\CRHCY Ger Delil heeft "parachute springen" als hobby Politie berichten Als je hobby je lief is VAN WENSEM Als eniae in uw omgeving: RIJ-OPLEIDING OP VIDEO! Werkt met rijprocedure! 1 e 10 praktijklessen f 42.- per uur. - KOZIJNEN - DEUREN Wilhelmina Kornelia van Dam Zevenhuizen Zevenhuizen Zevenhuizen Waddinxveen a Bl'RG. KUN K.H AMI-RWLG 27 2761 BH ZEVENHUIZEN TEL. 01802-1467 NIEUW!!!! NIEUW!! NIEUW!!! Zevenhuizen Diefstal uit auto: In de Lelie straat werd vanuit een gepar keerde auto een radiocassette recorder ontvreemd. Men kwam in de auto door een ruit in te slaan. Diefstal helm: Uit de keuken van een woning aan de Boslaan werden een helm en een paar handschoenen ontvreemd. Ver moedelijk is men binnengeko men via de niet afgesloten keu kendeur. Diefstal fotocamera: Na een feestje miste een bewoonster van de Boslaan haar fotocame ra. De dader moet zich onder de feestgangers bevonden hebben. Onder invloed: De afgelopen week werden 3 verkeersdeelne mers aangehouden die te veel alcohol gedronken hadden ter wijl een voertuig bestuurden. Tweemaal werd een automobi list aangehouden en eenmaal een fietser. Aanrijding: Op de Rijksweg 12 waren 2 personenauto's bij een zogenaamde kop/staart aanrij ding betrokken. Een van de bestuurders zag te laat dat er een file was en reed achterop het laatste voertuig. Diefstal kleding: Uit een kle dingzaak aan de Dorpsstraat werd via het zogenaamde "hen gelen" via de brievenbus een vestje ontvreemd, dat om een etalagepop was gedrapeerd. Diefstal auto: Vanaf de binnen plaats van een bedrijf in de Dorpsstraat werd een persone nauto ontvreemd. Vermoedelijk werd daarbij een andere gesto len auto gebruikt, die op de Nrd.Dwarsweg werd aangetrof fen en die in Den Haag ont vreemd bleek te zijn. Inmiddels is het ontvreemde voertuig in Den Haag aangetroffen, waar het bij een vrij ernstige aanrij ding betrokken was. De daders hadden zich lopend uit de voeten gemaakt, zodat hun identiteit nog niet vastgesteld kon wor den. Aanrijding: Op de Burg. Klink- hamerweg kwamen een auto en een bromfiets met elkaar in aanraking. Een bewoner van de weg wilde zijn inrit verlaten en zag daarbij de bromfietser over het hoofd. Diefstal groente: Vanaf het volkstuin complex langs de spoorbaan bij het Noordeinde werd van diverse tuintjes een behoorlijke hoeveelheid groente ontvreemd. Overbeladen vrachtauto's: De afgelopen 2 weken werden 15 bestuurders van vrachtauto's bekeurd omdat hun voertuigen te zwaar beladen waren. In alle gevallen betrof het auto's die met zand geladen waren en die of over de Burg.Klinkhamerweg of de Zuidplasweg reden. MISHANDELING: Op het par keerterrein van de discotheek werd een jongen vrij ernstig mishandeld. Vijf jongelui ston den bij de ingang van het par keerterrein op cén taxi te wach ten. Er stond reeds een taxi die voor andere discogangers be stemd was. Achter deze taxi stond een personenauto met 3 inzittenden. Toen de taxi we greed, reed de personenauto met dusdanige roekeloze snel heid weg, dat een van de wach tenden zich met een sprong in veiligheid moest brengen. Na enige ogenblikken kwam de personenauto terug en de inzit tenden stapten uit en begonnen zonder enige aanleiding een van de wachtenden te mishandelen. Na zijn aframmeling werd het slachtoffer in een sloot gegooid. Inmiddels is de identiteit van de daders, allen jongelui uit Nieu- werkerk aan den Ijssel, vast gesteld en zijn zij aangehouden. GEVONDEN: - een herenfiets VERLOREN: tennisracket: meisjesfiets: damessjaal; 2 sleu tels met hanger BOUW- EN HAND ELS BED RI ir Lange Zijde 4 - Zevenhuizen Tel. 01802-1055 b.g.g. 01820-30350 Dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis dat van ons is heengegaan in de Hoop van de Opstan ding (Johannes 5:28-29) onze geliefde moeder, groot- en overgrootmoeder sinds 11 december 1969 weduwe van Pieter van Leeuwe op de leeftijd van 86 jaar. Scherpenzeel Frl. Brielle Piet en Gré Jan en Sjaan Cor en Riet Gerard en Maartje Jannie en Wim Leo en Mariene Klein- en achterkleinkinderen Zevenhuizen Z.H., 22 oktober 1989 De Zevenster, Leliestraat 3 Corr. adres: W. Wieringen, leplaan 57, 2742 ZD Waddinxveen Onze moeder en oma is opgebaard in het rouwcentrum, School straat 18 te Zevenhuizen, waar gelegenheid is tot condoleren op woensdag 25 oktober tussen 19.30 en 20.30 uur. Vrijdag 27 oktober zal er om 10.30 uur een begrafenislezing worden gehouden in de Koninkrijkszaal, Burg. Trooststraat 