uuim ctanhein N f 15,- Uitnodiging! 130,- 140,- 110,- FIETSEN MOERKAPELLE 01793 2353 Schaken Bedrij fsverplaatsing?? Verkoop gronden. Zéér speciale OOGST-aanbieding: Batavus Race, 12 versn. Champion, 59 cm. f 799,- nu f 699, Gazelle Race, 12 versn. Olympia, 61 cm. f 745,- nu f 645, Gemeenteraad Zevenhuizen. SEPTEMBER IN MAANDAG 25 en DINSDAG 26 SEPTEMBER: Gebakken mosselen met tuinkruiden groentesalade en franse frietjes De gehele maand september serveren wii ook een "Seven Lake-menu" voor f 55.- p.p.: Gebakken kikkerbilletjes met romige kruidensaus en stokbrood Heldere runderbouillon met basilicum en soepstengels Wilde eendeborst met een zwarte bosbessensaus en sinaasappel Parfait ou Grand Marnier met slagroom en likeur Kopje koffie met Tia Maria Pupil van de week Van 29 september t/m 8 oktober voor de vijfde maal de jaarlijkse caravanshow, waarbij de gehele collectie van 1990 gepresenteerd wordt! Recreatie Verweij uw Beijerland specialist Sprinter Vitesse Quartz AwaTd Exclusief dealer zijn betekend: De gehele collectie op show Perfecte service Voor Garantie Onderdelen oon har,io Vakkennis etc. een napje en een drankje wordt gezorgd. Zondags geopend. Rottekade 9 - 2761 EA Zevenhuizen - Tel.: 01802-3115. NATUURLIJK WEER BIJ: OFFICIEEL DEALER GAZELLE - BATAVUS - SPARTA Moerkapelle - In de tweede ronde van de onderlinge competitie van de "schaakvereniging Moerkapelle" werd er weer volop strijd gele verd op de 64 velden. Vooral in de wedstrijd tussen Gerard van ommeren en Wim Vroegindeweij was het raak. Gerard zette in deze partij alles op de aanval en bracht Wim in grote moeilijkheden. Maar toen deze na lang nadenken zich onder de grote druk kon uitwerken bleek Gerard iets te veel geofferd te hebben en moest de partij op geven. Ook Ben van Geffen zette tegen jan van Dommele alles op de aanval. Deze bleek zijn verdediging echter zo goed georganiseerd te hebben dat er voor Ben weinig eer te behalen viel en er tot remise besloten werd. ook de wedstrijd tussen Wouter Vroegindeweij en Adrie van der Werff leek in remise te verzanden, maar Wouter bleek in een dame-eindspel zijn stukken net iets beter te hebben gepos teerd en won alsnog. Dick Bac liet Cees van Vuuren kansloos en won onbedreigd met een kwaliteit en twee pionnen voorsprong. In de tweede divisie was Aad Vis snel klaar. Aad de Groot vergiste zich in een koningsgambniet en verloor in zes zetten. Jan Blok kwam tegen Gert-Jan Freeke opeens een stuk voor en maakte het toen bekwaam af. Ditzelfde overkwam J. de Lange die Henk Doornhein geen kans gaf. Ton Sevenhoven had tegen Frans de Wit een gevaarlijke vrijpion op de zesde rijwaarvoor Frans zoveel materiaal moest geven dat hij daarna kansloos verloor. Marius van Vuuren leek tegen Walter Wortman niet ver te komen maar in het eindspel kon hij door een zetdwang toch winnen. Twee bedrijven in de Zevenhuizense Dorpsstraat willen graag hun bedrijf verplaatsen naar het industrieterrein. Het huidige industrie terrein biedt echter die mogelijkheid niet. In een vorige Dorpskrant werd de gedachte gewekt dat de plannen voor de bedrijfsverplaat- sing al in kannen en kruiken is. Tijdens de gemeenteraadsvergade ring bleek dit niet het geval. Alle fracties reageerden op een brief van Veerman Makelaardij inzake de ontwikkeling van een nieuw bedrij vengebied. Het college stelde voor Veerman Makelaardij te wijzen op de eerder met hem door het college hieromtrent gevoerde correspon dentie, waarop men geen antwoord heeft ontvangen. Gemeentebelangen, noemde het bij monde van de heer M. Zijder hand een be langrijke zaak waarvoor een oplossings techniek moet zijn en vroeg zo snel moge lijk overleg tussen de par tijen. De heer S. de Jong CDA toonde zich bijzonder verheugd dat de bedrijven zich willen verplaatsen maar wenste een eenzelfde handelswijze als in het ver leden. De heer D. Zwerus SGP vond dat de aanpak van Veerman Ma kelaardij het beleid door kruist maar vroeg opening, opdat de zaak niet in de ijs kast terecht komt zodat de uitkomst op die wijze is zoals bij de gemeente tot nu toe gebrui kelijk was. De heer P. Wondermooie western schoen met stoere sier- stiksels en elastiek. In poetsleer. Damesmaten. herenmaten Dames modeschoen in geprent leer met grote gesp Dorpsstraat 20 - Moordrecht - Tel. 01827-2347 Dorpsstraat 147 - Zevenhuizen - Tel. 01802-3543 CAFE-RESTAURANT Wollefoppenweg 79 - Tel. 010-456 36 27 OUD VERLAAT Hofman PvdA wilde geen com mentaar geven omdat het In feite geen agendapunt was waarover gesproken werd, maar een me dedeling. Hij dacht dat de infra