Jeugdhonk v.v. Groeneweg een aanwinst NMM «om OPROEP VOOR HARDE CONTACTLENS-DRAGERS X st. 700 Ste lid van Stichting Oud-Zevenhuizen/Moerkapelle De familie M.C.v.d. Spek in Moerkapelle, werd zaterdag 23 september aangenaam verrast met een prachtig boeket bloe men. Dit gezin is het 700 ste lid van de stichting "oud Zevenhui- zen/Moerkapelle. Deze mijlpaal was de reden voor de voorzitter, de heer A. Veerman, hen te bezoeken en te feliciteren. Het ledenaantal van de stichting "oud Zevenhuizen/Moerkapel- le" stijgt nog steeds enorm. Thans is deze stichting reeds uitgegroeid tot het grootste historische genootschap in de regio. sproken aan het adres van de voorzitter die van "delegeren" weet en daarom een goede voorzitter is. Ook iemand van organiseren en coördineren. Bestuursleden Segaar en Boere donderdagavond: "We hebben in Aad Roos een geweldige voorzitter." Boere: j Moetje denken hij werd in 1959 jeugdleider, in 1962 jeugdvoorzitter en in 1965 bestuurslid. In juni 19691 werd hij voorzitter. Adriaan is een man die overal oplossingen voor weet te bedenken. Hij weet datje metl praten niet alles oplost, maar wel heel veel. Hij offert vrijwel al z'n vrije tijd voor de voetbal op; is hier zekerj twee avonden per week en verder op zaterdag een halve dag en zondag de hele dag. In feite is hij zo al 301 jaar bezig. Onder zijn leiding is er veel gebeurd. Het derde veld, trainingsveld, twee keer een kantine uitbreiding, finale van de bekerwedstrijden en het promoveren naar de tweede klas van de KNVB (thansf stabiel in de derde klas). We hebben een goede onderlinge verstandhouding". Segaar: "Z'n vrouw stond en staat er ook achter. Dat is bij ons ook zo. Als je dat niet hebt kun je er beter ma; mee stoppen. Als je er thuis "verwikkelingen" om krijgt, kun je het beter schudden". Boere: "Roos en ik staan tijdens een vergadering weieens als kemphanen tegenover elkaar als we van inzichtl verschillen. We zijn dan wel boos, maar blijven het niet, want dat is niet in het belang van de vereniging" I (Jan Boere heeft de speld van verdienste al eerder ontvangen, want ook hij maakt al heel lang deel uitvanl het bestuur. Laurens Segaar was eerst anderhalfjaar tweede secretaris en is thans sinds een jaar penning meester) Segaar:"Weet je, je raakt gewoon aan de voetbal verknocht. Als het seizoen voorbij is en je bent een pa weken niet op het voetbalveld geweest, dan ga je het erg missen, het is dan een verademing als het seizoen] weer begint, want je hebt de onderlinge contacten gemist" Met de officiële ingeoruikneming van het jeugdhonk en de huldiging van Adriaanl Roos, is er nu echt wel einde gekomen aan de viering van het 60-jarig bestaan..„v.v.| "Groeneweg" gaat zich weer helemaal toeleggen op kwaliteitsverbetering van de diverse elftallen en del "toekomst" de beginselen bijbrengen van de voetbalsport... Toch is er nog één wens, die, na een dankwoord aan de vrijwilligers, doorvoorzittel Roos vrijdagavond geuit werd, nl. verlichting... Zo moet een vereniging altijd watte| wensen blijven houden.. Zevenhuizen- Een eigen ruimte voor de jeugd van voetbalvereniging "Groeneweg", die door burgemeester A.H. van Gent en het jongste voetballertje van Groeneweg, de zes-jarige Matthijs Kortlever, officieel werd geopend, was reden tot feestvreugde. Na de openingshandeling: het wegtrekken van de voetbalvlag die de naam "jeugd honk" bedekte, stortte de jeugd zich massaal op de tafeltennistafel. Ook het voetbalspel leek wel een strooppot met tientallen vliegen erop. De traktatie lieten ze zich ook uitstekend smaken... krakend verse chips! Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst Bovenstaande slogan is van toepassing op voetbalvereniging "Groeneweg". Secre taris Jan Boere:"Omdat de kantine teveel afgestemd was op de volwassenen en er een enorme toeloop is van de jeugd, werd ruim een jaar geleden besloten om een plan te maken de kantine te vergroten". Penningmeester Segaar:" De verbouwing omvatte nog veel meer. Cees Roos, de zoon van de voorzitter, heeft de tekening ervoor gemaakt". Met beide heren hebben we aan de avond voorafgaand aan de opening van het Jeugdhonk en het uitreiken van de zilveren speld van verdienste van de KNVB aan Adriaan Roos, een gesprek. Logisch dat de voorzitter daar niet bij is, als men weet dat de uitreiking van deze speld donderdagavond alleen bij ingewijden bekend was, met uitzondering