Hongerige italianen.... "De Zilverberk' Zij liepen de Vierdaagse. Afscheid nemen van tante Sjaan De Zilverberk biedt een volledig pakket ZOMERSPEELGOED o.a. de komplete serie KETTLER schommels Hondenbezitters opgelet. Premie A woningen voor Moerkapelle W^:)waal Italianen vinden het Nederland se brood en beleg heerlijk. Trou wens al het voedsel, ook de warme maaltijd, lieten ze zich goed smaken, toen ze enkele dagen op kampeerterrein "Ze venhuizen" logeerden. Zes weken geleden kwam de eerste groep van ca. 40 Italiaan se jongeren met een bus uit Italië om in Nederland een veertien daagse fietsvakantie te houden. De fietsen brachten ze zelf mee: zgn. "mountainbikes" evenals de tenten, maar voor de maaltij den moest de camping zorgdra gen, zo was de van tevoren met bedrijfsleider Zappeij gemaakte afspraak. Dus werden er door een team. tweemaal warme maaltijden gemaakt, een lunch bijt en op de dag van vertrek, een lunchpakket meegenomen. (Dit vond dus tweemaal plaats ver deeld over drie weken!) In de eerste week van hun ver blijf in Nederland kampeerden ze twee nachten op de Zevenhui- zense camping, om van daaruit een fietstocht naar de molens in Kinderdijk te maken en een bezoek aan de Goudse kaas-en ambachtenmarkt te brengen. Vrijdagmorgen vertrok de derde en laatste groep, na twee nach ten logeren, van de camping, na een smakelijk ontbijt dat met een gretigheid verorberd werd, alsof ze in tijden geen eten meer zouden krijgen. De jongelui, in de leeftijd van ca. 16 tot 20 jaar, verlieten hierna per fiets de fat de bus alle bagage mee zou bren gen. Het reisdoel vrijdag was Doorn, waarna de tweede week, zoals ook de vorige groepen deden, enkele nachten in Arn hem werd (wordt) gekampeerd. De jongeren- reis werd georgani seerd door een Italiaans reisbu reau. Een onafhankelijke groep waarvan de deelnemers elkaar niet kenden, of ze moesten als vriend of vriendin samen heb ben geboekt. Het idee van dit reisbureau om in dit vlakke land fietstochten te organiseren, is bijzonder goed aangeslagen bij de Italiaanse jongeren. Mogelij kerwijs zal dit reisbureau derge lijke fietsvakanties continueren. Zevehhuizen. Vier inwoners van Zevenhuizen liepen de Vierdaags van Nijmegen mee. Twee van hen ontvingen een medaille De 50-jarige Arie Ymker volbracht de tocht en kreeg hetere. m - ju De 29-jarige Arend Eindhoven was ook vier dagen "op de bet werd met een medaille beloond. l- alleen Arie Ymker, die individueel naar Nijmegen was gereisd en ooh liep, hoefde, vanwege zijn leeftijd "slechts" 40 km. per dag te HVj Twee jaar eerder toen hij met een groep van het waterleiding "De Tien Gemeenten" liep, was dat 50 km. Ook Arend moest p uur opstaan en 's-avonds om elf uur naar bed en de hele dag i5 benen" met een pijnlijke lies, vond hij teveel van het goede daarom voornemens volgend jaar niet meer mee te doen^oni Daarentegen zijn Ed Verlaan en Arie van Bergen vol ëoe<^nl^pted( volgend jaar de Vierdaagse echt helemaal uit te lopen. Ed 1kan tweede dag met een knie die od slot ging. maar was de derde d g van de partijHij zorgde voor de komische noot bij zijn teamC^n hij Arie en Arend. De vierde dag wilden Arie's benen niet en helaas ide glorieuze trttocht "niet meemaken: /vS'v Een vriendelijk verzoek aan hondenbezitters die hun hond in he parkje achter de Burg.Klinkhamerweg uitlaten, hoewel dit verboden is. In de laatste week van augustus wordt er in Zevenhuizen weer ne jaarlijkse Kindervakantiefeest georganiseerd. Op het program®2 staan enkele spelevenementen die zich in het parkje naast Ringvaart, dus achter de Burg.Klinkhamerweg. afspelen. Hetishee vervelend als kinderen hier in de hondepoep trappen. Wilt u daarom uw hond niet meer hier uitlaten s.v.p.? Vorig jaar heeft de orgam satie nl. van tevoren