'EGBO EGBO ASSURANTIËN EN FINANCIERINGEN BV een vertrouwd adres voor uw verzekeringen! Gemeenteraad Benthuizen. Carillonklan- Kerkdiensten Raadsels rond het Ruime sop. ken Jeugd-vakan tieweek Benthuizen. FIETSEN MOERKAPELLE 01793 2353 Dorpsstraat 58, 2731 AR BENTHUIZEN Telefoon 079-317932 Mevr. I.C. Kooter-Pots (ook voor uw reisverzekering) ZATERDAG 22 JULI T/M ZATERDAG 5 AUG. Wij wensen u ook *EEN PRETTIGE VAKANTIE Nelly en Hans Kooij "We mogen blij zijn als "De Tas" straks in de vakantie een likkie verf krijgt. Dat zal wel het enige zijn dat er gebeurt, in plaats van een renovatie", klonk het pessimistisch gefluister vanaf de publieke tri bune maandagavond jl. Degene die deze gedachte koes terde kreeg ongelijk, want er werd degelijk een besluit geno men door de gemeenteraad omtrent de renovatie van cultu reel centrum De Tas". En dit viel anders uit dan B. en W. ge hoopt en voorgesteld hadden. Toen eenmaal de stemming een feit was en de kogel door de kerk... eh..."De Tas" wees de klok al half twaalf aan. Drie schorsingen kenmerkten deze avond, waarop mede dankzij het inventieve optreden van me vrouw M.A. Köper-v.d. Hooff, PvdA, gestemd werd met als inzet haar voorstel om te kiezen voor optie 1In eerste instantie ging de SGP nog niet mee, maar na een schorsing kon deze, evenals eerder de WD, achter haar voorstel staan, ondanks dat wethouder mevrouw G.E.A. van Craaikamp, tijdens de schorsing gewezen had op de mogelijke consequenties ervan. Het zou nl. kunnen gebeuren dat G.S. niet akkoord gaan met de overschrijding van f 264.000,—waarvan B. en W. dekking hebben gevonden in het fonds dorpsuitbreiding en de reserves. Het CDA was duidelijk tegen. De heer M. Pienter van deze frac tie, somde aan het begin van de discussie zoveel negatieve argu menten op tegen de hele gang van zaken de voorbereiding van renovatie "De Tas" betreffend, dat ook niet anders te verwach ten was. Hij ging tot in de fines ses op de hele zaak van voorbe reiding tot aanbesteding met de daaraan verbonden voorwaar den in en noemde het renovatie- gebeuren een totale mislukking. Hij stelde vragenover de positie van de stichting, waarbij de oude functioneert naast de nieuwe stichting "sport en cul tuur"! welke hij niet bij name noemde). Hij meende dat de stichting autonoom was en dacht uit de notulen te hebben kunnen halen dat er een besluit tot "turn key" genomen was. (Financieel budget met een ab solute limiet voor de aannemer) De heer Pienter vermoedde dat het bedrijfsleven, als het om pro jecten van de overheid gaat er behoorlijk wat centen oplegt in de verwachting dat kostenover- schrijding geen belemmering is. Zonder teveel op details in te gaan, hoofdzaken van bijzaken onderscheidend, wist wethou der mevrouw Van Craaikamp zijn vragen en die van de ande ren, te beantwoorden. Mevrouw Köper PvdA, dacht dat er bij het CDA een soort van rancune heerst vanwege een destijds niet bereikt bestuurlijk akkoord. Zoals eerder uitgebreid in de media behandeld is en vorige week en eerder reeds in de Dorpskrant stond vermeld, luk te het niet om voor het beschik baar gestelde budget, door de gemeente beschikbaar gesteld n.a.v. een raadsbesluit, een aanbesteding te laten plaatsvin den. Het laagste aanbestedings bedrag van de aannemer Ballast Nedam was nl. f 590.000,— Na de besluitvorming zullen de totale kosten nu f 914.000,— worden, waarin begrepen de inrichting. Geraamd was ten laste van de gemeentebegroting f 636.000,— ten laste van peuter speelzaal 'De Grobbebollen" f 14.220,- De meerderheid van de raad besloot maandagavond: om het werk van de renovatie van "De Tas" aan de laagste inschrijver te gunnen voor het bedrag waar voor was ingeschreven. Voor het tekort wordt uit de eerder ge noemde reserves geput (f 264.000,-) De kosten, gemoeid met even tuele verhoging van de westzaal, zijn hierin nog niet begrepen. Hiervoor komt nog eens f 45.000,—extra bij. Mogelijker wijs kan er