van de persoon in kwestie. "De verbouwing omvatte het wegbreken van twee kleedkamers en het scheidsrech- terslokaal. Op die plaats kon ongeveer de uitbreiding van de kantine komen waar een gedeelte voor de jeugd kon worden gecreëerd. Aan de Knibbelweg zijde van het clubgebouw werden een kleedkamer en een scheidsrechterskamer plus berghok gemaakt. Het tot dusver gebruikte spelershonk werd geschikt gemaakt voor tweede kleedkamer. Het voormalige berghok werd jeugdbestuurskamer. Ook de keuken werd vergroot". Boere: "het lag in de bedoeling om de verbouwing bij de viering van het 60-jarig bestaan jl. mei, gereed te hebben, maar dat lukte niet, omdat de afbouw en inrichting helemaal in zelfwerkzaamheid is verricht". Segaar: "Klaas Verweij was de aannemer, die heeft het grote werk voor z'n rekening genomen". Ze vertellen dat Groeneweg, dat momenteel 9 senioren-elftallen heeft en er eigenlijk wel 10 zou kunnen samenstellen maar graag wat reserve houdt, grote aantrekkings kracht heeft. Spelers komen weer terug van weggeweest, pupillen nemen in aantal toe evenals de motivatie. Om ook wat voor de jeugd te hebben als er b.v. een wedstrijd niet doorgaat en om het onderlinge contact te verstevigen, kwam de gedachte aan de inrichting van een eigen ruimte voor de jeugd. De jongeren kunnen hier tafeltennissen, strips lezen, tafelvoetbal spelen enz. Verder kunnen ze net als de volwassenen van alles kopen aan de bar, behalve alcoholische dranken. Die worden overigens met het oog op de jeugd, op zaterdag niet geschonken. Het jeugdhonk ziet er alleraardigst uit. Twee "zitmuurtjes", twee ronde tafels met stoelen eromheen en strips voorhanden. Een spelletje"ping pong", gaat er goed in. Het grote voetbalspel is ook leuk terwijl de geldverslindende flipperkast, binnenkort zal verdwijnen. Verder hebben de jongeren eigen barkrukken en een gedeelte bar dat speciaal voor hen is. Ongetwijfeld zal dit jeugdhonk grote aantrekkingskracht op de jongeren hebben... De verbouwing is voor een deel door de gemeente gesubsidieerd. Groeneweg heeft zelf ook een aanzienlijk bedrag bijgedragen aan de kosten. "Dat kan omdat we acties voeren, kaartavondjes houden en de prestatieloopcommissie ook een batige op brengst heeft. Desondanks moesten de reserves worden aangesproken. Het resultaat van de verbouwing mag gezien worden. Dat deed het college van B. en W. dan ook vrijdagmiddag, tijdens de openingsbijeenkomst. Adriaan Roos gehuldigd. Zevenhuizen Tijdens de jaarlijkse vrijwilligersavond in de kantine van v.v. "Groe neweg" werd voorzitter Adriaan Roos, 20 jaar voorzitter van deze vereniging, namens de KNVB, door de heer J. Bredie gehuldigd. Hij kreeg de zilveren waarderingsspeld plus oorkonde. \Ve]gerpeend hartelijke woorden werden door de heer Bredie uitge- Afgelopen dagen zijn verschillende artikelen verschenen over staar en contactlenzen. Aangezien de persberichten soms verschillen willen wij graag enige duidelijkheid hierover verschaffen. Dankzij nieuwe microscooptechnieken is gebleken dat het hoornvlies endotheel van bepaalde contactlensdragers aanzienlijke verandenn- gen heeft ondergaan. Bij dragers van de moderne gasdoorlatende contactlenzen waren geen significante veranderingen te zien maar met name de groep met de oudere typen harde contactlenzen behoe nader onderzoek. De risico's die kunnen ontstaan bij dit soort contactlenzen zullen zich in het algemeen pas op latere leeftijd openbaren als complicate na een staaroperatie. Voor alle duidelijkheid: er is geen verband gelegd tussen het dragen van harde contactlenzen en het krijgen staar doch alleen als complicatie na een staaroperatie. Dijkshoorn heeft vanaf de introductie van de gasdoorlaatbare con tactlens in alle praktijken deze lens toegepast vanwege de betere fysiologische eigenschappen. Berichten in de pers over dit ondei"e'T) zijn dus niet hierbij van toepassing. Mensen waarmee wij via dit bericht in contact willen komen vooi een nader onderzoek zijn allen die harde niet gasdoorlatende con tactlenzen dragen ongeacht de leeftijd en de leverancier van deze lenzen. Voor informatie of afspraak kunt u bellen; 01802-3050 Zevenhuizen, Burg. Boerstraat 2, tel. 0180-3 Schiedam St. Liduinastraat 1, tel. 010-26 T Schiedam Hof van Spaland tel. 010- 7 0.1 Rotterdam, Vierambachtstraat 73, tel. 010-71. Maassluis, Noordvliet 25, tel. 01899-1.22.88

Dorpskrant | 1989 | | pagina 14