Extra Voordeel Voor Slechts 7,00 En 10 Spaarzegels Kunt U De LP/CD of MC f Kinderen Zingen Voor Dieren Bij Uw dierenspeciaalzaak Bestellen. Tafeltennis ZTTC onderuit bij top Commentaar op de Gemeentebegroting van Moerkapelle voor 1990: V\ w/m e/v coey ww der hoek Zi^ /o*r èi kies Stekkies De volle spaarkaarten kunt u inleveren tot en met 14 oktober, voor deze grandioze LP CD MC voor slechts f7,- v DIERENSPECIAALZAAK \J DORPSSTRAAT 157 ZEVENHUIZEN TEL 01802-2668 De Zevenhuizense tafeltennisclub ZTTC speelde afgelopen vrijdag 6 oktober de derde wedstrijd in de eerste klasse van de Goudse tafeltenniscompetitie, tegen TOP 1 uit Haa strecht. De Zevenhuizenaren die na twee wedstrijden nog ongeslagen waren stuitten op een zeer stugge tegenstan der. het team van TOP (alle drie verdedigers) manifesteer de zich zeer duidelijk als titelkandidaat. Het eerste team van ZTTC werd met de cijfers 8-2 met veel overmacht aan de kant gezet. Vincent Bultena van slag Zelfs ZTTC's hoop Vincent Bultena was zeer onder de in druk van het met veel routine getooide verdedigende spel van TOP. Bultena kreeg geen vat op het moeilijk te bespelen spel en kon alleen tegen Hubert van Tok overtuigen met één winstpartij. Ook Ad van Heijningen kon niet door de verdediging van TOP heen slaan. Van Heijningen begon hoopvol met een overwinning op henny Vonk, maar de twee opvolgende partijen moest hij afstaan aan de tegenstander. Erwin te Paske wist zich tegen dit geweld niet staande te houden en verloor al zijn partijen. De dubbel werd voor ZTTC gespeeld door Ad van Heijningen en Vincent Bultena en voor TOP door henny Vonk en Nico Verwoerd. De doorgaans sterke dubbel van ZTTC kon ook in deze partij geen moment overtuigen, wat de eindstand op 8-2 bracht. Eerste overwinning van tweede junioren-team De overige uitslagen van de ZTTCteams zijn: Het tweede team behaalde maar een 5-5 tegen Kwiek 8 uit Waddinxveen. Voor dit team was Marco IJsselstijn zeer op dreef met drie overwinningen, Jos Schmidt bleef steken op 2 winstpartijen en Ruud Vermeegen kon maar in één partij een noodzakelijk niveau halen,maar ook die werd uiteinde lijk verloren. Het vierde team ging in Bodegraven onderuit tegen BOK 7 en verloor met 7-3. het vijfde team behaalde in dorpshuis"Swanla" een nipte overwinning op TOP 20 uit Haastrecht, 6-4 Bij de junioren verloor het eerste team met 7-3 tegen BOK 4. Het tweede team bestaande uit Coen van Leeuwen, Alexander Poot en Johan Vis vierde na twee nederlagen op rij, nu eindelijk een overwinning op ILAC 8, 9-1 De volgende wedstrijden in het competitieprogramma van: ZTTC zijn: Vrijdag 13 oktober ZTTC 1 -Vriendenschaar 7 Vrijdag 13 oktober ZTTC 2 -Vriendenschaar 17 Donderdag 12 oktober -Vriendenschaar 13 -ZTTC 3 Vrijdag 13 oktober ZTTC 4 - TOP 17 Dinsdag 10 oktober -OTTV 4- ZTTc 5 junioren Zaterdag 28 oktober ILAC 6-ZTTC 1 Zaterdag 14 oktober. Vriendenschaar 11 - ZTTC 2 WW Algemene beschouwingen door de vijf fracties van de politieke partijen De gemeenteraad kwam hiervoor gisteravond in het raadhuis bijeen. De Dorpskrant mocht, onder embaron hiervan reeds kennis nemen om het in de krant van vandaag te kunnen publiceren De beantwoording van B. en W. komt dan vervolgens in de volgende Dorpskrant en veertien dagen later he voortgezette behandeling van de begroting vindt plaats op dinsdag 24 oktober Moerkapelle-Door het college van B. en W. werd de leden van de gemeenteraad een niet sluitende begroting voor 1990 aangeboden. Gelukkig kwam het college met een dekkingsplan dat beoogt verhoging van een aantal tarieven waaronder hondenbelasting, legeskosten en onroerend goedbelasting. Alleen