OPRUIMING M. VAN DER SPEK Mevr. 9{armsen, T elefooncirkel Kerkdiensten "Zoetermeer- Zierikzee" Hoe gaat het verder met "De Tas?" - Damesbroeken of-rokkenf 15,- 2 voor f 25,- Dames jacks, regenjassen, vanaf f 25,- TUINMATERIALEN M. VAN DER SPEK 25 km. 9.00 - 12.00 uur; 50 km. 8.00 - 10.00 uur; 150 km. 7.00 - 9.00 uur; 250 km. 6.00 - 8.00 uur. N.A.S. Onderlinge gymnastiekwedstrijden in Benthuizen antiek en curiosa. l Vrijdags 1-5 en 7-9 uur Zaterdags 10.30-4 uur 1n— Tuin- en groenverzorging Heerewegh 5 - BENTHUIZEN Tel. 079-313978 vrijdagavond 19.00-20.30 uur zaterdag 10.00-14.00 uur Aanleg van TUINEN GROEN BESTRATINGEN GRONDWERKEN onderhoud per jaar of per keer bij bedrijven, scholen, instellingen en partikulieren Vraag vrijblijvend advies en/of offerte Zegwaartseweg 71 - 2727 PA Zoetermeer - Tel. 079-315592 Dorpsstraat 96, Benthuizen Geopend: Donderdags 1-5 uur Benthuizen. Elke ochtend even die vertrouwde stem horen. En vervolgens naar die ander bellen die je iedere dag opbelt.. Zomaar om te informeren of alles goed is, nadat een ander dat bij jou deed Zo weet coördinatrice mevrouw M. Smit of het met alle ouderen goed is als de laatste van de cirkel haar weer opbelt met de mededeling dat de cirkel rond is. Vooral voor ver weg woonachtige kinderen is het een geruststelling te weten dat hun alleenstaande moeder of vader niet iets kan over komen waardoor hij of zij van hulp van buitenaf verstoken is, gewoon omdat er elke morgen tussen half negen en negen uur dat "controle"-telefoontje is van de Telefooncirkel. De Telefooncirkel in Benthuizen is in 1979 gestart vanuit het Rode kruis, in samenwerking met Zoetermeer. Oorspronkelijk waren er twee cirkels die func tioneerden met Benthuizen, doch sinds 1 januari 1989 draait één zelfstandige cirkel in Ben thuizen. Er zijn maar liefst 14 vrijwilligsters die per toerbeurt "dienst" heeft. Degene die vol gens het rooster dat door me vrouw Smit opgesteld wordt aan de beurt is,opent om half negen de cirkel met een eerste telefoon tje naar een alleenstaande. Als deze "alles goed" heeft gemeld wordt er die persoon doorgebeld naar de volgende alleenstaande enzovoort. De laatste van de cir kel belt degene die de cirkel geo pend heeft. "Het is gelukkig nog niet voorge komen dat er iets gebeurd was, alle keren dat we degene die de telefoon niet opnam thuis, met de reservesleutel van het ge meentehuis, bezochten, bleek vergeten te hebben zich af te melden en afwezig". De vijf ouderen die gebruik maken van de Telefooncirkel, zouden dit dagelijkse contact niet meer willen missen. Het blijkt vaak het eerste gesprekje op die dag. Een manier van communicatie waaruit een ver trouwensrelatie groeit, want de dames van de Benthuizense Te lefooncirkel bezoeken hun "klantjes" af en toe waardoor voor hen de eenzaamheid ver dreven wordt. Er ontstaan door het elkaar in de cirkel (kort bel len), goede sociale contacten en éénmaal per jaar gaan de vrijwil ligsters met degenen die van de Telefooncirkel gebruik maken, een ochtend ergens koffie drin ken. Dat kan omdat de gemeente Benthuizen achter dit project staat en dit uitstapje bekostigd. In mei is men gezamenlijk bij het Noord-A strand wezen koffie drinken als een soort afsluiting van het winterseizoen, echter de telefooncirkel draalt door, ook tijdens de vakantie. Of moeten we misschien "juist" tijdens de