van der linde Kleintjes THE I)OOHS> KAMERHOGE (spiegel) KASTDEUREN Christelijke Boekwinkel "De Bron" Unicef V. OP MAAT GEMAAKT Wat kost zo'n THE DOORS kast nu eigenlijk? Een voorbeeld: Een 2-deurs spiegelfront 160 cm breed, kamerhoog f 1.238,- Een hang- en leg-indeling f 531,- f 1-769- Uw kastindeling of wand bepaalt het aantal deuren: 2,3,4 of meer. Als u langs komt met de maten van uw wand, vertellen wij u precies hoe weinig dat kost. Op uw maat gemaakt in onze werkplaats. binnenhuisarchitektuur bv tel01892-15233fax 01892-17830 dorpsstraat 83 - bleiswijk Vakantie Bijbelclub op braderie PRAKTIJK HERVAT! "FOOTCARE" Mw. J.H.M. Keislair Gedipl. Pedicure Reflexzonetherapeute I Beh. volgens afspraak I I Tel. 01793-1279 de dorps krant, het best gefezenUW Aluminium schuifdeursysteem van 16 mm (spiegel) deuren rijdende boekenbus Zevenhuizen/Moerkapelle. Een nieuw fenom een in Zevenhuizen en Moerkapelle is een boekenbus, waarin christelijke lectuur te koop wordt aangeboden. Deze boekwinkel "op wielen"' komt met ingang van vrijdag 22 september wekelijks op het Begoniaplein in Zevenhuizen te staan en vanaf 23 september wekelijks op de parkeerplaats tegenover het raadhuis in Moerkapelle. De bus, heeft een groot assortiment christelijke lec tuur, waaronder Bijbels, kinderbijbels, kinderlectuur en allerhande boeken met een christelijke karakter. Wie een ander een boekje cadeau wil doen, b.v. ter gelegenheid van een verjaardag, jubileum, geboorte, doop, belijdenis of zomaar zelf een boek zoekt, kan dus nu in de eigen woonplaats terecht op een vastgestelde dag en tijd. Ook heeft de bus een grote sortering wenskaarten. Op zaterdag 16 september, van 15.00 tot ca. 17.00 uur, kan iedereen tijdens een "Open Huis" kennismaken met deze boekenbus, die gestationeerd is op het terrein van de fam. Vink aan de Knibbelweg 30 in Zeven huizen. Aan voorzitter G.O. Brink van de stichting "christelijke boe kwinkel 'De Bron' de vraag wat het doel van deze christelijke boekenbus is. "Met deze bus willen we bereik baar zijn voor iedereen, onge acht zijn of haar kerkelijke ach tergrond, maar ook voor de ker ken en hun organisaties en acti viteiten, zoals bijvoorbeeld: Bij belkringen, gespreksgroepen, verenigingen, boekentafels en zondagsscholen. We mikken in eerste instantie op de gemeenten Moerkapelle, Ze venhuizen en Nieuwerkerk a.d. IJssel. De dienstbaarheid aan de ver spreiding van het Evangelie staat bij ons voorop. Vanuit dat principe stellen we ons assorti ment boeken en kaarten e.d. samen". Hoe is het idee hiervoor geboren? "Het idee om met een boekwin kel te beginnen is gegroeid va nuit de ervaring dat je mensen met boeken en/of kaarten ge weldig kunt helpen en geestelijk kunt ondersteunen. Alleen in Zevenhuizen en Moer kapelle zijn de verkooppunten erg dun gezaaid, zodat al gauw naar Gouda of Rotterdam moet worden uitgeweken. Dat is niet voor iedereen even gemakkelijk. Bovendien kwam in Zevenhui zen, op korte termijn een winkel pand beschikbaar. Helaas ging dit niet door. Het pand werd afgebroken en we moesten ver der zoeken. En gezocht is er! Elke zich voordoende mogelijk heid is nagetrokken, beoordeeld op haalbaarheid en met spijt afgewezen. Diverse instanties, waaronder zeker het gemeente bestuur van Zevenhuizen, heb ben ons geholpen met het aan geven van mogelijkheden". Het uitzien naar een betaal baarwinkelpand duurde langen werd uit het hoofd gezet. Een bus, die voorheen als biblio theekbus had dienst gedaan bood aantrekkelijke mogelijkhe den. Op deze wijze kan de "boe kwinkel" in meer dan in één gemeente "functioneren. De stichting Hét is duidelijk dat er noch in de aanloopperiode, noch in de hui dige periode, stilgezeten is. Va nuit