de S.G.P.. die zich in de commissie' vergadering als enige van instemming onthield, blijkt, bij het uitspreken van de beschouwing, niet eens te ziin hei de verhoging van onroerend goedbelasting. "Het wettelijk tarief zakelijk gerechtigden en gebruikers te brengen oo 1.25 is ons bekend. Hiervoor hebben de gemeenten tot 1994 de tijd. Het thans bestaande verschil en het voorgeschreven verschil is echter klein en kan derhalve uitgesmeerd worden over meerdere jaren. De noodzaak om daar nu al mee te beginnen zien wij niet in. In 1990 zullen, indien onze voorstellen een meerderheid vinden al enkele belastingverzwaringen voor de burgers plaatsvinden. Een verhoging van de Onroerend Goedbelasting daarbij voegend is voo ons de bekende druppel. Wij zullen dan ook tegen een dergelijke verhoging stemmen" Een nn S^°mniet-'eit?c?nde c,'c S.G.P. aan dat er met de verhogingen een bedrag van onvoorziene uitgaven van f 99.000,— beschikbaar komt. Hetgeen volgens deze fractie aantoont, dat een verhoging van de 0GB niet noodzakelijk is. Wat de verhoging van de rioolbelasting betreft achtte de S.G.P. dit onontkoombaar, echter niet met het doel om het begrotingstekort te verkleinen, wel om: 1. te komen tot een reëel dekkingspercentage, 2 toekomstiee reserveringen mogelijk te maken. Daarnaast wil de S.G.P. in 1990 een stukje nieuw- en voortgezet beleid voeren waarbij zij denkt aan de plaatsing van tafeltennistafels (er staat er al één bij het Rijnland), de groenomzoming van het industrieterrein vervanging van lantaarnpalen, reservering restauratie hervormde kerk, plaatsen van kunstwerken e.d. "Deze kosten kunnen voor het grootste deel niet ten laste van de begroting 1990 gebracht worden tenzij een meerderheid van de raad bereid is om vanuit de algemene reserve van het grondbedrijf, groot f2.715 942 - een bedrag ten grootte van de kosten "nieuw beleid" te putten. Wij achten deze wijze van financiering volkomen verantwoord omdat gezien de meeijarenbegroting er in de komende jaren geen structureel tekort is. incidentele tekorten kunnen o.i. dan ook verantwoord gedekt worden uit de voorzieningen. Een wijze van financiering die veel toegepast wordt en bovendien recht doet aan de aard van de voorzieningen." Algemeen Met dankzegging aan het ambtelijk apparaat: de medewerkers begonnen vrijwel alle beschouwingen. Die van de R.P.F. had als slogan" Waar het op aankomt" en noemde daarbij "een Bijbels Verantwoord Beleid" De S.G.P liet levensbeschouwelijke geluiden horen daar waar het de zondag betreft en het gegeven dat de overheid dienares Gods behoort te zijn m.n. gericht tegen de zondagssport. Het C.D.A. eindigde net als voorgenoemde fracties met een zegenbede. Algemeen Belang en P.v.d.A. pleitten voor het uitvoeren van de vierde fase van de automatisering, met het oog op een vrijwel niet meer uitgesloten, herindeling met Zevenhuizen. De R.P.F. toonde zich daar een tegenstander van. De P.v.d.A. vroeg, evenals deze dat al eerder deed, een plan op te stellen over de consequenties voor de gemeentelijke medewerkers bij herindeling en meer samenwerking met de gemeente Zevenhuizen. Algemeen Belang vroeg naar de resultaten van het, gelijktijdig met het invoeren van de automatisering, gestartte p.c.-privé-project. Onlangs is hiernaar door de P.v.d.A. gevraagd. Inspraak De S.G.P. is voornemens de afstand tussen politiek en de burger te verkleinen, door, misschien halfjaarlijks aan de bevolking een schrijven te richten waarin men aan deze fractie schriftelijk wensen kenbaar kan maken. Deze fraktie en de P.v.d.A. gaven een resumé van zaken waarover wel vragen gesteld zijn, maar waarop nog geen antwoord is ontvangen S.G.P.: 1. plan tot vernieuwing openbare verlichting, 2. plan tot ontsluiting Moerdijkstraat-Bredeweg. 