de SPAR en ALBERT HELTN 13.00 uur GESLOTEN!!! WAAUW TE KOOP Au Pair naar Amerika Verkeersschool BREMMER zijn op zaterdag 2 september i.v.m. de BRADERIE om In de hoog te ECU reuze-courgette maar liefst 70 cm. lang! formaat 20x28, 20x25 of 20x20, voor slechts I Voor het ontwikkelen van uw foto's kunt u ook bij ons terecht. Vanaf 49 cent (9x13), excl. ontw. kosten. Dorpsstraat 62 - Zevenhuizen - Tel. 01 802-1286 Opleiding voor: vrachlauto 'C) aanhangwagen (E) motor (m.b.v. portofoon) (A) C.C.V.-B (start sept.) CBR examen in Gouda of Leiden Voor Moerkapelle: 01793-2776 (C.A. Manteau, Westland 23, b.g.g. 079-312095) Zonnige tuinkamerwoning met tuin op zuiden, zeer goed geïsoleerd, eigen parkeerplaats. Ind.: woonkamer met open keuken, 3 sl.k. zolder. Vr. pr.f 179.000,- k.k. 'n Parker Pen met GRATIS je eigen naam ingegraveerd! Parker: metalen balpen f 17,50; metalen Rollerbal f 24,50 en metalen vulpen f 27,50 GRIJP DEZE KANS II! Ook hebben wij nog een aktie in onze FOTO-BRANCHE: Laat van uw mooiste vakantie-negatief een poster maken: Wie wil er niet graag fit blijven? Cursus Stretching en conditie-opbouw de Fuut 19 Zevenhuizen - Tel. 01802-3002 Zevenhuizen. De 19-jarige Claiy de Jong van het Hazeveld, vertrekt op 18 september (via Londen) naar Amerika. Daar wordt ze een jaar "au pair" van een echtpaar met een jon getje van 1 jaar, genaamd Ryan. De plaats waar ze komt is Pleasanton, bij San Francisco, Californië. Clary, in de vakantie werkzaam op kampeerterrein "Zevenhuizen", besloot hiertoe omdat ze, na in één jaar, na de HAVO-Samenwerkings- school, twee jaar lesstof VWO op het Gouwecollege, zo goed bleek te be heersen dat ze haar diploma een jaar eerder behaalde dan op een normale school voor voortgezet on derwijs. (Over deze snelle methode waarbij het op zelfstudie aankomt, is ze laaiend enthousiast). Om gelijk aan de (nieuwe studie richting i.v.m. Europese eenwor ding) studie "Europese Studies" in Amsterdam te beginnen, waardoor ze zeker zes jaar gebonden is, trok haar niet zo. Het leek haar een leuke gedachte om een jaar "au-pair te gaan doen. Daarbij dacht ze aan Engeland of Frankrijk. Ze was niet op het idee "Amerika" gekomen als haar moeder niet in een advertentiekrantje, "de Particulier" de advertentie van de Nederlandse afdeling van "Au Pair America", die "Ludiek B.V." heet en in Nieuwer- kerk a.d. IJssel is gevestigd, onder ogen kreeg. Zij spoorde haar dochter aan om contact op te nemen met deze organisatie. De contacten verliepen prima ook met het gezin waar ze straks de zorg voor de peuter op zich zal nemen. Voor haar was daar een Duits meisje dat het zo naar haar zin had, dat ze langer bleef. Claiy is contractueel verplicht een jaar te blijven. Pleegt ze contractbreuk dan verspeelt ze de borgsom van duizend gulden die ze moet betalen. Ze lacht erom. want ze zal zich niet door heimwee laten kennen. Elk weekeinde heeft ze vrij van vrijdaga vond tot zondagavond, doch daar staat wel een 45-urige werkweek tegenover. Ze hoeft geen maaltijden te bereiden of zwaar huishoudelijk werk te doen, maar dient wel de peuterwas te doen en b.v. stof af te nemen of de boodschappen te doen plus één maal per week stof te zuigen en te zorgen dat het de peuter aan niets ontbreekt. Voor haar zorgen krijgt ze wekelijks een zakgeld van hon derd dollar. Tevens wordt haar vlie greis bekostigd: vanaf Londen. (Ook terugreis) In de plaats waar ze naar toe gaat zijn nog ca. vier au-pair meisjes van verschillende nationaliteiten. Misschien dat ze daar in het wee keinde contact mee kan leggen. Op haar vrije avonden is ze van plan college te gaan lopen in geschiede nis. Dat scheelt vast voor haar toe komstige