fietsen is genieten m* Op de flets...door de polder van Weipoort en naar het Noord-AA-strand van Zoetermeer..... GRIEKS SPECIALITEITEN RESTAURANT DE GRIEK ODYSSEUS Wij heten u van harte welkom en doen dat met een glaasje Ouzo. Voorts serveren wij onze overheerlijke veelzijdige gerechten in een ontspannen typische Griekse sfeer. Graag adviseren wij u bij het maken van uw keuze uit de vele prima Griekse wijnen. Voor mensen die deze sfeer nog niet kennen PROEF HEM EENS en geniet van onze mooie muziek. Fietstocht rond de Rottemeren en door het Lage Bergse Bos ca. 25 km. voor campinggasten en Zevenhuizenaren. «1 Op zaterdag te combineren met een bezoek aan de korenmolen "De Haas" in Benthuizen ca. 35 km), een leuke fietstocht van ca. 35 kilometer. Start: kampeerterrein Zevenhuizen, (l.a. staat voor linksaf, r.a. staat voor rechtsaf) U verlaat de camping en gaat l.a, het fietspad op richting dorp. Dorpsstraat oversteken, rijwielpad op van de Opril af vast remmen en bij verkeerslichten oversteken. Voorzichtig!!! Daarna l.a. de Swanlaweg op, richting spoorwegovergang: onbewaakt! Deze overgaan en onder de snelweg door even rechts de wee tussen twee rijwielpaden, richting Moerkapelle volgen. Dit is de Julianaweg. Het bord ziet u zo dadelijk Aan het einde van deze mooie landelijke weg, met links op de dijk jong vee, bent u in Moerkapelle Bij de voorrangsweg l.a. Op het kruispunt in Moerkapelle dorp rechtdoor de Moerkapelse Zijde op. Bij bord fietsers rechtsaf het Westland in en links rijwielpad op. Houten brug over en na 50 m. r.a. Rijwielpad volgen. U komt nu bij de buurtschap "Kruisweg". Hier kunt u even de nets parke- tËfaW' JÊ ren en bij het petit-restaurant "Kruispunt" uw dorst lessen op het mooie terras! U stapt weer op de fiets en rijdt rechtdoor, tussen twee wonin gen door de Achterlaan in. De weg buigt naar rechts, viaduct onderdoor, l.a., na 25 m. haar speldbocht l.a. richting Ben thuizen. Net voor Benthuizen ziet u het industrieterrein. U blijft de weg vervolgen steekt voorzichtig de voorrangsweg over en vervolgt de route over het fietspad. Bij de volgende kruising l.a. U bent dan op de Heerewegh in Ben thuizen. Bij T-kruising recht door, rechts molen "De Haas" passerend.... Op zaterdag hier uitgebreid rondkijken= gratis. De molen draait, als er wind is en maalt op ambachtelijke wijze koren tot meel. De weg vervolgen door de Dorps straat van Benthuizen en bij ANWB Y 5279 rechtsaf, langs de Benthuizervaart. Bij brug r.a. Gelderswoudseweg op. Bij transformatorhuisje links en huisnr. 2A l.a. de polder in richting "Weipoort" (smal fietspad door weilanden, de zgn. "kerkepaden") In Weipoort na 50 m l.a. het hek door richting "zuidbuurt". Einde fietspad l.a. Na hoge brug l.a. Geerweg. Bij brug r.d., na 100 m. r.a. rijwielpad naar restau rant AA-zicht. Hier kan men even rusten. Van het restaurant "AA-zicht" l.a., daarna links aanhouden. Voor de brug l.a. rijwielpad op langs AA-plas. Einde rijwielpad vandeBroekwegl.a. (Kadelaan). Na schoolgebouw r.a., einde l.a. (Pinaskade). Ophaalbrug over r.d. naar tunnel. Na tunnel r.a. rijwielpad langs Leidsewallen- wetering. Bij houten brug l.a en over de brug r.a. fietspad blijven volgen tot het einde, (helemaal langs wetering). Na Delta Colle ge schuin