IJ HUISMAN B.V. DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS Handmerken en familiewapens Schaken VOORDEELAKTIE BEHANG! SCHILDERWERKEN Begrotings behandeling DEKBEDDEN-ONDERDEKENS TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN BURGERLIJKE STAND Vergaderschema Afgegeven bouwvergunningen BEGROTINGSBEHANDELING Plattelands vrouwen gemeenteraad moerkapelle Nu: Per rol van f 21,95 voor f 14,95 vinylbehang van f 30,95 voor f 21,95 OOK DIVERSE RESTANTEN Het Nieuwe Testa ment als dagboek "Dat had ik eerder moeten weten...." faWvanderVIist ALARMERING Brandweer2666 b.g.g01820-24255 Politie1333 b.g.g. alarmnr.. 071-410041 Informatie01803-14444 MEDISCHE HULP Ambulance dienst01820-16066 Arts1687 STORINGSDIENSTEN Gas Elektriciteit 071-252911 Waterleiding01736-6940 C.A.102522-17553 MILIEUKLACHTEN 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie1940 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur)1940 OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00-12.00 uur POLITIEPOST maandag en woensdag van 16.00-18.00 uur en zaterdag van 10.00-12.00 uur. Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval: iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats GEBOREN: Marina Stefanie, dochter van: Kroon, Pieter en: Verruijt, Patricia, op 11 september 1989; Pauline, dochter van: Proper, Arnold en: van der Waal, Tonia C., op 21 september 1989; Christiaan Jacob Alexander, zoon van: Den Hertog, Jacob en: Van Manen, Wilma E.N., op 23 september 1989. OVERLEDEN: Jessie Klos, op 24 september 1989, oud 3 maanden. 9 oktober 1989: Commissie Welzijn c.a. te 19.00 uur: 9 oktober 1989: Commissie A.B.Z./Financiën te 20.00 uur; 10 oktober 1989: Gemeenteraad te 20.00 uur; 24 oktober 1989: Gemeenteraad te 19.00 uur. Bovengenoemde openbare vergaderingen worden in het gemeentehuis gehouden. Burgemeester en weihouders van Moerkapelle hebben op 4 oktober 1989 bouwvergunning afgegeven aan: - Bouwbedrijf D. de Graaf B.V., Oranjestraat 16 te Moerkapelle, voor de bouw van 10 premie A-, 5 premie C- en 6 vrije sectorwoningen aan de Grutto 1 t/m 19, 14 t/m 22, 21 t/m 25 en 24 t/m 28; - Gemeentebestuur van Moerkapelle, voor de bouw van 6 huurwoningen aan de Grutto 2 t/m 12 te Moerkapelle. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikkingen, ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle. In tegenstelling tot eerdere publicaties volgen hieron der de juiste data voor de behandeling van de begrotin gen voor het dienstjaar 1990: 10 oktober 1989 te 20.00 uur; 24 oktober 1989 te 19.00 uur; Zevenhuizen/Moerkapelle- De stichting "oud Zevenhuizen/Moerkapelle zal op 11 oktober a.s. haar halfjaarlijkse dona teursavond houden. Ditmaal is als gast spreker uitgenodigd de heer drs. S.E. Pronk uit Rijswijk. Het thema van de avond luidt: Handmerken en familiewa pens. Degenen die eerder onder het ge hoor van de heer Pronk vertoefden, kunnen beamen dat het een uiterst boeiend onderwerp is. Bijna elke familie heeft, al dan niet aangetrouwd, wel een wapen, na afloop zal. als daar nog tijd voor is, een dia-serie te zien zijn van de heer L. de Graaf uit Zevenhuizen. De dia's tonen Zevenhuizen van weleer. Gelet op de explosieve groei van de Stichting is het zaak tijdig in de zaal aanwezig te zijn. Want of alle belangstellenden erin kunnen, wordt door het bestuur betwijfeld! De avond wordt gehouden in dorpshuis "Swanla" in Zevenhuizen. Aanvang 20.00 uur. De zaal zal om 19.30 uur open zijn. Tevens zullen er speciaal voor de Stichting vervaardigde verzamelbanden te koop zijn, waarin ca. 5 jaargangen van het "Verleden Tijdschrift" bewaard kunnen worden. De Schaakvereniging "Moerka pelle" streed vrijdag 29 septem ber weer fel. Er waren twee par tijen die in de opening beslist werden. Ben van Geffen won op de tiende zet een stuk, zodat tegenstander Koos Segaar met een op kon geven. Hiermee heeft Ben zijn kandidatuur voor het kampioenschap zeer nadrukke lijk gesteld. De tweede partij, die snel tot een beslissing kwam, was tussen Dick Bac en Ton van Delden. Eerstgenoemde speler won in de opening een dame en met zo'n achterstand is het moeilijk verder spelen. Klaas Roos liet vervolgens Maurice van Vuuren zien dat schaken in de tweede divisie toch iets anders is dan schaken in de eerste divisie. Door dit resultaat staat Maurice erg stevig op de laatste plaats. Klaas Roos is in veiliger streken aangekomen. Een zeer span nende strijd kwam er tussen Kees van Vuuren en henk den Hartog. langzaam maar zeker moest Henk den Hartog het onderspit delven. De overige twee partijen werden afgebro ken. De partij tussen Gerard van Ommeren en Marcel de Haan staat iets beter voor Gerard. Wim Stange zal zijn partij tegen Wouter Vroegindeweij vermoe delijk zonder verder te spelen