Wollen dekbedden. medewerker m/v op qerbera-kwekerij GESLOTEN Afscheid nemen van administrateur Thomassen Koffieconcert "de otter" Matrassen, bodems, dekbedden etc., vragen een grote mate van voorlichting. Het wordt tijd voor duidelijkheid over... 3 Typen wollen dekbedden GEVRAAGD: ca. 20 uur per week G. Lekkerkerk, Zuideinde 31, Zevenhuizen Tel. 01802-1406 Opgraven en bergen vliegtuigwrak café-restaurant Strandweg 1 Zevenhuizen Tel. OIO - 42120 25 Wij gaan ons restaurant uitbreiden om 60 gasten meer te kunnen ontvangen I-v.m. deze aktiviteiten zijn wij wegens verbouwing van 2 oktober t/m 31 oktober Zevenhuizen/Moerkapelle. Om met matrassen te beginnen, kunnen wij deze ruwweg in drie soorten verdelen. De goedkoop ste matras is van polyether vervaardigd. De goedkoopsten, in deze kwaliteit, zijn geschikt voor kinderen als eerste 'grote' matras en eventueel als tijdelijke matras. De voordelen zijn: goedkoop en hygiënisch. Een nadeel: niet zo comfortabel. De duurdere polyethermatrassen zijn in soft uitvoering te le veren. De voordelen zijn xomfortabel, niet zo duur. prima geschikt voor lattenbodems. Een nadeel zou misschien kunnen zijn: bij hogere nachttemperaturen niet zo goed ventilerend. De binnenveringsmatras is weer terug van weggeweest. Ze zijn niet meer zo zwaar van gewicht als vroeger en hebben geen noppen meer die los kunnen gaan. Deze matras heeft als voordelen: prima ventilerend, goede steun op de juiste plaats en comfortabel. De prijsklasse varieert van middengroep tot de hogere prijsklas se. De duurste uitvoering is de zgn. "Pocketmatras", d.w.z. elke veer is apart ingepakt en dus te allen tijde volkomen geruisloos. De Latex -of schuimrubbermatras is zeer comfortabel, broeit niet en in combinatie met een Boxspring een ideale manier van slapen. Deze matras zit in de hogere prijsklasse en is weer volledig in trek bij mensen die hoge eisen stellen. Dekbedden worden al geruime tijd in grote aantallen ver kocht. Er zijn, globaal gezien, drie soorten, nl. synthetisch, wol en dons. Synthetisch heeft als voordelen: prima te reinigen, lage prijs en ideaal voor mensen met allergie voor stof of i.d. Nadeel: kan 's zomers wel eens enigszins broeien. WokComiortabel, broeit niet, niet zo duur, is in veel gewichts verscheidenheid aan te schaffen, vulling verschuift niet, ideaal als combi-dekbed d.w.z. een dunne voor in de zomer, een dikke voor het voor-en najaar en 's-winters beide gecombineerd d.m.v. drukknopen tot een heerlijk warm dekbed. Dons is zoals wol, comfortabel en heeft geen broeiverschijnse- len 's zomers. Licht in gewicht, zit wel in een hogere prijsklasse, maar is absoluut een topper in de dekbedden.. Wel dient er rekening mee gehouden te worden dat dit dekbed regelmatig geschud moet worden en na ca 5 jaar weer bijgevuld moet wor den. Lattenbodems zijn t.v.o. de spiraal sterk gestegen in de ver koop. De eenvoudigste is niet verstelbaar, de duurdere soorten zijn dit wel. Ook de lamellen kunnen onderling onafhankelijk van elkaar scharnieren. Al deze artikelen vragen van u, omdat u toch lang, naar wij hopen, er plezier van zult hebben, een gedegen advies. Wij kunnen u er veel over vertellen, omdat we de modellen en monsters in voorraad hebben en er dagelijks mee bezig zijn. Voor de slaapkamer vraagt ook u advies bij Bac, de vakman. Moerkapelle/Zevenhuizen