CAFE RESTAURANT HOTEL - VOS Derde lustrum dorpshuis Swanla recepties partijen vergaderingen feestavonden Hutten timmeren in Oud-Verlaat Kinder vakantiefeest Zevenhuizen Let Op: Volleybal Hengelsport Kerstmarkt in Moerkapelle zaterdag 16 december 1989 Diners voor 20 tot 150 personen 2 biljarts W.P. Baas Dorpsstraat 60 Zevenhuizen Tel. 01802-1205 Voor uw en Kindervakantiefeest start kaartverkoop tijdens sporterie 2 september Zomaar, zonder dat er organisatie aan vooraf ging, besloten enkele moeders in Oud- Verlaat in de week van 22 augustus, spontaan, om hun kinderen een aantal heerlijke timmerdagen te geven, het Containerbedrijf De Wit uit de Goudsbloemstraat in Ze venhuizen bleek voor timmerhout te kunnen zorgen om er fraaie hutten van te maken. Met enthousiasme en veel energie togen de kinderen van Oud-Verlaat, bijgestaan door vriendjes en vriendinnetjes uit de woonomgeving, Ommoord, aan de slag. Het resultaat was verbluffend. De hutten konden ook nog waterdicht gemaakt worden zodat er een nachtje in geslapen kon worden. Er waren moeders die pannekoeken bakten, voor soep zorgden, broodjes smeerden en oliebollen bakten. Een ander zorgde weer voor ballonnen en de volgende bedacht weer een leuk spel. Zodoende werd het miniatuur huttendorp,(met een tiental hutten) "Oud-Verlaat" op het plein aan de Wollefoppenweg, tegenover de school, een evenement wat de jeugd nog lange tijd in het geheugen blijft vanwege het plezier dat daar beleefd werd. De Dorps krant het hest gelezen iiiii In Zevenhuizen worden door de Jeugdcentrale twee feestelijke Kinderdagen gehouden met het thema: Zeg weet je 't al. Deze vinden plaats in en om de Her vormde kerk en elders in Zeven huizen. Voor een vlot verloop wordt er verzocht om de kinde ren, liefst al met de vriendjes of vriendinnetjes waarin men in de groep wil, voor tienen te bren gen. De leiding staat gereed. Het is de bedoeling dat er twee leef tijdsgroepen komen en dat er groepjes gevormd worden met ca. zes kinderen. Zij krijgen twee dagen lang een vaste begelei ding. Kindervakantiefeest: Aanvang 10.00 uur op donder dag 31 augustus en vrijdag 1 september. Deze dagen zijn om ca. 15.30 uur afgelopen. Uitnodiging: Alle moeders zijn hartelijk welkom bij de Musical op de tweede dag die om ca. 14.45 uur begint in de Herv. kerk onder het motto "Zeg weet je 't al de Koning komt". Deelname aan de Kindervakan- tiefeestdagen is gratis. De kinde ren, in de leeftijd van 5 tot en met 12 jaar, dienen op de eerste dag alleen een lunchpakket mee te nemen. Op de tweede dag wor den pannekoeken verstrekt. '-6raag~nog baksf-ere^fdrriiehtin- gen Jan Jager tel. 3403. Zevenhuizen. Het dorpshuis "Swanla" is er bijna klaar voor. De draaiboeken voor het grote lustrumfeest van 15 t/m 23 september zijn uitermate gedetailleerd en gereed voor een bijna overvolle week, boordevol activiteiten. Op woensdag 13 september bevat de Dorpskrant een bijlage. In de speciale DorpsHUISkrant vindt een ieder allerlei wetenswaardigheden over de totstandkoming van het huidige Swanla-complex en het programma voor het grote lustrumfeest. Kaarten voor de verschil lende activiteiten zijn echter al eerder verkrijgbaar. Vanaf zaterdag 2 september a.s. start de verkoop bij boetiek Outfit aan de Dorpsstraat en in de foyer van dorpshuis 'Swanla". Verkrijgbaar zijn achtereenvolgens kaarten voor: Zaterdag 16 september: dorpsHUIScabaret "Waarover praten zij.." m.m.v. Harry de Jong. jan de Ruiter, Wim v.d. Haak, drs. J. Hogenbo- om, e.a. Entree f 5,— (incl. 2 consumpties) Na afloop dansen m.m.v. Trio Limiet. Maandag 18 september: modeshow m.m.v. Outfit en Clips Haarmode. Entree f 10,p- incl. 1 consumptie Donderdag 21 september: "Zevenhuizense Koren" een prachtig concert door nage noeg alle koren uit Zevenhuizen. Entree f 2,50 incl. 1 consumptie Vriidag 22 