Koudw Zelf fruit pCulfen!!! "Szoanla-tHoeve drukkerij elgersma MODESHOWS! - MODESHOWS! Politieberichten Voetbal Tussentijdse nota Moerkapelle Succesvol seizoen voor De Eendracht truiters" faant! 'Vul de bon in! Jeugdclubs Plaats oofi eens een pleintje in de Porps- in de fruitboomgaard met klasse I fruit op: ZATERDAG 23 en 30 SEPTEMBER van 9-16 uur BOOMKWEKERIT-GEWASSEN VAN DAMES-, HEREN- EN KINDERMODE: Dit moet u zien!!! in Moerkapelle: MAANDAGAVOND 25 SEPTEMBER in Zevenhuizen: DINSDAGAVOND 26 SEPTEMBER o.a. cox - goudreinetten - golden delicious enz. vanaf plukprijzen f 0,50 per kg. op fruitbedrijf Tevens verkoop van onze o.a. Haag-coniferen, klimplanten en heesters. Deze unieke gebeurtenis mag U beslist niet missen mn Knibbelweg 27 - Zevenhuizen - 01802-1307 P.S.: Graag zelf fust meebrengen!!! uuk het adres voor verse groenten - sinaasappels enz. j Koud of niet, bestel tijdig uw Kerstkaarten en u zult zeker weer warm lopen voor onze uitgebreide en fraaie Ken nemer Kaarten Kol lek tie Uw goede keus bij uw drukwerkspecialist dorpsstraat 62a - zevenhuizen - 01802-2289 Aanvang beide shows om 20.00 uur. Toegang gratis. Wel tijdig reserveren: TEXTIEL - KONFEKTIE WONING- EN PROJEKTINRICHTING DORPSSTRAAT 1. MOERKAPELLE, TEL. 01793-1421/2358 DORPSSTRAAT 145, ZEVENHUIZEN. TEL. 01802-1238 Tot ziens op de shows in onze eigen winkels! Zevenhuizen Diefstal uit auto: Op de Weth. Kreftlaan had men zich de toegang tot een geparkeerde auto verschaft door een ruitje in te slaan. Uit de auto werden een slechts een stratenboek en een ruitenkrabber ontvreemd. Ruiterongeval: Doordat haar paard plotseling over een schrikhek sprong werd een jeugdige amazone van het dier geworpen. Door de val liep zij verwondingen op aan een van haar benen en klaagde zij over hoofdpijn. Zij werd per ambulance naar St. Franciscus in Rotterdam gebracht. Eenzijdig ongeval: Op de Bredeweg kwam een motorrijder lelijk ten val doordat hij bij de spoorwegovergang een bocht miste. Hij werd met diverse kwetsuren overgebracht naar Bleuland. Snelkraak: Door met een tegel de etalageruit In te gooien kon de dader een greep in de etalage van een bedrijf In de Dorpsstraat doen. Daarna deed hij een greep in de etalage en nam diverse audio- apparatuur en een scheerapparaat weg. Hierna verdween hij met buit in een auto. Inbraak woning: Tijdens de afwezigheid van de bewoners heeft een inbreker zich de toegang verschaft in een woning aan de Molenweg. Uit de woning werden doosjes met sieraden weggenomen. Diefstal kentekenplaat: Van een geparkeerde auto op de Twee manspolderweg werd de achterkentekenplaat ontvreemd. Aanhouding kleding dief: De dader van de diefstal van de kleding bij de winkel van Weikoop aan de Dorpsstraat werd door de gemeentepolitie Utrecht aangehouden. De man was nog in het bezit van de auto die hij in Gouda had gestolen. De kleding was niet meer aanwezig. In verband met verschillende andere door hem gepleegde misdrijven is de man in bewaring gesteld. Hij is een goede bekende van de politie. Aanrijding met hond: Op de Bredeweg liep een automobilist behoorlijke schade op, toen een hond plotseling de weg overstak. De hond is door zijn baas met ernstige verwondingen naar de diere narts gebracht. Vals bankbiljet: Bij een bank in de Dorpsstraat werd een vals bankbiljet van ƒ.250,— aangeboden. Diefstal uit surfkluis: Vanuit