4 te Waddinxveen, waarma om plm. 12.30 uur de teraardebestelling zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Zevenhuizen. Avonturen vakanties zijn in. De één gaat wildwater kanoën, een ander gaat bergbeklimmen, een volgende Delta-vliegen maar Zevenhuizen- "Sky divers never die, they simply fly away". "Deze slogan geeft aan wat een sport als "luchtduiken" voor hen die het beoefenen betekent. Uren kunnen we met elkaar kletsen over de techniek van het springen, over onze uitrusting, over het vliegen, het vallen en het springen, omdat we één ding met elkaar gemeen hebben: we zijn allemaal stapel op onze sport'. Allemaal kennen we het niet te beschrijven gevoel van zaligheid wat het is om met 240 km. per uur naar beneden te vallen van zo'n 12000 voet (4 km hoogte)" oma die dit als cadeau voor haar tachtigste veijaardag, van haar kinderen en kleinkinderen vroeg. Wat genoot die dame!... Er zijn kaartclubs en stamgas ten van café's of verenigingen die met elkaar sparen om op een dag te gaan "duiken". Als het binnen mijn gezichtsveld ligt dan maak ik vrij om mee te gaan. Echter de manier waarop ik spring verschilt met die van de 'tandem" duik". De vrije val duurt hier 40 seconden van een hoogte van 12000 voet. Voor iedereen die het graag wil Ger Delil vertelt dat luchtduiken voor de doorzetters is. Voor de genen die het echt graag willen, "het geeft je een enorme kick. Het gevoel van los naar de aarde te duiken is niet te beschrijven... geweldig! Maar voor het zover is moet je de nodige veiligheids maatregelen in acht nemen. Luchtduiken is niet gevaarlijker dan welke sport ook, als je je maar aan de regels houdt, over igens duik je meestal met ande ren. Ik ben een solo-springer, maar dat betekent niet dat je alleen naar beneden gaat. Van wege het kostenaspect ga je meestal met meerderen. In een Cestna ga je met vijf a zes man, in een Hercules met 200. Om één en ander aanschouwe lijker te maken start Ger een video-band waarop beelden zichtbaar zijn van enkele para duikers. Op het oog lijkt het alsof ze minuten in de lucht hangen, maar dat is gezichtsbedrog. De film blijkt "geplakt" met meerde re opnames achter elkaar. Van 6 km hoogte met een snelheid van 240 km. per uur. betekent nog geen 120 seconden, ofwel twee minuten vrije val, waarna na opening van de chute, nog 2 a 3 minuten voor de landing. Cursus Wie er wel eens over nagedacht heeft om te gaan "luchtduiken" doet er goed aan een cursus van een week te volgen. Deze wordt afgesloten met het A-brevet. Ger:" Je krijgt eerst een twee daagse grondopleiding. Je leert vallen en krijgt te zien hoe een parachute eruit ziet. Je gaat als het ware in den blinde de hande lingen leren die je moet uitvoe ren om veilig op de grond te komen. Ook de reserveprocedu res ken je dan uitje hoofd. Dan, na een slapeloze nacht en misse lijk van de zenuwen, ga je met acht man in een vliegtuig om hoog en springt naar beneden. Die eerste sprong hoefje niet te denken om aan het koord van de parachute te trekken. Dat ge beurt vanuit het vliegtuig door de instructeur (statie-line). Het r «t' De 37-jarige Ger Delil van het Weideplantsoen kan uren over zijn sport en hobby vertellen. Een kapper die met compagnon Rob, samen twee zaken runt onder de naam waarin beide namen samensmelten: "Roger Haarmode", na vijf dagen bin nen er op zaterdag naar snakt om zondag buiten te zijn. Vooral als klanten met hem over z'n liefhebberij praten kan de tijd hem niet hard genoeg gaanwas het alvast maar zondag.... Het seizoen is echter helaas bijna afgelopen... dan is er weer een winter om bij te komen wat te sparen en iets samen met z'n vrouw te doe nl. skiën. Vroeger was z'n hobby (tien jaar lang) "diepzee-duiken" (in Spanje)en surfen. Het vierde "ski diving" seizoen ligt bijna achter hem. Deze zo mer heeft hij zijn vakantie in Spanje helemaal besteed aan z'n hobby en is verslingerd ge raakt aan België, vanwege de uitgebreidere mogelijkheden die de luchtduiksport daar heeft. "Het luchtduiken is als een geintje begonnen. Ik sprak ero ver met collega Martin Halm op een veijaardag. We zouden het uiteindelijk met z'n vieren een weekje gaan doen op vliegeveld Teuge in Apeldoorn. Uiteindelijk ging alleen martin mee en die had het na één keer springen wel bekeken. Hij haakte af en ik maakte de week af. Die week, driejaar geleden, was het toeval lig heel goed weer om te duiken, iedereen die graag