Feest bij voetbal vereniging Moerkapelle wijn MONTAGNE 01802-1653 Moerkapelle. Was het hoogtepunt van de Jubileumweek de receptie die zaterdagmiddag voor genodigden in de kantine gehouden werd? Was het ceremonieel rond het uitreiken van onderscheidingen, met in het bijzonder de Koninklijke on derscheiding, de ere-medaille in zilver voor de heer Drost, de mijlpaal? Of was dat de feestavond met o.a. Frank en Mirella, helaas zonder Albert West? (Gelukkig dat buikdanseres Yonina wel kwam en de Moerkapelse Chuck Memphis de plaats van Albert West kon innemen.op deze feestavond met ruim 400 aanwezigen.) Of de 24 uur marathon voet bal een week eerder?? En wat te denken van het treffen met de oud-internationals op de woensdagavond? Een prach tige wedstrijd, helaas zonder Willy en René, maar daar door niet minder aantrekke lijk. Uitkomst: 6-0... lijkend op het getal 60.(jubileum voetbal).. De feestavond voor de jeugd met na afloop kamperen in de kantine was voor deze groep zeker het hoogtepunt. Voor de ouderen, veteranen en oud-gedienden was dat on getwijfeld de reünie. Was er eigenlijk wel een hoogtepunt? Waren niet alle programma-onderdelen die de Jubileumcommissie op touw gezet had, klappers? De leden van deze commissie verdienen een welgemeend compliment voor hetgeen zij op stapel gezet hebben. Eer der deden we dat al voor het uitermate verzorgde Jubi leumboek, dat volgens bur gemeester Lips, een plaats verdiend in het geschiedkun dige archief van Moerkapelle, vanwege de historie van Moerkapelle, in dat boek ver meld. Complimenten klonken er van de voorzitter van de voet balvereniging, de heer P.H. Roest, wiens broer P. Roest, uit Zevenhuizen, voorzitter was van de Jubileumcom missie. Hij somde alle activi teiten, doorspekt met humor met oog voor details, in zijn dankwoord op. Eén en ander met een pijnlijke rug. Zo kan een week waarin het bestuur van de voetbalvereniging, zeker ook niet stilgezeten heeft, weieens zijn tol eisen. Deze voorzitter kreeg voor zijn vele verdiensten van bur gemeester A.W. Lips de ere penning van de gemeente Moerkapelle in zilver omge hangen en werd hem toege kend omdat hij leden en be stuursleden zodanig weet te motiveren dat de belangrijke plaats die de voetbalsport in Moerkapelle heeft, gehand haafd blijft. Tegen het bestuur:"Uw voor zitter roept al een groot aan taljaren dat hij gaat stoppen, maar dat zal nog wel even duren, want er moet nog zoveel gebeuren". De Koninklijke onderschei ding voor de heer C. Drost, was een complete verrassing. Ook voor de aanwezigen, omdat burgemeester Lips van verrassingen houdt. De uitreiking was een "lest best". Veel lof zwaaide hij de heer Drost toe, die vele jaren scheidsrechter is geweest, meer dan 25 jaar in het be stuur heeft gezeten en vele jaren de kantine beheerde. (In de Kerst-Dorpskrant werd hij reeds in het zonnet je gezet). Na het "Wilhelmus" gaf, zoals al eerder gesteld, voorzitter Roest een résumé van de gehouden festiviteiten. Hij complimenteerde burge meester Lips voor het mee doen aan de voetbalmara thon "in korte broek" op een nachtelijk tijdstip en herin nerde aan de jaren dat hij deze, zelf voetballend, tegen kwam tijdens wedstrijden. "66 elftallen hebben er tij dens de marathon gespeeld". Verder bracht hij de wandel tocht en de fietstocht die goed in de belangstelling stonden, gezien het aantal deelnemersnog eens onder de aandacht er