september Veronica Disco Drive-In show m.m.v. een bekende radio 3 DeeJay. Entree f5,— Zaterdag 23 september: Swanla Lustrum Galafeest m.m.v. Jelles All Star Band, Dans en showorkest Big Gamble en..Lee Towers! entree f 12,50. Nuttige oefening voor Rentokil/ZVH! Afgelopen zaterdag speelden de Nationaal spelende teams van Rentokil/ZVH hun eerste oefen wedstrijden. Zowel de dames als de heren speelden in de nieuwe sporthal "Swanla". De Zevenhuizense dames oefen den in een driekamp tegen Ni- voc, uit Nieuwegein en Voy uit Ouderkerk. De dames van trai ner Willem Jan van Yperen wis ten deze oefenwedstrijden te winnen: van Nivoc met 3-0 (15- 9,15-1,15-11) en van Voy met 3- 1 (8-15, 15-4. 15-13, 15-6). Trainer Van Yperen was tevre den over deze eerste wedstrijden en kon zien dat de wisselingen van posities binnen het team, een goed effect hadden. Een goede basis om verder te wer ken. De volgende wedstrijd is op maandag 4 september om 19.00 uur in "Swanla" tegen Riva/ VSC. De heren van Rentokil/ZVH speelden tegen Brother/Marti- nus, nadat eerst 's-middags een training van twee uur gevolgd was. Brother/Martinus wist met 1-3 te winnen. De setstanden waren 14-16, 15-7, 13-15en 15- 17. De trainers Toon v.d. Burgt en Jaap Akkerhuis zagen een team bezig waarin de vastheid duide lijk nog ontbrak, maar men toch al kon zien waartoe de ploeg in staat was. Tevens konden de nieuwe spelers in wedstrijdver band getest worden: spelverde ler René van Reeuwijk en de aanvallers Jan Clardeij en Hans Lindhout. De volgende oefenwedstrijd is in Schoonhoven bij Acco/Dos, za terdag 2 september om 18.00 uur. Het tweede herenteam van Ren tokil/ZVH speelde een driekamp in Capelle a.,d. IJssel tegen Ekspalvo en Varel/CW. Het Rentokil-team is ten opzichte van vorig seizoen sterk veran derd. Trainer Nico den Hollan der heeft in het team talentvolle spelers erbij gekregen: Cees van Opijnen, Eduard Blanken en John van Zuylen en een routi nier Pieter de Leeuw, die het eerste team verliet. De resultaten waren zeker be vredigend te noemen, voor een team dat pas een week bijeen is. Een 2-1 winst op Ekspalvo en een 3-0 verlies tegen gastheer Varel/CW. D. Bazen en A. Uittenbroek winnen onderlinge wedstrijd Gedurende de zomerstop zijn twee onderlinge wedstrijden gehouden. De eerste werd ge houden in de Oude Rijn bij Bodegraven, op 29 juli. In deze wedstrijd was het toegestaan met alternatieve hengels te vis sen zoals de match hengel en de pieker. In totaal werd er 30.290 gram vis gevangen. De wedstrijd werd gewonnen door D. Bazen met 6.150 gram. Hiermee liet hij de rest ver achter zich. Nummer 2, C. Klomp had 4.150 gram, evenals L. Schmidt. C. en J. de Zwart werden 4 en 5 met resp. 2980 en 2700 gram. Overige standen: 6. A. Uittenbroek jr.. 7. M. Huisman, 8. A. Uittenbroek sr. en W. van Erk 10. J. Slobbe, 11 T. Verweij12. A. Verweij sr. 13. A. Verweij jr. 14. J. Ver schoor. De tweede wedstrijd werd ge houden in bootjes in de Rotte. De totaalvangst daar was 38.280 gram. Op 12 augustus won A. Uittenbroek jr. de wed strijd met 5.520 gram. Hij wem gevolgd door L. Schmidt met 5.100 gram. De nummers 4 en o waren voor W. van Erk (4kg) en A. Uittenbroek sr. (3300 gr overige standen: 6. D. Bazen, 7. J. Nomen, 8. A- Metselaar, 9. A. Vis, 10. J- »er schoor, 11. J. de Zwart. 12 J- Wiersma, 13. J. Hordijk. B.v.d. Laan. Moerkapelle. Een leuk initia tief is dat van de Winkelier® vereniging Moerkapelle - s één van de eerste winkeliers verenigingen in de Gou ®e regio, houdt die van Moei a pelle een Kerstmarkt 1 datum is 16 december. e belooft zo tegen kerst, ee sfeervolle markt te worden e een net zo'n succesvol e\ e'je ment als de jaarlijkse Bra J rie. Alhoewel de voorlap'-' opzet gereed is. zal men t.z- uitgebreid geïnformeei tl den.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 20