Huldiging Ardis Bollweg Wereld kampioen Laser De NSG* heeft iets tegen lawaai... Nieuwe "gezichten" bij heren I-volleybal even voorstellen Agenda voor kinderen in de Herfstvakantie praktische tips Gratis informatie en Nederlandse Stichting Geluidhinder Postbus 381,2600 AJ Delft. TeL: 015-562723 De 21 -jarige Hans Lindhout is een geboren en getogen Zevenhuizenaar. Het volleyballen werd hem als het ware met de paplepel ingegoten, want waar gaat van lieverlede ook jouw belangstelling naar uit, als er thuis aan tafel door zus en broers steeds over volleybal gesproken wordt.... Natuurlijk ook naar deze sport, zeker als je vrienden er ook van houden. Op 8- jarige leeftijd begon hij met volleybal bij de mini's en bleek in de loop van jaren een getalenteerde volleyballer. Als zodanig ontpopte hij zich onder leiding van Willem-Jan van IJperen en Nico den Hollander. Zevenklappers, V. en A.. Zevenhuizen en nu Rentokil waren de namen van zijn club waar hij bij speelde: wel een naamsverandering maar geen andere club. Sinds driejaar speelde Hans in Heren II, o.l.v. peter Kool maakte hier de promotie mee naar de 2e divisie en heeft in enkele weken reeds in het ere-divisie-team bewezen, keihard te werken. De nog thuis wonende HEAO student denkt het ondanks de drie maal drie uur training per week, met ernaast de wedstrijden, te klaren met zijn studie. Vorig jaar trainde hij een paar keer mee met het eerste team en heeft er z'n draai nu weHn gevonden. Hij verwacht niet teveel op de bank te zitten, maar daad werkelijk ingezet te worden. Hij is evenals Jan Clardeij een buitenaanvaller. Jan Clardeij, 28 jaar, komt net uit Italië. Vier jaar speelde hij als prof. Laatstelijk bij "Bistefani", na ooit als 12-jarige bij Starlift te zijn begonnen. Waarom hij Italië de rug toekeerde? "Ik woonde daar sinds twee jaar alleen. M'n vriendin zat twee jaar alleen in Nederland. Trouwens ook het niveau van die club was niet zo goed." Jan gaat wel met Bistefani door, echter dat heeft niets met volleybal te maken. Hij is importeur van deze koekjessoort."Bij Rentokil krijg ik de kans om werk en hobby te combineren. Ik kan soms een training overslaan. Dat gaf de doorslag, want ik heb diverse aanbiedingen gehad". Z'n broer Laurens speelt ook bij Rentokil en had diverse malen gevraagd of z'n broer niet bij hen team wilde komen. Nu is hij er dus, als aanvaller binnengekomen, na ooit een succesvol spelverdeler te zijn geweest. Z'n vrouw Hanna is ook een enthousiast volleybalster, zij speelt in Voorburg ere divisie. Jan vindt de sfeer en de kameraadschap in zijn ere-divisie-team onwijs goed. "Als dat zo blijft zullen de resultaten niet uitblijven", denkt hij. De 21-jarige René van Reeuwijk, sinds kort in Den haag woonachtig, Informatica studerend in Delft, kan voor de trainingen en wedstrijden meerijden met Don Verdonck. Hij stapte over van eerste divisionist Varel/CVV Capelle a.d. IJssel waar René ook woonde en vanaf z'n achtste jaar de kneepjes van het volleyballen leerde.Ook bij hem thuis was 'volleyballen" het dagelijkse onderwerp van gesprek, omdat het hele gezin speelde. Door scouting kwamen Jaap Akkerhuis en Toon deze veelbelovende spelverdeler op het spoor. "Twee jaar geleden ben ik al een keer bij Rentokil geweest en trainde één keer mee. Hij vond het toen nog een te grote stap. Toen er eind vorig jaar weer contacten kwamen besloot hij de stap te wagen. Inmiddels is het team al aardig hecht door vriendschappelijke wedstrijden en een gezamenlijk weekeinde in België, hetgeen de onderlinge band enorm verstevigt. René hoopt niet te vaak op de bank te hoeven zitten. Zevenhuizen- Watersportvereniging "Zevenhuizen" huldigde jl. zaterdagavond haar lid Ardis Bollweg. Deze 20-jarige blonde stu dente Geodesie in Delft, behaalde het laatste weekeinde van juli de wereldtitel zeilen in de Laserklasse. Een opzienbarend feit als men bedenkt dat er maar liefst 45000 van zulke bootjes over de hele wereld varen. De voorzitter van de watersportvereniging "Zevenhuizen", Jan Nadorp roemde Ardis voor haar geleverde prestatie en in haar alle leden van w.s.v. "Zevenhuizen, die op een moment een prestatie