[adyGub >CRH£Y_ "LA BARAQUE" TOPLESS MODDERBAD WORSTELEN of lender Qdou' SLENDER YOU - dakkapellen DAT IS ANDERE MODE. Een klasse apart Stijlvol 2-delig pakje in soepelvallend materiaal f 349,- *r 9 SEPTEMBER 1989 TEXTIEL - KONFEKTIE WONING- EN PROJECTINRICHTING BAR - DISCOTHEEK - EETCAFE Vrijdag 1 september 22.00 uur Zuidplasweg 12 -14 - Zevenhuizen - Telefoon 01802-1041 AFSLANKSTUDIO - RAMEN Open Monumentendag 1989 Restaureren, ja of nee? Moerkapelle. Dit jaar wordt de "Open Monumentendag" op za terdag 9 september gehouden. Van 10.00 tot 17.00 uur zullen de Ned. Hervormde kerk en de molen(stomp) aan de Rottedijk nr. 16 te bezichtigen zijn. Het is de tweede keer dat in Moerka pelle meegedaan wordt aan dit evenement. Er wordt rekening mee gehouden dat er een nieu- we(?) traditie zal ontstaan. Over igens was in 1987 alleen het Hervormde kerkgebouw open gesteld voor bezoek. Reeds toen was er sprake van een succes. De landelijke organisatie heeft verzocht om een thema aan deze dag mee te geven. Het plaatselij ke comité dat in Moerkapelle actief is heeft gekozen voor het thema: Restaureren, ja of nee? Dit comité bestaat uit Gerard DORPSSTRAAT 1, MOERKAPELLE, TEL. 01793-1421/2358 DORPSSTRAAT 145, ZEVENHUIZEN, TEL. 01802-1238 Ottevanger van de stichting "oud -Zevenhuizen Moerkapelle en Leo Bos, gemeentelijk tech nisch medewerker. Dorpskerk De kerk, gelegen aan de Dorps straat, is één van de oudste gebouwen van Moerkapelle. Een restauratie is onont- plannen rondom dit gebeuren zijn inmiddels gereed en zullen op de "Open Monu mentendag" te bezichtigen zijn. Door de restauratiecommissie zal uitleg van de plannen gege ven worden. In hoofdlijn komt het erop neer dat de fundering vernieuwd moet worden en dat de kapconstructie voor een deel vervangen moet worden. De plannen die zijn ontwikkeld, voorzien daarin. Hoe het alle maal financieel moet en wan neer de uitvoering zal starten is nog niet uitgekristalliseerd. Dit hangt uiteraard nauw samen met de mogelijkheden om subsi die te verkrijgenZowel de kerke lijke gemeente als de burgelijke gemeente, zijn overtuigd van de noodzaak van de restauratie. Immers, uitstellen van het her stel van de fundering is riskant. De kans dat de schade groter wordt is zeer wel aanwezig. Toren beklimmen Behalve het bekijken van de plannen voor het herstel van de kerk, is het gebouw zelf te be zichtigen. Er zal uitleg worden gegeven over de historie van de kerk en het hoe en waarom van de plaats van het koorhek. Het Tb— Openingstijden: maandag t/m vrijdag 6.00-1.00 uur 's nachts keuken open bar open zaterdag zondag vanaf 11.00 uur geopend. Figure Salons Hoe langer je tafelt, hoe slanker je wordt! 6 electro-motorisch aangedreven gymnastiektafels afslanken en figuurkorrektje verbeterde bloedcirculatie, souplesse en houding spierversteviging ontspanning verstevigen na zwangerschap ook voor mannen geschikt voor mensen met rugklachten, arthrose en voor iedereen die last heeft van hart en long aandoeningen gratis proefbehandeling met figuuranalyse per computer Doelenstraat 24, 2801 PX Gouda. wel graag even van te voren een afspraak maken. orgel zal bespeeld worden door de organisten van de kerk en de mogelijkheid bestaat om, nader geïnformeerd te worden over het instrument dat eertijds elders stond. Bijzonder is altijd weer het be klimmen dan de toren. Dit kan alleen onder begeleiding van medewerkers (leden van de Her vormde Gemeente) Kinderen jonger dan 12 jaar worden niet toegelaten. Dit vanwege het feit dat de beklimming niet zonder gevaar is. Overigens zijn de medewerkers te herkennen aan een button met het opschrift "Open Monumentendag". Voor belangstellenden bestaat de mogelijkheid om de foto-galerij van predikanten te bezichtigen in de consistorie. Daarnaast is tevens de brochure "Moerkapel le en haar Dorpskerk" voor een schappelijke prijs verkrijgbaar. Dit