(Dorpskrant - reereatiekranti Café "(De Roerdomp" Café De Roerdomp, rustpunt aan de Rotte. Even pauze bij 't Speertje... satades oud buffetten ontbijtservice bittergarnituren OPENINGSTIJDEN: g/ Zwembad-Sauna "De Koornmolen" Fietstocht rond de Rottemeren en door het Lage Bergse Bos ca. 25 km. voor campinggasten en Zevenhuizenaren. Cafetaria Wij verzorgen ook - tegen zeer gunstige prijzen - Als u bij ons uw salades bestelt, en u komt voor uw feest stoelen tekort, dan leveren wij die er GRATIS biji maandag, woensdag, donderdag: v.a. 11.00 tot 24.00 uur vrijdag en zaterdag v.a. 11.00 tot 02.00 uur zondag v.a. 13.00 tot 23.00 uur Gelegen aan de Rottemeren bij natuurreservaat Korenmolengat. Uw adres voor bruiloften, recepties en partijen. Rob, Ria en Michael v.d. Steenhoven tel. 01802-1505 Ook voor kantine en kampwinkel op kampeerterrein "Zevenhuizen" Gelegen aan de Zevenhuizense kant van de Rottemeren, vlakbij natuurreservaat "het Korenmolengat", biedt café "De Roerdomp" ideale omstandigheden voor een rustpauze tijdens een fiets -of wandeltocht. Honger of dorst gekregen of gewoon even uitblazen. Op het gezellige terras of aan de knusse bar kan men altijd genieten van een hapje of een drankje. Niet alleen in de zomer, maar ook in de winter is "De Roerdomp op zondag open. En dan de schaatspe- riodes.. Dan is café "De Roerdomp" een gezellige ontmoetingsplaats van schaatsers die op de Rottemeren meedoen aan de zgn. Molen tochten, of gewoon komen schaatsen op dit mooie natuurijs. 's-Zomers worden door Tourclub Zevenhuizen vele leuke fietstoch ten georganiseerd. Deze beginnen altijd bij "De Roerdomp".. Infor meer eens.. Ook de campinggasten van kampeerterrein Zevenhuizen en de mensen van de jachthaven kunnen gebruik maken van de service van Rob en Ria v.d. Steenhoven, want zowel de kantine, als de kampwinkel op de camping, vallen onder hun hoede. Vele gezellige bingo-en dansavonden worden zowel in de kantine als in "De Roerdomp" georganiseerd en voor de dagelijkse boodschappen, zoals vers brood van de warme bakker, kunnen de mensen zeven dagen per week in de kampwinkel terecht. Al met al een bedrijf waar de service voor de campinggast, de bootjesbezitter, maar ook de overige mensen hoog in het vaandel staat. ter inwoners van Benthuizen en Waddinxveen ca. 35 km. Start'Kampeerterrein Zevenhuizen. Vanaf de camping rechtsaf en dadelijk weer rechts het Koornmolengat in. U fietst nu langs het natuurreservaat "Het Koornmolengat" aan miïarrdelfng: Elke vrijdagavond is hieronder leiding een rondwandeling. Zeer interessant en aanbevelenswaardig. Van half juni tot half september leidden vrijwilligers van "Rotta" bezoekers rond. Het "Koornmolengat" is een rustgebied voor vogels. Vertrek vanaf 19.00 uur vanaf café De Roerdomp, Tweemanspolder, Zevenhuizen. vervolg fietstocht Al fietsend kijkt u rechts over de Tweemanspolder, die ontstaan is door turfwinning, met zijn prachtige molenviergang van ruim 250 jaar oud. (De molens zijn van binnen niet te bezichtigenIn de verte ziet u rijksweg A12 van Den Haag naar Utrecht. Vöör de rijksweg gaat u linksaf de brug over en gelijk weer linksaf langs de Rotte terug. U rijdt hier op de Rottedijk en u fietst langs de jachthavens •De Wijde Blik" en "De Rottestroom". U komt nu bij het sluisje "Bleiswijkse Verlaat". Neem even een rustpauze bij "Meer en Bosch" voor een verfrissing of een kopje koffie. Een prachtig uitzicht heeft u over de Rotte. Hier s het op het terras bij de dochter van Bas van Vliet, de sluiswachter van Zevenhuizen, heerlijk toeven. Wevervolgen de route vanaf het Bleiswijkse Verlaat, rechtsaf en na ca. 100 m. bij ANWB-paddestoel nr 21868, linksaf het park "Bleiswijkse Zoom" in. Het fietspad wordt gekruist door de inrit van het dagrecreatieterrein. Hier voorbij neemt u het meest linkse fietspad (verboden Ie brommen). IJ passeert een groot parkeerterrein. Het fietspad kruis een voorrangsweg (de Merenweg) let op het autoverkeer. U rijdt door en gaat om heizwembad "De Bleiswijkse Kooi" heen. het fietspad buigt naar rechts en op de T-kruising gaat u linksaf. U nadert het einde van het park en daar eindigt ook het fietspad. De weg links vervolgen en u komt weer bij de Rotte, langs het gemaal "De Kooi", richting Rotterdam. U volgtnu de weg langs de Rotte. U passeert de houten voetbrug over de Rotte en komt nu in de buurtschap"Rotte" van Bergschenhoek, ookwel "Hoeksekade" genoemd. Hier gaat u rechtsaf en over de brug linksaf. De voorrangsweg over en fietspad volgen (Hoekse kade). Inditgedeelte komt in de toekomst het "Hoge Bergse Bos" Op deze rechte weg is halverwege de "Pottenbakkerij" van Joop Cock. Deze sgeopend van dinsdag t/m zondag, vrij entree! Bij paddestoel 21712 gaat u linksaf het fietspad van de Kromme Tochtweg op. U rijdt nu het "Lage Bergse Bos" in. De voorrangsweg oversteken en bij paddestoel 21392 rechtsaf fietspad op. Hier bevindt zich een restaurant. Het fietspad wordt driemaal gekruist door een inrit naar een parkeerterrein. Aan het einde van het fietspad gaat u linksaf. Voorbij de afgeknotte molen linksaf. Een brug over en op het kruispunt rechtdoor langs parkeerterreinen. Aan het einde van het fietspad rechtsaf. Bijwegkruising rechtdoor fietspad volgen. Bij paddestoel 21391 linksaf. Voor de Rotte r.a. tot de weg./ Voor de voorrangsweg l.a. rijwielpad op. De'lrenebrug" over en gelijk weer l.a. naar de Bergse Linkerrottekade. Van hieraf gaat u weer terug langs de Rotte. Aan uw rechterhand zietude nieuwbouw van Ommoord. U passeert de Kinderboerderij "De Blijde Weide" alwaar gelegenheid is tot rusten: de koffie is klaar. Geopend van 09.00 tot 16.30 uur. Veel jonge dieren. U komt weer langs de houten voetbrug over de Rotte en u rijdt nu langs Oud-Verlaat. Rechts ziet u de Zevenhuizerplas. Sla eens rechtsaf enzoekhetterras op van "De Otter". U heeft een weids uitzicht op de surfplas. Bij fris weer achter het glas op het overdekte terras. Bij zonnig weer genieten op het zonovergoten terras... Natuurlijk kunt u vanaf het strand ook een duik in de plas nemen. U fietst terug naar de Rottedijk en vervolgt de weg. Links bungalowparkDe Bonk". Fietspad links aanhouden. Aanheteinde van het fietspad gaat u via het parkeerterrein de jachthaven "De Eendracht" op met zijn eeuwen oude sluis en de gelijknamige molen. Het verval met de Hennipsloot is hier 1.25 m. Geniet van het uitzicht over de jachthaven... Blijf eens even staan, voordat u uw weg over het fietspad vervolgt. Laat uw kinderen even spelen in de zandbak alhier en geniet samen opde rand van de sluis van het sluizen door Bas van Vliet. Deze is altijd bereid tot een praatje. Bij hem zijn ook boten te huur. Informeer eens: 01802-2361. Het fietspad volgen tot de houten brug, die we niet anders dan met de fiets aan de hand over kunnen en u bent weer terug bij de camping. Waddinxveners fietsen de Tweemanspolderweg af richting dorp en verlaten Zevenhuizen via het fietspad langs de B. Klinkhamerweg, verkeerslichten linksaf, Noordelijke Dwarsweg op. Benthuizenaren en Moerkapellenaren, die halverwege de route opstapten rijden door tot ze een aanknopingspunt hebben. Een fietstocht die warm aan te bevelen i: is. Tijdens een fietstocht door het mooie Zevenhuizen of vakantie in de nabijgelegen jachthavens of op één van decampings, kunt u bij cafetaria 't Speertje met mooi weer heerlijk op het terras vertoeven. Er wordt een lekker vers kopje koffie gezet en u kunt er een warme maaltijd (groot of klein) gebruiken. Géén trek in iets warms? Dan zult u zeker uw keuze uit ijsspecialiteiten zoals softijs, italiaans, schepijs en milks hakes kunnen maken. U kunt vanzelfsprekend ook met minder mooi weer bij 't Speertje terecht en bv. een drank- ia aan de bar of aan één van de tafels gebruiken. Gaén zin in koken? Dan is de uitgebreide sortering snacks en afhaalmaaltijden een oplossing. 't Dorpsstraat 124 Zevenhuizen Tel. 01802-3013 dinsdag de gehele dag GESLOTEN! IW M:f! Tweemanspolder 6, Zevenhuizen Er is inschrijving mogelijk voor de onderstaande cursussen die in de week van 4 tot 10 september starten. watervrij maken voor 4-jarigen op woensdagmiddag. 1 x per week. lessen voor 5-jarigen en ouder op zaterdagmorgen. 1 x per week. lessen voor diploma B voor kinderen met diploma A, 2 x per week. lessen voor volwassenen op donderdagavond van 19.00 -19.30 uur, 1 x per week. lessen voor het basiszwemdiploma voor kinderen met diploma A en B, 1 x per week. lessen voor de diploma's zwemvaardigheid 12 of 3, 1 x per week. lessen voor de snorkeldiploma's van de Nederlandse Onderwater Sportbond (NOB voor de jeugd vanaf 10 jaar, 1 x per week. Wij informeren U graag. U kunt in de maanden juli en augustus dagelijks bellen tussen 14.00 en 17.00 uur. Tel. 01802-1860

Dorpskrant | 1989 | | pagina 11