JAN BIJSTERBOSCH BROOD, DAAR ZIT WAT IN Gemeenteraad Moerkapelle Volleybal Herfstvakantie agenda Tafeltennis Parkieten- speciaalclub John de Jong Kwartet In memoriam DE RIJDENDE BAKKERSWINKEL M. VAN DER SPEK auto-tel. 0652700406 Tel. 01802-2462 MEI Gevulde speculaastaart 7,95 7,10 4 Appelflappen 6,20 5,60 Roomboter amandel speculaas, 250 gram 4,95 4,20 Elke maandag en donderdag: 6 eierkoeken of krentenbollen Kinderboekenweek. TUINMATERIALEN M. VAN DER SPEK HRtX n) BROOD IS FEEST Molenbrood. .£55" 2,25 100% volkorenmeel van molen De Hoop Nieuw: 6 meeraranen kaiser- broodjes. 3302,40 Nieuw: 1 vruchten tarwe rogge van de molen4,95 van^36iToor 2,85 Donderdag TOMPOUCENDAG, LST 1,25 De berging van de I.J.P. Keijzerschool wordt vergroot. De kos ten, geraamd op f ÏO.OOO, worden door de gemeente betaald. Dorpshuis Op Moer-mmoer. Schorsing voor nader overleg tussen de christelijke partijen omtrent het verlenen van goed keuring aan de begroting voor 1990 van de stichting Dorps huis Moerkapelle, bracht een eensluidende mening van de confessionele fracties: goedkeuring opschuiven naar volgende raadsvergadering, als de "kwestie" is uitgepraat. Dit n.a.v. een onduidelijke situatie inzake de zitting van gemeenteraadslid De Gooijer, als gemeentelijke afgevaardigde in het bestuur van deze stichting. Hij volgde de heer A. Verweij onsympathiek was behandeld. Volgens de heer Lindhout S.G.P. zijn er bestuur sleden die ook tegen de persoon van de heer De Gooijer beden kingen hebben, zodat vergaderdata worden gepland op tijd stippen dat de heer De Gooijer verhinderd is. Om beide parti jen tot elkaar te brengen wordt er binnenkort een bespreking gehouden door het college van B. en W. met het bestuur van de stichting Dorpshuis. "Mag ik u dringend verzoeken de goed keuring op te schorten totdat de zaak uitgepraat is?" vroeg R.P.F-er de heer A. Verweij. Om de zaak niet teveel te laten stagneren werd, nadat de confessionelen hieraan ook hun goedkeuring wilden opschorten, besloten de jaarrekening 1988 wel goed te keuren. De heer R. de Gooijer S.G.P." De hele situatie is ontstaan doordat leden van het stichtingsbestuur het zakelijke en het persoonlijke niet kunnen onderscheiden". De heer C. Wolff CDA pleitte dan ook voor een zakelijker bena dering van de stichting dorpshuis. Overigens: de jaarrekening sluit met een nadelig saldo van ca. f 242.000,- na aftrek van de gemeentelijke subsidie van f 217.000,— resteert een tekort van f 25.000,— In de begroting van 1988 was een tekort van f 27.000,- voor zien. De gemeentelijke subsidie blijft derhalve op f217.000,— Krediet voor christelijke Rehobothschool. De Rehobothschool in Moerkapelle ondergaat op dit moment een ingrijpende verbouwing. Deze blijkt, zoals bij veel verbou wingen het geval is, veel meer te kosten dan geraamd. Ouders hebben al een bijdrage verleend in de kosten voor de vernieu wing van het schoolplein. Tijdens de verbouwing is een groot deel van de tegels van het schoolplein kapot gereden en moet dit opnieuw gestraat en heringericht worden. Voor het school plein moet het schoolbestuur ca. 64.000,— op tafel leggen. Daartoe is men niet in staat, zodat aan het gemeentebestuur een verzoek werd gericht om f 32.000,- in de kosten bij te dragen waardoor het totale krediet f 70.000,- wordt, (f 38.000,— meerwerk verbouwing) De heer S. Duursma Gem. belangen, toonde zich enigszins ver bolgen over de oplopende kosten