een surfkluis aan de Strandweg werd een mast van een surfplank ontvreemd. Niet bekend is hoe men in de kluis is gekomen. Auto in brand: Een bewoner van de Bermweg was met laswerk- zaamheden aan de uitlaat van zijn auto bezig toen hem plotseling de vlammen om de oren vlogen. Het bleek, dat tijdens het lassen de benzineleiding was gesmolten en de brandstof vlam vatte. In samen werking met de brandweer had hij het vuur snel gedoofd. Inbraak in Pizzeria: Onbekenden hebben ingebroken in de pizzeria aan de Dorpsstraat. Er werd een nog niet nader bekend geldbedrag weggenomen. Poging inbraak: Met behulp van vermoedelijk een schroeven draaier heeft men gepoogd de achterdeur van het plaatselijke hotel te forceren. Vooruitlopend op het welslagen van de daad had men vast 2 zakken klaar gezet. Deze behoefden nu dus niet te worden gebruikt. Illegale vreemdelingen: Bij de politie kwam de melding binnen dat er in een loods achter het Zuideinde illegaal hash verbouwd of verhandeld zou worden. Bij het betreden van de loods stoven circa 14 buitenlanders de polder in. Na het nodige geren en gedraaf door de spruiten en sloten konden 9 van hen worden aangehouden. Zij bleken alle de Turkse nationaliteit te bezitten, illegaal in ons land te zijn en in Den Haag te verblijven. Zij zijn overgedragen aan de vreemdelingendienst van de gemeentepolitie te Den Haag, die voor hun verwijdering zal zorgdragen. Van enige hashteelt of -handel was geen sprake. GEVONDEN: een beschilderde melkbus. VERLOREN: dameshorloge; schakelarmband; blauwe kinderlaars Programma Groeneweg 23 september Zevenhuizen. Het voetbalprogramma voor a.s. zaterdag van de jeugd van v.v. Groeneweg ziet er als volgt uit: Soccer Boys Al-Groeneweg Al aanvang 14.30,vertrek 13.00 uur. Groeneweg BI - Spirit BI, aanv. 14.30 aanwezig 14.00 uur. Groeneweg Cl - Donk Cl aanvang 12.45, aanwezig 12.00 uur. Groeneweg Dl - Gouda Dl aanvang 11.00, aanwezig 10.30 uur. Nieuwerkerk D2 -Groeneweg D2 aanvang 11.00 aanwezig 10.30 uur. Groeneweg El - Spirit El aanvang 9.45 aanwezig 9.00 uur. O.N.A. F1 - Groeneweg F1 aanvang 11.00 vertrek 10.00 uur Groeneweg E 2 - Gouda E3 aanvang 9.45, aanwezig 9.00 uur. Groeneweg E3 - Haastrecht E2, aanvang 9.45, aanwezig 9.00 uur. Op vrijdag 29 september wordt om 16.30 uur het nieuwe jeugdhonk geopend. Alle pupillen, junioren en de leiders zullen aanwezig zijn. De officiële opening wordt verricht door het jongste(spelende) lid en de burgemeester. 24 september: Groeneweg 1 tegen s.c. Feijenoord 1 aanvang 14.30 uur. Het college van B. en W. van Moerkapelle brengt een tussentijdse nota uit voor het jaar 1989. De primaire begroting van 1989 sloot met een post voor onvoorziene uitgaven van f 78.910,- Als gevolg van een nieuwe raming van de Algemene Uitkering uit het gemeen tefonds en de structurele doorwerking van besluiten genomen in 1988, welke nog niet waren verwerkt in de begroting 1989 werd de post onvoorziene uitgaven bij eerste wijziging van de begroting 1989 verhoogd met f 20.852,— De nieuwe raming kwam hierdoor uit op f99.762,- In 1989 is een groot aantal besluiten genomen die consequenties hadden voor de post onvoorziene uitgaven, waardoor nu nog een bedrag resteert van f 6.731,— De Algemene uitkering uit het gemeentefonds voor 1989 valt eveneens mee met 38.441, zodat het totale positieve verschil maar liefst f 