I BOUWBEDRIJF G. J. BAKKER ZN. BV 'Bouzvèedrijf Balver zvenst fa. (Phaff veeC succes toe met het nieuzve pand Ook danken zvij fa. Bhajf, namens atte medezverhers, voor de prettige samenzverhing! Officiële opening Phaff Plasticdrukkerij Een milieu vriendelijk bedrijf Vox Jubilans doet mee aan een uniek concert in De Doelen Plooien en Ontplooien Disco in B.O.C. inn. Kerkdiensten Medische diensten vmmmA VOOR AL UW BOUW EN ONDERHOUDS WERKZAAMHEDEN! Zevenhuizen- "De gemeente Zevenhuizen kan trots zijn op uw nieuwe bedrijf concludeerde de directeur van de Kamer van Koophandel en Fabrieken drs. J.C. Brink, voorafgaand aan de openingshandeling in de nieuwe fabriekshal van het kunststofverwerkende bedrijf en plasticdrukkerij Ph&ff aan de rand van het industrieterrein. "Het bedrijf is een goed voorbeeld van gewenste bedrijvigheid in het groene hart van Zuid-Holland. Hoogwaardige milieuvriendelijke, voor de mensen nabije, werkgelegenheid". Als openingshandeling trok de heer Brink aan een lus, waarna deeltjes groene polypropyleen. een grondstof waarmee dit bedrijf werkt, in een glazen vitrine naar beneden zakten en de naam van het bedrijf te voorschijn kwam. Talrijke genodigden, waaronder het college van B.en W. en medewerkers, waren hiervan getuige. De heer Brink feliciteerde directeur Phaff met het nieuwe bedrijf, dat in juni in gebruik is genomen. Ook diens 70-jarige moeder "tante Lo", die met haar man het bedrijf in 1962 in de Zevenhuizense Dorpsstraat oprichtte, betrok hij hierbij. "Ik zie in u een voorbeeld van de grote betrokkenheid van de mensen die hier werken. Met uw medewerkers, meneer Phaff, wil ik u dan ook graag complimenteren. Bijzonder, zoals ik onlangs tijdens een bezoek aan uw bedrijf de aandacht van u en uw medewerkers ervoer. Met behulp van een geavanceerd en sterk geautomatiseerd machinepark, dat door u en uw mensen is aangepast en gedeeltelijk zelf is en wordt ontworpen, worden kwaliteitsprodukten vervaardigd, vaak met "zero-defect" zoals dat heet. Een hoge kwaliteitsnorm die door japan aan andere landen wordt gedicteerd. U en uw mensen bewijzen dat Japan niet het patent heeft op kwaliteit. Ook in Zevenhuizen kan dit. Uw leveringen aan o.a. bekende multinationals bevestigen dit. Als leverancier van milieuvriendelijke kunststof verpakkingen heeft u met uw nieuwe huisvesting ook een passende verpakking voor uw bedrijvigheid. Van deze mooie huisvesting straalt uw kwaliteit-nu ook naar buiten- af. Nabij, opdat niet onnodige verkeersstromen en onnodige opoffering van vrije tijd hoeven te ontstaan." Spreker was blij met de werkgelegenheid "dichtbij huis". Hij stelde dat de economische betekenis van het kleine bedrijf voor de nationale economie nogal eens onderschat wordt. -"Graag wil ik benadrukken dat recent onderzoek naar de vitaliteit van het Nederlandse bedrijfsleven echter aantoont dat het kleine bedrijf vaak niet alleen betere resultaten heeft in vergelijking tot de grote multinationals, maar ook qua produktontwikkeling voorop loopt. Uw bedrijf is hier een goed voorbeeld van. Juist de produktont- wikkeling is de sterke kant van uw bedrijf, zoals ik begrepen heb en heeft de voorliefde van u meneer Phaff. Maar daarmee alleen is niet de kracht van uw bedrijf gekenmerkt. Want ik denk dat de stille kracht van u, als iemand met veel liefde voor uw mensen, niet onbelangrijk heeft bijgedragen aan de voorspoedige ontwikkeling van het bedrijf de laatste jaren. Het zal voor uw moeder hier ook aanwezig, bijzonder zijn dat u zo het werk van uw vader heeft voortgezet. Ook ik wil u daar graag mee complimenteren. Ik wens u en uw mensen een bijzonder goede welverdienende toekomst toe". Mevrouw Phaff senior, die sinds 1983 weduwe is. sprak een hartelijk dankwoord aan alle medewerkers voor hun enthousiaste inzet en bedankte haar schoondochter Hanne, voor haar geduld, immers echtgenoot. Rob is een