"LA BARAQUE" D.T.P. nu binnen handbereik. POSTSCRIPT laser-fotozetter. Drukkerij Elgersma WEEKMENTI: f 12,50 Feest bij Van Marle Op vakantie in Nederland Herfsttocht bij toervereniging Zoetermeer '77 DAISY D. BAR - DISCOTHEEK - EETCAFE Rundervink, gebakken aardappels en sla Vrijdag 22 september Aanvang 22.00 uur Live-optreden Zuidplasweg 12 -14 - Zevenhuizen - Telefoon 01802-1041 Sinds enkele maanden zijn wij in het bezit van een (2400 DPI) Ook voor u kan dit een vooruitgang betekenen. Documenten, rapporten, verenigingsbladen, prijslijsten en werkstuk ken opgemaakt met een Apple-Macintosh of een IBM-compatible P.O. kunnen nu snel en correct worden afgedrukt op fotozetpapier. Geen 300, geen 600, nee zelfs niet met 1024 dpi maar met een resolutie van 2400 dpi (dots per inch) Ook teksten, die met een tekstverwerkingsprogramma zoals b.v. Word Perfect (4.5 of 5.0) zijn gemaakt kunnen snel worden opgemaakt en af gedrukt. (3,5 of 5,25 inch floppy's) 'rdichtingen en vrij blijvende informatie kant a krijgen bij: Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Tel. 01802-2289 (van 8.30-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur) T) - Afhalen van maaltijden ook mogelijk* Qpeningstiiden: maandag t/m vrijdag 6.00-1.00 uur 's nachts keuken open bar open zaterdag zondag vanaf 11.00 uur geopend. Moerkapelle. Het 70-jarig bestaan van de firma Van Marle te Moerkapelle werd vorige week woensdag met een feestelijke receptie gevierd. Voorafgaand hieraan vond de prijsuitreiking plaats van de rebuswedstrijd. De trekking hiervan was reeds op 19 augustus door burgemeester A.W. Ups verricht. De eerste prijs werd gewonnen door de heer K. Knop, die een reis naar Londen won. De tweede prijs won de heerJ. Verschoor. Hij mocht een magnetron in ontvangst nemen. De heer R. Fransen won een CD-speler. In plaats van cadeaux kreeg de familie Van Marle geld onder couvert, hetgeen ineen bus voor de Kankerbestrijding werd gedeponeerd. De opbrengst was maar liefst! 2.500,— hetgeen aan het Koningin Wilhelminafonds wordt overgemaakt. De receptie verliep bijzonder geanimeerd. Talrijke bezoekers kwam de familie Van Marle hun ge lukwensen aanbieden. Er zijn mensen in ons verschijningsgebied. die in Nederland op vakantie gaan. Niet zomaar met de auto naar een zomerhuisje, of naar een camping, maar er op de fiets op uit trekken. Onlangs vernamen we van een trektocht door zuid Nederland van twee vriendinnen uit Berkel en Zevenhuizen, langs Jeugdherbergen. Ook echtparen met of zonder kinderen maakten zo'n trektocht door noord Nederland. Van het echtpaar Van Mil uit Moerkapelle kregen we een ge detailleerd reisverslag van een fietstocht via Noord-Holland naar Groningen en Friesland en de noordelijkste punt van Ne derland, waarbij de tent op de fiets meegenomen werd, maar ook de koffiekan en boterham- men voor onderweg. Met windkracht 6 "tegen" via een mooie route langs Uithoorn langs Amsterdam, waarbij ze de nieuwe IJ-tunnelin aanbouw zagen. Ondanks het ruige weer wordt er in de tent overnacht in Berkhout. Vervolgens herstelt het weer zich en kan de trektocht in korte broek voortgezet worden, met nog steeds windkracht 6. In plaats van de Afsluitdijk wijkt het echtpaar van de route die de ANWB samen met de Ned. Hartstichting uitgezet heeft af, door het IJsselmeeroverte varen bij Enkhuizen. In Staveren wordt een uur later aan land gestapt en over smalle fietspaden het Gaasterland ingereden. Zowel hier, als in Noord-Holland begeleidt hen het gezang van weidevogels en blijkt hier water in overvloedige mate aanwezig. Het plaatsje Sloten is de moeite waard. Hier is het heerlijk toeven op een terrasje bij avond. Via Joure wordt de reis voortgezet naar Oldehaske, Heerenveen en vervolgens langs de Compagnonsvaart. Ze zien vanaf de Bakkeveenseweg boeren ijverig in het land aan het werk. Elke avond wordt de tent ergens anders opgezet, nadat om vijf uur boodschappen zijn gedaan om een maaltijd op een éénpits-kook- toestel te bereiden. Éen ontdekking is het bord met "Zevenhuizen dat bij Rhoden ligt. Vogels, terrasjes, oude boerderijen, polderland schap en het bereiken van het noordelijkste deel onder een enorme hitte, vla Zoutkamp naar Pieterburen. Téleskién wordt bekeken in Harkstede. Een buitje hier en even schuilen daar, zo wordt er weer zuidelijk getrokken, waarbij mevrouw Van Mil uitgebreid verslag doet van koeien, mooie boerderijen en bossen in de omgeving van Twente. Een lekke band hoort erbij, maar dat is weer een dag of wat later voorbij Winterswijk en in Zelhem een optreden van een huis vrouwenorkest en een fanfare in de open lucht. Per pont over de IJssel via Dieren naar Laag Soeren. De "Onzalige bossen" door. het hoogste punt van de Veluwe, de grote stille Ginkelse heide over boeren die in het hooi roeren en bessen bij Veenendaal. Met nog twee overnachtingen en picknicken in hooilanden, een bezoek aan een eetcafé over de Lekdijk met uitzicht op grazende koeien op de uiter waarden terug. Weer tegenwind, maar de boomgaarden bieden enige beschutting. Voor de laatste keer de tent opgezet: hier mogen gratis gevallen appels worden opgeraapt en is het maal "appelco®" pöte". En zo keert het echtpaar op zaterdag in Moerkapelle weer. na veertien nachten afwezigheid en enkele tientallen kilometers voord' thuishaven nog een lekke band. Het laatste gedeelte van de toch hoeft zeker geen nadere beschrijving: langs de Lek via Schoonhoven door de Vlist, boerenkaas kopen en kijken naar het polsstoksprh gen. Met deze beelden voor ogen is het goed thuiskomen, ook al dat lopend, omdat de lekke band niet meer geplakt is en de ban tweemaal van nieuwe lucht is voorzien Zoetermeer - Op zaterdag 23 september organiseert de to' rvereniging Zoetermeer '77 de Herfsttocht die tevens de laatste toertocht is in een reeks van 11 over het seizoen 1A" De deelnemers kunnen kiezen uit 100. 50 of 25 km. De 11-,(1 km voert de deelnemers naar de Lopiker- en Krimpene' waard, terwijl de deelnemers aan de 50 km naar het plassen gebied van Hoogmade en Woubrugge gaan. Voor de recreatie fietsers is er een route van 25 km rond Zoetermeer uitge/'1 Starttijden: 100 km: 9-10 uur: 50 km: 10-11 uur: 25 km: 10 12 uur.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 14