\!z ET ZONNETJE IN HUIS! mm Recreatie en Evangelisatie op Kampeerterrein Zevenhuizen 2 bankwerkers - Lassers 1 medewerker P. van Vliet b.v. Natuurwande lingen in het Koornmolen- gat. Jeugdweek Moerkapelle Van 28 augustus t/m 1 september... Met spoed gevraagd: voor alle voorkomende werkzaamheden zoals: Verfwerk, Cleaneren en reparaties van machines Import van hydr. graafmachines, Noordeinde 51a Zevenhuizen ZH Tel. 01802-1744 of 1518 Algauw nadat kampeerterrein Zevenhuizen in 1966 in gebruik werd genomen werd er met het recreatie/evangelisatiewerk op door de plaatselijke kerken (Hervormde en Gereformeerde) begonnen met het recreatie/evangelisatiewerk in de zomervakantie. Begonnen vanuit een grote legertent met een zondagse kinderdienst in de kantine, werden later de activiteiten in en vanuit het "hok" georganiseerd. Een speciaal voor dit doel, door het recreatieschap Rottemeren dat eigenaar is van de camping, beschikbaar gesteld gebouwtje Velen die destijds als leidinggevend jongere betrokken waren bij dit werk, herinneren zich met een zweem van nostalgie de liederen en de sfeer die er was tijdens de zondagse diensten. Het 'Geef mij kracht' werd toen aj gezongen met gitaarbegeleiding van o.a. Hans de Oude en klinkt nog steeds opnieuw begeleidt door dezelfde persoon die voorzitter is van de Interkerkelijke Recreatiecommissie Een aantal van die leidinggevende jongeren van desüjds, maar ook ouderen van het eerste uur, heeft nu zitting in Met iemand die het 20 jaar gele den als leidinggevend jongere (teamlid) meemaakte en nu commissielid is, hadden we een gesprek over dit campingwerk. De teamleden genieten van de voorpret... Aly Kouwenhoven, moeder van drie opgroeiende kinderen, part- üme Ideuterleidster en gods dienstonderwijzeres, zet zich bijzonder voor het campingwerk in. We zouden misschien de anderen tekort doen door te stel len dat zij alleen zoveel doet, doch zij is wel degene die de contacten met de jongeren ge zocht heeft. Dit jaar kostte dat wat meer moeite dan anders, vanwege de vakantiespreiding. Het campingwerk begon hier nl. op zondag 16 juli, terwijl jonge ren uit Nieuwerkerk en de Rot terdamse agglomoratie, al enke le weken vrijaf hebben. Ook de werkgelegenheid is in de vakan- tietijd in Zevenhuizen optimaal, zodat het voor sommige jonge ren moeilijk is om, als vakantie werker de tuinder voor een week in de steek te laten. Ze wil dat eigenlijk niet vermeld hebben, ook zelf niet in het zon netje staan, maar ze mag best even in de aandacht.... "Samen Onderweg" is het thema van zes weken Evangelisatie recreatie-werk op kampeerter rein Zevenhuizen. Zondagmid dag opende de Gereformeerde predikant, ds. W. Davidse het werk met Schriftlezing, toe spraak en samenzang.Op de komende zondagen wordt weke lijks om 15.00 uur een Cam- pingdienst gehouden in de groe ne tent. Deze is bedoeld voor campinggasten, doch ook ande ren zijn hartelijk welkom. De diensten hebben een evange lisch karakter: de Boodschap van het Evangelie wordt ge bracht terwijl er op ongedwon gen wijze met elkaar gezongen en gemusiceerd wordt. Vooral kinderen genieten van deze vorm van samenkomen. Teams Ook dit jaar wordt er weer met jongeren in verschillende teams gewerkt. Ieder team is één week in functie. Sommige jongeren zetten zich twee weken in, doch meestal niet direct achter de eerste week. Even op adem komen is wel prettig. Een week op de camping, werken vanuit de groene legertent betekent: Iedere morgen een Bijbels ver haal vertellen daarna een ver werking knutselen. Wat inspi ratie voor de Bijbelse verhalen en leiding betreft, wordt gebruik gemaakt van de VakantieBijbel- pakketten van "De Windroos" s'-Middags wordt er een spel gespeeld, is er een ludiek evene ment of wordt er gesport of iets bezocht. De teamleden ontpop pen zich als buitengewoon crea tief. Het belooft dan ook volop plezier te worden! Elk team maakt een eigen week- programma. Dat weekprogram- ma wordt aan het begin van de week, aan alle gasten, tent-aan- tent-aan- caravan, uitgedeeld. Daarin