's Vrijdag Gevulde eieren met slagroom Zaterdag 5,25 2,00 Moerkapelle: Gemeentebegro ting 1990 niet sluitend H.J. ESHUIS Hazelnoot- kruidcake- t aartje Schaakvereni ging begint nieuwe seizoen Hengelsport Oud Papier Geslaagde trainingstage A-jeugd Rentokil /ZVH! STOFFENHUIS 150 br10.00/19.95 150 br.,.:15.95/19.95 Moerkapelle. "We moeten ons realiseren dat de rek eruit is". Lips zegt dit n.a.v. het begrotingstekort voor 1990 van bijna f 175.000,—De begroting werd de leden van de gemeenteraad net voor het zomerreces aangeboden. Toen was het resultaat van de zgn. "juni-circulaire" met betrekking tot de over- heidsuitkering nog niet binnen. Nu dat wel het geval is klinken er nog geen optimistische geluiden uit de mond van Moerkapelle's eerste burger. Met de uitkomst van de juni- circulaire kan er een bedrag van ca f29.000,— van het begroting stekort worden afgetrokken, waarna er nog een aanzienlijk tekort overblijft. Het is merkwaardig te noemen dat er door B. en W. geen voor stel wordt gedaan voor een mogelijke belastingverhoging. Zou daaromtrent misschien ver deeldheid bestaan in het colle ge? Burgemeester Lips bena drukt dat er, wat de financiën betreft, vanuit zakelijk oogpunt, verschillend gedacht wordt over het benutten van de "reserves". Daarom denkt hij dat B. en W. er goed aan doen omtrent de finan ciële positie van de gemeente Moerkapelle, een discussie in de commissie financiën te laten plaatsvinden. Het college ver wacht dat de raad zelf met een sluitende oplossing komt. Een gedachtengang die op gemeen telijk bestuurlijk terrein nauwe lijks elders wordt toegepast, maar die wel past in het demo cratisch mee willen denken van de Moerkapelse raadsleden. Vorig jaar werd b.v. een college voorstel tot belastingverhoging teruggenomen, ook al omdat er toen nog een sluitende begroting was en er binnen de raad grote bezwaren waren tegen een be lastingverhoging. Nu is er een aanwijsbaar tekort. "Een deel van dit tekort wordt veroorzaakt door de post "ver vanging en vernieuwing riole ring" van f 137.500,- Het is in feite een raming. De kosten hebben in hoofdzaak betrekking .op de inspectie van de riolering. De Provinciale overheid dringt er bij de gemeenten op aan de rio leringen regelmatig te controle ren, opdat men niet voor achter stallig onderhoud komt te staan. Landelijk is dit namelijk nogal eens voorgekomen. Er wordt wel klein onderhoud gepleegd, maar ook een riolering heeft, net als een auto, een beperkte levens duur en dient onderhouden te worden. Verder blijkt het me chanisme van een aantal pom pen regelmatig aan vernieuwing toe te zijn. De levensduur ervan is zo'n 10 a 15 jaar. Wanneer je op zulke zaken niet berekend bent kom je te gelegener tijd voor het blok te staan. Door jaarlijks een bedrag hiervoor te reserve ren in een speciaal fonds, kom je niet voor verrassingen te staan. Dus is het nu: of je gaat het rioleringsonderzoek uitvoeren, of je stelt het uit om een sluiten de begroting te krijgen.. De ge volgen?!" Nog even bij de riolering blij vend, stelt de heer Lips dat Moerkapelle geheel,is aangeslo ten op de riolering. Voor 1990 staat er voor de noord-oostzijde van het dorp een reconstructie van de riolering op het program ma, wat een investering van ca. f 800.000,— zal vergen, ver werkt in de meeijarenbegroting. Zoals de financiële situatie nu ligt is er slechts een dekking van 28%. B. en W. moedigen de raad aan voor dit probleem een oplos sing te vinden. Het college heeft zijn gedachten hierover in het dekkingsplan vermeld. Er ligt een ambtelijk stuk dat invoering van het "rioolrecht" voor zakelijk gerechtigden om vat. Niet alleen huurders/ ge bruikers zouden dan voor riool belasting worden aangeslagen, I maar ook de eigenaren van de desbetreffende percelen. Het is een ambtelijke