OPVLIEGERS? VERHEUL HIJDRA - BENTHUIZEN van der linde Benthuizen is milieubewust kerkdiensten M. VAN DER SPEK Medische diensten: KAMERHOGE (spiegel) KASTDEUREN HHl ïMioiis Volop ge nieten van een leven zonder op vliegers Dorpsstraat 69, Benthuizen Telefoon 079-313940 TUINMATERIALEN M. VAN DER SPEK I1 Nu is het de hoogste tijd om dat BUITENSCHILDERWERK I aan te pakken!!! I Doe het meteen goed, en....gemakkelijk met de transparante j UV BUTS of dekkende VERFBIJTS van CETA-BEVER. Verkrijgbaar met een goed advies bij: Benthuizense Plat telandsvrouwen krijgen bezoek OP MAAT GEMAAKT! Wat kost zo'n THE DOORS kast nu eigenlijk? Een voorbeeld: Een 2-deurs spiegelfront 160 cm breed, kamerhoog f 1.238,- Een hang-en leg-indeling f 53 b- f 1.769,- Uw kastindeling of wand bepaalt het aantal deuren: 2,3,4 of meer. Als u langs komt met de maten van uw wand, vertellen wij u precies hoe weinig dat kost. Op uw maat gemaakt in onze werkplaats. binnenhuisarchitektuur bv tel01892-15233fax 01892-17830 dorpsstraat 83 - bleiswijk I Bij de officiële handeling van de actie "tankslag" in Benthuizen was Margreet Altena aanwezig namens "de kerngroep Milieu-defensie" Benthuizen. Zij is één van de drie vrouwen die samen "de kerngroep Milieu defensie Benthuizen" vormen. Henny Buijs en Doiy de Goeij zijn de anderen Deze groep heeft zich jarenlang ingezet voor de verwijdering van deze ondergrondse olietanks. Het milieu wordt er niet beter op als restanten olie uit de roestende tanks, ondergronds doorsijpelen in het grondwater, zoals b.v. onder het kerkplein voor de Gerefor meerde Gemeentekerk het geval is. Wie voor het eerst de naam "Mi lieu-defensie" hoort, denkt on willekeurig dat een dergelijke iroep iets met oorlogshandelin gen te maken heeft, of met mili tairen. omdat "defensie" gekop peld is aan militaire dienst. In net woordenboek staat 'lands verdediging'. We weet hoe deze en andere vrouwen al jaren opkomen voor ie verbetering van de leefom standigheden in de eigen woo nomgeving dus het milieu, be grijpt de naam. Ze hebben, lang voordat de algemene opinie de gesteldheid van het milieu op het oog had, al vurig aan de bel ge lrokken. Overigens zijn het geen opval lende vrouwen. Het zijn gewone huisvrouwen, die destijds toen zij een groep formeerden, be zorgdheid toonden over de ge zondheid van hun op straat spe lende kinderen. Ze zagen de plantsoenendienst met gifspui ten het onkruid verdelgen en klaagden erover tegen elkaar. "Ach, het is onschuldig, het kan geen kwaad" werd er tegen hen gezegd. Toch lieten ze het bespo- tene deskundig analyseren en wat bleek: er werd met zwaar vergif gespoten. Toen de ernst van dit feit, na enkele jaren door de gemeente onder ogen werd gezien is er een aangepaste groenvoorziening gekomen in Benthuizen. Er kwam andere beplanting. In plaats van mooie rozen kwamen er botanische rozen en ter voorkoming van onkruid, werden er bodembe dekkers geplant in bakken en plantsoentjes. Een zekere me neer Mostert uit Zwolle kwam hierover een voorlichtingsavond houden met dia's, welke hees ters en struiken het minst gevoe lig waren voor luizen enz. en hoe je on kruid kan voorkomen. De dames waren blij dat er ein delijk daadwerkelijk aan hun bezorgdheid gehoor werd gege ven. "Echt het was destijds zo erg dat elk grassprietje dat tussen de tegels uitstak werd bespo ten". lacht Margreet. Zij en de rodere dames van haar groep zijn politiek neutraal, maar ge ven wel informatie aan de politie ke partijen, daar waar het hen gevraagd wordt, in Benthuizen, Zoetermeer enz.. Samen met de overkoepelende organisatie "de vereniging Milieudefensie te Am sterdam zijn ze ook in landelijke oommissies en od provinciaal ^veau actief. Ze maken zich sinds jaren zor gen over de toenemende milieu vervuiling over de gehele wereld. Met tal van andere milieu-orga nisaties voeren zij acties om ver dergaande verontreiniging van ucht, bodem en water een halt toe te roepen. Eén van de be kendste is wel de actie tegen het aPPen van tropische regen wouden om het dreigende broei kaseffect te verminderen. Over de