stellen de teamleden zich ook voor, zodat de ouders weten wie zij zijn. Het programma is van maandag tot en met vrijdag. Elke morgen en elke middag, terwijl er ook avondvullende programma's zijn. Daarvoor worden commis sieleden ingeschakeld. Twee maal per week is er een bijeen komst voor ouderen. Dat kan een thema-praat-avond zijn of een filmvoorstelling. Goede films met een boodschap, zoals b.v. "Caught" en "Furiy for Freed om," die de jeugd ook boeien en waarop misschien een gesprek volgt... Alles zeer ongedwongen, niks moet.Het is immers vakan tie. En vakantie houden op kampeerterrein Zevenhuizen is gewoon heel erg fijn. En wat te denken aan poppenkast voor de kleintjes.Soms blijken teamle den heel goed poppenkast te kunnen spelen. En verder staat er op een avond nog een heel groot Gezinsspel op het pro gramma. Is er ergens een groot kampvuur, een lampionnenop- tocht en nog veel meer leuks te verwachten. De teamleden (groepjes van drie a vier jongeren) hebben elk hun weekprogramma voorbereid met begeleiding met een lid van de Interkerkelijke Recreatiecom missie: dezelfde die hen op de camping tijdens hun wéék, be geleidt. Toen de lijnen uitgezet waren gingen de jongeren zelf het pro gramma inkleuren. En dat ge beurde in goede harmonie, zodat verwacht mag worden, dat ze ook eensgezin aan de slag gaan op de camping en dat terwijl de meesten elkaar van tevoren nog nooit ontmoet hadden! De leden van alle teams ont moetten elkaar tijdens een spe ciale instructie-avond, afgelo pen vrijdag. Inmiddels zijn de zes weekpro- gramma's gestencild, hetgeen vrijwilliger Bregman de nodige uren heeft gekost. Het resultaat van de "boekwerken" mag gezien worden. Er zijn teams die alle spelletjes in hun week onder een bepaalde noemer laten vallen, zoals "Zeeroverweek", "Stripfi guren" een "Robotweek" enz. De eerste teamleden gingen jl. maandagmorgen van start. Hil da Verweij is de enige Zevenhul- zense. De overige teamleden zijn: Hilda Verhoef, Nanda Wieg man en Frits Stroes. Hun week- thema is "David de kabouter". Zevenhuizen. Vanaf halfjuni tot half september organiseert Na- tuur-en vogelwacht "Rotta" uit Bleiswijk op iedere vrijdagavond een natuurwandeling in het Koornmolengat te Zevenhuizen. Het Koornmolengat is één van de weinige veenrestanten van ons woongebied. In de zestiende en zeventiende eeuw heeft men het land 'verveend". Hier gebeurde dat op een natte manier d.w.z. uitbaggeren, op die manier ont stonden er plassen, die doorsne den waren met smalle stroken land: de legakkers. Op de legak- kers werd het natte veen te dro gen gelegd. Op den duur zijn al deze veenplassen drooggemalen en ontstonden er de polders. Een heel klein stukje is gespaard gebleven: het Koornmolengat. in dit unieke natuurreservaatje tref je dus nog de oorspronkelij ke planten uit een veengebied aan. jammergenoeg is dankzij een nieuw beheersplan en- maatregelen zie je bepaalde karakteristieke plantensoorten weer vooruitgaan. Bij deze voor het veengebied zo kenmerkende vegetatie horen daarbij passende vogels. De Blauwe reiger doet het in het Koornmolengat zo goed, dat men nu van een echte kolonie kan gaan spreken. Wie dit allemaal eens van dicht bij wil meemaken, moet aanwe zig zijn op vrijdagavond om 19.00 uur bij het eerste hek van het Koornmolengat vanaf rest. 'De Roerdomp", laarzen zijn geen overbodige luxe in dit dras sige gebiedje. H Het belooft in Moerkapelle, de laatste week van de grote vakantie, weer een geweldig feest te worden. Opnieuw organiseren dejeugdra- den van de Gereformeerde Gemeente en de Hervormde Gemeente: een jeugdweek. De laatste jaren bezochten steeds meer kinderen op de ochtenden) en jongeren (op de avonden) de georganiseerde activiteiten. Op de ochtenden waren steeds meer dan 250 kinderen getuigen van een leuk en gevarieerd pro gramma. op de avonden bezoch ten meer dan 100 jongeren de activiteiten, ook dit jaar hoopt de organisatie op een zelfde of zelfs grotere opkomst. In onderstaand overzicht