Een week om geen dag van te missen^ "Het Dorpshuis", in het verleden Vrijdag 15 september 19.00 uur, muziale rondgang Kleine Trompetter Tienkamp vrijdag 15 september Anekdote Bridgedrive PROGRAMMA LUSTRUMWEEK DORPSHUIS ZEVENHUIZEN Rentokil-ZVH tegen Belgische bekerwinnaar Modeshow in stiil op maandag 18 september Dorp op de hak in "Waarover praten zij Zaterdag 16 september "Cabaret-revue" Dinsdag 19 sept. v.a. 20.00 u. Dinsdagavond 19 sept. klaverjas-avond Een stukje geschiedenis, ouder in jaren dan het jubileum dat wij nu vieren, samen met een aantal persoonlijke herinneringen en gezamenlijke belevenissen. Want het gezamenlijk heeft van begin af steeds voorop gestaan. Het dorpshuis werd ons dorpshuis. Het oorspronkelijke idee voor een dorpshuis, vooral voor de jeugd, kwam van VOO. Johan de Ruiter en een aantal vrienden hadden diverse plannen. Dit idee werd vooral door Fred de Beu kelaar in een breder maatschappelijk verband gebracht. In dat dorpshuiscomité van toen zaten: Annelies Hoos, Nellie Biemond, Pim Ie Large, Pouw Hofman, Wim Koetsier, Bou Nobel en onder getekende. Fred belde m'n vrouw op met de vraag of ik wilde meedoen, maar ze moest erbij zeggen dat ik er dan wel behoorlijk wat tijd aan zou moeten besteden. Dat onderwerp is nooit meer ter sprake gekomen want het was actie en nog eens actie. De eerste vergadering was in het Reigérbos. Hiervoor waren alle culturele- en sportverenigingen en de politiek uitgenodigd. Wij haalden hiermee paginabreed de Goudsche Courant. Op die ver gadering werd al de maquette getoond van hoe het dorpshuis eruit zou moeten zien. Ook was er een raming van de bouwkosten en de exploitatierekening. De Zevenhuizenaren waren sceptisch en de politiek bij monde van burgemeester Van 't Verlaat zette grote vraagtekens bij de financie ring en de exploitatie. Duidelijk werd wel dat als wij erin zouden slagen om 10% van de bouwkosten bij elkaar te krijgen, de politiek niet bij de bevolking kon achter blijven. Dus plannen voor acties. Wij waren de eerste milieu-bewuste glasverzamelaars van Zevenhui zen. Wij haalden in het dorp, maar ook in de polder, statiegeldflessen op. Van die eerste centen kochten wij een megafoon, nog steeds dat ding van nu. Deze actie leverde niet zoveel op maar het kweekte wel goodwill. Je moest toch wel hardstikke gek zijn om dat elke week weer opnieuw te doen. Ook toen naaide mevr. Nobel de jacks voor de glasophalers, dit in de Zevenhuizense kleuren. Elke maand kwamen wij met het bulletin uit over de stand van zake. Wij hadden intussen op Koninginnedag ook bouwstenen voor het dorpshuis verkocht en de maquette e.d. aan de bevol king getoond. De eerste stappen waren gezet. Maar nu de grote acties. Een piek per week een jaar lang was de slogan. Hiervoor werd een boekje samengesteld (een mooi boekje trouwens) waarin een groot aantal dorpsgenoten de noodzaak voor een dorpshuis onderschreven. Het werd een groot succes. Met de giften, ook vanuit het bedrijfsleven, kwamen we in een klap op fl. 50.000,-. De mensen uit de nieuwbouw waren erg en thousiast en de Zevenhuizenaren gingen overstag. Op Koninginnedag ging Johan de Ruiter z'n baard eraf voor fl. 1000,-. Maar nog geen 10% van de stichtingskosten. Daarvoor organiseerden wij samen met de middenstand een grote tentoonstelling. Hiervoor werden o.a. oude spullen op gehaald. Wat toen beschikbaar werd gesteld was onvoorstelbaar en nu ondenkbaar. Met deze spullen werd een antiekveiling gehouden, afgeslagen door de heer v/d Tas uit Zoetermeer. Deze veiling duurde tot diep in de nacht, vooral omdat Fred de Beukelaar alle oude schaatsen per stuk wilde verkopen. Maarten Strijdhorst en Jos Magdelijns kochten alle ploegen, dit voor de handel. Drie dagen lang was het feest met een reeks van aktiviteiten waaraan alle verenigingen meewerkten. Het gebeurde in een geweldige sfeer met herinneringen waarmee ik nog steeds pagina's kan vullen. Met het