3. groenvervuiling achterpaden zal worden aangepakt, 4. plan tot versnelde uitvoering herstratingswerkzaamheden, 5. rapportage wandelpad Kerkstraat-Dorpsstraat; 6. rapportage mogelijkheden tot plaatsing van meerdere diersoorten op het terrein tegenover Beth-San; 7. plan om industrieterrein van een groen omzoming te voorzierr (ook een vraag van P.v.d.A.)8. plan tot het plaatsen van diverse kunstwerken; 9. plan wandelgebied achter De P.v.d.A: a. het schieten op een spreeuwenzwerm op begraafplaats Moerhage; de meetresultaten n.a.v. de mogelijke bodemvervuiling met lood op het schietterrein aan de Middelweg: onderzoeksresultaat en mogelijke maatregelen zijn ons niet bekend; een onderzoek naar éénrichtingsverkeer in de dwarsstraten tussen de Raadhuisstraat en de Beatrixlaan, alsmede het optisch verhogen van de Kruispunten v. Hogendorpstraat/ Raadhuisstraat en V. Hogendorpstraat/jhr. V.d.Welstraat: de uitkomsten van dit onderzoek zijn nooit vernomen: roulatie speeltoestellen in het dorp. Het C.D.A. kwam met enkele suggesties: om te komen tot een "potje" voor eventuele hulp aan de minima; aanleggen van een trottoir in het oostelijk deel van de V. Hogendorpstraat, tussen de Raadhuisstraat en de jhr. V.d. Weistraat; installeren van een alarmsysteem in bejaardenwoning alleen als de bewoners daar behoefte aan hebben; en vroeg bijval voor het voortduren van het I.S.P.: het Intergemeentelijk Stimuleringsprojekt voor werklozen. De meeste fracties spraken lovende woorden aan het adres van de vrijwillige brandweer, noemden het rendement van het Haltproject nihil en vroegen aandacht voor het terugdringen van het vandalisme. De S.G.P. kwam met een voorstel om tijdens ouderavonden op de beide basisscholen en lessen aan de kinderen, aandacht aan het vandalisme te schenken. Hoewel een hartewens van de gemeenteraad, verwachten de fracties niet dat de politieformatie van twee. op drie gebracht wordt. Alg. Belang vroeg aandacht voor de invoering van het landelijk uniform alarmnummer 06-11 daar de gemeente Moerkapelle in de laatste fase voor de invoering valt. Veiligheid Bepleitte het C.D.A een voetpad aan de rechterzijde van de Van Hogendorpstraat, de S.G.P. sloot zich hierbij aan t b.v. de veiligheid van de schoolkinderen. (De R.P.F. pleitte voor herinrichting van de parkeervakken in de jhr.v.d. Welstraat/V. Hogendorpstraat) Geschokt is de S.G.P. over de situatie op de Bredeweg, dat enkelen de aanleg van een fietspad, ten behoeve van de veiligheid van de fietsers (w.o. veel schoolkinderen) kunnen tegen houden. Het C.D.A. Hier wordt met levens gespeeld" De R.P.F. doet een dringend beroep op betrokkenen om tot een oplossing te komen. De R.P.F. verzocht het college de reconstructie van de Dorpsstraat in één fase uit te voeren. Verder werd aandacht gevraagd voor de openbare straatverlichting langs de Herenweg tussen de Jhr. V.d. Weistraat en de Raadhuis straat. Alg. Bel. vroeg naar de termijn waarop een totaal-plan ontwikkeld wordt, van de strook grond ten noorden van de Akkerweg langs de Grote Duikertocht, waar wandelgebied is geprojecteerd. Tevens drong deze fractie aan op meer parkeercapaciteit in de nieuwbouw. schoolzwemmen: Bij de noodzaak van schoolzwemmen plaatsten P.v.d.A. en S.G.P. kanttekeningen. Eerstge noemde wil een onderzoek naar de zwemvaardigheid van de kinderen voor zij zwemles krijgen. Geld dat hierdoor bespaard wordt te bestemmen voor de boventalligheid bij het onderwijs. De S.G.P. kwam met de suggestie de