universitaire opleiding. Aanvankelijk was ze van plan En gels te doen. doch de graad hiervoor in een jaar te behalen geldt niet voor een propadeuse. Dat is ook wel zo met geschiedenis, maar omdat Cla- iy zo weinig van geschiedenis af weet, ze dit niet in haar examenpak ket had, gaat ze hier lessen in volgen in Californië. Het eerste jaar voor de propadeuse Europese Studies, moet ze nl. of Geschiedenis of een vreemde taal doen) Dat Clary niet de enige is die via "Ludiek B.V. naar de States reist, is haar de laatste tijd wel gebleken. "Er stond ook een interview in een regio nale krant met een Waddinxveens meisje dat via deze organisatie au pair werd". Als het jaar er voor Clary opzit mag ze nog vier weken langer in Amerika blijven om een (zelf te bekostigen) rondreis te maken: met haar visum is hier rekening meegehouden. Overigens zal zij als kersverse au pair bij de douane op de diverse luchthavens niet de kans lopen te ruggestuurd te worden. Via de rege ring is één en ander heel formeel en wettig geregeld, met visum en ver- blij fsvergunning. Ze popelt van verlangen om weg te gaan, de mensen met wie ze al uit gebreid heeft geschreven en die ze al aan de tele foon gehad heeft, beter te leren ken nen. Zevi sepi seiz "Sw geve les Boe spoi AJp] Ter cenl tie dooi Zevenhuizen. Het is voor het eerst dat de heer Krans van de Wollefoppenweg 9 dit jaar courgettes teelt in zijn groentetuin achter de woning. Met een zekere spanning volgde hij de groei van één van de courgettes. I oen hij in een lokale krant elders in den lande las dat daar een courgette van 40 cm lengte als bijzonder groot werd aangemerkt en de krant haalde, besloot hij te wachten wat de lengte van zijn courgette, die op dat moment dezelfde afmeting had, zou worden. Deze groeide maar door en is nu iets meer dan 70 cm. lang. Reden om van deze vrucht, waarvan betwijfeld wordt of deze nog lekker zal smaken, melding te maken in de Dorpskrant! Zevenhuizen. Na de vakantie hebben velen het voornemen om wat aan hun conditie te doen. Leona v.d. Winden-Brandse helpt daarbij de dames die fit ness of aerobic niet zo zien zit ten. Met ingang van a.s. maandag gaat zij weer een cursus geven in stretching en conditie-opbouw op muziek. Dames die graag wat aan figuurverbetering willen werken zullen vinden wat ze zoeken. Ook de wat oudere dames waren tijdens de vorige cursus erg enthousiast. Doordat de lessen op vrijdag druk werden bezocht is de maandagochtend erbij gekomen. Maandagmorgen en vrijdagmorgen van 9.30 tot 10.30 uur kan men in dorpshuis "Swanla" in Zevenhuizen te recht. De kosten bedragen f5,— per les. Geïnteresseerden kun nen zich bij Leona in Gouda aanmelden tel.01820-15106, of gewoon een les komen meedoen. Zevenhuizen. Een echte doorschieter is de zonne- v* bloem die bij Frank Paul van het Catgeshuis, in de tuin staat." Hoewel de bloem nog nauwelijks ontloken is, schiet de stengel nog steeds door. Wat de oorzaak ervan is dat deze plant nu reeds een hoogte van 4 meter en vijf centimeter heeft be reikt is niet duidelijk. Is het de plaats: een beetje halfschaduw, of de kwali teit van de grond, immers er staat nog een zonne bloem die de hoogte in schiet. Deze is de drie meter al gepasseerd. Paul zou het jammer vinden als de wind de stelen zou knakken. Daarom heeft hij langs de stengels stok ken gezet en deze vastge bonden. Bij de hoogste zonne bloem heeft hij zelfs een vlaggestok gezet als rug- gesteuntje. We zijn met hem benieuwd of de zon nebloemen nog hoger worden. Nu komt eral een trap aan te pas om de bloem vast te binden. Als de groei doorgaat moet er vast nog een ladder bij.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 24