GARAGE AUd' A. Voskuilen Zn. B.V. Jubileum voetbalvereniging" Moerkapelle' VOLKSWAGEN EN AUDISPECIALIST Op 1 september bestaat voetbalvereniging "Moerkapelle" 60 jaar. Over het ontstaan van deze club, die als Blauw-Wit het levenslicht aanschouwde, schreven we reeds in de vorige Dorpskrant. We wilden nu meer de schijnwerper richten op het heden. :Op de jubileum vierende voetbalvereniging die zowel op zondag, als op zaterdag speelt. Beide eerste elftallen, spelen in de le klasse (de nieuwe hoofdklasse) van de Goudse Voetbalbond. Voorbereidingen Het bruist van de activiteiten in het clubgebouw van v.v. "Moer kapelle" Eigenlijk mag het brandschoon gemaakte gebouw niet gebruikt worden tijdens de zomerstop. Dat is andere jaren een gebod. Deze zomer heerst er een koortsachtige, maar goed ge-oliede drift, om de jubileum viering tot in de puntjes voor te bereiden. Tja en dan is er geen koffie in "huis" want alle voor raad is weggeruimd en is het vergaderen bij een "flessie fris". Ook het veld is vanwege de zomerstop hermetisch afgeslo ten. Dat ontdekken we als we, na dit interview, in plaats van de "eigen weg" het pad naast de voetbalvelden nemen om naar de uitgang te wandelen. Prikkel draad verspert zelfs de bossa- ges. Ra, ra, hoe kwamen we er toch door, zonder om te lopen? Jubileumcommissie Voor de Jubileumviering is er een speciale commissie in het leven geroepen, onder voorzit terschap van Piet Roest. Deze geeft er blijk van kaas te hebben gegeten hoe je zaken regelt, zoals b.v. orderbevestigingen, het schriftelijk vastleggen van af spraken enz: kortom het papie- ren-management. Hij wordt daarin op de achtergrond bijges taan door z'n vrouw en vana vond, dinsdagavond 18 juli, is zijn oudste dochter Sandra de pineut. Ze heeft de schrijfmachi ne meegebracht, want het wordt een werkvergadering. Ook de anderen in de commissie weten van aanpakken en staan voor hun taak. Er wordt met een draaiboek gewerkt en ieder houdt zich aan de taak en de afspraken die gemaakt zijn. Daardoor verloopt elke vergade ring vastomlijnd door een ver slaggeving van hetgeen men als "huiswerk" uitgevoerd heeft. Bert Hertog b.v. is druk doende om de totale tekst met oude fo to's en Moerkapelse geschiede nis drukklaar te maken voor het Jubileumboek. Iets waarmee hij wel anderhalf jaar bezig is ge weest. Wim Stormbroek en Jan Zijderhand zijn nog op zoek naar de laatste adressen voor het verzenden van de Jubileum-uit nodigingen. De heer Verhoef heeft als specifieke taak om te zorgen dat het Nederlands Elf tal, de "oud-intemationaals", zoals men zich noemt, naar Moerkapelle komt. Enzovoort enzovoort zou je haast kunnen zeggen. Je duizelt ervan als je het Jubileumprogramma ziet. Marathon van 24 uur Hoofdmoot van de feestweek is ongetwijfeld de Voetbalmara thon. die op vrijdagavond 1 september om 20.00 uur begint. De marathon wordt geopend met een wedstrijd tussen Moer kapelle en Groeneweg met een C-elftal. Andere deelnemende clubs zijn: Soccer Boys, BSC, Waddinxv- een, DONK. Als verrassing doet er ook nog een elftal van de gemeente Moerkapelle mee. Babylonische spraakverwarring? Met de voorzitter van "Moerka pelle", Peter Roest in gesprek in de bestuurskamer, zijn er drie op de achtergrond bezig met te lefoneren en adressen verzame len. Later op de avond heeft een afvaardiging van het bestuur, waaronder broer Peter Roest, Aafke Hoogma, Piet Verschoor en Hans van Vliet, een gesprek met mensen van Gemeentewer ken van Moerkapelle. Tussen die bedrijven door, met een gaande en een komende man en als vrouw Aafke Hoogma, hoor je jaartallen, namen en feiten. De voetbalvereniging. Voetbalvereniging Moerkapelle is een bloeiende vereniging. Er zijn vier senioren- elftallen voor de zaterdagafdeling en de drie elftallen van de zondag worden er in het nieuwe seizoen vier. Er komen twee A-elftallen. Helaas komt er geen B-elftal. Er Zijn vijf jeugdteams met zeventallen nl. de F.D.en E.