Zevenhuizen. De administrateur van het bejaardentehuis "De Ze venster", de heer J.W. Thomassen, heeft een benoeming aangeno men als administrateur van het bejaardentehuis "Segwaert" in Zoetermeer. Op maandag 25 september wordt hem door het bestuur van de stichting bejaardenhuisvesting Zevenhuizen, een afscheidreceptie aangeboden. Deze receptie vindt plaats in de recreatiezaal van "De Zevenster" van 16.15 tot 17.30 uur (zie advertentie De thans 37-jarige heer Thomassen, werkt 7 1/2 jaar in "De Zevenster". Hij was destijds opvolger van de heer J.G. de Ruiter. De vertrekkende administrateur is een zeer geziene persoonlijkheid, van wiens vertrek met gemengde gevoelens door de bewoners is kennisgenomen. Zijn evenwichtige karakter en immer belangstel lende vriendelijkheid, maakten hem zowel in "De Zevenster" als in ontmoetingen met mensen van bulten dit tehuis, zeer geliefd. Mede door zijn inzet is het "vrijwillige" baliewerk opgezet. Hoewel er door de week, zowel voor 's-middags als 's-avonds, nu de vakantie periode voorbij is, weer voldoende vrijwilligers zijn, wordt er nog gezocht naar mensen die op zaterdag of zondag enkele uren de hall willen "bemannen". Mogen zijn karaktereigenschappen in zijn voordeel spreken, dat kan evenzo gesteld worden van zijn administratieve kwaliteiten. Onder zijn leiding kwam de automatisering van de administratie tot stand en mocht hij als directielid meedenken en organiseren, ujdens ingrijpende renovatie-maatregelen. De benoeming als administrateur van het bejaardentehuis "Seg waert" betekent voor deze Zoetermeerder, die getrouwd is en twee dochters heeft, een promotie. Dit bejaardentehuis is namelijk aanzienlijk groter dan het Zevenhuizense. "De Zevenster" telt 86 Want er is veel kaf onder 't koren... Daarom is het verstandig u goed te laten informeren. Als Adviseur voor beter Slapen weten wij alles over wol. Een wollen dekbed neemt snel de lichaams warmte op en houdt deze vast. Het vochtopnemend vermogen is groot, de vochtafvoer gaat snel. Een droog, gelijk matig warm en gezond slaapklimaat is gegarandeerd. Er is verschil tussen nieuwe wol, geschoren van levende schapen, en gebruikte wol. Verder Is het belangrijk om te weten van welk deel van het schaap de wol vandaan komt, van de rug (de mooiste) of van buik en poten. Ook het schaperas maakt verschil in kwaliteit uit. Van wol weten wij zeer veel. Het betekent dat u bij ons zekerheid krijgt over de kwaliteit die u kiest. We hebben al een écht scheerwollen dekbed, met katoenen tijk vanaf 149,- Een honkbal gevuld met nieuwe wol is beter en veel veerkrachtiger dan ballen die met gebruikte wol gevuld zijn... (Prof. Edwards, U.S.A.). asver scheerwol Dekbed "enkel". Eén en hetzelfde dekbed om zomer en winter behaaglijk te slapen. Dit dekbed is gelijk aan 1 a 2 dekens Dekbed "dubbel". Dubbeldik: 2 lagen en daartussen 'n isolerende luchtlaag, voor éxtra warm slapen. Dit dekbed is gelijk aan 2 dekens. Dekbed "thermo". Dekbed met dunnere en dikkere laag om naar behoefte enkel of dubbel te gebruiken, speciaal voor ons wisselvallige klimaat. Dit dekbed is gelijk aan 1+2 dekens. TEXTIEL - KONFEKTIE WONING- EN PROJEKTINRICHTING DORPSSTRAAT 1, MOERKAPELLE. TEL. 01793-1421/2358 DORPSSTRAAT 145, ZEVENHUIZEN, TEL. 01802-1 238 bewoners, terwijl "Segwaert" 190 bewoners heeft. Hoewel de afscheidsreceptie al op