DE HOOGSTE EN NU OOK NOG GELD CADEAU! 1 KANTOOR VEERMAN w - F Volleybal SPAARBANK NMS "De Vliegende Hollan der" op Gran Canaria Voetbal DE BESTE TOER-TOCHT RIJD JE THUIS KOOIJ MOERKAPELLE Oude munten voor nieuwe spaarders In de actieperiode van 16 oktober t/m 3 november krijgen nieuwe spaarders bij de NMS Spaarbank, bij een minimum inleg van f 1000,-, een originele zilveren gulden en rijksdaalder (zolang de voorraad strekt) cadeau. Daarnaast zijn er natuurlijk de bekende pluspunten van de NMS Spaarbank rente op rente het vertrouwde spaar boekje persoonlijke service en gedegen advies. Open NU een spaarrekening bij de NMS Spaarbank met een eerste inleg van mini maal f 1.000,-. In de actieperiode is dat extra voordelig! (Wie kleiner begint - minimum inleg f 100,- - ontvangt een spaarpremie van f 7,50.) Uw NMS-spaaradviseur Dorpsstraat 200 - Zevenhuizen Tel. 01802-1866 tv t" V Heren Rentokil-ZVH 2 missen Afmaker 01793-2353 Ad Krijgsman de Zevenhuizense eigenaar 1 GEZOCHT: Jonge, goed ogende JONGEDAMES, liefst met ski-ervaring, voor het mee-presenteren van een jong ski-vakantie land op diverse beurzen. Telefonische reacties: Van der Holst Produkties tel. 01793-2275 |tei. ui /aj-zzfo j Ook het tweede herenteam van Rentokil speelde in Swanla en hun tegenstander was het team van PVC/Blokkeer. Voor Rentokil begon de wedstrijd rommelig, aanvaller Cees van Opijnen kon niet op tijd zijn door files op de weg en kwam pas halverwege de eerste set binnen. Toch wist Rentokil de eerste set nipt te winnen met 17-16. Waar in de beginfase van de wedstrijd Arjan van Vliet en Frans Streef- land een hoofdrol opeisten. In de tweede set verliep het ook weer voor spoedig en werd de set m,et 15-11 winnend afgesloten, in de derde set leek een overwinning niet meer mis te lopen. Echter bij een 13-7 stand begon het ineens minder te lopen bij de Zevenhuizense heren en kon PVC/Blokkeer met een ex-Rentokil speler. Peter van Wijk. in de hoofd rol terugkomen. Blokkeer wist met 13-15 deze set binnen te halen. In de vierde set kreeg Rentokil weer een kans om de volle winst binnen te halen, maar ook nu weer misten het team een echte afmaker en moest toezien de set met 14-16 naar PVC ging. In de beslissende set had PVC/Blokkeer geen enkele moeite om de zege binnen te halen met 9-15. A.s. zaterdag spelen de heren 2 eveneens thuis. Dan zal om 16.00 uur het team van Volendam de tegenstander zijn. Een tegenstander die voor de ploeg geen onbekende is. Onderzoek heeft aangetoond, dat fietsen de aangewezen manier is om fit te worden en te blijven. Overtollig gewicht verliezen en tegelijk werken aan de conditie. De "Hometrainer Promotion" van DBC is de ideale thuisfiets, zowel voor de begin nende als de wat meer gevorderde sporter. Klein, licht, handzaam en toch opmerkelijk stabiel. Compleet met snelheidsmeter, kilometerteller en functionele alarmklok. Bescheiden van afmeting en moeiteloos te verplaatsen. Thuis trainen, onafhankelijk van het Hollandse klimaat. Op een kwaliteits-product van DBC, voor een zeer bescheiden prijs. Playadel Ingles/Zevenhuizen- Menig Zevenhuize- naar is al bij "De Vliegende Hollander" in Playa del Ingles, op Gran Canaria bij Ad Krijgsman langsge- weest. Deze 33-jarige Zevenhuizenaar, begon rond de jaarwisseling een