zich een doorbereke ning van prijsstijgingen voor doen. Voorwaarde voor gunning is de goedkeuring van provin ciaal bestuur. De voordelen van dit plan boven de andere plan nen zijn: Administratief en procedureel, nagenoeg afgerond. Na ont vangst van goedkeuring G.S. op de begrotingswijziging en na afgifte van de verklaring van geen bezwaar kan wellicht bin nen één maand met de werk zaamheden worden begonnen, b. nagenoeg alle gebruikers van het dorpshuis kunnen met dit plan instemmen; slechts één bezwaarde heeft in het kader van het voorbereidingsbesluit bezwaar aangetekend, waarbij gesteld mag worden dat betrok ken niet als directe belangheb bende kan worden aangemerkt. Het derde voordeel is geen one venredige verzwaring van de werkdruk van de afdeling ge meentewerken. De nadelen zijn de gemeente moet in z'n totaliteit ca f 194.000,— meer betalen, zon der dat voor genoemd bedrag een kwaliteits of kwantiteitsver meerdering wordt verkregen. Voorts is het, zoals in het begin al gesteld, niet zeker of G.S. de noodzakelijke begrotingswijzi gingen goedkeurt. (Benthuizen staat nl. op de nominatie voor herindeling!) Daarom wordt er nog niet ge juicht in Benthuizen. Waddinxveen - zondag 23 juli Geref. kerk (vrijg.): 8.30 en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogen- doorn. Benthuizen. Kosten noch moeite waren gespaard om de sportzaal van de Arnoldus van Osschool te veranderen in een grote toneelzaal. In die opzet is de school goed geslaagd. Prachtige decors, een echte loopplank waardoor het geheel bijna professioneel in een zeehaven entourage veranderd was. Er waren raadsels, zeemeerminnen en Neptunus... De leuke musical die de scheidende leerlingen dan ook vorige week woensdagavond voor ouders en belangstellenden in een stampvolle zaal opvoerden, heette dan ook "Raadsels rond het Rui me Sop". Benthuizen. Het juli-nummer van Carillonklanken vermeldt o.a. dat de heer Van Craaicamp 10 jaar redacteur is... dat: er woensdagavond in het gemeentehuis een Voorlich tingsbijeenkomst "Actie Tank slag" gehouden wordt. De be doeling is dat Benthuizen olie tanks uit de grond gaat helpen halen. Verder dat: op 26 juli weer de stofzuiger door Benthuizen rijdt. Iedereen wordt verzocht de auto van de straat te halen. Voor compostvaten blijkt rede lijke belangstelling. Benthuizen voert een nog voortvarender be leid dan Moerkapelle. Hier heb ben al 70 personen een door de gemeente gesubsidieerd com- postvat voor f 60, - aangeschaft. Maar er zijn er nog veel meer. "Doe mee met de huis-, tuin- en keukenkringloop" is de opwek king van de gemeente. Men kan zich aanmelden voor zo'n vat bij gemeentewerken Er blijkt veel belangstelling voor een premie-A woning aan de Appelgaarde Het college van B. en W. zal in samenspraak met de bouwer de toewijzing van de wo- ningen ter hand nemen. "Bent hutten of bent huizen?" Een bewoonbaar huttendorp in de laatste week van de zomervakan tie. De meeste Benthuizense kinderen kijken reikhalzend uit naar de laat ste week van de zomervakantie. Niet omdat ze zo naar school verlangen, maar om heerlijk een hiit te timme ren en er, als het van thuis mag, ook één nachtje in te slapen. Natuurlijk gaan ze allemaal ook graag met hun ouders mee op vakantie, ofblijven ze thuis om dagjes uit te gaan, maar het mooiste van de hele vakantie is toch wel het "huttendorp." Van tevoren wordt vaak met vriend jes en vriendinnetjes afgesproken om samen een hut te bouwen en daar dan oök een hele mooie van te maken, want daarmee kun je een prijs winnen. En bij een dorp hoort een burgemeester. Wie zou dit jaar burgemeester worden... Wie krijgt de meeste stemmen? En dan die leuke spelletjes en vast wel een speurtocht of een vossen jacht. En het weer wordt vast net zo mooi als de voorgaande jaren....Wat een feest zal het worden! Een huttendorp voorkomt vandalisme! In 1982 werd in Benthuizen in de laatste week van de zomervakantie voor de eerste