gedachte waarbij burgemeester Lips zich afvraagt of dit bijval vindt. Zo wordt er gedacht om de belas tingen te verhogen, met uitzon dering van de reiniging, omdat er nog een discussie moet plaatsvinden over de invoering van mini-containers. Voor wat de gemeentelijke belas tingen betreft, ligt Moerkapelle ver beneden het in den lande gangbare. Burgemeester Lips zou er dan ook voorstander van zijn om (misschien ook met het oog op een eventuele samenvoe ging met Zevenhuizen) geleide lijk de belastingen te verhogen in plaats van het schokeffect te hanteren. "Er wordt in Moerkapelle een goed financieel beleid gevoerd, maar we moeten niet gaan inte ren, of potverteren. Het lijkt of we rijk zijn, maar gezien de plan nen op de meerjarenbegroting, teren we toch in". Kapitaalsobjecten zijn voorts nog het verplaatsen van een veevoederfabriek en de aanleg van het fietspad langs de Brede- weg, uiteraard uitgesmeerd over de meerjarenbegroting, terwijl de reconstructie van de Dorps straat voor volgend jaar op het programma staat. Graag wil de gemeente ook nog bijdragen aan de restauratie van de Monumentale dorpskerk. Het streven van het gemeentebes tuur is erop gericht f 200.000,- bij te dragen. Hiervoor is inmid dels een kleine reserve gevormd, maar gezien de resultaten van de begroting 1990 kan er voor het komende jaar geen extra dotatie plaatsvinden". De financiële reserve van de gemeente Moerkapelle be draagt, inclusief alle voorzienin gen, ruim tien miljoen gulden: er werd voor dertien miljoen gul den aan leningen afgesloten. Doordat de waarde van de inves teringen 25 miljoen gulden be draagt, komt de gemeente 1,9 miljoen gulden aan financie ringsmiddelen tekort. Het is niet uitgesloten dat er binnenkort een nieuwe lening wordt afgeslo ten. NAAILES? DAT KAN!! Brood- en Banketbakkerij Dorpsstraat 34 2751 BA Moerkapelle Tel. 01793-1348 5 voor nu Roggopanbroodje 5 voor Moerkapelle. Vrijdag 1 septem ber begint bij de Moerkapelse Schaakvereniging weer het nieuwe seizoen. Zoals altijd is er de eerste avond een "KloksimuL taan" tegen de kampioen van vorig jaar en een andere eerste teamspeler. Deze simultaan, waar iedereen aan mee kan doen, wordt gehouden in dorps huis "Op Moer" en begint om 20.30 uur. Een week later wordt er een begin gemaakt met de nieuwe onderlinge competitie. Hierin wordt in twee groepen gespeeld, zodat iedereen altijd tegen te genstanders van ongeveer gelij ke sterkte speelt. Daarnaast speelt de vereniging ook met drie teams mee in de Bondscompetitie en is de laatste jaren daarin erg succesvol. Met her eerste team als enige uit de omgeving in de promotieklasse en het tweede na het kampioen schap van vorig jaar in de tweede klasse waar ze het moesten opnemen tegen de eerste teams van de andere clubs uit de regio. Er wordt gespeeld op vrijdaga vond vanaf 20.00 uur in dorps huis "Op Moer" en nieuwe leden zijn van harte welkom. L.Schmidt wint viswedstrijd Zevenhuizen/Moerkapelle. De 7e wedstrijd van de zomercom petitie is gevist. Weer bleek de B- poule stukken sterker dan de A- poule. L. Schmidt won de wed strijd met maar liefst 6.370 gram. De fortuinlijke visser werd in zijn eigen poule nog benaderd op bijna 2 kg. door C. Klomp (4.390 gr.), maar de A-poule kwam daar lang niet aan. De nummer 3 in de B-poule was D. Bazen met 3.920 gram. In de B- poule gaat nog steeds T. Verweij aan de leiding met 15.620 gram. Hij wordt nu echter gevolgd door L. Schmidt op 13.950 gram. D. Bazen is de goede derde met 13.620 gram. In de A-poule won de jongste van het hele gezelschap, J. Breedijk met 2.650 gram. J. Wiersma schijnt op de weg terug te zijn, hij werd tweede met 2.640 gram en staat nu niet meer als laatste. Nummer 3 in de A-poule was J. de Zwart met 2.340 gram. In de A-poule gaat M. Huisman nog steeds