bedrijvige directeur die zoveel hart voor de zaak heeft dat hij zelden gezamenlijk met vrouw en zijn twee kinderen de avondmaaltijd gebruikt. Dat verstoort overigens de harmonie die er in het gezin heerst niet. Namens alle medewerkers werd er een bronzen reliëf overhandigd voorstellend vader en moeder Phaff. Tevens een prachtige barometer die de weersverwachting aangeeft. Het bedrijf is nl. erg afhankelijk van het weer qua afzet. De afdeling "planning" kan nu zien of ze extra grondstoffen moeten bestellen, waardoor tevens extra mensen moeten worden ingezet. Hoe sterk het bedrijf groeit blijkt uit de continu-produktie. De machines staan alleen op zondag stil. Van maandagmorgen tot en met zaterdagavond, wordt er in ploegendiensten gewerkt Door de week met drie ploegen en op zaterdag met twee. Het nieuwe bedrijfspand van Phaff is 5500m2 groot en telt 45 medewerkers. Volgens directeur Phaff is het pand nu al te klein en worden er nieuwe besprekingen met B. en W. gestart om de fabriek uit te breiden. Er is echter geen grond meer op het industrieterrein, zodat een procedure op gang moeten komen om dit uit te breiden. Phaff wetenswaardigheden De Phaff kunststofverwerkende fabriek, annex plasticdrukkerij, oorspronkelijk gehuisvest aan de Dorpsstraat opi het terrein waar nu woningen in aanbouw zijn en waarvan de grond in dezelfde staat werd achtergelaten als ze bebouwd werd destijds, geniet in Zevenhuizen grote bekendheid. Het is prettig werken bij Phaff, vinden niet alleen zij, die door één of andere handicap moeilijk aan de slag kunnen komen, maar ook degenen die op andere posities hun deel in het arbeidsproces hebben. De liefde voor zijn werknemers staat Rob Phaff hoog in het vaandel. Deze zoon van de uit Indonesië afkomstige oprichters, heeft net zoveel hart voor zijn werknemers als voor zijn fabriek. Juist daardoor is er hier sprake van een optimaal werkklimaat. Ooit in 1962, als eerste Nederlands bedrijf, begonnen met het bedrukken van kunststof flessen waarvoor machines met de hand moesten worden vervaardigd omdat ze niet bestonden, kwam daar in 1968 verandering in. De fabriek ging ook kunststof verwerken. Het was nl. zo dat er bedrijven kwamen die kunststof produkten gingen maken en het bedrukken zelf ter hand namen. Phaff speelde hierop in. Milieuvriendelijk als het bedrijf is verwerkt het geen p.v.c.. Hoofdingrediënten zijn polypropyleen en polyethyleen. Beide stoffen zijn op dit moment de kunststoffen vervangers voor p.v.c. Het is echter wat minder doorzichtig (helder). Albert Heijn vindt het milieu belangrijker: als er maar geen p.v.c in zit. Zo is Phaff fabrikant van kunststof produkten voor de toeleveranciers van Albert Heijn. Johma (salades) Fine Food, Douwe Egberts, Johnson (shampoo enz.) en Heineken zijn ook grote afnemers. Voor Heineken maakt Phaff mini-kratjes, een promotie-artikel dat tevens flesopener is. Hoe creatief directeur Phaff in deze is bewijst het uiterlijk van het kratje: de lege fust staat wat slordig in het krat gestapeld, hetgeen de werke lijkheid benadert. Hierop maakte drs. J.C. Brink ons attent. Hij zei (in de wandelgangen) onder de indruk geko men te zijn van dit vriendelijkheid uitstralende bedrijf. Estlands kampioenskoor, Die Gouwe Sanghers en Vox Jubilans gezamenlijk in concert Zevenhuizen/Rotterdam- Het Zevenhuizense Dameskoor "Vox Jubilans" is uitgenodigd voor een vokale bijdrage aan het grootse concert in de Doelen in Rotterdam, op 22 oktober. "We vinden het geweldig dat we gevraagd zijn. Het is een hele eer", vertelt de presidente van het koor, mevrouw Janny de Koning-v.d. Wiel. "het beste koor van Europa, of misschien wel van de wereld concerteert die avond: de concertkampioenen, het Estlands Segakoor "Noorus" o.l.v. Ene Üleoja. Hel streekmannenkoor "Die Gouwe Sanghers" uit Boskoop vroeg ons om mee te doen. Natuurlijk slaan we zo'n aanbod niet af. Stel