Vrijdag Zaterdag Dorpskrant opruiming""^ OPRUIMING 20 tot 50% 10-40% korting 10-40% korting «Bikini's, 2 halen. 1 betalen JAN DROOG 60 jaar voetbal in Moerkapelle. Gevulde Eierkoeken met slagroom Weekend reclame H.J. ESHUIS Hengelsport Plaats ook eens een IEILISHMTTqU] 7,50 10,00 12,50 15,00 Bac mode ruimt op!! nu zomerkleding kopen met kortingen van en.... niet te lang wachten SPORTHUIS Moerkapelle. Blauw-Wit was de naam van de voetbalvereniging die op 1 september 1929 het levenslicht aanschouwde. Voordien was er al eens een voetbalvereniging in Moerkapelle geweest, nl. "Sparta". De voetbalsport stond in die jaren nog in de kinderschoenen en erg veel coördinatie tussen clubs in de regio bestond er niet, omdat er nog niet zoveel waren. Die er waren gingen ter ziele, zoals b v TOG in Zevenhuizen en vervolgens ook Sparta in Moerkapelle De Goudsche VoetbalBond bestond toen al Mastenbroek die altijd in de Ben van de oprichters was Teun schoolpauzes met de jongens liep te voetballen op de plek waar nu de zaak van V.d.Linden staat. Alle voetballers hadden het in de week zo druk dat ze naar de zondag uitkeken om te kunnen voetballen. Om dat te kunnen doen moesten eerst de koeien uitwerpselen van het veld verwij - derd worden.Waar zo'n vlaai ge legen had daar rolde de bal wei eens over. Leidingwater was er aan het begin ook niet: dat werd met een bakje uit de sloot ge haald. Omdat er op zondag ge voetbald werd mochten er geen kaartjes worden verkocht. De vereniging kende wel dagdona teurs. De voetbalsport werd zeer fanatiek bedreven. Het gebeurde weieens dat de spelers elkaar nazaten met de ballenvisser. Daarvoor moest de heer Zijder hand nog al eens bij de strafcom- missie in Gouda komen. Ooit had Moerkapelle ook een korfbalafdeling. Dat was een idee van Rens Luytjes, die nogal vooruitstrevend was. Geel/ zwart waren de kleuren van de kleding van deze club... Toch was er dreiging dat "Blauw- Wit" vanwege slechte financiën moest worden opgeheven. Dat was nog erg aan het begin. Een sjoelavond bracht de nodige fi nanciën in het laatje. Nog jaren lang zijn die sjoelavonden ge houden. Zijderhand. Twee jaar geleden is hij overleden. Hij woonde 36jaar in Zevenhuizen en was vele j aren met zijn vrouw eigenaar van café Hof van Holland. In het Jubi leumnummer van tien jaar gele den vertelt hij over het ontstaan van "Sparta" dat opgeheven werd en weer als"Blauw- Wif'begon, dat later "Moerka pelle" werd. Niet alleen hij heeft aan de wieg van de Moerkaplse voetbalvereniging gestaan, ook Roel Tamerus, Dirk de Graaf, Dirk Hofman en Wim de Knegt. speelterrein: "Blauw-Wit" be gon met voetballen op het Noor deinde, waar nu kassen zijn verrezen, op het land van Jan Keij waar Jaap de Jong zijn koeien op weidde. Op zondag mocht er niet gevoetbald wor den. Vervolgens werd verhuisd naar de Bredeweg, waar nu het transportbedrijf van Zijderhand is gevestigd, op het land van Rik Luytjes. De spelers verkleedden zich in een kippenschuur. Het ging er heel primitief aan toe. Het veld was ook te klein. Een breedte van 38 meter. Spelers bij "Sparta" waren in die dagen Dirk de Graaf, Dirk Hof man en Eijbers, een fotograaf die in het doel stond,. "Sparta" werd opgeheven, maar enkele jaren later werd aan de overkant van de Bredeweg op het terrein van Nieuwland, op nieuw begonnen. "Blauw-Wit" had meer levensvatbaarheid, alhoewel de aanloopperiode moeilijkwas. Toen Zijderhand in het bestuur kwam als penning meester was er een schuld van 450 gulden. Toen hij er in 1949 mee ophield was er eenzelfde bedrag op een spaarbankboek