P ARIE VAN 1 Isil - I RUN .Rolstoelvervoersdienst STAAND BEROEP?? VERZORGEND BEROEP?? Wat zou ik ■11 zonder?? Coen Schiereck Autorijschool Voor een perfecte rijopleiding i i n m wÊÈÈtKÊË iifiif - 01793-1496 Mevrouw Heiltje Uithol Groensvoorde 74 WADDINXVEEN 01828-12887 U vindt bij ons een uitgebreide kollektie Birkenstock-sandalen klompen en sandalen van de merken Bastad en Scholl Nieuwe aanwinsten A- bibliotheek Zevenhuizen DE HERENKAPPER BIJ U THUIS? U BELT....IK KOM!! GERARD ZWEERE Tel. 01802-1582 Mina ten Napel-Winkel Tempo-Team banenmarkt computer theorie donderdagavond 19.30 uur Westland 18 Moerkapelle Zevenhuizen. Ooit van een houten rolstoel gehoord? Ja, misschien wel van een antieke, maar niet van een eigentijdse, zelfgemaakte Cor van Heijningen (70) en Jaap Visser (81), hebben er duidelijk plezier in gehad om een rolstoel te maken. Beide mannen, hadden vroeger hetzelfde vak, nl. dat van meubelmaker. Veertig uur hebben ze erover gedaan om van watervast triplex, deze rijdende en wend bare, met zwenkwieltjes uitgeruste stoel te fabriceren. De grote achterwielen "hangen" op voorvorken van een fiets en met een kussen voor het zitvlak is het "gereden" worden in dit voertuig best plezierig. Waarom deze rolstoel ge maakt is....? Nog helemaal vol van de impres sies van enkele buitenlandse reizen, o.a. de jaarlijkse over tocht naar Engeland nog vers in het geheugen, na Duitsland en eerder Frankrijk met het ver voermiddel dat ook als tijdelijke woning fungeerde: de camper, vertelt de man die in de wandel gangen "Jaap Vis" genoemd wordt, dat juist dit vervoermid del bij de rolstoel hoort. De opzet van Jaap Visser is namelijk om zijn camper in te zetten voor Zevenhuizenaren die slecht ter been zijn. Door middel van planken, die aan de entree van de achterzijde van de Re- nault-bus worden bevestigd, kan de rolstoelgebruiker, in de bus gereden worden. Vanuit de En Hij zal alle tranen van hunne ogen afwissen. Openbaring 21:4a. Op Zijn tijd heeft God tot Zich genomen op de leeftijd van 91 jaar. Alphen aan den Rijn Bodegraven G. de Jonge J.L. Nell 5 september 1989 Leliestraat 3 2761 HD Zevenhuizen Correspondentie-adres: J.L. Nell, Zuidzijde 28b, 2411 RR Bodegraven. Vrijdag 8 september heeft de teraardebestelling in alle stilte plaatsgevonden. bus heeft deze vervolgens een goed uitzicht, want zelfs achter in de bus, waarin de keuken is gesitueerd, kun je goed naar buiten kijken. Jaap Visser wil zich met de camper en zijn rolstoel, verdien stelijk maken voor zijn naaste. Lachend zegt deze zeer bekende en geliefde dorpsfiguur: "Voor zoveel u voor uw naaste gedaan hebt, zo hebt ge Mij gedaan.. Ik ben niet te koop en niet te huur, maar ik wil graag mensen uit het bejaardentehuis of anderen die aan huis gekluisterd zijn, af en toe een leuk ritje geven". Daarmee is Visser al begonnen. Hij reed een mevrouw voor con trole naar het ziekenhuis en inwoners van het bejaardente huis naar de stembus met zijn camper-rolstoelbus. Donderdagmiddag zou hij een echtpaar, waarvan de man in een rolstoel zit, op een verras- singstocht tracteren. Helaas ging dat vanwege de ziekte van de rolstoelgebruiker, niet door. We maakten daarom maar een foto van de twee vrienden. t D u; 5 m n Kratonlaan 104, Zevenhuizen Diep bedroefd, maar dankbaar voor wat zij tijdens haar leven voor ons heeft mogen betekenen, geven wij u kennis dat onver wacht van ons is heengegaan mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, grootmoeder en schoonmoeder op de leeftijd van 59 jaar. Zevenhuizen Gouda Nieuwerkerk Zevenhuizen B. ten Napel H.A. van der Meer-ten Napel B.Q. van der Meer F. Reurink-ten Napel M.C. Reurink H. Sloof-ten Napel J.P. Sloof en kleinkinderen 8 september 1989 Burg. Klinkhamerweg 80 2761 BJ Zevenhuizen Z.H. De begrafenis heeft dinsdag 12 september plaatsgevonden op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen. ROMANS: Baantjer, AC: De Cock en moord eerste klasse: Bell, Madi son Smartt: Een jaar stilte: Bright, Freda: Carrière: Cartens, Jan: Het verraad van Nausikaa; Dahl, Tessa: Strijd voor liefde; Doewina, Meg- chël J: Huize Avondroze: Grobben, Gerrit: Wolfram; Hatert, Jos v: De Naamloze; Havelte, Sanne v: Korte ontmoetingen; Herbert, Frank: Kinderen van Duin: Höweler, Marijke: Jij mag de kaarsjes uitblazen; Koch, Herman: Red ons, maria Montanelli: Kramer, Karin: Katrien omnibus; Lindgren, Torgny: De weg van de slang: de aardverschuiving: MacMahon, Thomas: U spreekt met klein Egypte; Marlowe, Stephen: De top; Miller, Sue: De goede moeder; Ni- ven, Larry: Splinter: Ozon, Diana: De Ozon Expres; Poel, Joh. vd: Balling in Siberië: Praag, Siegfried E. v: Langs de Pasen: Pristavkin, Anatolij: Kaukasus! Kaukasus!; Smucker, Barbare Claassen: Het einde van de weg; Spender, Stephen: De tempel; Thijssing- Boer, Henny: Je beloofde me liefde; Veenhof, Joh. G: Vuur langs de wolken: Wageningen, Gerda v: Waarheen de weg mij voert: Zaroua- li, Zohra-Amel: een Marokkaans meisje in Neder land: Verhalende JEUGDBOEKEN: Foreman, Michael: Een engeltje of een wildebras; Gardiner, John Reynolds: De grote hondeslee-race: Günes, Saban: De reis naar Turkije; Het wordt kerstmis!; Horstmann- Neun, Regina: Een luie ezel?; In de klas: Jansson, Tove: De wilde jaren van Pappa Moem; Kammen, Jessi- ka v: Kinderen in Nicaragua: een reisverslag uit Nicaragua; Keuper- Makkink, Annie: Kijk mijn letter: Ligthart-Schenk, Anita: Het huis op het water; Lubsen, Ineke: Jacin- ta: verhalen uit Peru: Malot, Hector: Alleen op de wereld; Mor- purgo, Michael: Een leeuw bij de achterdeur; Nilsson, Ulf: Klein Konijn en haar vriendjes; Oram, Hiawyn: Ben is boos; Pludra, Benno: Alleen op een ijsschots: Rauprich, Nina: Zachtmoedige reuzen; Schoemans, RH: Vlucht uit Belfast: Scholes, Katherine: De jongen en walvis; Seck-Agthe, Monika: Pink Flamingo: Town- send, John Rowe: Het Schippers- landje; Vander Heyden, Gil: De steenkikker: Wilson, A.N: Tabitha; Informatieve boeken: Timmers, Corriejanne: Effectief communiceren: Arasse, Daniel: De machine van de revolutie: een ge schiedenis van de guillotine; Visser, Frank: Mij pakje niet: met recht de sterkste: Bauer, Hankie: Die mei den van mij: Het grote vakantieboek: hon derden problemen en oplossingen in vraag en antwoord; Parker, Steve: De aarde en hoe zij werkt: Barton, Miles: Dierenrechten; Stumpf, W: Zo helpt homeopathie bij hoofdpijn en migraine: div. typen hoofdpijn, de meest voorkomende migraine- vormen en aangezichtspijnen ho- meopatisch behandelen: Boomen, Gerard vd: Leven met aids?: erva ringen, berichten, gesprekken: Huisman, Truus: Gewoon mee doen: met astma op de basisschool: Stumpf, W: Zo helpt homeopathie bij verkoudheid en griep: neusver- koudheid, hoest, keel- en amande lontsteking, griepinfecties met koorts homeopatisch behandelen: Buschman, Simon: Kinderen met reuma: Roorda, P.A: Drugs achter de draaideur: informatie voor politie en justitie over verslaving en verslaafden; Wie doet wat aan brandpreventie in Nederland: Nelis- sen, Jean: De anabolica mannen: Moons-Destaebele, E: 5 biljartspelen; Bulinga, Jan: het duizend dingen boekje: (ik verzamel...jij ook?): Kelly, John: Een tuin vol kleur in elk seizoen: Hawkes, Nigel: Hoe veilig is kernenergie: Aarts, C.J: Verboden boeken: verboden door pausen en dictators. puriteinen en boekenhaters: Hitchcock, Alfred: Hitchcock/Truffaut; Heijboer, Joke: Lezen over Marion Bloem: Van Bravo tot Peerke Sorgloos; Vil lon, Francois: Villon compleet: Kopland, Rutger: Dankzij de dingen: Witvliet, Leendert: Mis schien heet ze niet Suzan: Moore- head, Alan: De fatale invloed: het tragische verhaal van de 'civilisatie' van de Stille Zuidzee 1767-1840: Vreede, Mischa de: Kind in kamp: Hough, Richard: Kapitein Bligh Fletcher Christian: de muiterij op de Bounty 1787-1808: Vries, Dolf de: China in een rugzak: Haan-vd Wiel, WH: Cyprus. Een land dat geen seizoenen kent, daar zou ik moeilijk aarden ook al werd ik dagelijks door de zon verwend. Niets zou mijn verlangen smo ren naar hetgeen mij hier zo doet bekoren. "Het Voorjaar" met zijn nieuwe groei "De Zomer" met zijn volle bloei. "De Herfst" met zijn melancho lieke dagen in neev'len soms gehuld, zijn wind en regenvlagen. "De Winter" met zijn avonden vol sfeer, het verlangen naar het nieuwe weer. Dit heerlijk wonder, wat zou ik zonder? Dus zeg ik: "HOLLAND" klein op de kaart Eigen land is Goud waard. L. Stubbe-den Hollander Gouda. Tempo-Team uitzend bureau te Gouda, organiseert op 16 september een "banenmarkt in de Agnietenkapel van 11.00 tot 15.00 uur. bouwkundige werk zaamheden en adviezen Dorpsstraat 12 - Zevenhuizen Tel. 01802-2581 b.g.g. 01828-18718.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 6