bliksemactie tegen het ge bruik van spuitbussen die de ozonlaag aantasten Is uitvoerig ln de kranten geschreven. landelijk spande de Vereniging Milieudefensie zich in om te ewerkstelligen dat gemeenten et Klein Chemisch Afval (KCA) oveel mogelijk apart ophalen. °men batterijen, verfresten, ostrijdingsmiddelen, fotoche- 'oaliën, afgewerkte olie, cos- u> !iCa enz' in het huisvuil (dit ordt gestort of verbrand) of in pe k'°°1 berecht, kan dan ernsti- j> bodem-lucht-en waterveron- ^einiging daarvan het gevolg sinstallaties halen geen zware metalen en lang niet alle soorten vergif uit water en slib. De hierop gerichte actie "Ge.- meente Gifvrij" ging vijfjaar ge leden van start en werd door tal van groepen overgenomen. Hij was tevens startsein voor de kerngroep in Benthuizen. Het resultaat van de actie is dat momenteel in een groot aantal gemeenten in Nederland het KCA apart wordt opgehaald. Zo tracht de kerngroep milieupro blemen zoveel mogelijk bij de bron aan te pakken. Tijdens bijeenkomsten van de plaatselijke milieucommissie O.V.V.M. waarin de kerngroep zitting heeft, wordt benadrukt dat bestrijdingsmiddelen-ge bruik gestopt moet worden, het scheiden van afval zo snel moge lijk moet worden ingevoerd en hinderwetplichtige bedrijven de nieuwste milieu-eisen worden opgelegd en goede controle op de naleving moet worden uitgeoe fend. De kerngroep vindt het hoog tijd worden dat Benthui zen haar milieu-activiteiten gaat inventariseren en vastleggen in een nota. Pas dan wordt het voor de Benthuizenaar duidelijk aan welke milieu-eisen voldaan moet worden. Daarnaast be hoeft de politiek niet telkens weer ad hoe beslissingen te nemen indien zich problemen voordoen. Duidelijke richtlijnen zijn dan voorhanden. Buiten de gebruikelijke werk zaamheden in de milieucom missie van Benthuizen-Zoeter- meer en— samen met de Zuid hollandse Milieufederatie- in de provincie, gaat de kerngroep zich de komende tijd intensief toeleggen op de kwaliteit van het water en de afvalpreventie. (Het drinkwater is momenteel vies in Benthuizen) Aandacht vraagt de groep om alle PET-flessen te laten vervan gen door statiegeldflessen. Ook PVC-verpakkingen om b.v. koekjes en boterkuipjes en plastic wegwerpartikelen zoals bekertjes, bestek dienen zo snel mogelijk uit de handel te ver dwijnen vanwege de schadelijke stoffen die bij de vernietiging van dit materiaal vrijkomen. (Denk aan dioxine-uitstoot van vuilverbrandingsinstallaties) Bovendien is het een sprookje dat er milieuvriendelijke plastic tasjes bestaan. Alle soorten plastic bevatten immers chemi sche stoffen die bij vernietiging vrijkomen en daardoor een ge vaar kunnen opleveren voor de volksgezondheid. Hoe en wat we aan het milieu denken te kun nen doen en wat de gevolgen kunnen zijn als er op dezelfde voet verder geleefd wordt door de consument wordt op de beurs "Ecotech", een milieubeurs die twee jaar geleden nog als "Afval - tech" werd gehouden in Utrecht, eind oktober, duidelijk. Onder het motto "Verbeter de wereld, begin bij jezelf! kan iedereen een steentje bijdragen om de verontrustende ontwik kelingen af te remmen. Binnen kort start de Benthuizense Mi lieu-defensie-groep start er in Benthuizen een actie waarbij aandacht gevraagd wordt voor milieu-vriendelijke verpakkin gen.. Huisvuil gens wordt praktische ner- d gecontroleerd gestort, S.AV'Z' Hat de onderlaag van een uplaats zo wordt afgedekt dat d rontreiniglngen niet naar bo- rirm 'en grondwater) kunnen ors'jpelen. Vuilverbranding- j s,ajlaües met een doeltreffen- ['"'kgasreinigirig, bestaan tot P heden niet en waterzuivering- Goed nieuws van de drogist Benthuizen - Zeker een miljoen Neder landse vrouwen is in de overgang. Het over grote deel van deze vrouwen wordt ge plaagd door typische overgangsklachten zoals opvliegers, over matige transpiratie en emotionele labiliteit. Het nieuwe homeopa- tische middel Famo- san blijkt negen van de tien vrouwen van hun opvliegers te ver lossen. "Het lijkt wel een hitte golf die vanuit je mid del komt opzetten. Je wordt knalrood. Iedereen ziet het ook aan je. Het