en de slechte onderbouwing van de aanvrage door het schoolbestuur. Hij noemde het geen goede zaak als een bestuurslid, voorafgaand aan de raadsver gadering. van de inspraakmogelijkheid gebruik maakt om desgewenst opheldering van de subsidie-aanvraag te geven. "Bij nadere bestudering blijkt het tekort wel tot f 99.000,- te zijn gestegen. De pot moet als een goed huisvader worden be stierd. Het loopt nu uit de klauwen. Ik had graag wat meer toe lichting bij de stukken gezien. Als je ziet dat de kosten de pan uit rijzen dan tref je toch direct maatregelen?" zo vroeg hij zich af. Met de f 38.000,— voor de meerkosten van de verbouwing kon hij akkoord gaan, met de rest niet. De heer R. de Gooijer SGP sprak vervolgens over "doelsubsidie" voor tennis en voetbal zonder dat er gewichtig over gedaan wordt. "Waarom plotseling zo moeilijk doen over een zaak waarmee praktisch de hele dorpsgemeenschap gebaat is?". Hoewel aarzelend, schaarden ook de RPF en het CDA zich achter het college voorstel, al dacht de heer C. Wolff CDA, net als de heer Duurs ma. eerst om uitstel om goedkeuring te verlenen voor het Rentokil - ZVH wint aantrekkelijk duel! Zaterdag speelde Rentokil-ZVH in het kader van de oefenseries tegen het Belgische Herenthals. De wed strijd tegen Herenthals in België werd door Rentokil toen vrij gemak kelijk gewonnen, maar dat ging za terdag toch geheel anders. Al vanaf het begin ging het spel tussen de beide teams gelijk op, waarbij het publiek vele rally's te zien kreeg. Na 11-11 waren de Ze- venhuizense heren wat ongelukkig met hun aanval en kon Herenthals met 11-15 de set afsluiten. De twee de set gaf de goede blokkering en de moeilijke service van Rentokil de doorslag en werd met 15-10 de set gewonnen. Herenthals trok in de derde set het initiatief naar zich toe en kon met 8-15 de set winnen. De vierde set was weer voor Rentokil. Vooral door de sterkere aanval en hechte blokkering (15-7). De beslissende vijfde set won Rento kil gedecideerd met 15-10. Coach Toon v.d. Burght was na afloop te vreden over het verloop van de wedstrijd. Het team is bijna gereed voor het echte werk. dat op zaterdag 14 oktober in Breda om 19.00 uur begint met een Beker-wedstrijd te gen TDK/Brevok. Voor aanstaande zaterdag staat een oefenwedstrijd in Maaseik op het programma tegen de gelijknamige vereniging. Rentokil-ZVH jeugd bekert ver der! Voor de A-jeugd van Rentokil begon het seizoen met een Bekerwedstrijd. De dames A-jeugd Servylo uit Gou da op bezoek, de strijd ging tussen de beide teams gelijk op. Maar Ren tokil Al wist toch met 3-0 (15-11, 15-5 en 17-16) de wedstrijd in hun voordeel te beslissen. De heren A-jeugd had minder moei te met het team van Fortuna/Nivoc uit Nieuwerkerk, ook een 3-0 over winning met de setstanden 15-4, 15-10 en 15-11. Bij de senioren speelden de heren van Rentokil 5 en Rentokil 4 tegen elkaar. Deze hielden elkaar met 2-2 in evenwicht. In de derde klasse speelden Rentokil 7 tegen Rentokil 9 en won met 3-0, terwijl in de wed strijd Rentokil 8 tegen Rentokil 10, heren 10 met 3-0 winst wist te win nen. Bij de dames speelden Rentokil 4 en Rentokil 5 in Oudewater resp. tegen Bogro/Jupiter 5 en 6 en wonnen beide met 3-0. Zevenhuizen. De herfstvakantie begint voor de Zevenhuizense jeugd meteen al goed. Zaterdagmiddag 14 oktober is er een Theatervoorstel ling in dorpshuis Swanla, aanvang 13.00 uur. (zie aankondiging elders in deze