de werkgroep en met aan vulling van anderen, was er een bestuur gevormd, waarna op 23 augustus 1988 de stichtingsak te van de "Stichting Christelijke Boekwinkel Zevenhuizen" bij de notaris passeerde en één en ander officieel werd. Verder waren contacten gelegd met reeds gevestigde christelijke boekwinkels en verstevigd, om zoveel mogelijk op te steken van anderen die reeds ervaring heb ben in dit werk. Wie diende jullie van advies? "Zonder er ook maar één tekort te willen doen, mag toch wel "De Schuilplaats" in Alblasserdam in het bijzonder genoemd wor den, van welke winkel, die al vele jaren als stichting met vrijwilli gers werkt, het bestuur ons op vele terreinen behulpzaam was en nog zal zijn. Ook in deze pe riode hebben we een aantal mensen bereid gevonden die wilden meedenken over een logo, dat duidelijk de kern van ons werk zou aangeven en te vens de naam van onze winkel "De Bron" zou bevatten. Dat men daarin geslaagd is, is op onze bus te zien". Wat voor mensen hebben er zitting in de stichting? "In de stichting hebben zeven enthousiaste christenen uit di verse kerkgenootschappen in de plaatsen Moerkapelle Zevenhui zen en Nieuwerkerk zitting ge nomen, met de wetenschap dat een dergelijk werk alleen onder Gods leiding en met de mede werking van een groot aantal mensen kan slagen. vrijwilligers Nodig zijn mensen die het werk van de christelijke boekenbus financieel willen steunen, die bij de verkoop willen helpen (zowel de stichtingsbestuursleden als ook de medewerkers(sters) in de bus doen hun werk op basis van vrijwilligheid en krijgen daar voor geen financiële vergoeding) en natuurlijk de mensen die bij de boekenbus willen kopen of via onze stichting hun boeken willen bestellen. Met de opbrengst van de (boek)verkoop wordt nieuw of vervangend materiaal gekocht. Voor zover nodig wordt dit gefï- nancieerd uit giften, bijdragen, legaten en schenkingen. Zeker de eerste drie jaren zullen we daarvan grotendeels afhankelijk zijn, zodat we graag iedereen in de gelegenheid stellen om ken nis te nemen van ons bankreke ningnummer om daarop een bedrag te storten. Rabobank: 3750.64.842 t.n.v. chr.boekwinkel "De Bron" Ze venhuizen) We zijn dankbaar dat al een aantal mensen geld heeft ge schonken of een bedrag heeft toegezegd. Onze begroting voor de eerste drie jaar geeft aan dat we met tienduizend gulden uit zullen kunnen komen." levensvatbaarheid? "Het bestuur van de stichting, de vrijwilligers en vele anderen, hebben vertrouwen in de levens vatbaarheid van deze boeken bus, waarvan het voortbestaan mede afhankelijk is van het publiek: de klanten. Het bestuur moet zorgen voor een goed as sortiment, voor een prettige en goede bediening en voor een zorgvuldig omgaan met de fi nanciën. Mogen we daarin sla gen, dan zijn we niet alleen le vensvatbaar. maar dan krijgt onze bus de functie in de Eange- lieverspreiding die we van harte zouden zien gerealiseerd. Voor de goede orde wil ik graag de mede-stichtingsleden noe men. (in alfabetische volgorde) Jan van den Berg, Gijs Eindho ven, Jannie Ernstsen, Joke Evers, Tanja Haverkamp en Robert Vink. Zij hebben al veel gedaan in een hecht teamver band en samen met een aantal mensen dat hier niet genoemd wordt." De heer Brink hoopt van harte dat de nieuwe medewerkers(sters) alsook de klanten, met hun enthousias me, in de dubbele betekenis van het woord, spoedig in aanraking mogen komen. Zevenhuizen. In de Herfstva kantie zullen vier Bijbel-club- ochtenden voor de jeugd van 5 tot en met 10 jaar worden gehou den in het Hervormd Centrum. Een soort Kindervakantiefeest in het klein, onder auspiciën van de Jeugdcentrale. Maandag 16, dinsdag 17, woensdag 18 en donderdag 19 oktober. Er wor