maal een "hutten dorp" gebouwd. Dit jaar wordt het dus de achtste keer dat deze happe ning plaatsvindt. Het initiatief ervoor is door de rijk spolitie in samenwerking met de gemeente genomen. Vanuit die groep zijn Piet van Suijdam en John Jespers nog steeds actief. Zij nemen om het jaar (dus om de beurt) het voortouw, om met anderen vanuit een voorbereidingscomité van in totaal zes personen, de Jeugdva- kantieweek op te zetten. Dit comité wordt aangevuld door een aantal vrijwilligers tijdens speurtochten, spelletjes, en de overnachting van woensdag op donderdag. De reden waarom de Jeugdvakan- tieweek in het leven werd geroepen is het terugdringen van het vanda lisme. Juist in de laatste vakantie week gaat de jeugd zich een beetje vervelen en gaat uit ondernemings- drang of balorigheid dingen uitha len die normaliter niet tot de gebrui kelijke behoren.... De praktijk heeft geleerd dat vanda lisme in deze week niet meer voor komt. De jeugd van 6 t/m 15 jaar leeft zich volkomen uit in het hut tendorp. Dit jaar doet Piet van Suijdam niet mee. We zijn aan het goede adres als we John Jespers bellen. Hij en Ellen Kuntze, die o.a. vanwege een ver keerd telefoonnummer in "Carillon klanken" moeilijk bereikbaar was, zijn de contactpersonen voor dit jaar. Bij hen kan iedereen die mee wil doen zich aanmelden. Graag ook vrijwilligers die mee willen helpen! John: "We vinden het organisato risch fijn als de kinderen zich van tevoren aanmelden. In de praktijk gebeurt dat nauwelijks. Op maan dagmorgen 28 augustus is de in schrijving ook snel gedaan, want er hoeft verder niets anders gedaan te worden dan de kinderen op het hout te wijzen en de plaats aan te duiden waar ze, in groepjes, of samen, een hut mogen bouwen. Voor begelei ding hoeft nog niet gezorgd te wor den. Het aantal is ook wel zo'n beetje bekend. Dat ligt zo rond de 250 kinderen. Ongeveer 160 kinderen mogen van hun ouders op woensda gavond blijven slapen. Dat is een geweldig feest waarbij van slapen weinig komt. Het ontbijt op donder dagmorgen is ook leuk, ieder in z'n huisje". Deelname aan de jeugdweek is gra tis. De gemeente Benthuizen ver leent subsidie. Het terrein wordt ook door de ge meente aangewezen. "De Ruige Speelplaats" is een toe passelijke naam voor hetgeen er zich hier op deze lokatie vlak voor het vrachtwagen-parkeerterrein nabij de omleidingsweg (als men Benthuizen binnenrijdt) plaats vindt. Programma Op maandagmorgen om... wordt de jeugd van Benthuizen op het terrein verwacht, iedereen moet zelf een hamer en spijkers meebrengen. Voor hout wordt gezorgd door de organisatie. Nadat iedereen z'n stekkie gevonden heeft, hoor je niets anders meer dan hamergeklopj Tussen de middag gaan de kindera thuis eten of brengen moeders hun lunch) Maandagmiddag is de burgemees tersverkiezing. Disndagmorgen is er een vossen jacht, dinsdagmiddag is er een li tenverkiezing. "Wie heeft de mooiste hut?". Woensdagmorgen is er een puzzel- tocht en 's-middags worden er s letjes georganiseerd. Woensdaga vond is er een playback-show en worden er in de openlucht voor drachten gedaan. Woensdagnacht mogen de meesten blijven slapen. De leiding patrouilleert die nacht- Donderdagmorgen wordt er na het ontbijt een viswedstrijd gehouden, waarna er 's-middags een verras sing is...???? Donderdagavond worden de hutten afgebroken. Om 19.00 uur gaat de vlag naar beneden en wordt het "dorp" dat tot een stapel hout is gereduceerd, in de fik gestoken waarbij de vrijwillige brandweer éér. en ander vochtig begeleidt.... En op vrijdag is het enorm rustig iel Benthuizen. Dan slapen alle jeugdi ge timmerlieden heerlijk uit, om goed uitgerust maandag 3 septem ber, weer naar school te gaan. Wij gaan op vakantie van maar onze zaak blijft open voor verkoop en reparaties. OPENINGSTIJDEN: Zaterdag 22 29 juli en 5 aug.: 9.00-16.00 uui- dinsdag t/m vrijdag: 8.30-13.00 uur.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 8