goed gedocumenteerde boekje over de historie van de Dorpskerk, geschreven door Leo Bos, werd in 1987 uitgegeven ter gelegenheid van de eerste "Open Monumentendag" in Moerka pelle. De mogelijkheid wordt geboden om in "De Rank", het vereni gingsgebouw naast de kerk, koffie of een andere verfrissing te gebruiken. Dat kan uiteraard niet gratis. De opbrengst van hetgeen verkocht wordt komt ten goede aan het "restauratie fonds". Nieuw zijn de 'verzilver de' lepeltjes die speciaal met het oog op de restauratie worden verkocht. Zo wordt er hard aan gewerkt om de Instandhouding van het gebouw veilig te stellen. De toegang tot de kerk op deze "Open Monumentendag" is uite raard gratis. Huisdieren worden niet toegela ten. Molen Rottedijk Behalve de kerk, zal dit jaar voor het eerst een molen(stomp) van de polder "De Honderd Morgen" of "Wilde Veenen" te bezichtigen zijn in het kader van deze dag. De molen is particulier eigend om. De eigenaar, de familie Harrewijn, is dusdanig enthou siast dat zij hun "huis" op deze dag graag willen open stellen. Immers, de mogelijkheid is ze ker niet uitgesloten dat hun molenstomp in de loop van de tijd, geheel gerestaureerd wordt. Urgent is ook hier het herstel van de fundering. De molen heeft een achtkantige vorm en was de eerste binnen het Hoogheemraadschap van Schieland die werd uitgerust met een vijzel. Van de Watergan gen in de polder is nog veel her kenbaar en van die onder de molen ook. Indrukwekkend is de constructie van het achtkant, terwijl onderin de molen nog te zien is hoe hergebruik van afko mende materialen in vroeger tijd werd toegepast. Indien men een bezoek aan deze molen brengt wordt aangeraden op de balklaag te letten van de woonverdieping. Deze bestaat uit stukken molenroede ofwel Molenwieken. Verder zal er hier een tentoon stelling te zien zijn van de mo lens van deze polder en molens in het algemeen. Het schilder stuk van de familie Dekker, dat onlangs aangeboden is aan de stichting"oud-Zevenhuizen/ Moerkapelle" zal eveneens te bekijken zijn. Het heeft een forse afmeting en geeft een goed beeld van het uitzicht over de polder vanaf het Kerkedijkje in de rich ting van de molens. Daarnaast krijgt men een indruk van het wonen in een molen en bestaat de mogelijkheid om de molen te beklimmen. Onderweg krijgt men een indruk van het wonen in een molen. Boven gekomen zal menigeen zich verbazend genieten van het uitzicht over de omgeving. Prijsvraag Het comité "Open Monumenten dag Moerkapelle" heeft dit jaar een routekaartje beschikbaar waarop de te bezoeken gebou wen staan afgebeeld en een aantal wetenswaardigheden "voor onderweg" te vinden zijn- Verder wordt er een aantal vra gen gesteld. Een reactie op het thema waarvoor het plaatselijk comité koos dient eveneens ge geven te worden. Onder de meest originele inzenders van de vragenlijsten worden enkele prijsjes beschikbaar gesteld. Dit zijn o.a. een Jaarabonnement op het "Verleden Tijdschrift", het orgaan van de stichting oud- Zevenhuizen/Moerkapelle nif! een dit najaar uit te brengen verzamelband voor een aantal nummers van genoemd tijd schrift. De routes zullen in week voor de Monumentendag beschikbaar zijn en uiterlijk een week nadien ingeleverd moeten worden aan de balie van he gemeentehuis. De formulieren inclusief een krant van de Open Monumentendag, zijn in de week voor de Monumentendag- af te halen op het gemeentehui van Moerkapelle. In dit verband is het zeer aan bevelen om de route per fiets wandelend af te leggen. OoK - omdat bij de (achterste) ni°' geen gelegenheid tot parkere is. Voor nadere informatie kan rnen zich vanaf 4 september wend tot het "comité Open Monunie tendag Moerkapelle". de heer Bos, tel.01793-1940 (overdag of de heer G. Ottevanger tel.01793-2297. BOUW- EN HANDELS! Lange Zijde 4 - Zevcnh'uzen Tel. 01802-1055 bgc 01820-30350

Dorpskrant | 1989 | | pagina 22