structuur het niet toelaat dat het huidige industrieterrein wordt uitgebreid. Zijn fractie denkt dat er langs de Rijksweg mogelijkheden moeten zijn om een industriegebied op te zetten. Hij vroeg aandacht voor een discussie hierover. De heer F. Kerkhof WD vond belangrijke aspecten bedrijven met behulp van subsidie te verplaatsen,maar zag geen aan knopingspunten om tot onder handeling op de voorgestelde wijze te komen. "De gemeente verwerft grond. Eerst geeft de gemeente richting aan waarna op een goede verantwoorde manier tot zaken kan worden gekomen." Voorzitter A.H. van Gent bracht de gevoerde correspondentie met betrokkene in herinnering waarop geen reactie is ontvan gen en stelde deze brief voor kennisgeving aan te nemen. Hij noemde het een zaak die slecht is voorbereid waardoor deze niet in een raadsvergadering behan deld kan worden. Spreker bracht de leden van de raad in herinnering dat ze, na afloop van een commissievergadering (20 juni), een dag nadat een brief van Veerman was ontvangen, in kennis waren gesteld van de inhoud, waarna op 6 juli een antwoord naar betrokkene werd verzonden waarop geen reactie werd ontvan gen. Reagerend op het door de heer Zwerus gestelde dat de zaak niet in de ijskast mag belanden, antwoordde de heer Van Gent dat er op niet al te slordige manier een discussie gevoerd mag worden. "We kunnen nu moeilijk uit de voeten". Voorts stelde hij niet anders te kunnen waar mondeling overleg eri antwoord op een brief nog uitblijven en overleg nog niet mogelijk was. Er zal daarom een brief uitgaan met een uitnodiging tot reactie aan Veerman Makelaardij. Hij benadrukte dat de gemeente raad het bestemmingsplan moet vaststellen en merkte op dat in het streek en bestemmings plan het huidige gebied aangewezen is als indu striegebied. "Langs rijksweg 12 is geen enkele mogelijkheid aangegeven. We zitten op het goede spoor maar lopen vooruit. Voor een goed overleg zijn twee partners nodig". (Deze pupil mocht mee met de wedstrijd van Groeneweg 1) Ik ben voor het eerst van het seizoen pupil van de week geweest. En ze hebben ook een nieuw trainingspak voor de pupil van de week. Het was erg leuk! Ze hebben voor het eerst gewonnen, met 3-2. De coach was zeer tevreden met de overwinning. Ik ook dus! Het was erg warm, maar toch spannend. De keeper had zijn petje maar meegenomen voor de zon. Maar hij had hem toch niet nodig. Ik hoop dat ze volgende week ook win nen. Maar dat is nog de vraag. Erik van Rooijen Dekker Zevenhuizen B.V. gaat z'n zaak op het industrieterrein uitbreiden m,et ca. 7.093 m2. Met de gemeente is overeenstemming bereikt dit perceel bouwgrond te kopen. Eveneens gaf de raad goed keuring aan het voorstel om aan K.D.H. Holding IB.V., een perceel bouwgrond van ca. 1.216 m2 te verkopen, alsmede aan Pro 7, ter grootte van 572 m2, ter realisatie van een bedrijfshal voor een drie tal bedrijfjes. Watertoeristenbelasting zullen recreanten in Zevenhuizen niet behoeven te betalen. Hoewel B. en W. er een onderzoek naar ingesteld hebben, zijn de kosten misschien meer dan de baten. De heer M. Zijderhand was echter die mening niet toegedaan en dacht dat dê gemeente Reeuwijk in een vergelijkbare situatie verkeert als Zevenhuizen en wel watertoeristenbelasting heft. Burgemeester Van Gent ontnam hem die illusie door d.m.v. een rekensommetje aan te tonen dat Zevenhulzen deeluitmakend van het recreatie schap, daar slechts 4% in de kosten aan hoeft bij te dragen, terwijl Reeuwijk voor het overgrote deel daar zelf voor opdraait. De heer D. Zwerus SGP sprak over de zin en de onzin ervan, terwijl de heer Ch. Sarneel WD het een ludiek onderwerp noemde en zich aansloot bij de heer Zwerus. Zijn idee om kattenbelasting te gaan heffen, zo zei hij, was ook niet haalbaar. De heer D. Overdijk PvdA zag de toeristenbelasting in grote gebie den een bron van inkomsten. Ten behoeve van hertaxatie van objecten t.b.v. de onroerend- goedbelasting, werd een krediet van f 39.200,— beschikbaar ge steld. De werkzaamheden voor de herziening bestaan uit het opzet ten van een marktanalyse en het uitvoeren van proeftaxatie, waarna de algehele hertaxatie zal plaatsvinden. Basiseducatie is een moeilijk woord voor een eenvoudige scholing voor mensen die weinig onderwijs hebben genoten. Diverse malen heeft er een oproep in de Dorpskrant gestaan met de verwijzing naar de mogelijkheid om via de stichting "Roosje Vos" cursussen te volgen. Binnenkort komt er een"beeldende" expositie over basise ducatie in het gemeentehuis. NIEUWE REVOLUTIONAIRE KLEUR

Dorpskrant | 1989 | | pagina 13