bar waar je Nederlandse drank jes kunt krijgen. Niet alleen Heineken pils, maar ook Coebergh bessenjenever, een jonge van Bols of en daar komen er ook velen op af) een echt lekker Hollands "bakkie" koffie. Voor de hartige trek zijn er broodjes kroket, brood jes worst, een portie bitterballen enz. Kortom: de in Nederland normale barsnacks. De 33-jarige Ad, een week over bij zijn ouder aan de Middelweg in Zevenhuizen om allerlei zaken te regelen:Vijfjaar geleden ging ik op vakantie naar Gran Canaria en had gelijk m'n hart aan dat eiland verpand. Ik nam ontslag bij het electrici- teitsbedrijf in Rotterdam waar ik werkte en ging daar wonen en werken. Tickets uitdelen bij een discotheek, voor ober spelen en van alles wat er onder m'n bereik kwam. Als je wilt werken kun je dat doen daar. Af en toe ging ik een paar weken naar Nederland, maar dan verlangde ik weer terug naar de zon en het aangename weer. De Hollandse winters heb ik altijd vreselijk gevonden in Neder land. Steeds meer Hollanders ontvluchten deze. Zo merk je dat het in de maanden december en januari, erg druk is. Laagseizoen zijn de maanden oktober/november en februari/maart. Op Gran Canaria kan het in januari en februari weieens regenen en ook in de andere maanden van het jaar, maar de temperatuur zakt er nooit beneden de 18 graden Celsius". Ad kreeg de smaak van de horeca te pakken en werkte ca. twee jaar bij de grootste Hollandse zaak in Playa del Ingles nl. "Broodje Amsterdam". Daar leerde hij het klappen van de zweep en besloot om zelf ook een zaak te gaan beginnen. Daarvoor moest hij wel een pand hebben. Dat vond hij in winkelcentrum "Metro". Na een intensieve ver bouwing die hij zelf ter hand nam, een grote schil derbeurt :hoofdkleuren bruin en oud-roze. kon hij net voor de jaarwisseling zijn eigen bar openen. Een ruimte van 50 m2, waarbij het voorterras niet gerekend is. Vanwege het mooie klimaat is de voorgevel altijd open als de zaak open is. Dat betekent in de winter, als er veel toeristen zijn, de hele dag tot 's-nachts drie uur, maar in de zomer, alleen 's-avonds tot 's-nachts drie uur. De Hollandse bar-eigenaar met een Spaanse werkvergunning voor vijfjaar, is blij met de hulp van Teresa, een eilandbewoonster, die een Hol landse vriend heeft en door hem Nederlands heeft leren spreken en verstaan. Zij vervangt hem als hij een weekje naar Nederland gaat, zoals nu. Ook neemt ze overdag de honneurs waar als de zaak open is. 's-Avonds draait vrijgezel Ad alleen. Daarin heeft hij een handig systeem en kan hij makkelijk al zijn klanten (gemiddeld 40 tegelijk in de zaak), bedienen. Het publiek, dat voor 95% uit nederlanders bestaat, zal nooit weglopen zonder te betalen. Daardoor kan Ad zijn "clientèle" over zien. Iedereen komt de drankjes afhalen aan de bar en betaalt aan de bar. Er staan hoge barkruk ken voor degenen die graag zitten, de overigen moeten een staanplaats voor lief nemen. Dat staan vinden de meeste jongeren trouwens erg fijn. En dat allemaal zonder horeca-papieren. alleen in de praktijk geleerd. "Zoiets zou in Holland niet denkbaar zijn. Hier worden geen voorwaarden gesteld. Alleen datje natuurlijk belasting betaalt. En die ligt zeker 25% lager dan in Nederland. Om dit goed te regelen en zakelijk goed te functione ren, heb