelse jeugd: Hij doet ons denken aan ons volk, Ons land en zijn Vorstin. Hij groei, die Wilhelminaboom, Gerust de toekomst in. Wij roepen hier, dat elk het hoort: Geen onzer, die hem deert. 't Is onze boom, en op ons woord, Die boom wordt nooit onteerd. Groei dan, o, Wilhelminaboom, Gerust de toekomst in. Groei welig op, en wees't symbool Van Neerlands vrijheidszin. De jeugd van thans zal wachter zijn, En wat Jou overkoom. Vertrouw op ons, al zijn we klein, O, Wilhelminaboom. Sinds 29 april telt Moerkapelle drie Oranjebomen. Burgemeester A.W. Lips moest, onder toeziend oog van honderden, met een hoogwerker de werkzaamheden voor de planting, van het betrekkelijk kleine linde boompje, verrichten, terwijl en pas sant de aubade plaatsvond op deze lokatie, op de hoek van de Juliana- straat. Vanwege de 80 ste verjaardag van Prinses Juliana werd dit een Juliana- boom. Een jaar eerder plantte hij, met be hulp van een kruiwagen, een lindebo om, als Beatrixboom, op de hoek van de Herenweg/Jhr. V.d. Weistraat. De Wilhelminaboom, die voor het gemeentehuis staat, dateert van een veel eerdere datum, nl. 16 mei 1945. Dezer dagen werd er een bordje bij de boom geplaatst waarop deze da tum en de aanduiding "Wilhelmina boom" kwam. De beide andere bomen hebben een dergelijke pla quette-aanduiding. Dat de boom voor het raadhuis de "Wilhelminaboom" moest zijn, ont dekte de heer Wessels, ambtenaar ter gemeentesecretarie, toen hij dossiers aan het doornemen was. Van de planting is niet alleen een verslag gevonden, maar ook een gedicht. Beide willen we onze lezers niet onthouden. Planting van een "Wilhelmi- na-boom" te Moerkapelle Hedenavond, 16 mei 1945, had zich voor het raadhuis der gemeente Moerkapelle een menigte belangstel lenden opgesteld, voor het bijwonen van de plechtige planting van de "Wilhelminaboom". Op het podium voor het raadhuis had, met genoo- digden, plaats genomen de wnd. burgemeester dezer gemeente, de Heer Mr. N. Vernede, burgemeester der gemeente Zoetermeer, wien ter gelegenheid van zijn eerste bezoek aan deze gemeente, door den loco burgemeester, den Heer C.A. Brou wer, onder het zingen van het le couplet van het Wilhelmus, het oran jelint met ambtspenning werd omge hangen. Na de rede van den burgemeester, die onze blijdschap vertolkte over het herstel van het wettig gezag door de terugkeer van ons geliefd Oranje huis, gevolgd door het 6e couplet van het Wilhelmus, was het woord aan den Voorzitter van het Comité tot planting van de Wilhelmina-boom, den Heer L. Dekker, die getuigde van onze liefde en verknochtheid aan het huis van Oranje. Hij wees daarbij op het drievoudig verbond God, Oranje en nederland, en hoop te dat dit verbond, gelijk in de afge- loopen vier eeuwen, nog lang besten digd mocht blijven, tot heil van land en volk. "Opdat dan ook onze jeugd en het nageslacht bij dit verbond bepaald mogen worden, werd beslo ten tot het planten van een boom: "De Wilhelminaboom". Moge deze liefde tot het Oranjehuis steeds meer groeien en verdiept worden, gelijk wij ook hopen, dat deze boom wortel zal schieten en groeien!" Nadat de boom door de Moerkapel- sche jeugd was geplant, beloofde een spreekkoor uit haar midden onder leiding van den Heer J.J. Poisson- nier, de boom steeds te zullen be schermen. Redevoeringen, gehouden door de Heeren M.C.v.d. Spek, J.J. Poisson- nier en J. Kattenberg, werden afge wisseld door zang van vaderland- sche liederen, ten gehoore gebracht door de meisjes der beide scholen, onder leiding van den heer E.D. Looren de Jong. Ds. M. Verkerk, Ned. Herv. predi kant alhier, sprak een kort slot woord, waarin hij samenvatte hetg een door alle vorige sprekers was gezegd en ons uit het hart was gegre pen, nl. onze liefde en trouw aan het Huis van oranje en onze dankbaar heid aan God, dat Hij orts weer veree- nigd heeft. Dit woord werd besloten met het bekende: Gelukkig is het land. De burgemeester inspecteerde voor hij zich met de genoodigden naar binnen begaf, met den Heer L. Dek ker, Voorzitter van het Comité en Plaatselijk Commandant der B.S.(binnenlandse strijdkrachten red.), de leden dezer organisatie, die voor het raadhuis stonden opge steld. Terwijl de burgemeester en de ge noodigden ten raadhuize gezellig bij een bleven, werd er buiten een lam pion-optocht georganiseerd en wer den er bij een vreugdevuur, vele vaderlandsche liederen gezongen. Een andere vakantie: Een drietal jongeren uitZevenhuizen vertrekt a.s. maandag 17juli naar Hongarije naar Almasneszmély, ca. 60 km. ten westen van Boedapest. Arianne van Vuurde, HansVerduijnenKatinkav.d. Berg gaan hun handen uitsteken in een verpleegtehuis in het kader van Project "Serve" van Youth for Christ Nederland. Zij doen dat niet alleen. Verdeeld over ca. 8 weken zijn er groepen Nederlandse jongeren ziet er al aardig gehavend uit. Het is zelfs voor fietsers op sommige plaatsen levensgevaarlijk door de half overeind staan de tegens. Zelfs op dat fietspad ben je je leven niet meer zeker. Over de gehele lengte van het fietspad van Opril tot aan de verkeerslichten is de rechterzijde zwaar gehavend. Oorzaak: de versmalde rijbaan en te hoge snelheden waarop gereden wordt door het gemotoriseerde (vracht)verkeer. Uitwijken is soms, bij brede tegenliggers, alleen mogelijk via het naast de weg gelegen fietspad annex trottoir. die naar Hongarije gaan, terwijl er door Project Serve ook activiteiten ondernomen worden elders, zoals in Kenia (is langer verblijf). De resp. groepen jongeren zijn ingedeeld in perioden van 17 dagen, hetgeen betekent dat er daadwerkelijk ter plaatse, ca. 14 dagen, in Hongarije gewerkt wordt. De jongeren genieten kost en inwoning, doch hebben hun reis zelf bekostigd. De Zevenhuizense jongelui zullen zich resp. inzetten in de verpleging (Arianne) en onderhoud gebouwen (Hans en Katinka) samen met een viertal andere Hollanders. In Hongarije is de personele bezetting in verpleegtehuizen minder dan minimaalVeel werk wordt door vrijwilligers gedaan en dan nog is er tekort aan arbeidskrachten. Zo kan er achterstand in onderhoud ontstaan. Er gaan a,s. maandag drie busjes naar Hongarije. Na de overnachting in Oostenrijk splitst de groep zich, omdat er door elke groep van ca. 7 a 8 jongeren, in een ander verpleegtehuis gewerkt wordt. Hun ervaringen hopen we te vernemen. Misschien dat daar een goed verhaal voor de Dorpskrant in zit. Een fijne tijd! )V06w\m jlen dorpsstraat 62a zevenhuizen telefoon 01802-2289

Dorpskrant | 1989 | | pagina 12