vakantie zeggen. Dan is het nog belangrijker dat er iemand even contact opneemt met de achter blijvende alleenstaande ouder. Mevrouw Smit kost het telkenja- re best wel wat hoofdbrekens om een goed passend rooster samen te stellen, maar het is haar dit jaar ook weer gelukt binnen het aantal vrijwilligsters waarover zij beschikt. Eigenlijk zou de Telefooncirkel best groter kun nen worden. Dat zou geen grote re inzet van vrijwilligsters hoe ven te betekenen. Er zijn nog best wel een aantal oudere al leenstaanden. Vanuit dat aantal maakt een gedeelte gebruik van de 24 uurs alarmering van de maatschappelijke dienstverle ning Zuidpias en loopt met een alarmketting om de hals. Wie van de "gratis" dienst van de Telefooncirkel gebruik wil maken kan zich aanmelden bij mevrouw M. Smit, Kon. Wilhel- minastraat 8, tel.079 -313407 Benthuizen zondag 16 juli Herv. kerk 9.30 uur ds. J. Boer; 18.00 uur ds. J. Muller, Sluip wijk Herv/Geref. De Hoeksteen lO.OOuurds. J.C.J. Bronsgeest, Leiden. Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. G.J. van Aalst Oud-Geref. Gem. (geb. Zuid- land la) 10.00 en 17.00 uur ds.A.D. Muilwijk, Dordrecht. Medische weekenddienst zaterdag 15 en zondag 16 juli: dokter P.P.M.T. Hermans, Zuid- wijk 2 Boskoop, tel. 01727- 12038 bij toervereniging Zoetermeer '77 Op zondag 16 juli 1989 organiseert de toervereniging Zoetermeer '77 als laatste toe rtocht voor de zomervakantie de rit Zoetermeer - Zierikzee. Onder het motto "Voor elk wat wils" kan er door de deelnemers gekozen worden uit 4 afstanden. Te we ten 250, 150, 50 en 25 km. Voor de ervaren en nu midden in het seizoen voldoende kilome ters gereden hebbende toerfiet- sers zijn er de afstanden 250 en 150 km. Voor de ervaren recrea tiefietsers is er de 50 km. en voor degenen die nog niet zo veel gereden hebben de 25 km. De 250 km. voert de deelnemers naar Rotterdam, Hellegatsplein, Zierikzee, Renesse, Rozenburg, Delft en terug naar Zoetermeer. De 150 km. voert gedeeltelijk over dezelfde route doch buigt voor het Haringvliet naar rechts om via Hellevoetsluis, Maassluis en Delft naar Zoetermeer terug te keren. De 50 en 25 km. blijven dichter in de buurt van Zoeter meer. Vertrektijden De 150 km. kan in groepsver band gereden worden en ver trekt om 7.15 uur. Start- en eindpunt is het club huis van de rugbyclub (t.o. de Badmintonhal)Buytenpar- klaan, wijk 17. De individuele deelnemers aan de 25 km. tocht en de kinderen van gezinnen kunnen na afloop een medaille uitzoeken. Inlichtingen over deze tocht en over de toervereni ging onder telefoonnummer 079-411665. Gemeenteraad Benthuizen.... Benthuizen - Maandagavond (17 juli aanvang 20.00 uur) buigt de gemeenteraad van Benthuizen zich o.a. over de renovatie van het dorpshuis "De Tas" Deze is in een impasse gekomen, omdat er binnen het budget geen aanbesteding kon plaatsvinden. Op verzoek van de meerderheid van de raad en overeenkomstig de toezegging van B. en W. zijn vijf plaatselijke aannemers en een aannemer van buiten de gemeente, te we ten Ballast Nedam, uitgenodigd om op bovengenoemd werk in te schrijven. Ballast Nedam kwam als laagste uit de bus bij de door de Grontmij gehouden aanbes teding op 9 juni, echter met een overschrijding van f 264.000,- Voor een deel Is deze overschrij ding te wijten aan het voldoen aan de eisen en wensen van de welstandscommissie en