resultaat van deze tentoonstelling naderden wij de 10% of wel meer dan fl. 80.000,-. Maar de politiek zag het nog niet helemaal zitten. In die tijd moest er een nieuwe brandweergarage worden gebouwd. Wij hebben toen ook een tekening uitgewerkt met daarbij een rekensom waaruit bleek dat het bouwen van deze garage bij het dorpshuis veel voordeliger was. Gezamenlijke douches-kleedruimtes lag hieraan ten grondslag. De gemeenteraad was verdeeld en de mensen van de brandweer zagen het ook niet zo zitten. Het liep zo hoog zodat de vergadering een aantal keren werd onderbroken en dat wij als leden van het dorpshuiscomité niet meer op hulp van de brandweer behoefden te rekenen. Het ging niet door maar de oplossing kwam even onverwacht als doelmatig. De landbouwhuishoudschool "Swanla" zou gesloten worden en B&W stelde voor om hier de eerste dorpshuisactiviteiten te starten. Met de opbrengt van de acties en een heleboel zelfwerkzaamheid werd de boel verbouwd. De exploitatie kon beginnen. Ook dat was allemaal zelfwerkzaamheid. Fred regelde de dagelijkse bezetting, Adrie Hofman zorgde voor perfecte ballen gehakt, Bou Nobel haalde z'n horecadiploma en de zaak kon gaan draaien. Ook met de feesten op zaterdag van de verenigingen met de activiteiten voor de jeugd, allemaal vrijwilligers. Voor zondagmorgen half tien werd de zaak weer schoon gemaakt want dan begon de Katholieke kerk. Door een werkgelegenheidssubsidie uit Den Haag was het mogelijk om de huidige sportzaal en de Jeugdsoos te bouwen. Toen was de zaak compleet en kwam er ook een beheerdersechtpaar, Arie en Luc Eriks. Een nog altijd aktieve vrijwilliger zei toen: "Willem, het is nu over met de vrijwilligers." Hij heeft ongelijk gekregen, er zijn nog steeds een heleboel vrijwilligers die het dorpshuis voor de verenigingen en de gemeente betaalbaar houden, ja zelfs positief draaien. Uniek in Zuid-Holland hebben wij toen altijd gezegd en dat is nog steeds zo. Het dorpshuis moest er komen voor de jeugd en voor geheel Zevenhuizen. Dat is het ook gewor den. Nu vandaag aan de dag met een schitterende accomodatie. Graag wil ik het dorpshuisbes tuur feliciteren met dit jubileum mede omdat die oorspronkelijke opzet met een dorpshuis voor ons allen is gebleven. Veel succes voor de toekomst op cultureel, maatschappelijk en sportief gebied. Willem Visser. Voorafgaande aan de officie- Ie opening van het derde Lustrum van Dorpshuis Swanla zal DE KLEINE TROMPETTER een rond gang maken door het dorp. De start van de rondgang is op het Dorpsplein om 19.00 uur en de volgende route zal worden afgelegd: Burge meester Boerstraat, Schie- andsingel, Wethouder Kreft- aan, Dorpsstraaat, Opril, Burgemeester Klinkhamer- weg. De rondgang zal eindi gen op het plein voor het Dorpshuis om circa 19.40 uur; juist op tijd om de officiële opening van het lustrum door de Burgemeester van Zeven huizen mee te maken. Sportieve strijd tussen de dorpshuisgebruikers Een "van alles wat" spelcircuit vormt op vrijdag 15 september de basis voor een sportieve strijd tussen de Badmintonvere niging Zevenhuizen, de Tennis club Zevenhuizen, Gymnas tiekvereniging OSS. VOO, Spektakel, Zanglust, Rentokil- ZVH, Sportinstituut Timmers, Bridgeclub Zevenhuizen en ZTTC. Een kompetitie opge bouwd uit elf spelonderdelen moet uitmaken welke vereni ging zich de behendigste Swan- la-gebruiker mag noemen. Tienkampcoördinator Henk Hogebrug heeft een aantal zeer originele en zeker met veel gevoel voor humor gepaard gaande spellen in deze avond ondergebracht, waaronder een taartenrace, een langlauf, een reactietest en bloklopen. De tienkamp begint om 20.00 uur precies; het wedstrijdschema vermeldt een pauze van 21.00 uur tot 21.30 uur. Het einde van de tienkamp is gepland om 22.30 uur waarna vanzelfspre kend in de foyer nog even gezel lig kan worden nagepraat. VRIJDAG 15 SEPTEMBER 19.00 UUR Rondgang Kleine Trompetter 19.45 UUR Officiële opening 20.00 UUR Aanvang