kinderen uit de groepen 3 en 4 zwemonderricht te geven, terwijl zij anderzijds van mening is dat het aanleren van de zwemvaardigheid ook tot de ouderlijke verantwoordelijkheid behoort. Ook deze fractie steunt het gemeentelijke boventalligheidsbeleid. Waardering klonk ervan alle zijden voor de wijze waarop het stichtingsbestuur van dorpshuis "Op Moer" haar taak vervult. De S.G.P. die evenals de andere fracties haar goedkeuring gaf aan de subsidieverhoging van f33.000,- stelde dat de totale subsidie van f 250.000,— een grote beheersverantwoordelijkheid op de schouders van alle betrokkenen Bet C.D.A. noemde het dorpshuis tekort voor Moerkapelle een ongekende situatie waaraan de Raad mede-debet is. Milieu: Instemming betuigden alle fracties met het in Moerkapelle gevoerde milieubeleid Invoering van mini- containers heeft kan wel de goedkeuring van de raad krijgen. "Doch betekent een lastenverzwaring voor de inwoners en dient niet eerder ingevoerd te worden nadat een zorgvuldige procedure is gevolgd" aldus de S.G.P. Deze fractie is er voorstander van om mensen die een compostvat hebben afgenomen en zo minder huisvu aanbieden, een extra -korting binnen, het bespaarde bedrag aan overslagkosten, op hun rekening in mindenng te brengen. Schoolgebouw: De P.v.d.A. lijkt het een goede gedachte om, als straks de school aan de jhr. V.d.Welstraat leegkomt, deze mogelijkerwijs een bestemming te geven als ondernemerscentrum. r. Algemeen Belang dacht, nu de tijdelijke gebruikers:de Rehobothschool, dit gebouw verlaten de vaste gcbmjkt' onder te brengen in gebouw "Moerveen' waar wellicht ruimte vrijkomt als de tandarts een nieuw onderkomen h« gevonden. Alg. Belang vindt dat het voormalige kleuterschoolgebouw dient te worden verkocht. Ook de R.P.F., is hier, geheel of gedeeltelijk, voorstander van. Als optimale voorzieningen in Moerkapelle worden o.a. door Alg. Bel. de maaltijdvoorziening en de alarmering v de bejaarden gezien. P.v.d.A. wil ook de bejaarden die verspreid over de gemeente wonen graag van alarmeni voorzien. De P.v.d.A. heeft al eerder een geluid laten horen omtrent inleveren van oude batterijen via de scholen en hienori een premie te geven per kg. en deed dat ook nu. Uitbreiding industrieterrein zien alle fracties als noodzaak mits voor eigen bedrijven, waarbij de P.v.d.A. voors een bedrijfshal te laten bouwen voor startende ondernemers. eI De woningcontigentering vindt iedere fractie voor de toekomst minimaal. De P.v.d.A. ziet een tegenstelling 1 Zevenhuizen en uitte gedachten in het kader van de bestuurlijke samenwerking, een deel van het Zevenhuizt - contingent te situeren in de driehoek Bredeweg/Noordeinde-A 12. een gebied met landschappelijke gezien, mi grote waarde. Lansen gebroken:Het C.D.A. brak een lans voor meer woningbouw voor zelfstandigen en kleine huishou 11 terwijl men graag de doorstroming gestimuleerd ziet. „e/ De P.V.D.A. brak vervolgens een (andere) lans. nl. voor de heropening van het N.S. station Moerkap Zevenhuizen, zeker gezien de enorme autostroom die uit de Rotterdamse wijken via Zevenhuizen, de A 1 - °"-L)er "Deze mogelijkheid is in samenwerking met de gemeente Zevenhuizen te bespreken op het ministerie van ve en Waterstaat." Een volgende lans brak de P.v.d.A. voor de minst draagkrachtigen om hen op bepaalde voorwaarden, vnjs te geven voor het betalen van gemeentelijke heffingen. In feite is de verwoording van vijf redevoeringen een moeilijke bezigheid, immers je zou iets kunnen vergen n het, belangrijk i$ dan kojnt dit nog, bij de beantyvoording varj he[ coljegp aan de orde. telling Als

Dorpskrant | 1989 | | pagina 6