aan de leiding, met 12.130 gram. Op de tweede plaats staat nog steeds E. Bree dijk met 10.440 gram, maar hij wordt nu gevolgd door zijn zoon, J. Breedijk en dat nog slechts op 110 gram. Overige tussenstan den; B-poule: 4. C. Klomp, 5. J. Verschoor, 6. W. van Erk, 7. A. Uittenbroek sr. 8. A. Uitten- broek jr. 9. A. Verweij sr. 10. A. Verweij jr. 11. A. Vis 12. C. van Pelt. A-poule: 4. C. de Zwart, 5. J. de Zwart, 6. L. de Zwart, 7. J. Wiersma, 8. H. van Zwienen. Moerkapelle - Zater dag 2 september wordt er weer oud papier opgehaald. Men wordt verzocht het papier alvast klaar te zetten. Jongstleden vrijdag hebben de beide trainers van het eerste herenteam van Rentokil/ZVH, zo'n 30 A-jeugd spelers van Rentokil getraind. Deze training werd in een stage vorm gegeven. Eerst werd er twee uur getraind, waarbij Toon v.d. Burgt 15 jongens en Jaap Akkerhuis 15 meisjes de tech niek bij brachten. Na een gezamenlijke brood maaltijd werd in de avonduren ook nog eens een aantal uren getraind, waarna de spelers en speelsters moe, maar tevreden naar huis gingen. De hoofdtrai ners gaven na afloop nog aanwij zingen aan de vele jeugdtrainers van Rentokil die deze stage langs de kant volgden: Zaterdag kreeg het nog een ver volg: 's-ochtend werd een in structiefilm op video vertoond, waarbij Jaap Akkerhuis en Toon v.d. Burgt commentaar bij de beelden gaven. De spelers en speelsters kregen zodoende te horen waar zij bij het spelen van de bal en het positie kiezen in het veld, op moeten letten. Daarna werd nog een twee uur durende training gegeven in der sporthal waarbij iedereen aanwezig was. Deze jeugdstages zullen zeker het komende seizoen nog her haald worden in de vakantiepe riodes, waarin de reguliere vol leybalcompetitie stilligt. V oe tbalprogr am - ma zaterdag 2 september v.v. Groeneweg. Bekervoetbal. Groeneweg Al tegen G.S.V. Al aanvang 14.30 uur, aanwezig 13.15 uur. Bij winst a.s. dinsdag 19.00 uur thuis. Groeneweg BI tegen Alphen BI aan vang 14.30 uur aanwe zig 14.00 uur. Groene weg C1 tegen Alphen C1 aanvang 13.00 aanwezig 12.30 uur. dinsdag 5 september bekervoetbal Donk B1 - Groeneweg BI aanvang 19.00 uur, ver trek 18.00 uur. Groene weg C1 tegen Oudewater Cl aanvang 19.00 uur aanwezig 18.30 uur. donderdag 7 septem ber C.V.V. Reeuwijk BI te- gen Groeneweg BI aan vang 19.00, vertrek 18.00 uur. Trainingstijden. Al maandag 20.15 tot 21.30 uur, woensdag 20.00 tot 21.30 uur. BI maandag van 18.45 tot 20.00 uur. Cl woensdag van 19.00 tot 20.00 uur D woensdag van 16.30 tot 17.30 uur leeftijd 10- 12 jaar. E woensdag van 15 30 tot 16.30 uur leeftijd 8- lOjaar, F. woensdag van 14.30 tot 15.30 uur leef tijd 6-8 jaar. Oud papier Vanaf heden kan iedere speler oud-papier ink" veren bij de kantine. All een gebundeld of in do zen. Deze opbrengst is bestemd voor de Jeug dafdeling. De jeugdcom missie zegt iedereen oy voorbaat dank voor zn medewerking. 1 isoy RIBCORD in alle denkbare kleuren BLOUSE STOFFEN in de nieuwste bloem- en cashmir-dessins in soepvallende viscose - DUBBELDOEK dubbel geweven katoen in upie- en bedrukte dessins14.95/19.95 BEDRUKTE WlNTERKATOEN in zeer fellle kinderdessins -150 br.,19.95 BEDRUKTE JOGGING 100% katoen in felle kinderdessins - te combineren met winterkatoen 150br21.95 Bij Leny's Stoffenhuis elke week nieuwe stoffen Winkelcentrum Reigerhof 90 - Nieuwerkerk a.d. IJssel, Tel. 01803-18865 'vrijdagavond koopavond. LENY S STOFFENHUIS - LENY'S STOFFENHUIS - LENY'S STOFFENHUIS - LENY'S STOFFENHUIS in Moerkapelle/ Zevenhuizen op: maandagavond 20.00-22.00 uur; donderdagavond 20.00-22.00 uur; vrijdagmorgen 9.00-11.00 uur; Individuele begeleiding, in eigen tempo. Bel voor informatie: Modeatelier RIA KI.F.PKF Telefoon 01720-31758 Nu ook dinsdagavond van 20.00-22.00 uur 5,25

Dorpskrant | 1989 | | pagina 28