KEIZERSHOF DANSSCHOOL WADDINXVEEN "KEIZERSHOF" - SPROOKJESRESTAURANT een plaats als dit huis, verschaft het loon des levens! S Brandweerwagens voor Polen EHBO op herhaling O.l.v. José Bruêns-van Rijn FDO-gediplomeerd GEBOUW DE STARING, WADDINXVEEN, STARINGLAAN 19 TEL. 01828-16000 Aan de rand van Rotterdam staat een groot complex, geheel in Saksische boeren- uitmonstering. Drie fikse boerderijen naast elkaar, met een beetje verbeelding ruik je de koeien, hoor je het pluimvee scharrelen op de deel en verschijnen de moegewerkte hooiers aan de horizon. Voor een horeca-onderneming eigenlijk een niet te geloven aanpak. Behalve een specialiteiten-restaurant, annex bar met haardvuur, is er een ruimte voor recepties tot 600 personen, zijn er 7 zalen en is er ook nog eens voorzien in een bowling met acht banen. Maar laten wij ons eerst bepalen tot het restaurant - je proeft het al meteen bij binnen komst - dat met allure is opgezet. Een grote gezellige ruimte met balkenpiafond, witgestucte muren, plavuizen, rietgematte stoelen en veel oude gebruiksvoorwerpen. De tafels zijn volwaardig gedekt, mooi linnen, zwaar bestek, luxe kandelaars en kristal. De sfeer van vakwerk en van enige chique, hetgeen nog wordt benadrukt door het peloton obers, dat door het restaurant zoeft. De prijsstelling valt echter mee, er is al een 3-gangen menu voor 37.50 per couvert. Zeer uitgebreide wijnkaart ruim 400 wijnen en in de wijnkelder ruim 35.000 flessen, naar onze mening de mooiste wijnkaart van Nederland. Reserveren is gewenst, 90 couverts, ruim eigen parkeerterrein en terras. -Specialiteiten-restaurant in fraaie Saksiche Boerderij -Voor partijen, lunch, zaken- en familiediners -Partycentrum met 7 zalen - van 20 tot 600 personen - -Partijen mogelijk tot 1000 personen -terras en 8 bowlingbanen -Ook party-cateringservice -Sympathieke prijzen Belt u voor vrijblijvende dokumentatie tel. 010 - 4.55.13.33. Martin Luther Kingweg 7 3069 EW Rotterdam-Oud Verlaat WINGING DAN S E N-LEVE N'LAC HE Wij geven 7 avonden per week in eigen zaal les! Iedere zaterdag vrij dansen vanaf 20.30 uur-23.30 uur, voor leerlingen en introducés Clubs voor beginners en gevorderden op elk niveau Iedere maand een ander feest! Inlichtingen of inschrijven per telefoon of aan de zaal van: ma t/m zaterdag van 19.30 tot 21.30 uur 1 aparte clubs voor: - jongeren en paren - rock and roll - oude dansen Zevenhuizen - De brandweerwagen die een achttal jaren in Oud-Verlaat als zodanig functioneerde en overcompleet werd door de opheffing van de brandweerpost aldaar, doet vanaf medio oktober dienst in Polen. De fraaie rode Mercedes uit 1981 werd zaterdag 19 augustus officieel overgedragen aan de regionale brandweercommandant van Chelmno te Polen, de heer Bogdan Utrata. Eén en ander door een symbolische sleute loverdracht door brandweercommandant M. Otterspeer, omdat de wagen nog een controle-beurt moet ondergaan. Tegelijkertijd werd zaterdag een tien jaar oudere Mercedes brandweerwagen van de NDU (Ned.dagblad Unie) overgedragen. Ook deze wagen was overcompleet bij de N.D.U. Op 17 oktober worden beide wagens naar Polen gereden. De stichting "Holland-Polen express draagt zorg voor het terugbrengen van de chauffeurs naar Nederland. In zijn dankwoord stelde de heer Utrata dat, hoewel zijn brandweereenheid tot de mo dernste van Polen behoort en eveneens uit gerust is met technische hulpmiddelen voor het bevrijden van mensen uit auto-wrak ken, er zeker nog een tekort is aan 20 brandweerwagens. Eerder besloten de gemeenten Wijngaarden en Gouda tot schenking van een brandweerwagen aan Polen. Eén en ander in overleg met de "Stichting Brandweer Nederland helpt brandweer Polen". Dankzij een tolk kon de heer Utrata en met hem zijn familie, de toespraak van burge meester A.H. van Gent goed volgen en an dersom kon hij zijn dankwoord verstaan baar maken. "Gezien de contacten via de Stichting brandweer Nederland helpt Polen" en de heren Storm en Luygjes, blijkt de keuze om de brandweerwagen aan Polen te schenken, e® goede", zo concludeerde de heer Van Gent. Hij vertelde dat de gemeente Chelmno 25000 inwoners telt, dus een aanzienlijk grotere plaats dan Zevenhuizen is. Hij noemde de datum 19 augustus, als over dracht een belangrijke, omdat er werkelijk bestuurlijke veranderingen werden ingezet krijgt geen nieuw materiaal, maar wel een wagen die grondig is nagezien. Spreker benadrukte het feit dat de schen king de fiat van de gehele gemeenteraad van Zevenhuizen heeft gekregen. De heer Utrata bedankte voor de uitnodi ging om naar Holland te komen, waardoor ™j en zijn gezin vrienden en familie in Holland konden bezoeken daarbij genietend van de Hollandse gastvrijheid. Hij vertelde dat zijn brandweercorps uit 50 vrijwilligers Pms beroepskracht bestaat dat de brand >n 100 plaatsen en bij 100 bedrijven dient te bestrijden. Zijn regionale brandweereen- heid beschikt momenteel over ca. 20 brand weerauto's, waarbij het streven is naar het dubbele aantal. Met belangstelling sloeg hij daarna buiten jP bet plein voor de brandweergarage, de dbh'hnstratie in technische hulpverlening Misschien dat de sympathieke gestes van e gemeente Zevenhuizen en de N.D.U. oorbeelden zijn die door anderen gevolgd worden. ')e ^deling Zevenhuizen van de EHBO start •s- dinsdagavond 5 september een herha- É?elHSCUrSUS- ZiJ die bun EHBO-diploma s big willen houden dienen deze cursus te °'gen. Aanvang 19.45 uur gebouw voor uipverleningsdiensten, B. Boerstraat.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 5