opgeven. In de tweede divisie lijkt Jan Blok zonder tegenstand op het kampioenschap af te stevenen. In de onderlinge strijd met Dirk- Jan v.d. Berg werden door Jan Blok spijkers met koppen gesla gen. Hij wordt echter achter volgd door Jan de Lange en Walter Wortman, die resp. Aad Vis en Gertjan Freeke aan hun zegekar bonden. Ook Marinus van Vuuren lijkt op weg om het vorig jaar verloren gegane ter rein te heroveren. Gerrit van Meeteren kon er tegen hem, niet tegenop. Frans de Wit en Henk Doornhein gaven Aad de Groot en Ton Sevenhoven een schaa klesje. De RSB-competitie is ook weer van start gegaan, het eerste team speelde gelijk tegen nieuw komer Messemaker uit Gouda. Een uur voor het einde kwam deze gepromoveerde club met het remisevoorstel. Op dat moment stond Woutec Vroegin- deweij verloren en Dick Bac waarschijnlijk gewonnen. Alle- soverziende besloot Wim Vroe gindeweij als teamleider het voorstel te accepteren, het twee de team kijkt voorlopig tegen een 4-2 achterstand aan. Jan van Dommele en Koos Segaar speel den remise en Marcel de Haan won zij partij. Ton van Delden. Adrie van der Werf en Marius van Vuuren moesten de eer la ten aan hun Berkelse tegenstan ders. De afdeling Moerkapelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen houdt op 11 oktober haar maande lijkse bijeenkomst in dorpshuis "Op Moer" aanvang 20.00 uur. mede werking wordt verleend door R. v.d. Veen. chiropractor. Onderwerp van de bespreking "Alternatieve ge neeswijzen". In verband met de strengere milieu- eisen acht de gemeenteraad het ge wenst een baggerdepöt te maken. Hierdoor wordt het mogelijk bagger specie op te slaan, waardoor het kan drogen. Daarna kan door het nemen van monsters worden beoordeeld of de baggerspecie schoon dan wel ver ontreinigd is. Een bijkomend voor deel is dat droge baggerspecie lich ter is dan natte, wat kostenbespa ring inzake afvoering en verwerking oplevert. Het depót zal op het indu strieterrein worden gemaakt. Om eventuele verontreiniging van de ondergrond te voorkomen zal het depót van gronddammen worden voorzien met aan de binnenzijde p.v.c. folie. De kosten worden op ca. f 6000,— geraamd. Voor de bagger- werkzaamheden stelde de raad een krediet van f 4500.— beschikbaar, zodat een totaal krediet van f ^10.500,— werd goedgekeurd. Moerk. Zijde 4 - Tel. 01793-2929 - (b.g.g. 01828-13241) Moerkapelle Het Boek nu met nieuwe uitga ve als dagboek - Zevenhuizen- Het "Nieuwe Tes tament voor 365 dagen" is een nieuwe uitgave van Living Bibles Holland te Zevenhuizen, uitge vers van Het Boek. Het unieke van deze uitgave is gelegen in de indeling van het Nieuwe Testament. De tekst is per dag samengesteld uit een gedeelte uit de evangeliën, Han delingen of Openbaring, alsme de een stuk uit de brieven van de apostelen en een "Spreuk van de dag" uit het boek Spreuken. Alle daggedeelten volgend, wordt in één jaar het gehele Nieuwe Testament doorgelezen. Daardoor wordt een dagboek aangeboden. echter zonder commentaar of toelichting. De tekst is genomen uit Het Boek, de inmiddels succesvol gebleken uitgave van de Bijbel in de taal die iedereen begrijpt. Nadat in augustus 1988 Het Boek verscheen,, zijn momen teel reeds 70.000 exemplaren ervan gedrukt. "De vraag neemt alleen maar toe en Het Boek heeft reeds duizenden enthou siaste reacties van lezers opge roepen. Wij geloven dat Het Boek als hulpmiddel om de Bijbel be ter te begrijpen, in een grote behoefte voorziet," aldus Berno A. Ramaker, directeur van de uitgevende stichting. "In andere landen bleek deze uitgave van Het Nieuwe Testament een dui delijk succes. Daarom verwach ten we voor deze Nederlandse uitgave een grote toekomst." Het "NieuweTestamentvoor365 dagen" is verkrijgbaar in de boekhandel (boekenbus "De Bron") Formaat 13x 20 cm. Uitvoering: paperback, verstevigde rug. Omvang: 448 pagina's. Prijs f 19.75. De gemeenteraad van Moerka pelle behandelt op de dinsdagen 10 en 24 oktober de Begroting voor het dienstjaar 1990. Op 10 oktober houden de fracties de Algemene (politieke) beschou wingen. B. en W. hopen daar al enigszins op in te gaan en op 24 oktober de tweede ronde te laten plaatsvinden. zuiver scheerwol zuiver scheerwol "Onovertroffen.." "Grandioos" "Mijn hele familie slaapt er nu onder.." "Geen last meer van spierpijn.. "Uitstekend bij reuma.." De reakties van gebruikers van onze bedden en onderdekens liegen er niet Da's logisch, want met een Texeler u kwaliteit. Een vulling van de superieure wol van het Texelse stamboekschaap en een tijk van 100% katoen bewijzen dat. Echt handwerk in een eigen atelier garandeert dat. U ziet het aan de afwerking. U voelt het aan het slaapkomfort. VERKRIJGBAAR BIJ: Dorpsstraat 24 - Moerkapelle Telefoon 01793-1315

Dorpskrant | 1989 | | pagina 4