hebben geleverd, zoals b.v. Marène Ammerlaan die derde werd op een WK in de Flying junior klasse. Hij noemde de Rottemeren een "rotplas" om zeilen op te leren, maar een goede leerschool. "Als je hier je basiskennis hebt opgedaan is het elders een makkie. Ik zeg dit niet zomaar, Ardis is bij ons begonnen in een Optimist." (Op 8-jarige leeftijd ging zij. aangestoken door haar enthou siaste ouders, zelf zeilies halen. Nu geeft ze zelf telkenjare een week zeilinstructie aan begin nende zeilers) Na een toast op Ardis wees de heer Nadorp op de vele wimpels die in het clubgebouw hangen, ter herinnering aan de vele over winningen die leden van de ver eniging behaalden. Bij een nor male zeilwedstrijd worden er altijd twee wimpels uitgedeeld 1 voor de bemanning en 1 voor de schipper. Bij deze zeilwedstrijd kreeg ajteen Ardis pe:n prijs die zij niet kan delen. Daarom stelde w.s.v. "Zevenhuizen" een trofee beschikbaar die Ardis direct weer overdroeg aan de p.r. man van de Laserorganisatie Neder land, Cees Clemens. Deze orga nisatie heeft beloofd Zevenhui zen op te nemen in de wedstrijd agenda zodat er één van de la serwedstrijden op de Rotteme ren wordt gehouden. De heer Clemens bedankte voor de eerste wisseltrofee in de La- serklasse en feliciteerde de vere niging met wereldkampioen Ardis, nadat hij dat eerder per soonlijk had gedaan. Ook burge meester A.H. van Gent had dat reeds eerder gedaan, maar maakte van de gelegenheid ge bruik om met twee petten, zijn gelukwensen aan te bieden. Ten eerste namens het gemeente bestuur en vervolgens als be schermheer. "Het is duidelijk dat watersportverenigigng "Ze venhuizen" gelukkig met haar en trots op Ardis is. Bovendien is het een lid die niet alleen haar eigen baantjes vaart maar ook actief is tijdens de cursuswe ken". Zij kreeg een boekenbon. De heer Van Gent ging nader in op de "ondiepte" van de Rotte meren waarvan hij hoopte dat deze, in opdracht van het Re creatieschap, spoedig uitgebag gerd zullen worden. Eén en ander is afhankelijk van de fi nancien, of het ministerie van Landbouw en Visserij mee sub sidieert. Vervolgens stipte hij de brug- genproblematiek aan: één op Zevenhuizens grondgebied over de Rotte en één vanaf de zijde van Bergschenhoek. Op beide plannen zijn enorm veel be zwaarschriften gekomen. "Ik denk dat beide bruggen er niet voor de "nacht van Zevenhuizen 1990 zullen liggen, het is een investering van één miljoen gul den". Spreker verwachtte dat er uiteindelijk toch op een ander spoor gekomen wordt. Na dit officiële, waarbij genodig den, w.o. wethouder Van IJpe ren, en de deelnemers aan de Herfstrace nahuiverend van de herfststortbuien aanwezig wa ren, was er nog een informeel samenzijn. Zaterdag 14 oktober in Zevenhuizen: 13.00 uur toneel in Dorpshuis Swanla, Zeven Muzen Maandagmorgen 16 oktober: Hervormd Centrum 9.30- 11.30 uur kinderclub; (gratis) Maandagmiddag:zwembad van 13.30 tot 16.30 uur: creatief 17 oktober: Dinsdagmorgen: Hervormd Centrum 9.30 11.30: kinderclub(gratis) Dinsdagmiddag: Zwembad 13.30 tot 16.30 uur: allerlei 18 oktober: Woensdagmorgen: Hervormd Centrum 9.30 tot 11.30 uur: kinderclub (gratis) Woensdagmiddag: Zwembad: poffertjes van 13.30 tot 16.30 uur. Moerkapelle: Sportinstuif 14.00 tot 16.00 uur in dorpshuis Op Moer. 19 oktober:Donderdagmorgen: Hervormd Centrum: verras sing 9.30 tot 11.30 uur Donderdagmiddag: Zwembad: 13.30 tot 16.30 uur creratief zwemmen 20 oktober:Vrijdagmiddag: Zwembad idem van 13.30 tot 16.30 uur Vrijdagmiddag: Hans Kazan Kindershow zie Rabobank- spaarweek. dorpshuis Swanla in Zevenhuizen, (gratis voor spaarders zie advertentie) Moerkapelle: Voetbaltoernooi v.v. Moerkapelle, deelname door Dl, E2, E3, F1 toernooi, aanvang 10.00 uur. (ook Zevenhuizense Groeneweg- kinderen) Overigens: De W.K. Laser zullen volgend jaar in Canada plaatsvin- den. Om Ardis de gelegenheid te geven hieraan deel te nemen zal w.s.v."Zevenhuizen" meehelpen in de sponsoring van Ardis. Wereldzeilkampioen Ardis Bollweg neemt de naar haarge"01 bokaal in ontvangst van voorzitter Nadorp. om deze door u aan de heer Clemens.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 18