krant) Maandag t/m donderdag is er herfstvakantiefeest in het Her vormd Centrum. Aanvang 9.30 tot 11.30 uur. Luiste ren. grapjes, knutselen, spelletjes: Waar het hart vol van is Op één van de vier ochtenden is er een geweldig leuke Kinderfilm: "Voetsporen in de sneeuw". Om alvast te noteren dus... Hans Kazan komt met een Super Kindershow naar het dorpshuis op vrijdag 20 oktober, op uitnodiging van de Rabobank Zevenhuizen/ Moerkapelle. Spaarders van 4 t/m 12 jaar ontvangen een gratis toe gangsbewijs voor deze show. Voor de jeugd: Noteren dus: 14 oktoberfvanaf 7 jaar) Kindertheater(f 4,—of 4,50) en 20 oktober in het dorpshuis Swanla;(namiddag) Hans Kazan, voor kinderen van 4 t/m 12 jaar (gratis voor spaarders) 16,17,18 en 19 oktober('s-morgens) Herfstvakantiefeest in het Her vormd Centrum voor kinderen van de basisschool: 5 t/m 11 jaar( gra tis). ook in Boekenbus "De Bron" koop een mooi, leuk of spannend boek. "De Bron" heeft goede boeken voor de allerkleinsten, voor de groteren en...hun ouders! BESTELLINGEN: 01802-3373 Zevenhuizen - Afgelopen vrijdag speelde de Zevenhuizense tafel tennisclub de 2e wedstrijd in de Goudse tafeltenniscompetitie Voor ZTTC betekende dit een 2e overwinning, alhoewel wat moeilijker dan vorige week: 6-4. Het 2e team dat op bezoek ging bij Reeuwijk 1, behaalde een ruime overwinning in de 3e klas se: 7-3. Het 3e team spelend in de 3e klasse, behaalde maar een krap pe 5-5 tegen Gouda 4. Overige uitslagen: ZTTC 4-Ilac 112-8; ZTTC 5-BOK 6: 0-10: Het le juniorenteam herstelde zich na een bedenkelijke neder laag van vorige week, goed met een 7-3 overwinning op Nieuw koop 3. Het 2e juniorenteam liep voor de 2e maal in deze competitie tegen een pijnlijke 10-0 neder laag aan tegen Kwiek 4. Zevenhuizen - De Parkieten Spe- ciaalclub organiseert op vrijdag 6 en zaterdag 7 oktober a.s. de Provinciale Kampioenschap pen. Er zijn bijna 600 vogels te bewonderen, zoals grasparkie ten, agaporniden, neophema's, papegaaien, kakatoe's enz. enz. Geopend: donderdag 5 okt: 20.00-22.00 uur; vrijdag 6 okt: 10.00-22.00 uur en zaterdag 7 oktober: 10.00-16.00 uur. De toegang is gratis Plaats: dorpshuis Swanla, Zevenhui zen. Voor nadere informatie kan men bellen: S. vd Linden tel. 01810- 13751, Brielle. Capelle ad IJssel - Zondag 8 oktober speelt het Jazz-Dansant in de Klaas Klinkertzaal van Jazz Inn "den Rooden Leeuw" het John de Jong Kwartet met zang van Ankie van Leeuwen. Op dit moment is de juiste sa menstelling van het kwartet nog niet bekend, maar John zal ze ker met een aantal goede musici komen. Het Jazz Dansant vangt aan om 16.00 uur en duurt tot ca. 19.00 uur. Toegang f 5,- p.p. Zevenhuizen - Op 79-jarige leef tijd is op 2 oktober overleden de heer Marinus de Kooter. Drie jaar geleden werd hij koninklijk onderscheiden voor zijn vele verdiensten voor voetbalvereni ging Groeneweg en gedurende bijna 40 jaar voor de Woning bouwvereniging Beter Wonen. Gedurende vele jaren zorgde hij voor de inning van de huur van de woningen van voornoemde vereniging. Hij werd door ieder een zeer gewaardeerd. Op 5 ok tober vindt de begrafenis plaats. bedrag van f 32.000,-, omdat het hem ook niet erg duidelijk was De heer H. Doomhein PvdA was van mening dat het speelterrein aange past moet worden aan hetgeen fi nancieel voorhanden is. Voorzitter A.W. Lips:" Het is onze taak niet om te praten over versobering van de aanleg van het schoolplein. Er zijn