wordt een globale indruk gegeven van het programma voor zowel de ochtenden (6 t/m 12 jaar) als de avonden (13 jaar en ouder). De plaats: natuurlijk weer dorpshuis Op Moer", centraal en veilig gelegen met unieke speelmogelijkheden, zowel bin nen als buiten. De toegang is gratis. het thema van de Jeugdweek is: Jezus zegt: "IK BEN DE WEG, DE WAARHEID EN HET LE VEN'. Ochtendprogramma: Voor de kinderen van 6 t/m 12 jaar wordt het bovengenoemde Bijbelse thema aan de hand van Bijbelvertellingen uitgewerkt. Zo zal op maandagmorgen een verhaal over Johannes de Doper verteld worden en wordt de week afgesloten met een vertelling over Thomas, naast veel zingen, ook veel spel. Niet alles wil de or ganisatie verklappen, maar: een reusachtig Pim-Pam-Petspel, een echte bruiloft en een spel genoemd: "De Ballonnenbroers" maken deel uit van het program ma. iedere dag zijn de kinderen van half negen tot twaalf uur van harte welkom in dorpshuis "Op Moer". Uitgezonderd vrijdag. Dan is het de hele dag feest. Deze dag is een hele lange en duurt wel tot half vier!. Wat een contrast! Met een zonnebril op eigen sterkte van Dijkshoorn merkt u het verschil meteen, geen last van scherp licht meer, geen knijpen van de ogen maar een ontspannen comfortabele manier van modieus "zonnebaden". En wat een keus! Méér dan 50 modellen! En zonneklaar, dus compleet, voor maar VAN HOREN EN ZIEN DE BESTE. MUI icmOAM, Vwarnbachtstraal73. TEL: 010-4772545 SCHIEDAM, Hof van Spaland 5 TEL: 010 - 4701730 l, St.Uduina str 1 TEL: 010-4287649,4283711 Keuze uit glas of kunststof, sterkte tot S+ of -4. Afwijkende sterkte j^en uitvoering geringe bijbetaling. v MAASSLUIS, Noofdvhet 25. TEL: 01898 - 12288 ZEVENHUIZEN, Burg Boerstr 2. TEL: 01802 - 3050 Een lunchpakket hoeven de kinderen niet mee te brengen. Heel Moerkapelle zet zich nl. in om pannekoeken te bakken. Er moeten er maar liefst duizend gebakken worden!. Op deze dag zijn er twee grote verrassingen, die de organisatie absoluut geheim wil houden. Wat zal het zijn.?? Wat zal er gebeuren??? Spannend...! Wie informatie wil over de och tenden kan de heer R. de Gooijer bellen: tel. 1793 -1292. In de week voor de Jeugdweek worden er huis-aan-huis folders verspreid met daarop alle nood zakelijke informatie voor de kin deren en hun ouders. Alle Moerkapelse kinderen in de leefüjd van 6 t/m 12 jaar zijn dus hartelijk welkom van 28 augustus t/m 1 september in dorpshuis "Op Moer" Aanvang half negen! Toegang gratis Avondprogramma In dezelfde week is er voor de jeugd vanaf 13 jaar: de jongeren, elke avond een ander program ma vanaf 19.00 uur in dorps huis "Op Moer". Gezellig pratend en genieten van koffie en fris drank is het dan zo half acht. het Ujdstip waarop de avond geo pend wordt. Gezien de opkomst van de laatste jaren rekent de organisaüe ook dit jaar weer op vele jongeren. Het thema: Jezus zegt" Ik ben de Weg, de Waarheid en het Leven" zal ook op de avonden uitgelegd worden, in korte overdenkingen hopen jon geren aan jongeren door te geven wat dit thema hun te zeggen heeft. Op maandagavond wordt ais eerste programma-onderdeel de film Gold through the fire vertoond. De andere avonden in deze weeK zijn gereserveerd voor een Sala- rispel. een zangeres en natuur lijk op de slotavond: vrijdag, een geweldig "Strandvuur' op he strand bij de zee. Een programma niet alleen voo 13-jarigen, maar zeker ook voo 18 en 19- jarigen of ouder, f organisaüe heeft bij haar pro gramma-keuze met de ®ee,'n rekening gehouden. Rond tie i uur worden de avonden afgesi ten. Weggaan behoort dan tot mogelijkheden, maar blijven e nog gezellig met elkaar napraiei zal eerder praktijk zijn. Ook o\ de avonden zullen de )°^êer voor de jeugdweek nog ben ontvangen. Inlichtingen over avondprogramma kunnen geg ven worden door W. van 1 tel.01793-2602. Kortom: zowel voor de kinde van 6 t/m 12 jaar en deiongem van 13 jaar en ouder valt en laatste week van de zome kantie in dorpshuis "Op M veel te beleven.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 6