Grondverkoop Gemeenteraad Moerkapelle DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN BURGERLIJKE STAND Aankoop grond voor vrlje-sector-bouw Bekendmaking Bestrijding ratten en botulisme Kennisgeving aan het wegverkeer Collecteschema Jaarrekeningen 1988 Vergadering woonruimteadviescommissie Begrotingen 1990 Voorbereidingsbesluit Deelnemers automatiseringsproject ontvangen certificaten ALARMERING Brandweer2666 b.g.g01820-24255 Politie1333 b.g.g. alarmnr.. 071-410041 Informatie01803-14444 MEDISCHE HULP Ambulance dienst 01820-16066 Arts1687 STORINGSDIENSTEN Gas Elektriciteit 071-252911 Waterleiding01736-6940 C.A.102522-17553 MILIEUKLACHTEN 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie1940 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur)1940 OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00-12.00 uur POLITIEPOST maandag en woensdag van 16.00-18.00 uur en zaterdag van 10.00-12.00 uur. Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval: iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats GEBOREN: ArieCornelis, zoon van: Verweij, Pieteren Hogerwaard, Jacoba Sara od 1 juli 1989; Britta Helena, dochtervan: Duursma, Rense Pieteren Tervasmaki, Kaija Helena, op 7 juli 1989; Jacoba Alida, dochter van: Verweij, Willen en Ten Voorde, Maria Martha op 9 juli 1989; Paula Annette, dochter van: Oudijk, Jan en Van der Spek, Paula Annette op 10 juli 1989; Jannigje Janni, dochter vanZuidbroek, Arie Willem en Visser, Geertrui- da Johanna, op 10 juli 1989. OVERLEDEN: van der Spek, Paulus Adrianus, oud 80 jaar, op 7 juli 1989. van Helden, Neeltje, w/v Boevée, Frans, oud 81 jaar, op 7 juli 1989. Het college van burgemeester en wethouders van Moerkapelle nodigt belangstellenden uit Moerkapelle uit zich op te geven voor de aankoop van een kavel grond waarop men een woning kan bouwen. Het betreft hier twee kavels grond gelegen in het uitwerkingsplan Wilde Veenen 6e fase, beiden gelegen op de hoek Akkerweg/De Grutto (verlengde Papaver laan). De koopsom van deze percelen grond met een oppervlakte van circa 300 en 360 m2 bedraagt f 235,- exclusief de verschuldigde omzetbelasting per m2. Belangstellenden worden verzocht uiterlijk vóór 22 augustus a.s. te reageren. Voor nadere informatie kan men op de gemeentesecretarie terecht. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: - L. Koolhaas te Zevenhuizen, voor de bouw van een bedrijfsloods, plaatselijk bekend Van Hasseltweg 1 te Moerkapelle. Bovengenoemd plan ligt vanaf heden gedurende 14 dagen ter gemeen tesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bezwaar indienen bij ons college. Moerkapelle, 19 juli 1989, Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, Jac. van der Spek. A.W. Lips. Mede als gevolg van de reacties van de bewoners is ons gebleken dat het aantal ratten in de singel nabij Wilde Veenen is toegenomen. Op dit moment wordt er door gemeentewerken gewerkt aan het bestrijden van de ratten. In verband hiermede wordt de bevolking vriendelijk verzocht geen eenden en vogels meer te voeren in de zomermaanden. Omdat deze dieren voldoende ander voedsel kunnen bemachtigen, blijft er vrij veel brood liggen. Dit wordt dan 's nachts in alle rust door de ratten opgegeten. Bovendien wordt door de overvloed aan voer in het water de kans op botulisme groter. Bewoners met huisdieren kunnen hun diervoeders het beste afgesloten bewaren ter voorkoming van overlast van muizen en ratten. Het hoofd van de dienstkring 's-Gravenhage-Zuid van de Rijkswaterstaat in de directie Zuid-Holland brengt ter kennisneming van belanghebben den dat de doorrijhoogte van het viaduct in rijksweg A12 over het Noordeinde verhoogd zal worden. In verband met deze werkzaamheden zal het Noordeinde tussen Moerkapelle en Zevenhuizen ter plaatse van de aansluiting met rijksweg A12 en de noordelijke toe- en afrit van de aansluiting Zevenhuizen vooralle verkeer worden afgesloten, van maan dag 17 juli 1989 tot woensdag 19 juli 1989 (2 nachten) telkens van 's avonds 20.00 uur tot de volgende morgen 06.00 uur. Het verkeer zal door middel van oranje routenummerborden worden omgeleid. Tot en met 19 juli 1989 worden er geen collecten en/of inzamelingen gehouden. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle brengen ter openbare kennis, dat de rekeningen van de Algemene dienst, het Woning-, Grond en Centrale Antenne-systeembedrijf over het dienstjaar 1988 aan de raad zijn aangeboden en vanaf heden tot en met 23 augustus 1989 voor een ieder ter lezing zijn nedergeiegd en in druk/afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Moerkapelle, 19 juli 1989, Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, K Jac. van der Spek. A.W. Lips. De,geplande vergadering van de woonruimteadviescommissie op 7 augustus a.s. vindt geen doorgang. Als nieuwe datum is gepland 28 augustus 1989 te 19.30 uur in het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle brengen ter openbare kennis, dat de begrotingen van de Algemene dienst, het Woningbedrijf en het Grondbedrijf voor het dienstjaar 1990 aan de raad zijn aangeboden en vanaf heden ter secretarie voor een ieder ter lezing zijn nedergeiegd en in druk/afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn ge steld. Moerkapelle, 19 juli 1989, Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, Jac. van der Spek. A.W. Lips. De burgemeester van Moerkapelle maakt ingevolge het bepaalde in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad der gemeente Moerkapelle in zijn vergadering van 11 juli 1989 heeft besloten te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor een gebied vallende binnen het bestemmingsplan "Landelijk Gebied" en de "herzie ning Kastuinbouwgebied" van dit plan, gelegen aan de Bredeweg, kada straal bekend gemeente Moerkapelle, sectie C, nr. 2232 (ged.), een en ander zoals staat aangegeven op de bij dit besluit behorende tekening. Het raadsbesluit met de daarbij behorende tekening ligt vanaf heden ten gemeentehuize voor een ieder ter inzage. Moerkapelle, 19 juli 1989, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Moerkapelle. De gemeenteraad ging akkoord met verkoop van een per ceel grond van 720 m2 voor een bedrag van f 77.000,— aan P. Mole naar, van Molenaars Boutenservice. Vooruitlopend op de bijdrage, te ontvangen van het provinciaal be stuur van Zuid-Holland uit het sa neringsfonds besloot de gemeente raad woning, werkplaats en kantoor van aannemer D. de Graaf aan de Oranjestraat aan te kopen. Op deze plaats worden in de toekomst wo ningen gebouwd. Tenminste dat is de bedoeling in de verwachting dat ook veevoederfabriek Bac naar el ders verhuist. Wat betreft het overpad waar vragen over gesteld werden, deelde de bur gemeester mede dat dit eigendom is van het hoogheemraadschap Schie- land. Hierover is overleg gaande. Niet alle raadsleden stonden jui chend tegenover de verkoop van grond bij de Hasselthoeve aan een op de Bredeweg gevestigd transport bedrijf. Ze vonden het niet passend in het bestemmingsplan. De heer Doomhein PvdA vond dat de vracht wagens naar het industrieterrein moesten, na uitleg van de voorzitter dat de wagens nu overal her en der geparkeerd staan en dit een oplos sing is, ging men akkoord. straatnamen Om er tureluurs van te worden... Dank je de koekoek... Twee vogelna men die genoemd werden als straat naam voor een nieuwe straat. "De Koekoek" vond men overigens ook geen weidevogel. Mevrouw A. van der Feltz Alg. Bel. vond dat een andere keer afgeweken moest wor den van een K.:Klaverkamp, Koren straat, Klaproosstraat enz. Zij had ook al op de commissievergadering gesteld "De koekoek" geen mooie De motie van de P.v.d.A. reeds bij de vorige raad ingediend, maar nu van kracht, inzake de