l.a. Osijlaan. Bij kerk gebouw kruispunt r.a. School straat. Over de brug l.a. Schin- kelweg. Bij stoplichten r.d., rij wielpad Bleiswijkseweg. Einde rijwielpad hier r.a. Viaduct on der de A-12 door en spoorlijn over. Gelijk weer l.a. rijwielpad langs de spoorlijn volgend. Brug over en r.a. de Rotte en de mo lens. L.a. voor houten voetbrug en na 50 meter weer op de cam ping. N.A. Deze fietstocht kan op elke plaats worden begonnen. Inwo ners van Benthuizen kunnen halverwege de route opstappen. Waddinxveners Beginnen op het kruispunt van Moerkapelle. Zij fietsen of de Onderweg, of via de Bredeweg. (Deze heeft helaas nog geen fietspad en is nog geen veilige fietsroute.) Openingstijden: Maandag t/m zaterdag van 16.30 - 24.00 uur Zondag van 15.00 - 24.00 uur Dorpsstraat 80 - 2712 AM Zoetermeer - Tel. 079-168060 Zoetermeer. Odyssus is een Grieks restaurant dat zich in de Dorpsstraat bevindt, tegenover Zeeman. Een specialiteiten restau rant met ongekend grote variatie. Wie van de Griekse keuken houdt, moet hier eens binnenstappen: zoals de meeste Grieken, goed betaalbaar en lekker. Ook hier wordt ouzo geschonken. Het restau rant is niet alleen gezellig, dit gedeelte Dorpsstraat ademt ook een sfeer uit. Wie z'n auto parkeren wil kan dat achter de Dorpsstraat doen of bij A.H., een parkeerterrein centraal in de Dorpsstraat.. (P-S. In Zoetermeer is het vrijdagavond koopavond) Voor inwoners van Benthuizen en Waddinxveen ca. 35 km. Start: Kampeerterrein Zevenhuizen. Vanaf de camping rechtsaf en dadelijk weer rechts het Koornmolen- gat in. U fietst nu langs het natuurreservaat "Het Koornmolengat" aan uw linkerhand. rondwandeling: Elke vrijdagavond is hier onder leiding een rondwandeling. Zeer interessant en aanbevelens waardig. Van half juni tot half september leidden vrijwilligers van "Rotta" bezoekers rond. Het "Koornmolengat" is een rustgebied voor vogels. Vertrek vanaf 19.00 uur vanaf café De Roerdomp, Tweeman spolder, Zevenhuizen. vervolg fietstocht Al fietsend kijkt u rechts over de Tweemanspolder, die ontstaan is door turfwinning, met zijn prachtige molenviergang van ruim 250 jaar oud. (De molens zijn van binnen niet te bezichti gen In de verte ziet u rijksweg A 12 van Den Haag naar Utrecht. Vöör de rijksweg gaat u linksaf de brug over en gelijk weer link saf langs de Rotte terug. U rijdt hier op de Rottedijk en u fietst langs de jachthavens "De Wijde Blik" en "De Rottestroom". U komt nu bij het sluisje "Bleis- wijkse Verlaat". Neem even een rustpauze bij "Meer en Bosch" voor een ver frissing of een kopje koffie. Een prachtig uitzicht heeft u over de Rotte. Hier is het op het terras bij de dochter van Bas van Vliet, de sluiswachter van Zevenhuizen, heerlijk toeven. We vervolgen de route vanaf het Bleiswijkse Verlaat, rechtsaf en na ca. 100 m. bij ANWB-paddes- toel nr 21868, linksaf het park "Bleiswijkse Zoom" in. Het fiets pad wordt gekruist door de inrit van het dagrecreatieterrein. Hier voorbij neemt u het meest linkse fietspad (verboden te brommen). U passeert een groot parkeerter rein. Het fietspad kruis een voor rangsweg (de Merenweg) let op het autoverkeer. U rijdt door en gaat om het zwembad "De Bleis wijkse Kooi" heen. het fietspad buigt naar rechts en op de T- kruising gaat u