is een verschrikkelij ke ervaring die je alle lol in het leven kan ontnemen en dat soms 20 keer op een dag", zo omschrijft een vrouw de 'opvlieger', één van de meest ken merkende symptomen van de over gang. Behalve hormoonpreperaten voor de ernstigste gevallen, bestond hiervoor geen remedie, het nieuwste homeopatische middel Farmosan (Vogel) heeft al tijdens de ontwikke lingsfase bewezen een uiterst effec tief en betrouwbaar middel te zijn dat bij negen van de tien gebruik sters tot positieve resultaten heeft geleid. De overgang. Rond het 51 ste levensjaar vindt de menopauze plaats. Dit is het moment waarop de allerlaatste menstruatie een feit is geworden. Er worden geen eitjes meer geproduceerd en de vrouw is vanaf dat moment niet vruchtbaar meer. De periode direct vöör en na de menopauze heet 'de overgang'. In deze periode, die doorgaans 5 tot 8 jaar duurt, vinden er allerlei hormo nale veranderingen plaats in het lichaam van de vrouw. Deze veran deringen veroorzaken bij de vrouw de typische 'overgangs'-klachten. Toch is het mogelijk de klachten tot een minimum te beperken. -Maak, als het even kan. elke dag een wandeling van minstens een half uur. in de frisse lucht wel te verstaan (boodschappen doen is iets anders dan wandelen). -Pas ook de voeding aan. het li chaam verbrandt het voedsel in deze periode langzamer dan normaal. U hebt dan ook maar tweederde van de calorieën van voorheen nodig. Ge bruik ook minder zout, suiker, kof fie en wit-meelprodukten en begin elke maaltijd met wat rauwkost. Vruchten als abrikozen, dadels, sinaasappels, vijgen, grapefruit, bananen en kersen zijn aan te beve len. -Probeer uw dagen te vullen met nuttige activiteiten. Misschien heeft u een leuke hobby of kunt u iets voor anderen betekenen. En als u het af en toe niet'meer ziet zitten, is het wellicht mogelijk met een vertrouw de vriendin te spreken die deze pe riode al achter de rug heeft. Voor wie deze tips niet voldoende zijn, is er Famosan,. Dit veilige en betrouwbare middel stelt iedere vrouw in staat te genieten van een leven zonder opvliegers. Voor meer informatie uitgeverij UGN B.V. tel.05250-7300. vraag naar Yvonne Serra. Ook drogisterij/supermarkt Ver heul in Benthuizen (zie advertentie) verkoopt Famosan. In de overgang? Last van opvliegers Famosan, een nieuw en veilig middel van de Zwitserse homeopaat Alfred Vogel helpt tegen opvliegers, neerslachtigheid en andere typische overgangsklachten. Famosan is een homeopathisch middel zonder schadelijke bijwerkingen. A. Vogel's Famosan. Voor een overgang zonder zorgen. Verkrijgbaar bij -W Benthuizen zondag 24 september: Hervorm de kerk 10.00 uur en 18.0 uur ds. J. Boer, Herv/Geref. De Hoeksteen 10.00 uur ds. H.A. Moolenaar Geref.Gem 9.30 en 18.00 uur ds. G.J. van Aalst Oud-Geref.Gem. 10.00 en 17.00 uur leesdienst Tuin- en groenverzorging Aanleg van TUINEN GROEN GRONDWERKEN BESTRATINGEN onderhoud VERENIG ING TUIN- EN v LANOSCHARSVOORZIENIN^ per jaar of per keer bij bedrijven, scholen, instellingen en partikulieren Vraag vrijblijvend advies en/of offerte Zegwaartseweg 71 - 2727 PA Zoetermeer - Tel. 079-315592 23 en 24 september dokter P.J. Bom, Burg. Colijnstraat 60 Boskoop, tel.01727-12136 Aluminium schuifdeursysteem van 16 mm (spiegel) deuren Scheherazade komt dinsdag 26 september op bezoek in Benthuizen. Deze bekende schrijfster in het da mesweekblad "Libelle" is door de af deling Benthuizen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen uitgeno digd om een spraakwaterval te houden onder het motto" 35 jaar vrouwenleven, reizen en huishou den". Wie haar kent weet dat ze humoris tisch is, beeldend kan schrijven, maar zeker ook vertellen. Ze is zeer bereisd, heeft een positieve levens instelling en weet iedereen te boeien door haar eenvoud en het relative ren van zaken waar menigeen zich druk om maakt. Kortom een avond die de vrouwen van Benthuizen niet mogen missen. In gebouw "De Hoeksteen" aan de Albert Scweitzer- laan, aanvang 20.00 uur. 3^ »gnci rgr t.w» r.< ;vv tt>b .iv* c.f. tb >,r, Au i-(»

Dorpskrant | 1989 | | pagina 11