maandagmiddag 25 septem ber plaatsvindt, aanvaardt hij zijn benoeming pas per 1 okto ber. Eerst neemt hij nog enkele verlofdagen op. In de 28-jarige M. Hofenk uit Middelburg, die per 1 september zijn werkzaamheden in "De Ze venster" begon, hoopt het be stuur een waardig opvolger van de heer Thomassen te hebben gevonden. Gouda. In het St. Jozefzieken huis wordt zondag 1 oktober a.s. een "Koffieconcert" gegevebn onder het motto "Van barok tot hedendaags". Julian Coco speelt gitaar en Magdalena Kuhn, fluit. Aanvang 11.15 uur tot 12.45 uur. Toegang is gratis. De stichting "Oud Zevenhuizen/Moerkapelle" krijgt financiële medewerking van de gemeente Zevenhuizen voor de berging van een Wê» kosten die in totaal op f 12.000,— zijn geraamd. 90% van de resterende kosten wordt door het E.O.R.C. en het Ministerie van Defensie bekostigd, terwijl de stichting zelf nog 10% ofwel ca. f 950,— moet betalen. De berging van het jachtvliegtuig, wat ongetwijfeld diep in de grond moet zijn geboord, wordt door de stichting gezien als passend bin nen haar doelstellingen, namelijk het bevorderen van het behoud van historische schoonheid en waardevolle zaken van de gemeenten Zevenhuizen en Moerkapelle, alsmede het verzamelen en eventueel tentoonstellen van oudheidkundige voorwerpen in de meest ruime zin. De bedoeling is dat eind oktober het wrak wordt opgegraven. De klus zal ca. drie dagen duren, zo is de verwachting. De heer J. Brouwer CDA stemde tegen het voorstel zich afvragend welk belang er met de opgraving gediend is. Ook de andere fracties stonden niet juichend tegenover het voorstel, al was de suggestie van de heer P. Hofman een originele. Hij stelde voor de wrakstukken in een kunstwerk te vatten en dit voor het gemeentehuis te zetten, omdat het kunstwerk op deze plaats nog steeds ontbreekt. Zoutstrooimachine:Als we net zo'n zachte winter krijgen als de vorige, is zout strooien nauwelijks nodig. Toch is zo'n zoutstrooima- chine in normale winters met gladde wegen onontbeerlijk. Nat zout of droog zout, wat is er beter of slechter voor het milieu? Toen de heer S. de Jong vernam dat dit niet uitmaakt ging hij akkoord met de subsidieverstrekking voor de aanschaf van een zoutstrooimachine voor de gemeente. Kosten f 45.300,— Discotheek, videotheek De heer J. Brouwer CDA sprak zijn verontrusting uit over de ontwikkelingen in de plaatselijke disco theek waar b.v. onlangs een erotische show werd gehouden. Hij vond hetgeen zich daar afspeelt in strijd met de goede zeden en vroeg hiervoor aandacht. Eveneens bevreemdden hem de openingstijden van de nieuwe videotheek waarbij aan overlast voor omwonenden dacht. Dat laatste signaleerde hij ook bij de horeca-gelegenheden waarvan hij vermoedde dat sommige de sluitingswet overtreden. Hoewel burgemeester Van Gent het door hem gestelde wat afzwakte stemde hij erin toe deze zaken in de commissie A.B.Z. aan de orde te zullen stellen. Verlichting: Mevrouw S. Kruit vroeg aandacht voor verlichting van de achterpaden. Wethouder Van IJperen reageerde met de con clusie dat verlichting in de brandgangen een te kostbare zaak is. Hij is van mening dat een verlichtingspunt op iedere hoek genoeg is. Wel beloofde hij zijn belofte in te lossen de kleine verlichtingspaaltjes op het voetpad cloor de Bongerd te laten vernieuwen.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 7