-pupillen. Verder is er een C-elftal. Meisjeselftal Nieuw aan het voetbalfïrma- ment van v.v. "Moerkapelle" is meisjesvoetbal. Lammert Her tog wordt "de trainer van het meisjes-elftal van voornamelijk elfjarigen. Joke Verhulst en Ria v.d. Heijden worden begeleid sters. Dankzij hun medewerking en enthousiasme kon dit van de grond getild worden. Herinneringen en mijlpalen Jan Zijderhand als oud-gedien de weet uit de vijftiger jaren nog het één en ander te herinneren. Hij is één van de oude rotten in het vak. In 1943 werd hij lid van de voetbalvereniging, die hij 46 jaar toegewijd was. Vanaf z'n 32- jarige leeftijd, toen hij niet meer speelde zat hij in alle mogelijke commissies, vnl. elftallen com missies, was negen jaar pen ningmeester en heeft het als voetballer in het eerste elftal meegemaakt dat zijn club pro moveerde naar de vierde klas van de KNVB. "Groeneweg" speelde nog in de Goudse Voet balbond. Dat was in 1950. "Moerkapelle" mocht toen, van wege de te geringe afmeting van het veld, niet meer thuis spelen en week uit naar "het Plasje" in Zevenhuizen. Deze roem duur de tot 1954. In 1953 werd een echt nieuw voetbalveld geopend. De voetbalvereniging huurde de grond ervoor van Geertje v.d. Spek. Later is dit veld naar de gemeente overgegaan en verrees het dorpshuis erop. De gemeen te zorgde er toen voor dat "Moer kapelle" een nieuw derde veld kreeg achter de kantine. De huidige hoofdvelden werden in 1969 in gebruik genomen. Deze zijn eigendom van de gemeente. "Moerkapelle" huurt ze. De gemeente verleent geen subsidie maar draagt wel bij aan groot onderhoud van de velden. De aanschaf van de verlichting rond het oefenveld, werd ook uit eigen middelen bekostigd... Club van honderd Door zuinig te zijn en acties te voeren zoals b.v."de club van honderd" in te voeren, kon er geld in het laatje komen. Die club van honderd zijn leden en particulieren die jaarlijks hon derd gulden aan de voetbalvere niging schenken, waardoor gro te investeringen kunnen worden gedaan. Het aantal van hon derd, het ideale streven, is ech ter nooit gehaald, (ca. 80) Het bedrag was in eerste instan tie bestemd voor het opknappen van het dak van de kantine, maar dat werd door de gemeente bekostigd. Vervolgens begaf de c.v.installatie het in het clubge bouw: kosten f 40.000,—De club van honderd was een uit komst. Deze is overigens aan het afbouwen. Het was een project van vijf jaar. Acties en vrijwilligers Door zuinig aan te doen en het houden van acties kon 13 jaar geleden een nieuwe kantine gebouwd worden. Dat was wel nodig, want de houten gebouwt jes die resp. als kleedaccommo datie en clubhuis dienst deden, waren niet zo best meer. Toch was peuterclub 't Hobbelpaard' blij met dit tijdelijke onderko men Toen de dakbedekkers een jaar of drie geleden bezig waren nieuwe dakbedekking op de kantine te leggen is er brand uitgebroken. De schade werd door de verzekering vergoed, maar niet het schoonmaken van de kantine. Dat heeft maanden geduurd en werd door vrijwilli gers gedaan. Roemend laat het huidige be stuur zich uit over de vrijwilli gers die men rijk is. Daarbij mogen mannen als Wout Dek ker en Piet Verschoor niet verge ten worden. Zij zijn in hun vrije tijd altijd bezig met het onder houd van de velden, het repare ren van doelen enz. En vergeet vooral degenen die aan de leiding staan (of ston den): het bestuur, niet, denk je dan al schrijvend, want neem mannen als: Gerrit Zwarteveld(overleden) die maar liefst 38 jaar voorzitter was. Hij ontving hiervoor bij zijn afscheid een Koninklijke onderscheiding, de zilveren KNVB-speld en werd ere-burger van Moerkapelle. Cor Drost: zit meer dan 25 jaar in het bestuur. Jan van Vliet ca. 17 jaar. Hans van Vliet uit Bleis- wijk (die destijds kwam spelen omdat hier zaterdag voetbal was): 15 jaar bestuurslid waar van 13 jaar secretaris. Peter Roest: 16 jaar bestuurslid: 13 VW Golf GTIi986 Zastava 1980 jaar voorzitter. Een naam die je veelvuldig te genkomt is die van Frans Her tog. Hij is ook één van de tientallen ere-leden. Hij maakte op 24 juni 1950 de promotie mee. Hij was toen 35 jaar. Een suc cesvol seizoen werd bekroond met eveneens succesvolle pro motie-wedstrij den tegen de Rotterdamse clubs ONIT en NHS. Moerka pelle won met 3- 0 van ONIT en promoveerde naar de KNVB. Iemand die maar liefst 500 wedstrijden in het eerste elftal van "Moerkapel le" speelde en als eerste "Blauw