rechtspositieregeling van amb tenaren een alternatieve vorm van samenwonen toe te staan, vond alleen bij Alg. Belang weer klank. De meerderheid van de raad kon zich niet verenigingen met deze regeling op grond van hun geloof en principe. Verlichting Langs de moerkapelse Zijde worden vijf lichtmasten ge plaatst. De totale kosten worden op f 12.200,— geraamd. De gemeenteraad ging hiermee akkoord. Compostvaten in Moerkapelle We schreven er al over in de vorige Dorpskrant dat Moerka pelle een voortvarend beleid voert en milieuvriendelijke maatregelen gaat nemen. De gemeenteraad ging vorige week dinsdagavond unaniem ak koord met de aankoop vati com postvaten. het aantal van 100 vond de heer A. Verweij RP.F. een beetje veel, omdat hij geen enkel idee heeft hoeveel mensen belangstelling hebben voor de aanschaf van een gesubsidieerd vat. (De kosten voor de gemeen te, incl voorlichting en begelei ding bedragen ca. f 135,- De consument slechts f 75,- Hij wilde eerst een onderzoek naar de hoeveelheid die men nodig denkt te hebben. De heer D. de leeuw Gem. bel. dacht dat er in de commissievergadering is afgesproken dat er ca. 40 wor den besteld, maar dat het kre diet bedoeld is voor 100, om de raad niet telkens met een voor stel lastig te vallen. Als inder daad die 100 niet nodig blijken kan het beschikbaar gestelde krediet gedeeltelijk weer terug naar de reserves. Wethouder D. v.d. Spek toonde zich buitenge woon optimistisch en wilde al een vat bestellen. "De gemeente Vlist had ook nooit verwacht dat er zoveel belangstelling voor zou bestaan. In enkele dagen tijd was men er al 200 compostvaten kwijflachte hij Wie wil er een compostvat? Binnenkort wordt er een voor lichtingsavond over het gebruik van de compostvaten gehouden. De datum valt in september. Op dit moment weet men nog niet of een voorlichtingsavond over de compostvaten gekoppeld moet worden aan het gebruik van mini-containers. (Het is overigens helemaal nog niet zo'n gek idee om. als men belangstelling heeft, dit vast mede te delen aan de technische dienst in Moerkapelle... naam te vinden. "De tureluur kreeg ook geen poot aan de grond en uit eindelijk won "De Grutto het. ai werd aarzelend opgemerkt dat ze in Zevenhuizen ook ai een straat heb ben die zo heet.... (Verwachten ze dan toch nog een samenvoeging De Reigershof is de naam van de andere nieuwe straat. (In Nieuwer- kerk hebben ze zo een winkelcen trum, zonderde s= Reigerhof. Maar dat is geen punt... Dat ligt weer vee verder weg) Nieuwe projekten in voorbereiding De 21 deelnemers aan het automatlseringprojekt in Woerden ontringen <'P 14 juli jl. hun certificaat. De deelnemers hebben in 4 maanden tijd e®nen gebreide gebruikerscursus personal computer genoten en leren we met allerlei programmai's, zoals WorfPerfect, Framework en Lotus. Doe de cursus is om de mensen (weer) aan een betaalde baan te helpen, m dels zijn 5 cursisten er al in geslaagd, betaald werk te vinden. VRIJBAAN, een organisatie van projekten en initiatieven van e mensen zonder werk in de provincie Zuid-Holland en initiatiefnern g dit soort projekten, verwacht, dat drie maanden na afloop van de c 80% van de deelnemers een betaalde baan gevonden heeft. Tot a blijven de deelnemers ondersteuning en adviezen krijgen bij ,.ut0- naar werk. Die 80% is een ervaringscijfer, omdat Vrijbaan dergelijK erj matiseringprojekten al heeft uitgevoerd In Alphen ad Rijn, Zoeten r Delft, Gouda en Rotterdam. Deze projekten worden mede geflnancie de Gewestelijke Arbeidsbureaus en het Europees Sociaal Fonds. nieuwe projekten Brussel Inmiddels heeft Vrijbaan van het Europees Sociaal Fonds uit y.j bericht ontvangen, dat er weer zes nieuwe projekten voor de komeicje goedgekeurd zijn. Het betreft hier projekten op het terrein van s m ondernemers en de automatisering. In september zullen deze nieu

Dorpskrant | 1989 | | pagina 4