Carrosseriefabriek "De Graaff' BV Sociale woningbouw in de verhuur Aankoop landbouwgronden En nu verder.... ■Visser 's Bedrijven Links op de Lanz-Wery; Piet Visser, de oprichter van 1903. 4 dorsmachines van het bedrijf; een begrip in omgeving. Het uit 1907 daterende bedrijfvan "De Graaff' is een bedrijf dat van de bouw van b.v. kruiwagens, eggen, Wastobbes en brikken in de loop der jaren via het ombouwen van een T-ford tot bestel- of vrachtwa gen, is overgeschakeld naar de bouw van de bekende CLARK-laadbakken en is alleen-importeur van KOGEL Transportmittel met vestigingen in o.a. Hanau, Karlsdorf, Ulm in West-Duitsland, als ook in Oostenrijk en Zwitserland. ':rciere uitbouw van de samenwerking met Kogel mals de assemblage/produktie van "AWE" opleg gers en gestandaardiseerde wisselbakken voor ^KUCK-RAIL vervoer voor de Nederlandse, zowel als °orde Skandinavische markt, stelt natuurlijk hoge eisen aan het bedrijf "De Graaff' BV, want met 1992 korde deur wil Kögel sterk staan in de Randstad en edirektie van het bedrijf "De Graaff' BV popelt om ler°p in te haken. Ook voor dit bedrijf is een snelle aanpak van de te realiseren veranderingen een heilig moeten'. Het ontwerp voor de exploitatie van het nieuwe bedrijvengebied is ingediend bij de Raad der Gemeente Zevenhuizen, met het verzoek om op korte termijn (en hier wordt bedoeld: op echt korte termijn) een beslissing te nemen om de agrarische bestemming van het perceel te wijzigen, zodat vestiging van bedoelde ondernemingen mogelijk wordt. De betrokkenen hebben er begrip voor, dat de gemeente iedereen gelijk en gelijkwaardig op de daarvoor geëigende manier te behandelen, doch in deze zaak is "snelheid geboden". Een dergelijke "operatie" kan natuurlijk anno 1989 niet op dezelfde manier worden uitgevoerd als destijds prof. Boerhave (op medisch gebied) deed. Voor wat betreft achterblijvende bedrijfsterreinen in de Dorpsstraat hebben de betrokken bedrijven ook aan de toekomst gedacht. Er wordt in overweging genomen met de plaatselijke 2 woningbouwverenigingen en gemeente te gaan praten of men wil meedenken in de richting van de sociale woningbouw in de verhuur-sfeer en ook op deze terreinen lijkt dat een sublieme oplossing en het overwegen meer dan waard; waarbij ook hier gezegd moet worden, dat snelheid geboden is Links op de foto: Klaas de Graaff, de oprichter van het bedrijf in 1907. Verder o.a.: Willem Baas, Dik Brandhorst, Frits Schotte, Teun Kerkhoven, Jan van Manus Spekman. Leen de Koning, Anton de Graaff (zoon van de oprichter). Wilgenburg sr. en Jr., Wim Kerkhoven, Piet Toornaar, Wim van Helden, Willem Koster, Kees Ames, Otto van Dam en Jan van Rijs (de zadelmaker), anno 1939. Vissers bedrijven Zevenhuizen en Met ri aeze gegevens en perspektieven zijn de beide bedr" njven aan de slag gegaan met makelaar Bram :rrnan. Een strategische ligging voor de beide be- Vee; ^fijven, met voldoende expansiemogelijkheden, niet een voor de produktie, maar in niet mindere mate !00r 'ie' behoud en uitbreiding van de werkgelegen- 1(J, heeft men gevonden in de aankoop van een Peix'eel bouwland van 5.48.30 HA, gelegen aan de JHclplasweg van mw. A.F. Verburg-Bos. e heer Ike de Graaff heeft in zijn ontwerp-tekening Phrriaal gebruik gemaakt van de mogelijkheden Bram Veerman, de Zevenhuizense makelaar en onteigeningsdeskundige met wie de bedrijven Visser en de Graaff om de tafel gingen zitten.... voor een milieu-vriendelijke opzet van het gehele projekt, bij een opti male bedrijfshuishouding. Juist waar de regering de 'privatisering' aanmoedigt en stimuleert, zal het hier aanspreken dat de heer Ike de Graaff het ontwerp zelf heeft gemaakt, hetgeen ook weer enorm kosten besparend is. $l.vf li

Dorpskrant | 1989 | | pagina 11