62.048,— bedraagt. Het positieve resultaat, met een uitein delijk positief resultaat van f 12.500,— na inning van de diverse belastingen. Het rapport geeft een duidelijk beeld van de financiële situatie van Moerkapelle op dit moment Door de bijstellingen van de diverse ramingen ontstaat een extra positief bedrag van f 73.022,— naast het huidige beschikbare bedrag van f 6.731Totaal is er derhalve een bedrag van f79.753,— beschikbaar. Gelet op de beleidsvoorne mens voor de resterende periode van het jaar 1989 is naar verwach ting nog een bedrag nodig voor onvoorzien van f 78.500,— Derhalve resteert een bedrag van f 1.253,— voor onvoorziene uitgaven in 1989. Al vroeg in het seizoen boekte Marjan van Veelen-Stofberg, de instructrice van de ponyclub, een groot succes door haar in- structëursdiploma te behalen. Hiervoor kreeg zij een onder scheiding, die uitgereikt werd in Hotel "De Keizerskroon" te Apel doorn. Net voordat de wedstrijden be gonnen zijn de paarden en de pony's een dag naar de omgeving van Nunspeet/Stavoren geweest om daar een hele mooie en gezel lige rit te maken. Later in het seizoen is de pdnyclub met hun instructrice een week naar Maarn geweest. Ze troffen daar een ideale camping met stallen voor de pony's en een manege. Bovendien zaten ze er direkt in de bossen. Het was een week die zeker voor herhaling vatbaar is. Op de wedstrijden boekten zowel de pony's als de paarden vele successen. Ze bezochten con coursen en streekwedstrijden en kwamen zelden of nooit met lege handen naar huis. Op de streekwedstrijd te Bode graven is september werden de kampioenen van de streekwed strijden van 1989 bekend ge maakt. Zo werd Carla Jansen kampioene van de M2-dressuur paarden en werd Natasja Buys dubbelkampioene van de pony's in de L-dressuur en het L-sprin- gen. Verder werden er die dag nog vele prijzen behaald. Pony's: B-dressuur: 2e prijs: Petra Sol; L-dressuur: le prijs: Hanneke Reym; M-dressuur: le prijs: Natasja Buys; L-springen: le prijs: Natasja Buys; M-sprin- gen: 2e prijs: Corina Oudijk. Paarden: L-dressuur: le prijs: Carola de Mooy; M-dressuur: 3e prijs: Bram Voshol. Verder behaalden Natasja Buys en Corina Oudijk een keurige 4e plaats in het duo-springen. Op de provinciale kampioenschap pen voor pony's behaalde Corle- ne van Dorp een le plaats in de B-dressuur. Marjan van Veelen- Stofberg behaalde op de provin ciale kampioenschappen voor paarden een 4e plaats in de Z2- dressuur. Het seizoen wordt nu afgesloten met een wedstrijd te Lunteren waar dressuur wordt gereden en waar men deel kan nemen aan een cross of terreinrit. Het belooft een hele leuke dag te worden. Al met al is het voor de Eendrach- truiters een zeer succesvol sei zoen geweest. A.s. maandag gaan de jel'A| clubs in Zevenhuizen van star- Elke avond is er. met uitzon ring van de donderdagavond club in het Hervormd Centra Aanvangstijd 18.30 uur- donderdagavond vervalt- Ma dagavond is bestemd voor J gens van 8 en 9 jaar. DinsiJ 8 vond voor meisjes 9 en 10 J Woensdagmiddag jongens meisjes van 6 en 7 jaar- 13.30 uur. Woensdagavond jot gens en meisjes 10 en club- Donderdagavond geen g Vrijdagavond meisjes -s jaar. Daarna om 20.00 uu ners vanaf 12 jaar. Vervolg j er nog een club van H e jarigen aan huis. Inform Anjl Vink tel. 1013 of Annette v.d. Wel 01793-1238.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 8