je,. Zijn zwager. Dirk de Graaf, zette kleedlokalen op het voet balterrein aan de Bredeweg. Ook was er een hokje voor de scheidsrechter en een hokje waarin consumpties werden verkocht. Daar stond Kamstra uit Bleiswijk in. Zijderhand en zijn vrouw die dicht bij het veld woonden, zetten thee. In 1932 kwam Moerkapelle in de eerste klasse van de GVB. Ook de jeugd werd in Moerka pelle geactiveerd om te gaan voetballen. Er was een meester Brood- en Banketbakkerij 5 voor Dorpsstraat 34 2751 BA Moerkapelle Tel. 01793-1348 Wt Wij gaan met vakantie van 24 juli tot 12 augustus. Wij wensen iedereen een prettige vakantie De jeugdviswedstrijd in Moerka pelle werd overschenen door een stralend zonnetje. Het enige probleem was het opkomende kroos, maar dit stopte gelukkig tijdig. Er waren 25 vissertjes aan de waterkant, waarvan er jam- mergenoeg maar tien vis vingen. De meeste vissen werden boven dien aan het begin van de wed- stryd gevangen. Bij die vissers waren drie meisjes aanwezig. Het leuke van de dag was dat twee van die meisjes eerste wer den en één derde. In de groep t/ m 10 jaar, bevond zich de alge heel winnaar, Marloes van Elles- wijk. Marloes ving 250 gram vis en dat was een zeer goede presta tie. Zij werd gevolgd door Felix Verschoor die 90 gram vis ving. Op nummer 3 stond Ramon Stuffers met 80 gram. Joost de Bruin, één van de jongsten (hij viste voor het eerst) werd vierde met 40 gram. De gebroeders Van der Spek, Luutzen en Har- men, werden met 30 en 20 gram, resp. 5e en 6e. In de groep van 11 t/m 15 jaar won een andere dame, nl. Fem ke Matze. Zij haalde 125 gram vis op de kant en wist de jongens zo het nakijken te geven. Martijn van de Waal werd hier tweede met 110 gram. Hij werd gevolgd door het derde meisje dat aan wezig was, helemaal uit krim pen a.d. IJssel, Daniëlle Huur man. Danielle ving 100 gram. De vierde plaats was voor Arjan Hofman met 20 gram. Beide winnaars gingen met een trofee naar huis en mochten, evenals alle anderen, kiezen uit de vele prijzen die beschikbaar waren gesteld door hengelsportvereni ging Zevenhuizen/Moerkapelle en enkele zaken. Zij die niets gevangen hadden mochten mee loten. En omdat ook zij ander half uur aan de waterkant heb ben gezeten volgen hier hun na men: Henk-Jan ter Braak, Dirk, Gerben en Herman Slooijer, Dick Manteau, Gert-Jan Vos, Dennis en Sebastiaan de Bruijn, Gert-Jan Bac, Gideon Kanselaar, Hugo en Leendert Louter, Arno Heijboer, Nico Hof man en Robert v.d. Waal. Drukkerij Elgersma Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Plaats in elk vakje één letter of leesteken. Tussen twee woorden een vakje open laten. incl. BTW en adm. kosten Alléén tegen kontante betaling d.m.v. insluiten volledig ingevulde giro betaalkaart/betaalcheque. N Alleen voor particulier gebruik. aamIedere regel meer kost 2,50 extra Adres:Voor brieven onder nummer 5,- extra. p]„„+c;. Vergeet niet uw giro-/bankpasnummer te ruaaisvermelden. Tel-Plaatsingsdatum Bon opsturen naar bovenstaand adres. Brief op maandag binnen, advertentie woensdag in de krant. Bon afgeven op ons adres kan ook. Eveneens tegen kontante betaling. 'Bacvoor dames, heren en hindermode TEXTIEL - KONFEKTIE WONING- EN PROJEKTINRICHTING Nou, ik moet er niet meer ujt want ik heb a' een jogging pak voor weï nig die z-u buurvrouw VAKANTIE-TIPS ^Jogging-Trainingspakken nu ^Sportschoenen, div voetbalschoenen nu Plaats 15 - Bleiswijk Telefoon 01892 - 15280 - O ƒ5,75 DORPSSTRAAT 1, MOERKAPELLE, TEL. 01793-1421/2358 DORPSSTRAAT 145, ZEVENHUIZEN, TEL. 01802-1238

Dorpskrant | 1989 | | pagina 10