linksaf. U nadert het einde van het park en daar eindigt ook het fietspad. De weg links vervolgen en u komt weer bij de Rotte, langs het gemaal "De Kooi", richting Rotterdam. U volgt nu de weg langs de Rotte. U passeert de houten voetbrug over de Rotte en komt nu in de buurtschap"Rotte" van Berg- schenhoek, ook wel "Hoekseka- de" genoemd. Hier gaat u recht saf en over de brug linksaf. De voorrangsweg over en fietspad volgen (Hoekse kade). In dit gedeelte komt in de toekomst het "Hoge Bergse Bos" Op deze rech te weg is halverwege de "Potten bakkerij" van Joop Cock. Deze is geopend van dinsdag t/m zon dag, vrij entree! Bij paddestoel 21712 gaat u linksaf het fietspad van de Kromme Tochtweg op. U rijdt nu het "Lage Bergse Bos" in. De voorrangsweg oversteken en bij paddestoel 21392 rechtsaf fiets pad op. Hier bevindt zich een restaurant. Het fietspad wordt driemaal gekruist door een inrit naar een parkeerterrein. Aan het einde van het fietspad gaat u linksaf. Voorbij de afgeknotte molen linksaf. Een brug over en op het kruispunt rechtdoor langs par keerterreinen. Aan het einde van het fietspad rechtsaf. Bij weg- kruising rechtdoor fietspad vol gen. Bij paddestoel 21391 link saf. Voor de Rotte r.a. tot de weg./ Voor de voorrangsweg l.a. rijwielpad op. De "Irenebrug" over en gelijk weer l.a. naar de Bergse Linkerrottekade. Van hieraf gaat u weer terug langs de Rotte. Aan uw rechterhand ziet u de nieuwbouw van Ommoord. U passeert de Kinderboerderij "De Blijde Weide" alwaar gele genheid is tot rusten: de koffie is klaar. Geopend van 09.00 tot 16.30 uur. Veel jonge dieren. U komt weer langs de houten voetbrug over de Rotte en u rijdt nu langs Oud-Verlaat. Rechts ziet u de Zevenhuizerplas. Sla eens rechtsaf en zoek het terras op van "De Otter". U heeft een weids uitzicht op de surfplas. Bij fris weer achter het glas op het overdekte terras. Bij zonnig weer genieten op het zonovergoten terras.Natuurlijk kunt u vanaf het strand ook een duik in de plas nemen. U fietst terug naar de Rottedijk en vervolgt de weg. Links bunga lowpark De Bonk". Fietspad links aanhouden. Aan het einde van het fietspad gaat u via het parkeerterrein de jachthaven "De Eendracht" op met zijn eeuwen oude sluis en de gelijknamige molen. Het verval met de Hennipsloot is hier 1.25 m. Geniet van het uitzicht over de jachthaven... Blijf eens even staan, voordat u uw weg over het fietspad ver volgt. Laat uw kinderen even spelen in de zandbak alhier en geniet samen op de rand van de sluis van het sluizen door Bas van Vliet. Deze is altijd bereid tot een praatje. Bij hem zijn ook boten te huur. Informeer eens: 01802-2361. Het fietspad volgen tot de hou ten brug, die we niet anders dan met de fiets aan de hand over kunnen en u bent weer terug bij de camping. Waddinxveners fietsen de Twee manspolderweg af richting dorp en verlaten Zevenhuizen via het fietspad langs de B. Klinkha- merweg, verkeerslichten link saf, Noordelijke Dwarsweg op. Benthuizenaren en Moerkapel- lenaren, die halverwege de route opstapten rijden door tot ze een aanknopingspunt hebben. Een fietstocht die warm aan te bevelen is. voor «n rijbaan j im Jk Zev her ver mo res se lijk her de sne srn; het roei kar gezi avo rest deg assi

Dorpskrant | 1989 | | pagina 18