Opgraving Amerikaans jachtvliegtuig SPAREN MET DE HOOGSTE RENTE EN DE MEESTE VRIJHEID!! Warme Oliebollen Kinder- kleding- en speel goed beurs Nieuw in Zevenhuizen: Kindertheatervoorstellingen NMS-spaarbank advertentie aanvulling: bakkerij verb ei j Iedere vrijdag vanaf 16.00 uur continu tot 20.00 uur Dekkingsplan voor Legwerking tekort op |de gemeentebegroting Moerkapelle I I I Vrijdagmiddag vanaf 16.00 uurOtiebotten! WEEK VAN HET BROOD Helpende Handen Bazar in Hervormd Centrum Marinus de Kooter I J. en W. van Moerkapelle komen I iet een dekkingsplan om het nade le saldo op de concept-begroting I §90, die niet sluitend was. doch En nadelig resultaat haf van f 1174.652.—Dit nadelig saldo kan I torden verklaard door een tweetal I msten nl. De subsidie t.b.v. dorps huis "Op Moer" is verhoogd van f 217.000.- naar f 250.000.— .Ver der is in de concept-begroting een bedragvanf 137.500,— opgenomen voor de kosten van vervanging en vernieuwing van rioleringen. Geza menlijk geven deze twee posten een nadelig verschil te zien t.o.v. de be- «roting 1989 van f 170.500.— Het tekort zal nog worden verhoogd met f 33.497,- ten gevolge van reconstructie Dorpsstraat f 20.000.-c.v. Moerveen, dak Moerveen en alarmering bejaarden- i woningen. Dat betekent dat er een 1 tekort ontstaat van f 33.497,— plus (174.652 - f208.149,- I In een ambtelijke notitie zijn voor- I stellen gedaan om genoemd tekort wegtewerken. Deze voorstellen zijn aan de orde geweest in de drie com missievergaderingen Alleen de com missie ABZ/ftnanciën heeft een advies uitgebracht, in tegenstelling tot de beide andere commissies. Wegwerking van het tekort denken zij te bereiken door een verhoging van de algemene uitkering. Invoe ring rioolrecht zakelijk gerechtig den. verhoging onroerend goedbe- lastingen. aanpassing raming OGB 1990. verhoging tarieven, leges en rechten. Verhoging hondenbelas ting, doorrekening kosten gemeen tewerken. niet meer opnemen van de post beheersplan openbaar groen en verlaging van de post ver vanging en vernieuwing riolering. Omdat de gemeente Moerkapelle alleen een rioolrecht kent voor ge- Zevenhuizen. "Als u een jaar of langer heeft gespaard en dan bij de NMS Spaarbank een hypo theek afsluit wordt bovendien de afsluitprovisie met een half pro cent verlaagd". Deze tekst stond niet helemaal compleet in de advertentie van de NMS-Spaarbank, vorige week. Een regeltje was er wegge vallen. Zevenhuizen- Maandag 23 okto ber a.s. zal worden begonnen met de opgraving van het Ameri kaanse Jachtvliegtuig, een Thunderbold, welke op 28 juli 1943 is neergestort in Zevenhui zen. Het wrak bevindt zich in het land van de gebroeders lekker- kerk aan het Zuideinde. Deze opgraving is een initiatief van de stichting 'oud Zevenhui- zen/Moerkapelle. Deze stich ting ontving van een 80-jarige Zevenhuizenaar een geldelijke bijdrage ter ondersteuning van dit project. Op deze manier wil hij blijk geven van zijn dank aan de bevrijders. Velen zijn be nieuwd naar hetgeen naar bo ven gehaald zal worden. Verdere mededelingen omtrent de opgra ving zullen nader in de Dorps krant worden gepubliceerd. verzekeringen kantoor Veerman makelaardij administratie NMS Spaarbank Dorpsstraat 200 - Postbus 2 - 2760 AA Zevenhuizen telefoon 01802-1866 - telefax 01802-3178 Indien u van plan bent te gaan sparen, of u spaart al voor b.v.: - een nieuwe auto; - een motor; - een boot - een nieuw bankstel, gordijnen of vloerbedekking; - een brommer denk dan eens aan NMS Extra-Plus-Sparen. NMS Extra-Plus-Sparen is de termijnloze algemene spaarvorm met de hoogste rente, (momenteel, 5.5%). waarbij u bovendien tot f 50.000,- per rentejaar vrij kunt opnemen. U kunt, tot die limiet, nu eens grotere, dan weer kleinere bedragen opnemen, net zoals u wilt. Dat is goed nieuws. Het betekent dat u met een hoge rente spaart maar toch de mogelijkheid heeft om grotere uitgaven te doen. U kunt natuurlijk nog meer geld opnemen dan f 50.000,- hoewel u dan wel over dat bedrag 1% retourrente moet betalen. :JW WARME BAKKER dorpsstraat 163 -tel. 01802-1335 zevenhuizen 10 stuks vanf 6,50 voorf 6,- - per stukivan f 0,70 voorf 0,65 In de Week van Het 'Brood tot 7 oktober Krijgen