poep geschept. Een onfris karweitje, jv onfrisser is het als kinderen in de poep trappen. Wilt u s.v.p. op de oproep positief reageren?. Bedankt! organisatie Kindervakantiefeest Er is al een Kettler schommel voor 99,50 leden van haar waren, werden de interieurverzorgsters die volgden allemaal "tante" ge noemd. Dat de "tantes"(er waren en zijn er nog meer) bij de school horen is een feit. Erbij betrokken ze ker. Zo ging tante Sjaan vrijwel altijd mee met schoolkamp (drie dagen), het jaarlijkse schoolreis je en was op afscheidsavonden en andere happenings van de school, steevast van de partij. Namens de Oudercommissie sprak de heer M. Heerschap over haar betrokkenheid en werk zaamheid lovende woorden die vergezeld gingen van een enve loppe met bestedingsbon. Diver se kreeg ze er ook van alle leer krachten die op bijzonder origi nele wijze, in een potpourri van liedjes, haar doen en laten ty peerden. Tuincentrum - Boetiek De gemeente Moerkapelle prijst zich gelukkig met de toewijzing van een extra contingent van 10 premie-A-woningen waarvan de be schikking vorige week van de directie Volkshuisvesting van het Ministerie afkwam. Vorige week dinsdagavond werd de loting ver richt voor het totaal te verdelen pakket woningen van 1989. Voor de 10 premie-A-woningen waren 17 gegadigdenVoor de vijf premie C woningen konden drie toewijzingen plaatsvinden uit het aantal ge registreerde woningzoekenden. Op de twee die over zijn kunnen Moerkapelse ingezetenen reageren. De zes huurwoningen, woning wetwoningen worden verdeeld onder de geregistreerde woningzoe kenden, terwijl de zes vrije sectorwoningen door aannemer D. de Graaf worden verkocht. Deze worden aan inwoners van Moerkapelle te koop aangeboden. Het totale contingent van 27 woningen wordt door aannemer D. de Graaf uit Moerkapelle gerealiseerd, het ligt in de bedoeling dat de bouwwerkzaamheden eind september a.s. van start gaan. Voorts biedt de gemeente Moerkapelle nog twee kavels grond te koop aan voor de bouw van vrije sectorwoningen. Fl 299,- Zevenhuizen. hartverwarmend was het afscheid van "tante Sjaan'die ruim 15jaarzorgheeft gedragen voor het interieur van de openbare basisschool '"t Rei- gerbos". Mevrouw Sjaan Bazen- v. Prooijen is bijna 60 jaar en gaat van de VUT-regeling ge bruik maken. Net op de valreep voor de zomervakantie, vond vrijdagmorgen een hartelijk af scheid plaats. De leerlingen van de school, zongen haar, toen ze met haar man en familie bij de school arriveerde een afscheid slied toe en boden, namens elke groep, een zelfgemaakt ge schenk aan. Ook fraaie papieren rozen vergezelden deze geste. Na deze ontvangst mochten de kin deren op vakantie en gingen leerkrachten en bij het afscheid betrokkenen naar de gemeen schapsruimte waar hartelijke toespraken volgden. Wethouder J.E. Dorrestijn vertegenwoor digde de gemeente, die mevrouw Bazen's werkgever is geweest. Een enveloppe met inhoud, een sjaal met het gemeentewapen en voor haar echtgenoot Hannes een stropdas met wapen, verge zelden zijn vriendelijke dan kwoorden. Directeur N. Dirkzwager had een persoonlijk liefdevol woord voor haar die liefde uitstraalde naar de kinderen. Die altijd een aar dig woordje had, troosten kon als er kinderverdriet was, rap portcijfers bekeek en voor ieder kind, hoewel niet bij het onder wijs als zodanig betrokken, toch aandacht had. Waar ze ook in de school bezig was, kinderen kwam ze tegen. Ze kwam des tijds in een periode dat tante Gon de scepter zwaaide als dege ne die de zaak schoon hield. Vanwege haar betiteling als "tante", door velen zo genoemd omdat het echt allemaal familie- f: «0® 6 dagen per week open! Noordelijke Dwarsweg 80 - Telefoon 01802-1463 Zevenhuizen Z.H.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 14