nog wat financiële tegenvallers bij de verbouwing, maar die zijn niet meer voor ons. Wij hebben overdui delijk getoond bereid te zijn om een financiële bijdrage te verlenen. We gaan tot zover en niet verder." Spre ker legde tenslotte uit dat de "meer kosten" aan de verbouwing ook een gevolg is van de brandpreventie- eisen, waarop de heer Duursma zich afvroeg of de architect dan niet op de hoogte is van de voorschriften hier van. De heer Lips verzocht de raad toch vooral deze avond een beslis sing te nemen om de verbouwing binnenkort af te 'kunnen ronden. Algemeen Belang en PvdA stemden tegen. Rondvraag: fietspad Bredeweg. "Bij Willem II wordt op dit moment de kruising gereconstrueerd". De heerS. Duursma Alg. Bel. sprakzijn grote verontrusting uit over het uit stel van de aanleg van het fietspad langs de Bredeweg. "Het weer be hoeft maar iets om te slaan en er kan niet begonnen worden. Dat wordt dan wel volgend jaar maart of april. Ik begrijp dat er enkele grondeige naren dwarsliggen?" De voorzitter deelde desgevraagd mede dat de hele aanleg van het fietspad in gevaar is, omdat het kan gebeuren dat de aanleg niet binnen de tijd waarin de Provincie subsidie kan verlenen (meerjarenbegroting) kan worden gerealiseerd. Het hoog heemraadschap Schieland kan dientengevolge ook niet meer wach ten met de reconstructie van de Bredeweg en maakt binnenkort een begin hiermee. Op de vraag wie de dwarsliggers zijn wilde de heer Lips geen antwoord geven. Wel liet hij een "ja" horen toen gevraagd werd of de grondeigenaren die aan hun toestemming voorwaar den verbinden zoals b.v. de bouw van een huis en nog een huis. aanleg van aardgas enz. in het midden van de Bredeweg wonen. De heer R. de Gooijer:" Ik zou niet graag in de schoenen van deze mensen staan als er een ongeluk gebeurt waarbij fietsers betrokken raken, (tegen de voorzitter) Kunt u niet onmiddellijk een onteigening sprocedure op gang brengen?" De voorzitter:" De zaak gaat met name de gemeente Waddinxveen aan. Deze is overigens wel bereid om mee te doen hierin". De heer C. Wolff:" U zegt dat de subsidie door deze vertraging spaak loopt. Als we een spa in de grond steken is het dan niet het geval?" Zo eenvoudig blijkt het volgens de heer Lips echt niet te liggenWel zullen hij, de voltallige raad en alle fietsers die dagelijks van de Bredeweg ge bruik maken o.a.honderden scho lieren, juichen van blijdschap als het zover is dat begonnen kan wor den In de week van 9 t/m 13 oktober vakantiebonnen en A.S.F. bonnen inleveren bij: A. Verschoor. Julja- nastr. 46, Moerkapelle. Giro ot banknr. meebrengen (na 18 uur) JONGEMAN 44 j., werkzaami in Moerkapelle, zoekt KOS1 HL IS deze buurt. Reacties onder nr. 332/1 van dit Chr. boekenbus De Bron: vrijdag: Begoniaplein Zevenhuizen, zaterdag: voor raadhuis Moerkape bestellingen: tel. 01802-337- i HYDRAULISCHE SLANG STUK? Wij maken direkt een nieuwe GARAGE C. VAN DER KNIJFF Bredeweg 31, Moerkapelle TEL. 01793-172S Werkend meisje zoekt KAMEk liefst met kookgelegenheid in Benthuizen, Moerkapelle of0 y- - omgeving. TEL. 05270-1S32^__ Tuin- en groenverzorging Aanleg van TUINEN GROEN BESTRATINGEN GRONDWERKEN onderhoud Vf RCNIGIMC TUIN- CN j L ANOSCHA RSVOORZ ItNIN^ per jaar of per keer bij lieren bedrijven, scholen, instellingen en partiku Vraag vrijblijvend advies en/of offerte Zegwaartseweg 71 - 2727 PA Zoetermeer- Tel. 079-315592

Dorpskrant | 1989 | | pagina 12