je voor, zoiets overkomt je niet zo gauw nog eens". Mevrouw De Koning vertelt dat er heel wat repetities aan de voorbereiding moesten worden besteed en dat ze daarom helaas ook niet mee konden doen aan de onlangs gehouden "Korenmanifestatie" tijdens de lustrumviering van dorpshuis "Swanla". Vox Jubilans naast wereldkampioenen "Dat (Russische) Estlandse koor "Noorus" is er één van wereldformaat. Het is geweldig dat wij met ons veertigen als dameskoor, mee mogen doen aan dit uitzonderlijke concert. Weetje dat dat Estlandse koor op een internatio naal concours in Boedapest, alle prijzen in de wacht sleepte? Dat het een koor van absolute wereldklasse is?" Het koor is een jeugdkoor. "Sega" betekent gemengd en "Noorus" jeugd. De leden zijn niet ouder dan 35 jaar en het zingen wordt als meer dan alleen een hobby beschouwd. Alle leden van het koor volgen naast koorzang ook een andere muziekstudie. "Noorus" is in 1959 opgericht en brengt o.l.v. dirigent Üleoja, een nieuwe methode van muzieklezen in de praktijk. Mede door haar bijzonder kwali teiten en de strenge selectie die zij handhaaft, groeide "Noorus" in korte tijd naar eenzame hoogte. Een waslijst van eerste prijzen, bekroningen en eervolle vermeldingen illustreert dat. Ene Üleoja wordt in haar werk bijgestaan door Maie Kivita, die afstudeerde aan het Instituut van Kunsten Theater in Leningrad. Om het koor naar Nederland te halen werd er voor dit doel een speciale stichting in het leven geroepen nl. de Stuvink. (Stichting uitwisseling Van internationale Koren). Honderden uren vrijwilligerswerk zijn er in gaan zitten, maar dit alles wordt ruimschoots vergoed door het programma, dat nu voor 99 procent vaststaat. De 85 leden van "Noorus" worden allen bij gastgezinnen in de regio ondergebracht. Het koor wordt donderdag 19 oktober op Schiphol verwacht, vandaar naar Boskoop vervoerd waar men de aankomst tussen 22.00 en 22.30 uur in beursgebouw Florida heeft gepland. Kaartverkoop. Wie graag dit concert bij wil wonen kan kaarten in voorver koop bij mevrouw M. van Leeuwen bestellen of kopen. Dorpsstraat 17 Zevenhuizen, tel. 01802-1881. Het concert op zondagavond 22 oktober begint om 20.15 uur. Benthuizen. Mevrouw Margit Tami- niau uit Kouderkerk spreekt op woensdag 11 oktober in gebouw "De Hoeksteen" over het onderwerp: "Plooien en ontplooien in de Bond". Haar causerie, op uitnodiging van de afdeling Benthuizen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen gaat over de veranderingen in de 50 jaar van het bestaan van de Bond met het oog op morgen' hoe zullen de afdelingen er in de komende jaren uit gaan zien?'. Welke vrouwen zijn dan lid, welke programma's worden geboden en hoe bepalen zij hun standpunten. Uiteraard is er gele genheid tot discussie. De avond begint om 20.00 uur. N.B. Koffïe-ochtend: Op vrijdag 3 november is er een "koffieochtend" waarop mevrouw Anneke de Bruyn uit Zoetermeer vertellen komt over het werk van Unicef. Hiervoor kan men zich aanmelden bij Ted Rijven, tel. 313758. Benthuizen. Zaterdagavond 7 okto ber a.s. is er weer een disco-avond in het Benhuizens Ontmoetingscen trum. De aanvang is om 21.00 uur. De entree bedraagt drie gulden voor leden en vijf gulden voor niet leden. Ook deze avond worden "de gouwe ouwe" en de nieuwste top 40 hits door de disc-jockeys van drive-in disco Fireball gedraaid. Het B.O.C.- inn is gelegen tussen de voetbalvel den en dorpshuis "De Tas" in Ben thuizen. zondag 8 oktober Benthuizen Herv. kerk 9.30 uur en 18.00 uur ds. J. Boer Herv/Geref.kerk De Hoeksteen 10.00 uur ds. P.C. Pettinga Zoeter meer Geref. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds.G.J. van Aalst Oud Geref.Gem. 10.00 en 17.00 uur leesdienst 7 en 8 oktober dokter P.P.M.T Hermans, Zuidwijk 2. Boskoop tel.01727-12038 Ambachtstraat 1 - Postbus 11 2750 AA Moerkapelle - Telefoon 01793-3001

Dorpskrant | 1989 | | pagina 6