grappend aan toevoegend dat uit het deel nemeraantal voor de wandel tocht blijkt dat er geen wan delsportvereniging behoeft te worden opgericht. Spreker vond het jammer dat mensen op de jeugd afgeven en vroeg zich af wie de jeugd gevormd heeft "Wij toch" zo stelde hij. "We moeten voor de spiegel gaan staan. We maken er zelf een rotzooi van" De waardering die hij zelf middels de gemeentelijke onderscheiding gekregen had, gaf hij terug aan de mannen en de vrouwen van de vereniging. Was burgemeester de laatste spreker voor het dankwoord van voorzitter Roest klonk, hij was ook degene die de spits afbeet tijdens de officië le receptie jl. zaterdagmid dag. Zijn toespraak was ge kruid met lof voor zowel het verenigings-technische van v.v. "Moerkapelle" als de opzet en uitvoering van de Jubileumfestiviteiten. Enigszins zorgelijk gaf hij een beschouwing van de voetbal sport en daarmee van het supportersgedrag in het bij zonder, hetgeen voor hem geen aanleiding was om niet met vertrouwen de toekomst van v.v. "Moerkapelle" in te zien, integendeel. Hij verze kerde steun waar mogelijk aan deze vereniging die in het rijke Moerkapelse vereni gingsleven zo'n belangrijke plaats inneemt. De samensteller van het Ju bileumboek, oud-inwoner Bert Hertog, kreeg als atten tie een raamhanger van Moerkapelle. Namens de KNVB sprak de heer Th. Steenbergen, de heer Bredie vervangend, hartelijk felicitatiewoorden en overhandigde een litho van actieve voetbal. Hij mocht namens de KNVB de heer Drost de bondsonder- scheiding, een zilveren insig ne, op de revers spelden. Adriaan Roos, voorzitter van v.v. Groeneweg, maakte van de gelegenheid gebruik om op de mogelijke herindeling te zinspelen en de conse quenties die dat voor v.v. "Moerkapelle" waar het de subsidieverlening (in positie ve zin) betreft. Hij was blij via de groep Gouwe/Rotte nog contacten met Moerkapelle te hebben, omdat Moerka pelle niet in de landelijke KNVB speelt maar in de afde ling Gouda. (Dit is vele jaren het geval geweest en Moerka pelle hoopt op een terugkeer) Zijn toespraak was er één waarin een warme genegen heid sprak voor deze "zuster vereniging". De heer A. Mul van de scheidsrechters afdeling Gouda overhandigde een voetbal. Een toespraak waar in het organisatorische, maatschappelijke en techni sche van voetbal benadrukt werd, klonk van de heer Wil- lemstein die de belangen groep "Gouwe/Rotte" een sa menwerkingsverband van negen regioclubs ."Bestuur lijk en sportief gaat ervan uw vereniging een voorbeeld functie uit naar de regio". Tijdens de aansluitende re ceptie voor leden werd Piet Verschoor benoemd tot ere lid van de vereniging. Jaren lang verzorgde hij het opha len van de toto en de lotto. Tot lid van bijzondere verdienste van en voor voetbalvereni ging "Moerkapelle" werden benoemd: Wim Stormbroek, Fred Zwarteveld en Piet Roest. Deze receptie vormde het einde van een acht du rende Jubileumviering. N.V.V.O. Uitvaartverzekering! t/m 86 j. vanaf f 1,36 p.w. Volledige verzorging van Begr./crem. in geheel Nederland. Inl. Tel. 01802-2283 b.g.g. 01892-17133/ 17193 Antw. nr. 236, 2650 WK Bleiswijk. De druiven zijn bijna rijp! nog even laten hangen.... Maak er daarna van!!! Hoe? Inlichtingen: voor al uw wijn- maakbenodigd- heden Voor begrafenissen C.H. DE VRIES ZN. UITVAARTVERZORGER TESSELSCHADELAAN 20 2741 AT WADDINXVEEN TEL. 01828-14719

Dorpskrant | 1989 | | pagina 6