gebrui kers en de in later stadium noodzakelijk gebleken aanpas singen. Inwilligen hiervan, hetg een B. enW. nietonredelijkvoor- komt, geeft de volgende conse quenties: 1. aanpassing Ingangspartij f 7.110,— 2. aanpassing van de c.v. installatie plus afzuiginstal latie (gescheiden) f 42.500,- 3. verschil tussen meerwerk hei werk i.v.m. uitbreiding en min- derwerk verandering heiwerk- constructie f5.925,- 4. uitbrei ding zaal "Grobbebollen" (wens gebruiker) f 14.220,— De ramingen van 1 tot en met 4 genoemde werkzaamheden wa ren het college pas een week voor de aanbesteding bekend, zodat er geen gelegenheid meer was daarover informatie te verstrek ken aan de raad. Als nadere dekking voor de over schrijding kan geput worden uit de navolgende reserves, waar van het saldo per 1-1-1990 be draagt: 1 Reserve I f 168.000,- 2. Fonds dorpsuitbreidine f 273.000,-. 8 Intensief overleg met de Gront mij leverde als uitkomst dat er ten hoogste voorf36.000,- incl. B.T.W. bezuinigd kan worden. Hiermee is het B. en W. niet gelukt de overschrijding terug te dringen naar het door hen ge wenste bedrag. Het college is van oordeel dat "De Tas" aan een grondige renovatie beurt toe is en dat de huidige huisvesting van "De Grobbebol len" problematisch is. De raad wordt daarom een aan tal suggesties gedaan met va rianten. Uit deze "opties" moet maandagavond door de raad een keuze worden gemaakt, waarbij voor één ervan een schetsont werp met prijsopgaaf door de Grontmij is gemaakt. Deze (vier de van de in totaal vijf opties) luidt alsvolgt: a. De prijs van het nieuwe plan blijft naar verwachting binnen het indertijd beschikbaar gestel de krediet, b. De gemeenteisdan zelf niet verplicht tot het betalen van de genoemde rekenvergoe- dingen. c. De gemeente behoeft bij deze optie niet de gebruikelij ke voorwaarden in het rechts verkeer met de aannemers, die reeds ingeschreven hebben, te hanteren, d. Bij deze optie krijgt de afdeling Gemeentewerken niet een onevenredige verzwa ring van werkdruk, e. Bij deze optie neemt de Grontmij de know-how terzake van het oude plan mee naar het nieuwe plan, waardoor de voorbereidingskos- ten lager zullen zijn, dan onder optie 5. De nadelen van optie 4 betreffen de voorbereidingspro cedure inzake ruimtelijke orde ning en opstellen van de plan nen, omdat weer bij "af moet worden begonnen, hetgeen tijd in beslag neemt waardoor de alles veel later gerealiseerd zal zijn en indiening van nieuwe bezwaarschriften mogelijk wordt. we<rk ^erde" de onderlinge gymnastiekwedstrijden van NAS gehouden. Ondanks de warme weersomstandigheden was de opkomst van de ouders op de desbetreffende dagen en uren. erg groot. Neem daarbij het enthousiasme van de inzet van de jeugd, zodat het een geslaagde manifestatie werd. w jongens van 6 t/m 8 jaar(deze leeftijdsgroep is erg klein, in tegenstelling tot die van de nullirt 5 meès|e,s b'yken ln Benthuizen grote belangstelling voor gymnastiek te hebben) Uitslagen jongens 6 t/m 8 jaar: 1. Bas Schellingerhout, 2 Niek v d Meer Jongens 9 t/m 11 jaar: 1. Joesef Nainia, 2. Jeroen Balk, 3. Patrick Verweij. MpiS^ ?n w lo1"- l' v.d. Meer, 2. Gerla Bregman, 3. Annemarie Bergman. 0 t/m 12 jaar: 1. Elske Schotte, 2. Wendy Striker, 3. Linda Reuneker. Meisjes 13 t/m 15 jaar: 1. Bianca van Soest, 2. Marielle Dorst, 3. Mariska de Kooten

Dorpskrant | 1989 | | pagina 8