witter" werd ge huldigd was Piet Verschoor. Dat gebeurde op 19 mei 1973. Na een speciaal gearrangeerde ere-wedstrijd tegen Gouda, volgden toe spraken, o.m. van burgemeester I.J.P. Keijzer en cadeaus. Piet ontving een fraaie sportfiets, waarop hij later vele malen in het dorp werd gesignaleerd. Trimafdeling Een andere mijlpaal in de geschiedenis van v.v. "Moerkapelle" was de oprichting van de Trimafdeling in 1976. O.l.v. Nol v.d. Zalm, die in de loop der jaren, totdat een auto-ongeluk hier een einde aan maakte en waarvan Nol wonder boven wonder herstelde, zeker 45 marathons op z'n naam schreef. Onderdak had de trimafdeling nog niet, dus trimden de dames op de openbare weg onder de lantaarn paal voor Beth-San. Dit leverde een leuk gezicht op voor de bewoners. Aafke Hoogma, het enige vrouwelijke bestuurslid van v.v. "Moerkapelle is vanwege het in het leven roepen van deze trimgroep, in het bestuur gekomen. Dat leverde aan het begin komische situaties omdat het toen nog niet zo gebruikelijk was dat voetbalverenigingen dames in het bestuur hadden. Aafke werd nogal eens voor koffie-juffrouw aangezien. Het besturen en organi seren is haar met de paplepel ingegoten of misschien wel aangebo ren, want haar hele familie heeft deze eigenschappen. Aafke orga niseert samen met de vrouw van de voorzitter jaarlijks de "Avond- fietsvierdaagse" vanuit de voetbalvereniging. Verder was de "Tien kamp" een aantal jaren een laaiend succes, doch is thans ter ziele, evenals de "Luilak" viering met de schooljeugd. De Trimgroep bestaat nog steeds en bloeit! In de winter vinden de dames onder dak in de sportzaal van het dorpshuis en in het voor-en najaar kiezen ze nog steeds voor de buitenlucht. Damesvoetbal is echter nog niet van de grond gekomen.. Misschien dat de meisjes, die nu een elftal gaan vormen, trouw blijven en in de toekomst het dames elftal worden waarnaar wordt uitgezien.... Wie zal het zeggen.? Duifje Over de toekomst en het op handen zijn de jubileum is "duifje" in de pen ge-klommen. Dit anonieme talent binnen de voetbalgelederen, heeft weer een prachtig gedicht gemaakt op het jubileum. We plaatsen het hierbij. Het Jubileum Het Jubileum komt eraan Dit zul je binnenkort vaak horen alle bijzaken van de baan niets anders kan ons dan bekoren. Met muziek en sport en spel hopen we er iets feest'lijks van te maken met dans, polonaise, ach u kent het wel wordt er gefeest door alle blauw-witte snaken. Uitnodigingen veraf maar ook dichtbij zullen we in groten getale gaan versturen velen staan bij de evenementen in de rij vreemden, bekenden, wellicht ook onze buren. Men denkt weer aan een reünie, da's leuk, allemaal oude-bekende gezichten heel lang geleden, veel korter was het niet, liepen we elkaar nog beentje te lichten. Je ziet de ogen op gaan lichten de pret vroeger met elkaar beleefd komt boven druk pratend en met vrolijke gezichten maar je moet natuurlijk niet alles geloven... Open plaatsen komen er steeds meer ook daar zullen ze over praten alle namen keren dan nog eens weer wat hebben we er reeds veel achter moeten laten... Dit beseffend maakt je klein hoelang is het ons nu nog gegeven bij elkaar en met elkaar te zijn want zo gaat het toch in't leven?!? Daaraan denkend met elkaar dan straks doet ons milder over and'ren stemmen in goede verhoudingen zijn wij vaak wat laks te snel soms moeten we aan nieuwe situaties wennen. een Jubileum zonder feest is eigenlijk niets dat zou toch ieder moeten weten maar zonder omzien werd het triest bepaalde dingen mogen we nooit vergeten. Hoe eenmaal, toen nog jeugdigen, met pit toch aan't avontuur van'n club zijn begonnen daar is het waar mijn respect in zit met 't Jubileum zetten we eigenlijk hen in de blommen. Volvo 480 ES1988 Ford Scorpio1936 Renault 251986 Ford Sierra, 1.6 laser, 3-deurs1986 Honda Civic1985 Opel Ascona, 1.6 S, 4-deurs1985 R 5 GTL1985 Mitsubishi Lancer1985 Volvo 340, automaat1984 Ford Taunus, 1.6 Bravo, 2-deurs1982 Suzuki Alto1982 Datsun Cherry1981 Vrachtwagen: Volvo F 408 DAF 1600 laadbak erkend Philips AUTOTELEFOON dealer inbouwstation Zijde 5 - 2752 BB Moerkapelle Tel. 01793 - 1424

Dorpskrant | 1989 | | pagina 8