Tienkamp ZATERDAG 16 SEPTEMBER 15.00 UUR Volleybal Rentokil -ZVH - Lennik (gratis) 20.00 UUR Cabaret en Revue entree fl. 5,= (incl. 2 consumpties) MAANDAG 18 SEPTEMBER 20.00 UUR Modeshow mmv Outfit en Clips entree fl. 10,= (incl. 1 consumptie) DINSDAG 19 SEPTEMBER 20.00 UUR Bridgen en Klaverjassen inschrijfgeld fl. 3,50 per persoon aanmelden 01802-2822 (bridgen) en 01802-2777 (klaverjassen) WOENSDAG 20 SEPTEMBER 13.30 UUR Swanla-Kinderfeest (uitverkocht) 20.00 UUR Sportdemonstraties door ZTTC, Badmintonvereniging en sportschool Timmers 20.00 UUR Film verzorgd door de Filmclub entree fl. 7,50 kortingen voor leden en CJP'ers DONDERDAG 21 SEPTEMBER 20.00 UUR Zevenhuizense koren entree fl. 2,50 (incl. 1 consumptie) VRIJDAG 22 SEPTEMBER 21.00 UUR Veronica's Discodrive entree fl. 5,= ZATERDAG 23 SEPTEMBER 21.00 UUR Swanla Lustrum Galafeest entree fl. 12,50 VOORVERKOOP KAARTEN: BOETIEK OUTFIT IN DE DORPSSTRAAT FOYER DORPSHUIS SWANLA Vrijwilligers zijn belangrijk voor het Dorpshuis, maar soms gebeuren er toch vreemde din gen. Jaren geleden had een zeer gerespecteerde vrijwilliger bar dienst en tegen het einde van de avond werd een portie "vlam metjes" besteld; vlammetjes zijn van die hele "hete" dingen die op loempia's lijken. Om ze warm te maken moeten ze ongeveer 5 minuten in de frituuroven. De vrijwilliger had echter nog nooit van vlammetjes gehoord, laat staan dat hij wist hoe ze moes ten worden warm gemaakt. Kortom wat te doen De vrijwil liger, innovatief als vrijwilligers zijn, hij pakte het vlammetje uit en gooide de ingrediënten ge woon in de frituuroven. Het re sultaat was uiteraard verbluf fend: er bleef niets over van het vlammetje. Jaren later, toen de zelfde vrijwilliger weer bar dienst draaide, en er weer vlam metjes werden besteld werd hij door Ton Loeve erop gewezen dat vlammetjes op een andere manier moeten worden klaar gemaakt. Het spreekt vanzelf dat dit soort voorvallen mede bijdraagt aan het toch wel unie ke en ook ludieke vrijwilligers- gebeuren in het Dorpshuis. Zaterdag 16 sept. zal in het kader van het feest van het Dorpshuis Swanla de Zeven huizense volleybalvereniging Rentokil met haar 1 e herenteam spelen tegen het Belgi sche Opel-Lennik. Rentokil is inmiddels alweer een volle maand in training en heeft al een flink aantal oefenwedstrijden achter de rug. De Zevenhuizense ploeg zal dit jaar deelnemen aan het Europacup II toernooi, het volleybaltoernooi voor bekerwinnaars. Tegenstander Opel/Lennik kon vorig iaar het kampioenschap van België niet prolon geren maar wist wel winnaar te worden van de Belgische Volleybalbeker en komt zo doende evenals Rentokil-ZVH uit in het Europacup II toernooi. Voor het Zevenhuizense Rentokil-ZVH was het vorige seizoen zeer succesvol, een 2e plaats in de nationale competitie en winnaar van de volleybalbeker. Er kan nu gespeeld worden op Zevenhui zense bodem, in de nieuwe sporthal Swan la. Waarbij de steun van nog meer publiek verwacht wordt dan in Moerkapelle. Naast de wedstrijd van 16 sept. (aanv. 15.00 u) kan men alvast 30 sept. in de agenda zet ten. Dan speelt Rentokil om 19.00 u tegen de Belgische kampioen Rouselaere. Glitter en Glamour in de Zuidplashal Een ongetwijfeld overvolle zaal kan maandagavond 18 september genieten van een stijlvolle en wervelende modeshow. Gelet op de ervaringen in het verleden waarbij de (toen nog) Bruine Zaal werke lijk uitpuilde is nu gekozen voor de Zuidplashal. Mode-boetiek Outfit, Clips Haarmode en Bodytalk zullen zich manifesteren op deze avond vol glitter en glamour. Er zullen schitterende creaties worden getoond door professionele mannequins. In de pauze en aan het einde van de avond verzorgt de band Acapulco een optreden in de Catgeszaal. De toegangsprijs voor deze modeshow is fl. 10,= en in de pauze zal Mode-Boetiek Outfit alle aanwezigen een consump tie aanbieden omdat het de eerste keer is dat Outfit een modeshow in Zevenhuizen