wil gaan luchtduiken kan dat doen. Er zijn diverse methodes. Je kunt b.v. ook zomaar een keer gaan "tandem-springen". (Een tam- dem-sprong is: dan zitje aan de instructeur vast gekoppeld en samen maak je een sprong van 12.000 ft. Hij zorgt voor de vrije val, de opening van de chute en de boterzachte landing. Dit kan ook op video opgenomen wor den. Dan springt er ook een cameraman mee.) Zo'n duik mag iedereen maken, maar is best prijzig: ca. driehonderd gulden. Er zijn clubjes die dit als sensatie doen. laatst was er een enige wat je moet doen is con stant aan je houding denken. Je leert ook rechtstandig gebogen goed om je heen te kijken en in een pararol te landen. Dan ga je leren de parachute op te vouwen. Na elke sprong moet deze gecontroleerd worden. Dat opvouwen gebeurt via een spe ciale methode. Elke handeling moet gecontroleerd worden, je moet laten zien hoe je alle lagen over elkaar vouwt! Vier keer moet je hiervoor een handteke ning halen, pas dan is de para chute ingevouwen. Na acht sprongen heb je je A-brevet. Zo'n op; leiding van een week kost negenhonderd gulden. Een leuke vakantieweek. Goedkoper dan wanneer je per vliegtuig naar een warm land gaat, boven dien heb je een zinvolle vakan tiebesteding. Ik heb er geweldig van genoten. Vervolgens ben ik gaan oefenen voor m'n B-brevet. Dat kreeg ik na 40 sprongen. Alle sprongen worden in een logboek bijgehouden. Ook moet ik altijd m'n brevet bij me heb ben. De ski-divingsport is aan strenge eisen onderworpen en dat is maar goed ook. Je kunt je geen fouten veroorloven. Er wordt streng opgelet. 1987 was een slecht jaar. Toen gebeurden er zeven ongevallen met dodelij ke afloop. Voor zover mij bekend zijn er zes levens ten einde door persoonlijke fouten. Het is ook heel belangrijk elkaar te contro leren of er niets aan je uitrusting mankeert voor je springt, na tuurlijk controleer je die zelf ook voordat je in het vliegtuig stapt: dat is een vereiste, maar je kunt gaan zitten en weer opstaan en er kan een gespje losraken.... M'n vrouw Marianne (van Delft ex damestopper bij v.v. Groeneweg red.) gaat op zondag meestal mee als ik ga springen. Zelf durft ze het niet. Soms knoop ik de maandag er nog aan,, zoals b.v. op Tweede Pink sterdag of zo. dan nemen we de tent mee. Het voordeel van Teu ge is dat alles in één is: hangar, vliegtuig en landingsterrein. Hier in de buurt is er ook wel een sky-divingclub, maar die springt weer ergens anders dan waar de hangar staat en het vliegveld is. Nu blijf je altijd "in beeld", hoef je niet iemand met een auto achter je aan te sturen. Marianne ziet me vanaf de plek waar we opstegen ook weer neerkomen. Degene die er ook weieens over loopt te denken om op welke wijze dan ook (er zijn diverse varianten op het lucht duiken en parachute-springen), moet eerst gekeurd worden. Bovendien moet hij zich de "luxe" van deze sport kunnen permitteren: f 40,— per sprong.. Bedenken dat er in een weekein de meerdere sprongen gemaakt worden... Een pak plus para chute gehuurd moeten worden. De aanschaf ervan kost enkele duizenden guldens. Ger heeft ervoor gespaard en nu goede kleding en het beste materiaal dat er is met een waaiervormige parachute met cellen reflecte rende kleuren en een ingebouwd mechanisme dat de parachute op 2500 voet automatisch opent als hij door omstandigheden niet zelf meer kan openen. Doch elke hobby kost geld en deze schijnt hen die het beoefenen een enorme "kick" te geven. Deze sport werkt adrenaline bevorde rend... men wordt "sprong- Dverslaafd". Ger Delil heeft ook al veel in het buitenland ge sprongen: in België. Spanje en Frankrijk. De veiligheidseisen zijn internationaal streng, ech ter in deze landen mag er hoger gevlogen worden, hetgeen in houdt dat de parachutisten hoger springen en langer 'vallen" Een geweldige sensatie is het Air festival in Villers-la- Vill, in België geweest met de Pinksteren. De Belgische lucht macht stelde een Hercules C130 beschikbaar waaruit met 20t man gesprongen kon worden van een hoogte van 21000 voet (7 km) uit een open klep. zo groot als drie garagedeuren en rnet een omvang van driemaal de vloeroppervlakte van een huis. Ook uit ballonnen^ werd gesprongen..."Geweldig" noemt Ger de verbroedering onder de sky-divers, een international' wereld, waarbij vooral België nu een sterke aantrekkingskrach heeft vanwege de duikhoogte en het is goedkoper...

Dorpskrant | 1989 | | pagina 14