den verhalen verteld, er wordt veel gezongen, geknutseld en misschien worden er wel andere leuke dingen gedaan. De bedoe ling is dat er op één van de ochtenden "iemand" op bezoek komt en dat er op een andere ochtend een mooie film wordt vertoond. De clubtijden zijn: elke ochtend van 9.30 tot 11.30 uur. Hoort zegt het voort!!!! Jeugdclubs:(Herv.Geref.) jeugdcentrale Zevenhuizen. Voor kinderen in de leeftijd van 6 t/m 15 jaar beginnen de Jeugdclubs weer in de week van 25 september. De clubs worden gehouden in het Hervormd Centrum. De ver wachting luidt dat de clubtijden er ongeveer zo uit komen te zien: Maandag: jongens van 8 en 9 jaar van 18.30 tot 20.00 uur. Dinsdagavond meisjes van 8 en 9 jaar: van 18.30 tot 20.00 uur. Zevenhuizen Zaterdag 2 sept. was er op de braderie in Zeven huizen ook een stand van de Unicef, afd. Zevenhuizen. De verkoop van kaarten en kado- artikelen verliep prima en er waren vele enthousiaste reac ties. De opbrengt van de dag was f725,- Om 17.00 uur verrichte Henny van den Berg de trekking van de verloting van de pop met de prachtige kleertjes. Mevr. Co- lijn, Fazant 7 in Zevenhuizen heeft de pop gewonnen en een tweede prijs, een mooie doos wenskaarten van Unicef, werd gewonnen door Mevr. van der Sluys uit Spijkenisse. Binnenkort komen de folders binnen van de najaarscollectie, waarin o.a. de kerstkaarten. Deze folders kunt u afhalen bij het postkantoor en de plaatselij ke huisartsen en tandartsen. Belangstellenden voor informa tie en verkoop kunnen uiteraard altijd terecht bij de plaatselijke verkoopadressen: Wilma van Holst, de Patrijs 27, tel 01802- 2921 of Ina van der Hoek, Ko renstraat 19, tel 01802-2260. Woensdagmiddag 6 en 7-jarigen van 13.30 tot 15.00 uur. Woens dagavond 10 en 11-jarigen van 18.30 tot 20.00 uur. Donderda gavond van 18.30 tot 20.00 uur meisjes van 10 en 11 jaar. Het is niet helemaal zeker of de vrijdagavondclub weer van start gaat voor de meisjes van 8 en 9 jaar. Op de vrijdagavond zijn er voorts twee teenerclubs. Informeer bij: Annet v.d. Wel tel.01793-1238, of Anja Vink tel. 1013. Om de kosten behoeft men het niet te laten: f 1,— per VetetNY iii Y YVL Y Y Y Y Y.Y Y Y fiA Gevraagd: OPPAS (al dan niet aan huis) voor peuter van 1 jaar: di. v. 8.30-15.00 uur en do. v. 8.30-11.30 uur. In de schoolvakanties ook voor de oudste 2 (6 en 4 jaar). Tel. 01802-3349 De Grutto 21. ZANGAVOND Urker Zangers in Nieuwer kerk; zaterdag 23 september 1989. Aanvang 20 uur. Info 01803-17864 en 13120 Gevraagd: hulp in de huishou ding voor de vrijdagochtend. TEL. 01802-3095 SLIPPENDE KOPPELING? Wij repareren hem voor een vast afgesproken prijs! GARAGE C. VAN DER KNIJFF Bredeweg 31, Moerkapelle TEL. 01793-1728 WINNIE WIELAGE voor BLOKFLUIT v.a. groep 4. Voor POPULAIR GITAAR v.a. groep 7: TEL. 01802-1886 Studerende moeder zoekt oma of scholiere die op maand, donderdagen dinsdag van 15.15 18.15 uur bij ons in huis onze 3 zoons (4-6-8 jaar) opvangt. TEL. 01802-2829 De ogen op de braderie waren van W Dobbe. De cadeaubon is gewonnen door Andrea vd Wouden uit Rotterdam. Te koop: HONDA MT bj '85 met verz en een CROSSFIETS met nieuwe banden. TEL. 01793-2995 T.k.: HONDA MT, bj '87, als nieuw, weinig km. kleur: bi. w., veel extra's, pr. n.o.t.k. TF.L. 01793-2937 Als je hem ziet geloof je het niet Op 8 september, t is echt waar wordt een Dullaart 50 jaar en is 't Piet, die Abraham ziet1 u k Gefeliciteerd: Ron. Con. Anja. He Cursus Brandpunt Bijbelseholen start in sept. in Zevenhuizen iedere I' 3e woensdag v.d. maand - bijzaal tRK kerk. Dorpsstr. 106 Aanvang 19.30 uur Info: tel. 01802-1324 Te koop: ELECTR. GRASMAAIER 1,5 jaar oud: vraagprijs f 27b,- ink: tel. 01802-2001

Dorpskrant | 1989 | | pagina 12