de kinderen 'n Ceuke attentie 11 krijgt n boekje met broodbeleg ideeën, 'n formulier voor de "'Brood is feest- ■wedstrijd" (met ruim 400 prijzen o.a. 2 van f2.500,-) en u kan sparen voor 'n Ban da 'T-shirt. Brood is feest! Zeker bij Bakkerij 'Verbeij, Kom en feest mee!!!! bruikers, in tegenstelling tot een groot aantal andere gemeenten in nederland. lijkt dit inderdaad een goed idee. Zo ook de andere, door de commissie ABZ/financiën voorges telde verhogingen, waarin B. en W. z'ch kunnen vinden. Genoemde Maatregelen leveren een bedrag op can f 208.149,—zodat het tekort van de concept-begroting 1990 uit komt op nul Zevenhuizen - De Bazar van Helpende handen wordt a.s. vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur in het Hervormd Centrum gehouden en op zaterdag 6 oktober van 10.00 tot 17.00 uur. De opbrengst komt ten goede aan het Brandwondencentrum in Beverwijk. Rust nu maar uit, je hebt je strijd gestreden Je hebt het met veel moed gedaan. Wie kan begrijpen hoe je hebt geleden En wie kan voelen wat je hebt doorstaan? Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons allen is geweest, geven wij u kennis van het plotseling overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en lieve opa Drager van de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goud °P de leeftijd van 79 j jaar. 2 oktober 1989 Noordelijke Dwarsweg 12 P. de Kooter-Hofman Niek en Corrie Nicole Iris Nel en Aad Johan René 2761 GA Zevenhuizen Z.H. Geen bloemen. Geen bezoek aan huis. M'jn man, onze vader, schoonvader en opa is opgebaard in het rouw- vcntrum. Schoolstraat 18, waar gelegenheid is tot condoleren op woensdag 4 oktober tussen 19.00 en 20.00 uur. kk begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 5 oktober om 13.30 uur 'P de algemene begraafplaats te Zevenhuizen. Donderdagmorgen, donderdagmiddag en donderdagavond tot acht uur kan er in de Gereformeerde kerk van Zevenhui zen weer nette kin derkleding en gaaf speelgoed worden ingeleverd. Donder dagavond kan men er nog een uurtje terecht om kinder kleding en speelgoed te kopen. Ook vrij dagmorgen is er die gelegenheid. 1/3 van het verkoopbe drag gaat naar Uni cef. Inleveren: donder dag 5 oktober van 9-12.00 uur; van 13.30 tot 16.30 uur en van 18.30 tot 20.00 uur. Kopen: donderdag van 20.00 tot 21.00 uur en vrijdag 6 ok tober van 9.00 tot 12.00 uur. Van Voren verloren van "Plok" is het thema van een Theatervoorstelling voor de jeugd op zaterdag 14 oktober, aanvang 13.00 uur in dorpshuis 'Swanla'. Ging men weieens met de kinderen naar het Jeugdtheater Hofplein in Rotterdam voor een goede Kindertheater voorstelling? Wel dit kan nu ook in Ze venhuizen. In het kader van de "Speelparasol" (een onderdeel van de Culture le Raad Zuid-Holland) start de Zeven Muzen" met een serie van vijf voorstel lingen voor kinderen van 3 tot 12 jaar (en natuurlijk voor de ouders en bekenden). Leuk bijvoorbeeld voor het vieren van een kinderverjaardag. Voor de prijs hoeft men het niet te laten, de entree bedraagt slechts f4,50 voor vrien den van de "Zeven Muzen" f 4,— (groene kaart meebrengen). De eerste voorstelling is zaterdag 14 oktober, aanvang 13.00 uur. Van voren verloren is een jeugdtheaterproduktie van Plok en gebaseerd op het verhaal "De Neus" van N.W. Gogolj. Het wordt het publiek aangeboden als een puzzel. Losse stukjes, die tenslotte samenvallen, in de stijl van Gogolj zelf. Het verhaal gaat over meneer Van Voren die een geordend leven leidt. Zijn dag is gevuld met kantoorwerk en zijn onbeantwoorde liefde voor mejuffrouw Van Dalen. Het feit dat zijn neus wat extra groot is, zit hem wel dwars. Hij wordt ermee geplaagd en soms zit de neus hem letterlijk in de weg. maar als hij dan op zekere dag zijn neus verliest, durft hij zich nergens meer te vertonen. Meneer Van Voren staat alleen met zijn probleem, want iedereen loopt toch achter zijn eigen neus aan.... Voor iedereen vanaf 7 jaar. Van "Voren Verloren" een komische voorstelling voor jong en oud. Zaterdag 14 oktober aanvang 13.00 uur, dorpshuis Swanla, Burg. Klinkha- merweg Zevenhuizen. Reserveren: tel.01802-1913 of 3371.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 15