verzorgt. Zaterdag 16 september wordt onder de titel "Waarover praten zijeen grote cabaret-revue op de planken gezet. Een ou derwets gezellige lachavond met liedjes en teksten geschre ven. gezongen en gespeeld over. voor en door mensen uit Zevenhuizen die hun sporen op het toneel reeds lang ver diend hebben. Voor deze gelegenheid zal de Zuidplashal worden omgetoverd tot een ware theaterzaal die vanaf 19.30 uur geopend zal zijn. Een ieder wordt zo de gelegenheid gegeven om vroegtijdig een goede plaats te zoeken om vooral maar niets te missen van de sprankelende teksten die onder meer zijn geschreven door Harry de Jong. Mark Hofman en Hans Sytsema. En wat te denken van het vanouds bekende optreden van Jan de Ruiter als straatveger. Velen zullen on getwijfeld zich nog de cabaret-avonden herinneren die in het kader van het eerste en het tweede lustrum zijn gehouden: scherpe teksten waarin vele bekende "dorpsfigurenop de hak werden genomen. De aanvang van de avond is om 20.00 uur en in de pauze is er een loterij met schitterende prijzen, dit om de kosten van de avond enigszins te compenseren. Na afloop van het cabaret is er een gezellig samenzijn in de Cat geszaal om tot in de kleine uurtjes na te praten of een dansje te maken op de muziek van het TRIO LIMIT. De entree voor deze avond is fl. 5.=. en omdat het Dorpshuis nu al weer 15 jaar bestaat zullen aan de entreebewijzen 2 consumptiebon nen zijn gehecht. Op Dinsdagavond 19 sept. zal er in de, tot een ware bridge-arena omgetoverde, sportzaal van het Dorpshuis een grote Bridgedrive worden georganiseerd. Naar verwachting zullen zeker 100 bridgers meedoen aan het Swanla-lustrum-kampioenschap. Er zal worden gespeeld volgens het zgn. topintegraal-systeem, d.w.z. dat alle paren dezelfde spellen spelen. De spellen zullen met de hand worden geschud omdat in de praktijk is gebleken dat vele bridgers een afkeer hebben van de computerspellen. Voor de uitslagberekening zal uiteraard wel gebruik worden gemaakt van de computer omdat anders een snelle uitslag bepaling onmogelijk is. De avond begint om precies 20.00 uur en er zuilen in totaal 24 spellen worden gespeeld. Het inschrijfgeld is fl. 3,50 p.p. Er zullen aantrekkelijke prijzen be schikbaar zijn en daarnaast zal het Dorpshuis zorg dragen voor een kleine versnapering tijdens het spelen. De avond wordt georganiseerd i.s.m. de Bridgeclub Zevenhuizen, on getwijfeld zullen vele leden van deze club deelnemen aan deze drive maar daarnaast wor den ook vele niet-Zevenhuizenaren verwacht. Inschrijving kan geschieden door telefoni sche aanmelding bij Klaas Brink (01802-2822) of aan de zaal zolang er plaats is. Vroeger, in de tijd van Ton Loeve toen het Dorpshuis nog niet was verbouwd, werd er zeer regelmatig, veelal op een vrijdagavond, een klaverjasavond in het Dorpshuis gehoudea Deze avonden werden druk bezocht en wat altijd opviel was de prettige ongedwongen stee aan de tafels. Onder de deelnemers waren zowel beginnende huiskamerklaverjassers ais meer geroutineerde spelers. Het is dan ook niet meer dan logisch dat in het kader van net derde Lustrum van het Dorpshuis Swanla een klaverjasavond op het programma staar Deze klaverjasavond zal worden gehouden op dinsdagavond 19 sept. in de gehee; ver nieuwde Catgeszaal en zal beginnen om precies 20.00 uur. De leiding van de avond is de vertrouwde handen van Niek de Kooter, die in het verleden deze avonden oo organiseerde, en bij wie u zich tevens telefonisch kunt aanmelden (01802-2777). Aanme^ ding aan de zaal is ook mogelijk tot circa kwart voor acht. Het inschrijfgeld bedraagt p.p., waarvoor aantrekkelijke prijzen beschikbaar worden gesteld en waarvoor doorn Dorpshuis tijdens het spelen tevens een kleine versnapering zal worden aangebooe Kortom alle klaverjassers in Zevenhuizen en wijde omgeving zijn welkom bij het dew lustrum van het Dorpshuis Swanla.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 10