ik een Spaanse boekhouder. Verder draai ik helemaal zelfstandig". Heb je nooit een dag vrij? "Aan het begin hele maal niet. maar dat was niet erg, want ik was alleen 's-avonds qpep. Na m'n zaak gesloten te hebben ging ik naar m'n apparte ment, hier twee minuten lopen van daan en sliep tot een uur of elf de andere mórgen. Daarna wat zaakjes regelen en naar het strand tot een uur of vijf zes. Dat doe ik nog vrij vaak. Er is een werkster die elke morgen het vaatwerk van de vorige avond wast en de zaak schoonmaakt. Dat hoef ik dus niet te doen en scheelt me veel tijd. Op de wijze waarop ik nu dus werk, met Teresa voor overdag, kan ik dit leven zo blijven leven... Heerlijk toch... Elke dag weer aangenaam weer". Inkopen Voor de inkopen hoeft de eigenaar van "De Vliegende Hollander" niet naar grossiers. Vertegenwoordigers ko men zelf bij hem langs, waarbij het een tegen elkaar uitspelen is van de voordeligste. De Hollandse dranken, zoals het bier, komen met een container per schip. De diepvriesprodukten per diepvries container enz. Dat brengt veel kosten met zich mee. Logisch dat een portie bitterballen in Playa des Ingles duur der kost dan in Holland. Ad denkt dat hij de goedkoopste is van alle (ca. tien) Nederlandse bars in Playa del Ingles. Z'n koffie kost 0, 95 peseta's, omgerekend dus f 1,80 per kopje. Een kleintje pils 150 peseta's, is ca. f 2,75, evenals een glaasje wijn. Alle mixen kosten 300 peseta's en cocktails 350 peseta's. Wie een vakantie geboekt heeft naar Gran Canaria, moet echt even bij "De Vliegende Hollander" aanwippen. Eigenaar Ad heeft nl. een zwak voor Zevenhuizenaren, hetgeen wel een beetje logisch is als je er geboren en getogen bent. Bekenden als de familie Voorbrood, families Abbekerk, Vos hol, Ingrid Paul, zus en zwager en vele anderen en natuurlijk z'n ouders, gingen hen voor... Wie volgt?! Als er soms mensen uit Zevenhuizen naar Playa des Ingles op vakantie gaan, willen zij dan de familie Krijgs man opbellen, om, zonodig, spullen mee te nemen voor Ad? tel.010-455 0558. Groeneweg programma zaterdag 14 oktober Nic.Boys Al - Groeneweg Al aan vang 14.30 vertrek 13.00 uur. Groe neweg B 1 - V.E.P. BI aanvang 14.30, vertrek 14.00 uur Groeneweg Cl - Bergambacht Cl aanvang 12.45. aanwezig 12.00 uur- Groeneweg Dl -Schoonhoven Dl aanvang 11.00 aanwezig 10.30 uur. D.W.O. D2 - Groeneweg D2 aanvang 10.00, vertrek 9.00 uur Lekkerkerk El - Groeneweg El aan vang 9.45 vertrek 8.45 uur. Groeneweg E2 - Schoonhoven aanvang 9.45, aanwezig 9 00: Groe neweg E3 - Floreant E3 aanvang 9.45, aanwezig 9.00 uur D.W.O. F1 - Groeneweg F1 aanvang 9.00 vertrek 8.00 uur. Uitslagen zaterdag 7 oktober Alle teams waar geen naam voorsta zijn van Groeneweg. Al -AmmerstolAl 5-1 BI -Gouderak BI 3-2, Cl -Gouda Cl 4-0 Dl -Bergambacht Dl 4-2 D2 -Haastrecht D2 4-2 El -Moordrecht El 13-0 E2 -Moordrecht E2 5-1 E3 -Moerkapelle E3 3-3 F1 -Jodan Boys F1 1-3 Pupil v.d. week Robert Stolk hij speelt in E3. Vrijdag 20 oktober D1.E2.E3, F1 toernooi bij v.v. Moerkapeh Aanvang ÏO.OO, vertrek 9.00 u Oud papier Oud papier kan verd worden bij de kantine van Groeneweg. Er staat sinds kort container op het terrein. Programma zondag 15 okt Groeneweg 1 -= Wippolder 1 aan 14.30 uur.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 14